vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

352 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 14:49 »
Όπως αναφέρθηκε παραπάνω οι διαρροές αυτες είναι συνήθως υγροποιημένος ατμός που μαζευεται στον θάλαμο που είναι το airflow, κάτω απ την κεφαλή.
Επομένως η βάση του Delta χρειάζεται τακτικά καθάρισμα ώστε να φεύγει το υγρό/υγροποιημένος ατμός που συσσωρεύεται εκεί.
Κάτι ακόμα που χρειάζεται έλεγχο και ενδεχομένως αντικατάσταση σε περίπτωση που διαπιστωθεί ότι έχει φθαρεί, είναι η σιλικονούχα τσιμούχα στο εσωτερικό της καμπάνας του Delta. Μπορεί κάποιες διαρροές να οφείλονται στη φθορά της. H τσιμούχα αυτή διατίθεται ως ανταλλακτικό.

Αποσυνδεδεμένος Akanthos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 19:42 »
τον 23  με την τριπλή  στο e-box 2200 πέταγε απο παντού όχι σε ένα e-box σε 2   μετά  στην Mega 1600 joyetech αφού  τον καθάρισα πλήρως  και των στέγνωσα  σε ανεμηστήρα επι 3 ώρες  έτσι απο περιέργια  να δω  και πάλι απώλειες απ  το αιρφλόου μικρές μεν  αλλα ενοχλητικές  για ένα τετοιο ατμοποιητή

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μιλάω  για 2 ατμοποιητές  καινούργιους 

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 19:51 »
Επειδή δεν κατάλαβα την πρωτη σου παράγραφο με το e-box τι εννοείς?
Έπειτα αν χάνει πως γίνεται σε άλλη μπαταρία να χάνει λιγότερο? Επίσης γιατί δεν το πας πίσω απο εκεί που τον αγόρασες να δουν το πρόβλημα?

Στους Delta που εχω κι εγώ υπάρχει και εγγύηση απο ότι ξέρω!

Αποσυνδεδεμένος Akanthos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 20:20 »
μα εξηγώ  ξεκάθαρα !!  στα 2 e-box  τρέχαν ασύστολα  και είπα α  ειναι πορόβλημα των e-box και τα πήγα  σάββατο  πίσω αναμένω εκτίμηση!  σαββατοκύριακο  δοκιμάζω  τον  23  στην mega της joyetech αφού τον καθάρισα πλήρως  και τον στέγνωσα  πιστεύοντας  οτι  ήταν  πρόβλημα απ το e-box και μου ξανατρέχει κάτι πάει στραβά στο βασίλειο της Δανιμαρκίας !  ειμαι έμπειρος χρήστης έχω αγοράσει όλη τη σάρα και τη μάρα της αγοράς

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ειναι δύο οι mega που δοκίμασα  και οι δύο τρέχουν ! πάντα ειχα επιφυλάξεις με  μεγάλα τάνκ δεν έχουν ακόμα την τέχνη  να τα σχεδιάσουν ώστε να μην έχουν διαροές  σε αντίθςση με τα μικρά όπως  το 16  χωρις αιρφλόου που δουλέυει  τέλεια 2 μήνες σχεδόν  χωρίς κανένα πρόβλημα  επίσης  να προσθέσω  επ ευκαιρία οτι ο 23  όταν  τον γυρίσεις ανάποδα να τον γεμίσεις  ενα ποσοστό υγρού χύνεται απο μπροστά που σημαίνει οτι  τον γεμίζεις μόνο  με χαρτομάντηλα απο κάτω αλοιώς  αστα λαβίστα εις αντίθεση με τον 16  που δεν έχει καμμία απώλεια

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και επειδή δε βλέπω ανταπόκριση και εγώ τα έγραψα  μόνο  και μόνο γιατι έχω  την αίσθηση  οτι εδώ γράφουμε  για να γίνει κάτι καλύτερο και φυσικά όχι  για να κολακέψουμε ή να θάψουμε  ένα προιόν  με στεναχωρά λίγο  το πράμα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2014, 20:28 από Akanthos »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 20:54 »
........... επίσης  να προσθέσω  επ ευκαιρία οτι ο 23  όταν  τον γυρίσεις ανάποδα να τον γεμίσεις  ενα ποσοστό υγρού χύνεται απο μπροστά που σημαίνει οτι  τον γεμίζεις μόνο  με χαρτομάντηλα απο κάτω αλοιώς  αστα λαβίστα...............
Μα πώς είναι δυνατό να συμβαίνει κάτι τέτοιο ??? . Μήπως υπάρχει κάποιο ράγισμα?  Γιατί το μόνο μέρος από το οποίο θα μπορούσε να διαφύγει υγρό είναι ο κεντρικός σωλήνας. Και αυτό βέβαια μόνο στην περίπτωση που γεμίσουμε το tank πάνω από το προβλεπόμενο σημείο. 

Αποσυνδεδεμένος Akanthos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 21:09 »
δεν υπάρχει κανένα ράγισμα άλωστε μιλάω  για δυο κομμάτια  το  υγρό διαφεύγει απ την κακή κατασκευή  του  αιρφλόου απαράδεκτη  για joyetech που μας έχει συνηθήσει σε πολύ ποιοτικές κατασκευές.  δε γίνεται να έχεις ενα θάλαμο κάτω απο τη δεξαμενή που το πάχως του ειναι  μισό δάχτυλο και  κινδυνεύει ο καθενας  όταν τον στρέφει  να ξεβιδώσει τη δεξαμενή αυτά  κινεζιές  εάν δε υπολογίσειςε οτι ειναι αρκετά σκληρό  και οτι θα βάλεις δύναμη  στην καλύτερη  των περιπτώσεων  έχεις ξεβιδώσει το τανκ !  στοιχειώδεις  φοιτητική γνώση  σχεδιασμού  δεν το επιτρέπει

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
γι αυτό επιμένω  στα αιφλόου που κουμπόνουν  ειναι πολύ πιο έξυπνη και πρακτική  λύση !  δεν  χρειάζοντε  λογικά περισότερες απο 4  τρύπες  οι 360  μοιρες  ειναι  ή για διαφημιστηκούς  λόγους  ή  για  σαλταρισμένους  μεταφυσικούς  χρήστες

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
επειδή περιμένω  δοκιμάζοντας  δεν θέλω να αποφανθώ για εναν καθ όλα σοβαρό ατμοποιητή όπως ειναι  ο delta 23  και γι αυτό  κάνω μια μια τις παρατηρήσεις μετά απο πολύ χρόνο για να δω μηπως κάτι  έγινε λάθος ! ΑΛΛΑ δε γίνεται  να έχει και συχνότατη  υπερτροφοδωσία έστω  κι αν  διορθώνεται ανοίγωντας  το αιρ φλόου
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2014, 21:34 από Akanthos »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 22:05 »
Γιατί δεν τους πας απο εκει που τούς πήρες? Φαίνεται ξεκάθαρα πώς το προβλημα (αν υπάρχει οχι πώς δεν σε πιστευω, απλά μήπως είναι καποια άλλη λεπτομέρεια) είναι μεμονωμένη περίπτωση (διότι αλλιως θα είχε μαθευτεί) και πρέπει να στο κοιτάξουν άμεσα! Εαν μένεις Αθήνα κανε τον κοπο και πηγαινε στο e-cig παγκρατίου οπου ο υπεύθυνος εκει ξέρει πολυ καλα την δουλεία του και είμαι σίγουρος πως θα βρεθεί τι φταίει! Εξάλλου δεν είναι ευκαταφρόνητο το κόστος τούς, πόσο μάλλον σε τέτοιες εποχές που διανύουμε!


Υ.Γ: Και αυτό που μου κάνει μεγάλη εντύπωση είναι το 2 στα 2... που λες!

Αποσυνδεδεμένος Akanthos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 22:41 »
εκεί τα πήρα  και αυτά  και πολλά άλλα  επι ένα χρόνο σχεδόν !  ο Γιώργος που έχει το μαγαζί εκει είναι  απόλυτα  συνεργάσιμος !  και σωστός επαγγελματίας δεν έχω παράπονο  απλά κάνω τις παρατηρήσεις προς ώφελος  του να διορθόνονται πράγματα !!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και να πω  και κάτι  που το θεωρώ συμαντικό !!  οι παρατηρήσεις που εγώ τουλαχιστο  κάνω  έχουν χαρακτήρα βοήθειας στο να διορθώνονται κατασκευαστικά λάθη προς ώφελος όλων !  όχι καταγγελτικό χαρακτήρα !  το άτμισμα  ειναι μια καινούργια ιστορία και πρέπει να έχει τις σοβαρές παρατηρήσεις όλων ώστε να προχωρήσει σε καλύτερα επίπεδα !!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φυσικά  δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι οι οικονομικές μας δυνατότητες ειναι μικρές  και δεν μπορούμε  να αγοράζουμε συνέχια  μη τσεκαρισμένα πράγματα  γι αυτό  υπάρχει επίσης πέρα απ την γοητεία του διαλόγου  το φόρουμ  να μπορεί να προφυλάξει απο άσκοπες αγορές  δε μπορούμε να αγοράσουμε  τα πάντα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2014, 22:54 από Akanthos »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 23:13 »
Τον ξέρω τον Γιώργο... και ξέρω ότι ειναι παρα πολυ συνεργάσιμος και το κατέχει το αντικείμενο αυτό, γι'αυτό σου είπα να πας απο εκεί διότι ειμαι σίγουρος πώς θα βρεις λύση στο πρόβλημα σου! Και απο την στιγμή που υπάρχει και αντιπροσωπεία joeytech (e-cig) + την εγγύηση πιστεύω το πρόβλημα σου θα λήξει...!

Αποσυνδεδεμένος Akanthos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 23:45 »
ναι οκ αλλα επαναλαμβάνω  δεν γράφω  για το πρόβλημά μου  ΓΡΑΦΩ για να δουμε  πως  παίζουν  αυτά  τα εργαλεία !!! 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Με έκπληξη βλέπω οτι μόνο εσύ απαντάς  ΑΛΛΑ ίσως  ειναι λόγω  Κυριακής επειδή  ειμαι μαθημένος απο  φόρουμς όπου υπήρχε πάθος  όπως αυτό  των  καπνιστών  πίπας  πριν 6-7  χρόνια που είχα φτιάξει  και υπ'ηρχαν άμεσες απαντήσεις !!  μάλλον πάμε σε πιο χαλαρές πλέον ιστορίες  !!  αλάζουν οι καιροί και όπως έλεγε  και ο Φίλος  μου  ο γιατρομανωλάκης  εξέλειπε  πια  η περιέργεια και ο θαυμασμός !!!  ΓΙΑ....   ΝΑ ΔΟΥΜΕ 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #160 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 00:05 »
Με delta 19 πάνω σε e-box καμμία διαρροή προς το παρών μπορεί να εμφανιστεί αργότερα αλλά προς το παρόν τέλειος. Για τον 23 δεν γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος Akanthos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #161 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 00:12 »
θα μάθουμε απο δευτέρα απ την e-cig

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #162 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 00:28 »

Διαβάζοντας τα μηνύματα σου επανειλημμένα παρατήρησα κατι:
1) Λες στο ενα σου μήνυμα οτι και οι 2 (16-23) έχουν μικροδιαρροές,
όταν σε άλλο σου μήνυμα λες ότι επί 2 μήνες ο 16 δουλεύει άψογα!
2 Σε άλλο σου μήνυμα αναφέρεσαι για 2 ολόιδιους (23αρηδες) οπου και οι 2 τρεχουν ασύστολα λόγω των διαρροών!
3) Σε ενα σου μήνυμα αναφέρεσαι για 2 delta 23 που έχεις και σε αλλο για έναν 16 & έναν 23! Ποσους εχεις τελικα? Και ποιους?
4) Μας λες πως δεν αναφέρεσαι στο πρόβλημα αυτό καθ'αυτό, απλα κανεις αναφορά ωστε απλά να διορθωθεί το κατασκευαστικό λάθος που τυγχάνει ΜΟΝΟ εσυ να το έχεις!
5) Με τις απαντήσεις που δίνεις στα μηνυματα σου μου δίνεις την εντύπωση οτι απλα θες να πεις κάτι, διότι αναλίσκεσαι να αναφέρεις το θεμα που έχεις χωρίς όμως να κάνεις το κυριότερο να πας πριν απο όλα ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ εκεί που τους πήρες και μετά ναι ολα τα άλλα...!
6) Μου λες ότι σου απαντάω μόνο εγω! Απλα να σου πω οτι οπως κι εγω καποια άτομα (ειδικά ο Θέμης) με σύντομες αλλά περιεκτικές απαντήσεις σου έδωσαν βοήθεια όση μπορούσαν!


Φιλικά πάντα
Αγαμέμνωνας.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #163 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 00:36 »
Άκανθε το συγκεκριμένο θέμα παρακολουθείται από λίγο κόσμο. 5-6 άτομα αν δεν κάνω λάθος τους έχουμε τους δελτα για βασικούς. Η τουλαχιστον τόσοι γράφουμε εδώ...
Το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, τουλάχιστον στη συχνότητα που φαίνεται να το αντιμετωπίζεις, δεν το έχει συναντήσει άλλος προφανώς. Γιαυτό και η σχέτική "μούγκα" πέραν των ερωτήσεων που σου κάναμε. Προσωπικά δεν μπορώ να σου πω κατι διαφορετικό απο το προφανες που σου είπε ο φίλτατος Μεμόστρικας και που θα κανεις. Πίσω στον έμπορο λοιπόν και μακάρι όλα να λυθούν. :)

Αποσυνδεδεμένος Akanthos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #164 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 00:53 »
παρεξηγήθηκε κάτι !! δεν ζήτησα βοήθεια  ΔΙΑΛΟΓΟ ΖΗΤΗΣΑ  ξέρω  να παίξω  ειμαι χρόνια σε φόρουμς  σας εξέθεσα κάτι  προς κρίσην και δεν μ αρέσει  να αμφισβητήται κάτι  που συμβαίνει γιατι απο την εμπειρία μου χρόνια  σε διαλόγους το μόνο όφελος ήταν πάντα  το ξεκαθάρισμα του τι συμβαίνει  έστω  κι αν  υπήρχαν υπερβολές !!!  οτι ειπα ειναι ακριβώς ότι συμβαίνει  θα σας τροφοδωτίσω  με δεδομένα απο δευτέρα  υποθέτω  οτι  ενδιαφέρει όλους  για ποιό λόγο  συμβαίνει  αυτό   

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δεν χρειάζομαι οδηγιες που να πάω  ξέρω  απο που αγόρασα  τα προιόντα και πως  να  αντιμετωπίσω  το πρόβλημα   ΑΠΛΑ εθεσα στην κρίση σας ένα προιόν  που πωλείται στην αγορά  που στην δική μου περίπτωση  ενός ανθρώπου  με εμπειρία 3ων ετών  παρουσιάζει αυτά  τα προβλήματα  !!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και για να ξερετε ποιος ομιλεί σας συστήνομαι σαν τον άνθρωπο  που εμπιστεύτηκε απόλυτα  την joyetechc δηλαδή  ότι  παρήγαγε  το αγόρασα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
πως λέει  ο ΘΡΗΣΚΟΣ ο ΣΑΒΒΟ  Για πες μου μήπως  ξέρεις ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΙΛΩ.......
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2014, 02:33 από Akanthos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597263 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591938 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios