vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

248 επισκέπτες, 1 χρήστης
kingdm

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος jimmymaister

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #750 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 10:18 »
Ευτυχής κάτοχος του exp και εγώ ( και του παλιού ο οποίος μας είχε πεδέψει αφάνταστα με το σωστό στήσιμο ) . Αντιμετωπίζω όμως διαρροές στον χώρο της επιλογής του αέρα, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.. Το στήσιμο του κανονικό με kanthal ( η με n200 ) σε 2μισαρι τριπανακι . Οι διαρροές όμως ότι και να έχω δοκιμάσει συνεχίζονται και άρχισαν να με παιδεύουν. Μπορεί να παίζει τίποτα με την μόνοση του κεντρικού πόλου; μήπως καποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του ; ευχαριστώ ! :)

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #751 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 10:25 »
Για διαρροές, ο συνήθης ύποπτος είναι το βαμβάκι. Δες μήπως είναι πολύ σφιχτό, ή μήπως μπλοκάρει τους αυλούς του υγρού στην βάση του deck.



Κάτι που έχω παρατηρήσει, και επιβεβεβαιώστε με αν ισχύει, είναι, οτι τώρα με τα κρύα, που οι υδρατμοί υγροποιούνται πιο γρήγορα, έχω πιο συχνά διαρροές, παρόλο που το στήσιμο είναι μια χαρά. Σε εσωτερικό χώρο δουλέυει πολύ καλά, και όταν θα βγω σε εξωτερικό, ή μέσα στο αυτοκίνητο, αρχίζει να έχει μικρές διαρροές.
Υπάρχει περίπτωση, να κάνει τόσο μεγάλη "ζημιά", ο υδρατμός που μένει μέσα στην καμπάνα+driptip;

Να αφήνω το fire 1-2 δευτερόλεπτα, πριν τελειώσει η τζούρα για να το περιορίσω; (μέχρι τώρα,λειτουργει αυτό το τρικάκι).

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #752 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 10:40 »
Εχω και εγω αυτο το προβληματάκι καμία φορά . Νομίζω θέλει λίγο παραπάνω βαμβάκι πάνω απο τα αυλάκια . Μερικές φορές για ευκολία βάζω μικρά μπαλάκια απο βαμβάκι χωρίς να το πιέζω ενώ εχω στήσει . Μπορείς να το δοκιμάσεις και τώρα . Όχι πολύ και σταματήσεις τελείως την ΡΟΗ υγρού

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #753 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 11:05 »
Τελικά εγω το θέμα που είχα με τη γευςη λύθηκε με το καινούριο σύρμα που πήρα,twisted 0,20,και πήρα επιτέλους ωραία γεύση ανώτερη απο το ναυτιλο....βέβαια στο δεύτερο τανκακι που έκανα έβγαλε  2-3 σταγόνες υγρού στον αποθηκευτικό χώρο κάτω απο την αντίσταση δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα αλλά τουλάχιστον δεν έβγαλε σταγονίδια ατμού στις τρύπες για τη ρύθμιση του αέρα η απο κάτω που έβγαζε εξωτερικά γύρω απο το Κονέκτορα. δεν ξέρω και σε ποια τρύπα πρέπει να είναι η ρύθμιση για το υγρό το βάζω στη δεύτερη η στη Τρίτη. Αντιστάσεις καλές δεν φτιάχνω είμαι καινούριος απλά προσέχω να μην καλύπτω τις δυο τρύπες εκεί που ακουμπάει το βαμβάκι και το βάζω σε σχήμα Ζ... Συνήθως για τα περισσότερα υγρά σε ποια τρύπα πρέπει να είναι η ροη του υγρού; δεν έχω μάθει να ξεχωρίσω ποσό παχύρευστο είναι το καθένα


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος jimmymaister

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #754 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 13:43 »
Πάντως αν κάποιος καλός άνθρωπος μπορεί μα μας στείλει φωτό με στήσιμο που δεν κάνει διαρροές θα ήμουν ευγνώμονας.. Αν και απ ότι έχω ρωτήσει γενικά ο v2 δεν έχει το κακό του v1 που έπρεπε (τουλάχιστον σε μένα ) να υπλογιζεις  με διαστημική φυσική το στήσιμο 😁😁 .. Ίσως να φταίει βέβαια και το insulator  του κεντρικού πόλου.. Δεν ξέρω..;-)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #755 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 15:19 »
Κανένα κακό δεν είχε ο ν1 φίλε μου αν έβαζες όσο βαμβάκι χρειαζόταν, χωρίς καμιά διαστημική φυσική. Το ίδιο πιστεύω και για τον ν2 αλλά επειδή δεν τον έχω δεν μπορώ να προτείνω κάτι συγκεκριμένο :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #756 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 16:19 »
Μόλις έγινα και εγώ ευτυχής κάτοχος του , στήσιμο καυφουνοειδες στα γρήγορα 30ρι kanthal 1.5Ω στα 13w και η πρώτη εντύπωση που μου άρεσε είναι το σφύριγμα που κάνει #ΚΑΝΕΝΑ# βελουδινος ατμός όντως άλλα απο γεύση στα ίδια ωραία επίπεδα του kayfun. Έβαλα και το tank με το pyrex και τα παραθυράκια και έγινε μουρατος.

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #757 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 16:22 »
 jimmymaister Εμενα κ με το απλο στησιμο του Ρενου στο review δουλευει καλα.Τωρα καμμια σταγονα που κ που βλεπω στη βαση,ισως γιατι δουλευω σε χαμηλα watt 8-9 με 1,8 Ω (εκει εχω την καλυτερη γευση για τα γουστα μου),Απλα καθε φορα που τον γεμιζω με μια μπατονετα καθαριζω την βαση εσωτερικα.Κοιταξε την ρυθμιση υγρων μηπως σε μικροτερη τρυπα λυθει το προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος jimmymaister

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #758 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 01:31 »
πάντως και ο πρώτος και αυτός είναι απο τους καλύτερους ατμοποιητές που έχω χρησιμοποιήσει . Και ίσως γιατί με παίδεψαν ( προσωπική άποψη ) οπότε μου έμαθαν να κάνω στησίματα εργοστασίου :)) ! Ευχαριστώ τα παιδιά για τις απαντήσεις τους !  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #759 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 12:51 »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Στην πέμπτη μέρα που έχω την αντίσταση ,
αν τον γυρίσω για λίγο ανάποδα μου βγάζει ελάχιστο υγρό.
Η διαρροή γίνεται από τις τρύπες εισαγωγής αέρα.
Τι μπορεί να ευθύνεται;

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #760 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 12:54 »
Έχεις την ίδια αντίσταση με το ίδιο βαμβάκι? Εάν ναι, τότε πρέπει να αλλάξεις βαμβάκι γιατί έχει χάσει την απορροφητικότητα του και δεν συγκρατεί το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #761 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 13:03 »
Ναι φίλε Mancar , το ίδιο έχω. Σήμερα μου το παρουσίασε.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #762 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 13:07 »
Επίσης παιδιά θα πρότεινα να ελέγχετε τακτικά στο δοχείο συγκράτησης του υγρού που βρίσκεται κάτω απ'το deck, εγώ το έκανα ρουτίνα και σίγουρα θα τσεκάρω μια φορά μέσα στη μέρα, κυριως όταν ετοιμάζομαι για αναπλήρωση του τανκ για να καταλάβετε. Έτσι βλέπω και για τυχόν διαρροές από το στήσιμο μου μέσα στον σωλήνα του αέρα, και σκουπίζω τα υπολείμματα ατμού που βρίσκονται πάντα σχεδόν στο κάτω καπάκι με τον 510 του expro.

Για να φτάσει να χάνει υγρό από τις πλαϊνές τρύπες του αέρα υποθέτω ότι θα υπάρχει λίμνη υγρού εκεί μέσα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #763 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 13:12 »
και σίγουρα αλλαγή στο βαμβάκι μετά από 5 ημέρες Εγώ συνήθως το αλλάζω το αργότερο μετά από 2 ημέρες.

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #764 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 13:17 »
Επιλέξτε και ένα pyrex glass για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342292 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50186 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193072 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591910 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios