vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 3 χρήστες
john67, manoslykos, Harris

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #630 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 11:13 »
Εχει φίλος τον V2, και οι διαφορές που είδα, οπτικά, δεν ήταν πολύ μεγάλες. Γι αυτό και δεν προβληματίστηκα στο να καταλήξω στον 1,3. Δεν έχω και την εμπειρία που χρειάζεται, οπότε άφησα την τσέπη να με καθοδηγήσει.
Το μονο "πρόβλημα" είναι το δαχτυλίδι της εισαγωγής αέρα. Μικρό το κακό για εμένα, που θέλω αεράτη τζούρα γενικά, και μου ταίριαξε αμέσως η προτελευταία τρύπα.


Θα κάνω υπομονή αυτή την μια βδομάδα, για να δω αν τελικά, όντως έκανα πατάτα ή όχι  :))

άμεσα θα φρεσκάρω το στοκ μου πάντως, με χοντρότερο σύρμα, και σωστό βαμβάκι. Γιατί και στον egoone, το βαμβάκι που είχα, μου έβγαζε βαμβακίλα κατα καιρούς, και ειδικά στο πρώτο πέρασμα βρέξιμο.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #631 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 11:25 »
Οπτικά μπορεί να μην είναι μεγάλες οι διαφορές αλλά:
1) το airflow είναι ευκολότεροο και με περισσότερες επιλογές. Εγώ έχω τον 1.2 στη μεγάλη τρύπα και σε κάποια υγρά και στησίματα θα ήθελα μεγαλύτερη.
2) ο πόλος πλέον διατίθεται εκτός του ελατηρίου και με χάλκινη βίδα που δίνει καλύτερη αγωγιμότητα και σταθερότητα, κάτι πολύ σημαντικό αν το δουλέψει κανείς σε TC.
3) το νέο θολωτό καπάκι στην καμπάνα (που πριν δεν ήταν καμπάνα :laugh1: ), υποπτεύομαι ότι θα κάνει μεγάλη διαφορά στην απόδοση της γεύσης, όπως έχει αποδειχθεί από άλλους τρουλοειδείς θαλάμους ατμοποίησης
4) είναι κι ο έλεγχος ροής του υγρού που μπορεί να φανεί χρήσιμος σε κάποιες περιπτώσεις.

Νομίζω ότι τα παραπάνω δικαιολογούν τα 10 παραπάνω ευρώ :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #632 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 19:37 »
Δεν ξερω πως ηταν οι προηγουμενοι expromizers ο v2 ειναι ολα τα λεφτα.Με τον ελεγχο ροης αερα δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρεις ρυθμιση να σου ταιριαζει αλλα και με την ρυθμιση ροης υγρου επισης εγω την εχω στην μεση.Απο γευση εχωντας και τον καιφουν τον 4 μπορω να πω οτι ειναι στα ιδια επιπεδα ισως για μενα και λιγο παραπανω.Αλλα βεβαια του ριχνει του καιφουν σε χωριτηκοτητα και με το top cap  ton steam tuners γεμιζεις και απο πανω και η χριτηκοτητα ξεπερναει τα 5 ml βεβαια θα χρειαστεις το διαφανο το τανκακι για να βλεπεις τι γεμιζεις ...Διαρροη καμια και απο πουθενα ακομα και με το top cap των steam tuners.Πραγματικα εξαιρετικος!Δεν ξερω πως ηταν οι προηγουμενοι expromizers ο v2 ειναι ολα τα λεφτα.Με τον ελεγχο ροης αερα δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρεις ρυθμιση να σου ταιριαζει αλλα και με την ρυθμιση ροης υγρου επισης εγω την εχω στην μεση.Απο γευση εχωντας και τον καιφουν τον 4 μπορω να πω οτι ειναι στα ιδια επιπεδα ισως για μενα και λιγο παραπανω.Αλλα βεβαια του ριχνει του καιφουν σε χωριτηκοτητα και με το top cap  ton steam tuners γεμιζεις και απο πανω και η χριτηκοτητα ξεπερναει τα 5 ml βεβαια θα χρειαστεις το διαφανο το τανκακι για να βλεπεις τι γεμιζεις ...Διαρροη καμια και απο πουθενα ακομα και με το top cap των steam tuners.Πραγματικα εξαιρετικος!

Αποσυνδεδεμένος GRIZZLY

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • το αλκοολ με εσωσε απο τον αθλητισμο
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #633 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 21:08 »
Προσωπικη ταπεινη γνωμη ειναι ΑΨΟΓΟΣ και τιμιος για τα λεφτα του με το παραπανω.Τον εχω απο το πασχα και τον εχω χαρει απιστευτα, εχει παρει ολα τα καλα των αλλων και τα εχι βελτιωση στο μεγιστο(ευκολο γεμισμα) .Τον συστηνω ανεπιφυλακτα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #634 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 11:42 »
Απο γευση εχωντας και τον καιφουν τον 4 μπορω να πω οτι ειναι στα ιδια επιπεδα ισως για μενα και λιγο παραπανω.


Πιο πάνω??? Μεγάλη κουβέντα είπες αδερφέ και με βάζεις σε σκέψεις. ΟΚ, σαν ποιότητα στμίσματος είναι μακράν από τον Κ4 (τον κλώνο). Σε γεύση όμως.... nowhere near. Έχω τον 1.3, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ που θα έχει στείλει τη γεύση ο ν2 με το θολωτό καπάκι, όπως λέει και ο Ribot. Πρέπει να γίνει δοκιμή  :hmmm:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
...και μιας και μιλάμε για γεύση. Μήπως θα μπορούσε κάποιος πιο έμπειρος να μου λύσει μια απορεία?? Κι εγώ τον είχα πολύ ψηλά από θέμα γεύσης τον 1,3 ώσπου έβαλα κάτι φρούτα μέσα. Μέχρι εκεί όλα καλά. Από κει και μετά έχω την εντύπωση ότι ποτέ πια δεν ήταν ο ίδιος. Πέραν του ότι το μετάνιωσα γιατί το συγκεκριμένο ζουμί άφησε σφραγίδα (τι σφραγίδα δλδ, τατοο ήταν), αφού τον έπλυνα τον ξαναέπλυνα, τον έβρασα κτλ, η οφρουτίλα έφυγε. Όμως έχω την αίσθηση ότι έχει υποβαθμιστεί αισθητά η γεύση του από τότε.


Παράδειγμα: τον γεμίζω μ ένα καπνικό που έφτιαξα το οποίο με άφησε παντελώς αδιάφορο. Πολύ φλατ γεύση και ερεθισμός στο λαιμό λες και είχα ανεβάσει νικοτίνη τουλάχιστον 30%. Βάζω το ίδιο υγρό σ' έναν dripper φτηνό που έχω της UD... καμία σχέση. Το βάζω και στον Κ4, άντε γεια!!!


Τώρα είναι ιδέα μου όλα αυτά ή παίζει να έχει πάθει τέτοια ζημιά ύστερα από κεινο το παλιοζουμι???
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 11:48 από bobos »

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #635 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 11:52 »
Μετά απο μερικές μερούλες με τον Expromizer v1.3, ας γράψω δύο αράδες.

Απόλυτα ικανοποιημένος. Εχει στρώσει το μέταλο, όπως είπε και ο συμφορουμίτης ribot, και η γεύση, όσο περνάνε οι μέρες, γίνεται ακόμα καλύτερη. Υγρό που έχω σαν κριτήριο, είναι το RY4 της liqua, το οποίο υπήρξε και το all time classic μου, ειδικά όταν δοκιμάζω κάτι νέο σε ατμοποιητές. Καμία επαφή με ότι είχα μέχρι τώρα. Και κάτι μου λέει, οτι θα μείνω σε αυτό χωρίς καμία διάθεση να ψάξω κάτι άλλο (ελπίζω να το εννοώ αυτή την φορά  :)) )

Επίσης, με την μικρή μου εμπειρία, μπορώ να πω, οτι όντως υπάρχουν διαφορές με τον v2. Τόσο σε γεύση όσο και σε ευκολία χρήσης.

Το μονο αρνητικό, που εγώ, μετά την αγορά μου, έχω να προσάψω, είναι η σχετικά άβολη ρύθμιση της ροής του αέρα, με το δαχτυλίδι να θέλει ξεβίδωμα κάθε φορά που θέλει κάποιος αλλαγή. Εμένα πάντως δεν με ενόχλησε, γιατί έχω βολευτεί στην προτελευταία θέση, και δεν επιζητώ την αλλαγή, όπως έκανα μονίμως στην egoone.

Κάτι που επίσης θα αλλαχτεί, με την πρώτη ευκαιρία, είναι το πλαστικό τζαμάκι, το οποίο έχει φλερτάρει μια-δύο φορές με επικείμενη κρούση. Με φοβίζει, τόσο η αντοχή του, όσο και η αντοχή των σπειρωμάτων στην επαφή με το μέταλο. Αργότερα, θα μπει το τανκάκι με τα μεταλικά άκρα, ή το μεταλικό με το "φινιστρίνι".

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #636 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 11:55 »
το τζαμάκι αλλαγή asap. Έχω κόψει δύο ακριβώς επάνω στο σπέιρωμα. Δεν αντέχουν ούτε τα όξεινα υγρά ούτε τις υψηλές θερμοκρασίες

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #637 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 12:08 »
Βρε παιδιά, ο Expromizer (σε 1,3 αναφέρομαι) μου έχει αποδώσει γευστικά, ξεκάθαρα καλύτερα από Καυφούνι. Πιο κοντα σε απόδοση ειναι ο PLUS παρα ο 4.
Επειδή ακόμα δεν έχω καταφέρει να αποκτήσω κάποιον σταράτο Ελληνικό, τον Expromizer τον βάζω Λίιιιγο πιο κάτω από AQUA, λιγο πιο πάνω από plus, και αρκετα από 4.
Παίζουν πολύ και ο τύπος της γευσης βέβαια, τα watt.. σε εμένα με coil 1,6/1,8 , στα 12/15 watt, τον κατατάσσω στην σειρά που ανέφερα.

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #638 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 13:11 »
ξερει κανεις που μπορω να βρω ανταλλακτικα του στην Θεσσαλονικη ?

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #639 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 22:50 »
Μια ερώτηση , σημαντική (κι ελπίζω όχι χαζή) κατά τη γνώμη μου:
Στο 12:30' του βίντεο του Ρένου τα σύρματα της αντίστασης περνάνε ΚΑΤΩ από τις βίδες.
ΑΝ τα στρίψουμε ΠΑΝΩ στις βίδες αλλάζει κάτι ή είναι το ίδιο πράγμα;
Από γεύση και ευκολίες πώς τα πάει σε σχέση με τον Kayfun;
Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #640 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 22:54 »
Το λεει και στο βιντεο λιγο παρακατω "Τη τραβαω για εσας αλλιως θα το εκανα οπως ξερω απο πανο κατευθιαν στης βιδες" δεν τον εχω βεβαια για να το πω με 100% σιγουρια αλλα και ο λεμο που ειναι παρομοιος την παιρνει και απο πανω

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #641 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 23:07 »
Παράθεση από: mpol link=topic=21916.msg891427#msg891427ότι εte=1444420246
Μια ερώτηση , σημαντική (κι ελπίζω όχι χαζή) κατά τη γνώμη μου:
Στο 12:30' του βίντεο του Ρένου τα σύρματα της αντίστασης περνάνε ΚΑΤΩ από τις βίδες.
ΑΝ τα στρίψουμε ΠΑΝΩ στις βίδες αλλάζει κάτι ή είναι το ίδιο πράγμα;
Από γεύση και ευκολίες πώς τα πάει σε σχέση με τον Kayfun;
Σας ευχαριστώ.
Για να απαντήσω και στο δεύτερο ερώτημα σου, θα σου πω οτι είναι εξαιρετικός και με περισσότερες ευκολίες από τον kayfun L+. Γέμισμα, πρόσβαση στην αντίσταση κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 368
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #642 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 23:25 »
Παιδια σε σχεση με τον kayfun V4 σε γευση,χτυπημα,ντουμανι,πως τα παει η νεα εκδοση?Τον ζαχαρωνω εδω και μερες,αλλα ολο και κατι συμβαινει και δεν τον εχω παρει ακομα.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #643 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 11:55 »
Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα..!!


Το μνμ πήγαινε στον mpol. Ξέχασα να βάλω παράθεση.

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2015, 18:24 από Georgechalkida »

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #644 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 13:40 »
Άρα τον δοκίμασες ?
Για πες εντυπώσεις ; Σε σχέση με τον προηγούμενο ; Ειναι το ίδιο βελούδινος ο ατμός;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246288 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 416 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326871 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298052 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511815 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios