vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, camber

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #720 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 00:36 »
http://exvape.de/Spare-Tanks:::3.html
Εδω ειναι το επισημο site.
Τωρα Ελλαδα οτι εχουν φερει...
Replacesmoke,Athens vape κ.α
Τωρα το διαφανο που εχω εγω ειναι απο SteamTuners 13 ευρω περιπου εχουν και site

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #721 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 00:38 »
Μάλιστα, τα είδα τα στησίματά σας και την επόμενη φορά θα δοκιμάσω να τοποθετήσω το βαμβάκι σε σχήμα Z στο deck. Επηρεασμένος από το βίντεο παρουσίασης του v2 απ'τον Ρένο φρόντιζα απλά να το αφρατεύω αρκετά έξω απ'το coil και να το ρίχνω ευθεία κάτω, κανένα θέμα μέχρι στιγμής βέβαια αν και υποπτεύομαι ότι επειδή καλύπτω τις τρύπες εισαγωγής του υγρού ίσως παίρνω λίγο πιο σφιχτή τζούρα τελικά.. μάλλον δεν έχει να κάνει όμως. Το ότι έχει ρύθμιση αυτής της εισαγωγής είναι τεράστιο ατού του v2 πιστεύω, με υγρό 50/50 και τη δεύτερη μικρότερη τρύπα εισαγωγής έχω απίθανη τροφοδοσία σε όλες τις συνθήκες μέχρι στιγμής!

Μέχρι τώρα έχω κάνει τρία στησίματα, τα δύο με 30mm kanthal σε 2,5άρι coil και μόλις τώρα δοκίμασα και με 0.25άρι που τό'χω μπόλικο για τον kayfun. Σε κάθε περίπτωση ΓΕΥΣΑΡΑ! Ίσως ελαττώθηκε λίγο η παραγωγή ατμού αλλά και πάλι δίνει αβέρτα σε σύγκριση με τον kfl+ που στήνω μήνες τώρα.

Μωρέ αυτός είναι ατμοποιητάρα τελικά.! :D


Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #722 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 00:42 »
Πολλοι σε πολλα βιντεο τον στηνουν οπως ο Ρενος...
Εμενα μου φαινεται λιγο στη τυχη ετσι οπως τα σπρωχνουν μεσα...αποψη μου βεβαια μπορει να κανω και λαθος!
Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις κατι

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #723 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 00:48 »
Η τοποθέτηση τύπου Z μου είναι αρκετά γνώριμη απ'τον kfl έτσι κι αλλιώς, επειδή στον expro το coil μπαίνει κάθετα στις βίδες (κι όχι σε γωνία όπως στον kfl ) δεν μου πέρασε απ'το μυαλό να τα τοποθετήσω έτσι αλλά για να το λέτε εσείς κάτι καλό θα προσφέρει κι αυτό. Την επόμενη φορά σίγουρη η δοκιμή.! :)

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #724 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 00:51 »
Απλα γυρνας την αντισταση διαγωνια 45μοιρες περιπου κι ετσι το Ζ ειναι παιχνιδακι

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2015, 13:34 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #725 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 01:14 »
Το μόνο παραπονάκι που του έχω πάντως είναι τα σπαστικά του λίγο insulators. Το πάνω πλαστικό που μοιάζει με γυαλί για να πατάει ο πόλος και το κάτω φυσικά, αυτό που βρίσκεται στη βίδα του πόλου.

Θα μπορούσαν να τα κάνουν και τα δύο πλαστικά με το πάνω να μη γλιστράει τόσο και το κάτω να μην δίνει φοβίες κοψίματος σε περίπτωση που το σφίξει κάποιος για να σταθεροποιήσει καλά τον πόλο. Απαιτεί μαλακό σφίξιμο με αυτά τα insulators με αποτέλεσμα να μετακινείται σχετικά εύκολα ο πόλος όταν σταθεροποιεί κάποιος το σύρμα πάνω του με το βιδάκι.

Το κάτω ειδικά εντελώς απαράδεκτο, ευτυχώς που βρήκα τη λύση με το insulator της κεφαλής του ego one δηλαδή γιατί διαθεσιμότητα ανταλλακτικού δεν βρίσκω πουθενά πέρα απ'το γερμανικό site του expromizer. Στη replace πάντως το ήξεραν το θέμα για το ότι μπορεί να κοπεί εύκολα αν κάποιος σφίξει τη βίδα, παρ'όλα αυτά ανταλλακτικό insulator δεν έχουν διαθέσιμο (αν και είπαν οι άνθρωποι ότι θα ψάξουν να μου βρουν για να είμαι ακριβοδίκαιος ) ;)

Τέλος πάντων, αν τα insulators ήταν σαν του kfl δεν θα υπήρχε κανένα παραπονάκι από μένα τουλάχιστον. Ακόμα και τώρα όμως μιλάω άνετα για έναν άψογο ατμοποιητή που τα βρήκα τέλεια μαζί του. :)

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #726 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 16:42 »
Καλησπερα!


Οπως ειχα γραψει και στο θεμα "ποιον επισκευασιμο" σκεφτομουν να αγορασω τον Expromizer v2 για να εχω αλλο ενα εκτος απο τον KFL+.


Τελικα ετσι εκανα και τον εχω παρει απο την Δευτερα. Ειναι παρα πολυ καλος! Πολυ ωραια γευση, ωραιος πλουσιος ατμος, με πολλες επιλογες στην ρυθμιση αερα!
Και εγω να πω την αληθεια τον θεωρω καλυτερο απο τον KFL+ και τον δουλευω αποκλειστικα αυτες τις μερες. Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι ειναι λιγο μεγαλος αλλα τι να γινει...


Εχω μονο το εξης προβλημα. Ενω ατμιζω ολα καλα και ωραια (δευτερα και τριτη) ξαφνικα δυο μερες τωρα ωρες ωρες οταν παω να ατμισω κανει μπουρμπουληθρες και ειδα οτι εβγαλε και μια σταγονα απο το air flow. Αργοτερα σταματησε χωρις να κανω τιποτα. Μετα ξανα σημερα το πρωι παλι το ιδιο.
Το πιο περιεργο ειναι οτι οταν γυρναω το istick απο την αλλη μερια, δλδ το κουμπι από την εξωτερικη πλευρα του χεριου μου, δουλευει αψογα. Οταν το εχω και κοιταει προς τα μεσα που και που κανει μπουρμπουληθρες. Ανοιξα και ειδα την αντισταση και ειναι μια χαρα. ΕΙλικρινα παει να με τρελανει! Τι φταει??[size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #727 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 17:22 »
Κατά 99.9% το ρίχνω στο βαμβάκι σου, ίσως έχεις βάλει λιγότερο από τη μια μεριά και ανάλογα τη "φορά" που κρατάς τον ατμοποιητή σου δημιουργείται μια υπερτροφοδοσια που έχει σαν κατάληξη τη διαρροή στο τέλος..

Θέλει αρκετό μέσα στο deck και να μην καλύπτεις με πίεση στις τρύπες του υγρού πάντως, έχε το στα υπόψιν. Αλήθεια, σε ποια τρύπα έχεις ρυθμίσει την εισαγωγή του και με τι υγρό; vg/pg;
Επίσης έχεις στήσει ξανά η έχεις ακόμα το στήσιμο που έκανες τη Δευτέρα;

Πειραματισου λίγο τώρα που είναι η αρχή, το ιδιο κάνω κι εγώ ακόμα. Έχει μικροδιαφορες απ'τον kfl κι ας μοιάζουν αρκετά τα deck τους.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #728 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 17:53 »
Γενικά βάζω λίγο παραπάνω μπαμπάκι , καμία φορά και μπαλίτσες για να μην εχω τέτοια προβλήματα . Χωρίς όμως να το πιέζω στις τρύπες .

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #729 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 19:52 »
Φιλε οταν μμου το κανει αυτο συνηθως εχει φυγει υγρο μεσα στην τρυπα του αερα και εχει βγει απο κατω στον χωρο που εχει κατω απο το deck που και για αυτον τον λλογο ειναι Μαζευεται το υγρο εκει απο υπερχειλισεις  και δεν φευγει απο την τρυπα αερα.Ξεβιδωσε το και πεταξε το υγρο καθαρισε το καθαρισε και λιγο την τρυπα που παει πανω στο deck  με μια χαρτοπετσετα και θα εισαι κομπλε.
Καλησπερα!


Οπως ειχα γραψει και στο θεμα "ποιον επισκευασιμο" σκεφτομουν να αγορασω τον Expromizer v2 για να εχω αλλο ενα εκτος απο τον KFL+.


Τελικα ετσι εκανα και τον εχω παρει απο την Δευτερα. Ειναι παρα πολυ καλος! Πολυ ωραια γευση, ωραιος πλουσιος ατμος, με πολλες επιλογες στην ρυθμιση αερα!
Και εγω να πω την αληθεια τον θεωρω καλυτερο απο τον KFL+ και τον δουλευω αποκλειστικα αυτες τις μερες. Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι ειναι λιγο μεγαλος αλλα τι να γινει...


Εχω μονο το εξης προβλημα. Ενω ατμιζω ολα καλα και ωραια (δευτερα και τριτη) ξαφνικα δυο μερες τωρα ωρες ωρες οταν παω να ατμισω κανει μπουρμπουληθρες και ειδα οτι εβγαλε και μια σταγονα απο το air flow. Αργοτερα σταματησε χωρις να κανω τιποτα. Μετα ξανα σημερα το πρωι παλι το ιδιο.
Το πιο περιεργο ειναι οτι οταν γυρναω το istick απο την αλλη μερια, δλδ το κουμπι από την εξωτερικη πλευρα του χεριου μου, δουλευει αψογα. Οταν το εχω και κοιταει προς τα μεσα που και που κανει μπουρμπουληθρες. Ανοιξα και ειδα την αντισταση και ειναι μια χαρα. ΕΙλικρινα παει να με τρελανει! Τι φταει??


Φιλε οταν μμου το κανει αυτο συνηθως εχει φυγει υγρο μεσα στην τρυπα του αερα και εχει βγει απο κατω στον χωρο που εχει κατω απο το deck που και για αυτον τον λλογο ειναι Μαζευεται το υγρο εκει απο υπερχειλισεις  και δεν φευγει απο την τρυπα αερα.Ξεβιδωσε το και πεταξε το υγρο καθαρισε το καθαρισε και λιγο την τρυπα που παει πανω στο deck  με μια χαρτοπετσετα και θα εισαι κομπλε.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #730 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 21:45 »
Το θέμα είναι γιατί το κάνει όμως :hmmm:
Είμαι σίγουρος ότι έχει περισσότερο βαμβάκι απ' ότι χρειάζεται, ο expro θέλει λιγότερο από τον kl+ ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #731 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 22:11 »
Λες ρε Γιώργο; Όταν λες λιγότερο εννοείς μέσα στην αντίσταση ή στην βάση του deck - έξω απ'την αντίσταση δηλαδή; Είχα την εντύπωση ότι θέλει πολύ περισσότερο στο deck, αυτό τουλάχιστον βλέπω στα στησίματα που του κάνουν στα διάφορα βίντεο.. Σίγουρα πολύ περισσότερο απ'όσο βάζω στον kfl, τουλάχιστον εγώ δηλαδή.
Αυτή τη σταγονίτσα υγρού τη βλέπω κι εγώ στο κάτω μέρος του σωλήνα του αέρα πάντως, ποτέ όμως μέχρι σήμερα δεν έσταξε μέσα στο δοχείο στο οποίο μόνο ελάχιστο υδρατμό έχω δει εκεί μέσα.

Σήμερα πάντως τον έστησα με αντίσταση σε γωνία (όχι κάθετη στις βίδες των πόλων δηλαδή ) κι έριξα το βαμβάκι σε σχήμα Ζ, λιγότερο σε πλάτος απ'ότι έβαζα μέχρι σήμερα αλλά σίγουρα σε αρκετά μακρύτερο "φυτίλι". Για ακόμα μια φορά άψογος στο άτμισμα που προσφέρει! :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #732 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 23:24 »
Στην αντίσταση όσο πρέπει για να μην κάνει hot spots και να μην μπουκώνει και υποτροφοδοτεί, όπως σε όλους τους ατμοποιητές δηλαδή. Στο ντεκ όμως δε θέλει πολύ, απλά να πέφτει το βαμβάκι απαλά σε όλη την επιφάνεια χωρίς τον κίνδυνο να κλείσει τις τρύπες του υγρού. Απλώς να σταματά το υγρό που έρχεται από τα αυλάκια για να μην πλημμυρίζει το ντεκ και να το απορροφά ελεγχόμενα, κατευθύνοντάς το στην αντίσταση. Έτσι θα δουλεύει σωστά χωρίς καμιά σταγόνα ποτέ και πουθενά.
Η μπουρμπουλήθρα πάντως που λέει ο φίλος παραπάνω είναι από πολύ υγρό και εφόσον δεν έχει διαρροές είναι από πολύ βαμβάκι που συσσωρεύει μεγάλη ποσότητα υγρού.

Βέβαια επειδή βλέπω τώρα ότι για δυο μέρες δεν είχε πρόβλημα και παρουσιάστηκε την τρίτη μέρα, υποθέτω ότι αν δεν άλλαξε βαμβάκι στο μεταξύ, τότε έχει μειωθεί η απορροφητικότητα του βαμβακιού -λογικό- και δεν κρατάει το υγρό, το οποίο μπουρμπουλιάζει και αρχίζει τις διαρροές.
Ότι κι αν είναι, σίγουρα πρέπει να κοιτάξει ο φίλος τα βαμβάκια του.

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #733 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 00:29 »
Προτεινω να ξεκινησουμε να βαζουμε φωτο απο στησιματα του V2 που εχουμε μεινει ευχαριστημενοι....Απ αυτα που μας λειτουργισαν αριστα σε γενικες γραμμες....
Και τι τρυπα εισαγωγης υγρου χρησιμοποιουμε αναλογα με το υγρο σε vg.pg.

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #734 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 16:11 »
Ρε παιδια εχω παρατηρησει απο οταν αλλαξα τανκακι και εβαλα αυτο που εχει μεταλο πανω κατω και πυρεξ στην μεση οτι θολωνει το πυρεξ τι παιζει?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246296 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122070 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511821 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios