vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 8 χρήστες
npaolo, Mulder, Tem, lagoudakis, Doubt, antiklitos140, Jorge, Sergios

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #645 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 11:13 »
το τζαμάκι αλλαγή asap. Έχω κόψει δύο ακριβώς επάνω στο σπέιρωμα. Δεν αντέχουν ούτε τα όξεινα υγρά ούτε τις υψηλές θερμοκρασίες

Πόσο δίκαιο είχες... το τζαμάκι παρέδωσε πνεύμα, πάνω απο τα σπειρώματα. Σχεδόν καθαρό κόψιμο. Αργησα να το πάρω χαμπάρι, γιατί η υποπίεση το κράταγε στην θέση του, μέχρι που άρχισα να βλέπω αρκετές και ανεξήγητες διαρροές.
Αλλάχτηκε με το αντίστοιχο με τα μεταλλικά δαχτυλίδια, και σύντομα ίσως πάρω και ένα backup να υπάρχει, μην τρέχω αργότερα πάλι.

Θα προτιμούσα γυάλινο τζαμάκι πάντως. Πιστεύω οτι θα βελτίωνε και την ποιότητα των γεύσεων. Αν και ήδη, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σε αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #646 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 22:30 »
Απαράδεκτο για τέτοιους ατμοποιητές!
Τι θα τους κόστιζε να έβαζαν ένα καλό γυάλινο τανκ;;
Ας το επιβαρυνόμασταν εμείς στο κάτω - κάτω , καμία αντίρρηση...
Τα ίδια κάνει και το πλαστικό τανκ του Kayfun να υποθέσω;;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #647 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 00:13 »
Εντάξει ρε παιδιά, μπορεί να συμβεί κι αυτό εκεί που βιδώνει πλαστικό με ατσάλι, όταν δεν παίρνεις κάποιες προφυλάξεις. Σε μένα με καθημερινή χρήση για 6 μήνες λειτουργούσε χωρίς κανένα πρόβλημα, μέχρι που το άλλαξα με το γυάλινο για καλύτερη προστασία και απόδοση και το πλαστικό το έχω ως εξτρα, σε άριστη κατάσταση.
Παίρνεις κι ένα τανκ με γυαλί και είσαι ήσυχος....
αλλά αυτομάτως ανεβάζεις την τιμή του ατμο κατά 13 ευρώ :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #648 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 09:26 »
Αυτο είδα και εγώ φίλε ribot. Ηδη σε ένα ξεβίδωμα, χαλάρωσε πρώτα το σπείρωμα του πλαστικού στο δαχτυλίδι, αντί το μεταλικο με μεταλικό. Θα το κρατήσω και εγώ για backup, και θα δω για τα/το γυάλινο (αν και οπτικα δεν μου αρέσει καθολου  :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #649 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 12:13 »
Γλυκοκοιτάζω τον V2 για να τον έχω παρέα με τον kfl+, αυτό που με φοβίζει είναι ότι το πλαστικό τανκάκι θα πρέπει να ξεβιδώνεται συνεχώς για αναπλήρωση υγρού οπότε μου γεννάται μια ανησυχία για το σπείρωμά του ή αλήθεια είναι. Το καλό με το τανκάκι του kfl είναι ότι έχει το μεταλλικό δαχτυλίδι για την επαφή με τη βάση.. τι λέτε οι έχοντες; Αντέχει το πράγμα στα συνεχή βίδωσε-ξεβίδωσε;

Δεν συζητάω για τα όξινα υγρά κλπ, απ'αυτά δεν παίρνω έτσι κι αλλιώς. Το σπείρωμα του πλαστικού τανκ που βιδώνει στη βάση με τρομάζει μόνο.. ;)

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #650 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 12:25 »
Είναι λίγο λαχείο αν θα σπάσει η όχι, και παίζει ρόλο και η προσοχή που του δείχνει ο κάτοχος. Εμένα μου είχε πέσει και μια φορά πριν σπάσει, οπότε, πλαστικό είναι, λογικο να αρχίσει να παραδίδει πνεύμα. Σε φίλο που έχει τον V2, δεν έχει κάνει κιχ, και τον έχει και περισσότερο καιρό, απο οτι εγώ τον V1.3.

Αν θες να τον πάρεις, απλά πάρε μαζί και ένα ακόμα τανκάκι για backup, σε άλλο χρώμα έτσι για την αλλαγή, και μην σε σκαλώνει το υλικό και η αντοχή του θα έλεγα. Είναι πολύ καλός ατμοποιητής, είμαι κατευχαριστημένος, παρόλο που δεν έχω την τελευταία του αναβάθμιση, αλλά τον V1.3. Εναλλακτικά, υπάρχουν και τα αντίστοιχα με τα μεταλικά σπειρώματα για επαφή με το σώμα του άτμο.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #651 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 12:33 »
Έχω τον v1.2 σχεδόν από όταν κυκλοφόρησε. Με λίγη προσοχή όταν βιδώνεις να μην στραβοβιδώσει και μασήσει τα πλαστικά σπειρώματα είσαι ΟΚ. Και εγώ στην αρχή τα φοβόμουνα αλλά με λίγη προσοχή δεν έχω κανένα πρόβλημα και μέχρι στιγμής μου έχουν αντέξει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2015, 12:44 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #652 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:13 »
Γλυκοκοιτάζω τον V2 για να τον έχω παρέα με τον kfl+, αυτό που με φοβίζει είναι ότι το πλαστικό τανκάκι θα πρέπει να ξεβιδώνεται συνεχώς για αναπλήρωση υγρού οπότε μου γεννάται μια ανησυχία για το σπείρωμά του ή αλήθεια είναι. Το καλό με το τανκάκι του kfl είναι ότι έχει το μεταλλικό δαχτυλίδι για την επαφή με τη βάση.. τι λέτε οι έχοντες; Αντέχει το πράγμα στα συνεχή βίδωσε-ξεβίδωσε;

Δεν συζητάω για τα όξινα υγρά κλπ, απ'αυτά δεν παίρνω έτσι κι αλλιώς. Το σπείρωμα του πλαστικού τανκ που βιδώνει στη βάση με τρομάζει μόνο.. ;)

Μη φοβάσαι, ισχύει ότι ακριβώς σου είπε κι ο mankar. Μετά από πλύσιμο θα περνάς το σημείο με μια μπατονέτα με υγρό και θα βιδώνεις. Στο γέμισμα αν είσαι προσεκτικός δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Στην τελική κι αν δε θες να πάρεις άλλο τανκάκι για την ώρα, μπορείς να βιδώσεις ανάποδα το ήδη υπάρχον οπότε όταν γεμίζεις θα ξεβιδώνεις ατσάλι με ατσάλι ;)

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #653 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:14 »
Την προηγούμενη εβδομάδα μου έφυγε ο expromizer μαζί με το μοντάκι από τα χέρια, με τον expro προς τα κάτω να βρίσκει το πλακάκι του πατώματος πρώτος. Πάγωσα. Ειδικά όταν είδα ότι είχε στραβώσει λίγο εκεί που δένει το πλαστικό στην μεταλική βάση. Λαβωματιά μες στην καρδιά που λέει ο λόγος.

Ευτυχώς το ξεβίδωσα όσο πιο αργά και προσεκτικά μπόρεσα, το ξαναβίδωσα και δεν υπάρχει (ακόμα) κανένα πρόβλημα. Απορώ πως άντεξε. Είναι στο πρόγραμμα να πάρω κι εγώ ένα γυάλινο, το οποίο δεν με τρελαίνει οπτικά αλλά φαίνεται καλά προστατευμένο και θα κρατήσω το πλαστικό ως ανταλλακτικό.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1937
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #654 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:18 »
Σε πτώσεις πάντως (και στις εκπτώσεις πιθανόν  ;D ;D ) όλα τα γυάλινα αντικείμενα είναι πιο ευαίσθητα από τα αντίστοιχα πλαστικά.........

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #655 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:25 »
Πράγματι, έχω το γυάλινο τανκάκι - το παλιό - στο οποίο το γυαλί είναι τελείως εκτεθειμένο και δεν γλυτώνει με τίποτα στις πτώσεις. Βέβαια μου αρέσει περισσότερο αισθητικά από τα καινούργια τύπου cage αλλά θέλει προσοχή. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #656 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 14:05 »
Μόλις τον παράγγειλα λοιπόν, μετά τις απαντήσεις σας (αλλά και όλα όσα έχουν γραφτεί στο νήμα αυτό για το ποιόν του ) δεν ήθελα να το καθυστερήσω άλλο! Για αρχή και εφόσον αρχίσει ή τρομάρα για τα πλαστικά σπειρωματα θα δοκιμάσω τη λύση που έδωσε ο Ribot (δεν μου πέρασε καν απ'το μυαλό αυτή ή εναλλακτική ) και μελλοντικά βλέπουμε, ίσως αγοράσω και κάτι πιο μεταλλικό γι'αυτόν.. :D

Αύριο που θα παραλαβω ίσως σας πυρπολήσω με νέες απορίες αν και μάλλον θα τα βρω πολύ εύκολα μαζί του, θα ξεκινήσω με 30άρι kanthal σε 2.5mm κι έχει ο θεός μετά.

Ευχαριστώ πολύ όλους παίδες! :)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #657 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 14:15 »
Αν και έχω παλαιότερο μοντέλο πιστεύω πως ο V2 θα είναι ακόμα καλύτερος και ελπίζω να τον ευχαριστηθείς. Περιμένουμε εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #658 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 14:17 »
Δεν θα μπω στη διαδικασία να στον παινέψω παραπάνω Μάκη, αφού ήδη έκανες τη κίνησή σου. Αλλά αυτό που θα λατρέψεις στον expro, δεν είναι ούτε τα ντουμάνια, ούτε το τρελό χτύπημα, αλλά είναι η ποιότητα του ατμού που θα λαμβάνεις. Βιλούδο... ;D

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #659 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 14:24 »
Συμφωνώ ! Καλή γεύση αλλα ο βελούδινος ατμός ειναι το μεγάλο του ατού .μονο δοκιμές εχω κάνει απο άλλους επισκευασιμους αλλα τόσο βελούδο  δεν βρήκα .
Αναμένουμε εντυπώσεις και για τη νεα έκδοση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116811 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824992 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9049 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155109 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244231 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294601 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763144 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1232 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4121 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem