vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #690 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 15:54 »
Εμενα με πεισατε ...   μολις πατησα το κουμπακι της αγορας και ο Θεος βοηθος γιατι ειμαι ασχετη !!!! :)) :)) εχω μονο δοκιμασει και οχι φτιαξει .

Estella καλώς να τον δεχτείς. Είναι πολύ εύκολος, κι εγώ με αυτόν ξεκίνησα, ότι είχα δει από βίντεο και στο μαγαζί που μου δείξανε το στήσιμο και μια χαρά μου πάει. Ένας από τους λόγους που τον διάλεξα είναι γιατί λέγανε ότι συγχωρεί λάθη. Μόλις δε τον δοκίμασα και στο μαγαζί, δεν είχα λόγια... Άλλο πράγμα.

Τώρα περιμένω να έρθει και το γυάλινο τανκάκι, γιατί τελικά το πλαστικό έχει ραγήσει (έλεγα προχτές ότι μου έπεσε κάτω και ότι από θαύμα σώθηκε... αμ δε). Ίσως και τα υγρά που χρησιμοποιώ να μην βοηθήσανε καθόλου.

Όσο για το μέγεθος, αυτό με απασχολούσε αρκετά μπορώ να πω, αλλά δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου. Κι ενώ έλεγα ότι όταν βγαίνω για καφέ/ποτό δεν θα παίρνω τον expro λόγω μεγέθους... τελικά μέχρι στιγμής αυτόν έχω πάρει μαζί μου σε όλες τις εξόδους. Δύσκολο να τον αποχωρηστείς!

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #691 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 16:46 »
Σε ευχαριστω πολυ !!! και μακαρι να τα καταφερω γιατι δυστυχως live να το δω δεν γινεται ...προς το παρον τουλαχιστον .


Ειχα 3 μηνες τον kangertech nano δωρο και ενω ηταν σχετικα ευκολος δεν με βολεψε καθολου το μεγεθος , το βαρος του και πηγε για δωσιμο , δεν τον μπορεσα καθολου .
Γυαλινο τανκακι δεν πηρα θελω βεβαια , δεν ειδα ομως να εχει απο εκει που το παραγειλα , οταν παω Αθηνα σε λιγο καιρο θα παω να παρω .

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #692 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 18:05 »
Εγώ προσωπικά δεν πολυκοιτάζω το μέγεθος αν μου κάνει το εργαλείο στα υπόλοιπα και εδώ που τα λέμε ο expro είναι πολύ καλός σε όλα του, αλλά τη γεύση του φαινόμενου δεν τη φτάνει. Μου κάνει εντύπωση ότι θες να κάνεις τέτοια αντικατάσταση :hmmm:
Εννοώ να χρησιμοποιήσω τον expro σαν 2ο ατμοποιητη. Για αλλαγή γεύσεων και όταν πέφτει καθάρισμα στο φαινόμενο. Βλέπω ότι ο expro 2 είναι τιμια αγορά και σε πολυ καλή τιμή, το μέγεθος του όμως δε μου κάθεται με τίποτα. Ειδωμεν

Στάλθηκε από το K01A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #693 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 18:09 »
Υπάρχει και το nano kit το οποίο σε ύψος τον κάνει λίγα χιλιοστά ψηλότερα από το φαινόμενο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #694 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 19:46 »
Χαίρομαι που άναψα το νήμα πάντως.! :laugh1:

Ναι παιδιά, η αλήθεια είναι πως έχει μεγαλούτσικο μέγεθος και μάλιστα είναι και λίγο βαρύς, ίσως όχι στο βάρος του V4 αλλά σίγουρα αισθητά βαρύτερος από τον lite+. Μάλιστα βάζοντάς τον πάνω στο istick40 ένιωσα το βάρος του συνόλου έξω απ'την παλάμη μου μιας και αισθάνθηκα ότι ο ατμοποιητής είναι βαρύτερος απ'το ίδιο το μοντάκι, σε σημείο δηλαδή να αισθάνομαι ότι κρατάω μπυρομπούκαλο απ'τον λαιμό ένα πράγμα! Στο vtc που είναι πιο βαρύ μοντάκι δένει καλύτερα και αισθητικά αλλά και στην αίσθηση βάρους στο χέρι.

Ετοιμάζομαι να τον στήσω για δεύτερη φορά, ήδη από χτες το βράδυ που τον έστησα (μετά από την πολύωρη αγανάκτηση που ανέφερα νωρίτερα με το insulator ) του έχω πιει το αίμα μιλάμε, λυπάμαι που το λέω αλλά ενώ είχα και τον kfl+ πεντακάθαρο, με νέα αντίσταση και γεμάτο υγρό, δεν μου έκανε καν αίσθηση να τον ατμίσω σήμερα.. είναι και το "καινούργιο μου καλάθι" βέβαια στη μέση.

Πάντως παιδιά επιμένω, τέτοια αίσθηση τροφοδοσίας υγρού δεν πήρα ποτέ απ'τον kfl+, ακόμα και στην πνευμονική αισθάνεσαι ότι έρχεται κύμα υγρού και ποτίζει το βαμβάκι όσο εσύ τραβάς τζούρα. Μα όσα στησίματα κι αν έκανα στον kayfun τέτοια αίσθηση δεν πήρα!
Λες και το δουλεύω με έλεγχο θερμοκρασίας ένα πράγμα, δροσιά και συνεχές πόρισμα του βαμβακιού.!
Αντιλαμβάνεστε ότι αυτό κάνει από μόνο του τον ατμοποιητή να δίνει υπέροχη γεύση στο υγρό μου.. ;)

Τι άλλο τι άλλο;

Α ναι, στο κιτ με τα orings του (συν το πρόσθετο κιτ που αγόρασα ) έχει μερικά orings που δεν έχω ιδέα που μπαίνουν κι είναι αρκετά σε αριθμό. Είναι μικρά σαν αυτά που μπαίνουν στο drip tip αλλά πιο χοντρά σε φάρδος και διάφανα, καμιά ιδέα;

Είπα με το καλό σε όσους τον περιμένουν ήδη;

Θα προσπαθήσω να βάλω και φωτο σύντομα.. :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #695 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 20:00 »
Συγνώμη για το συνεχόμενο μήνυμα, ας βάλω μια γρήγορα τραβηγμένη φωτο.. :)


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #696 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 20:04 »
Βρε Μάκη αυτός κοντεύει να έχει ίδιο μήκος με το μόντ

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #697 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 20:33 »
Σόρρυ δεν άντεξα.. :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #698 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 20:39 »
Εμένα με έψησες πάντως , ψάχνω έναν νέο να ξεφύγω λίγο από τον kfl .
Οπότε θα τον πάρω και θα επανέλθω με εντυπώσεις

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #699 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 20:40 »
Κανά πόντο έχουν διαφορά  πραγματικα πολύ μεγάλος σιγουρα θα βάζει 5 εμελ για πλάκα θα ψαξω να δω πωσ ειναι με νανο κιτ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #700 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 20:43 »
Υπάρχει και το nano kit το οποίο σε ύψος τον κάνει λίγα χιλιοστά ψηλότερα από το φαινόμενο.
Να προσθέσω μόνο ότι με το nano kit, ο ατμοποιητής μεταμορφώνεται και ατμιστικά. Αλλά όχι προς το καλύτερο κατά τη γνώμη μου. Το βελούδο παύει να υπάρχει και έχουμε αρκετά άγριο αλλά και πιο ζεστό ατμό.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #701 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 20:55 »
Εμένα με το νανο μου δουλεύει μια χαρά, δεν έχω παρατηρήσει πιο "άγριο" ατμό. Λίγο πιο ζεστό ναι.

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #702 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 21:58 »
Το μέγεθος ειναι μεγάλο και το βάρος και ειδικά πάνω σε stick το καταλαβαίνεις . Εμένα όμως με έχει βολέψει απίστευτα . 10 μήνες ο αποκλειστικός ατμοποιητης και δεν μπορώ να αλλάξω . Στις διακοπές χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω aero tank & delta που είχα μαζί μου αλλα δεν το άνετα . Στους δέκα μήνες άλλαξα μια φορά τανκ και αυτο ήταν .

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #703 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 22:09 »
Παιδιά συγνώμη για το off topic.
Βάζω μία φωτό του Ego one mega δίπλα στο ίδιο μοντ (Evic vtc mini) για να δείτε την διαφορά ύψους σε σχέση με την φωτό που έβαλε στην προηγούμενη σελίδα ο συνονόματος φίλος Μάκης.
Πράγματι ο expromizer είναι γίγαντας. :))


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #704 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 23:07 »
Και δεν το λέτε τόση ώρα να σας το κάνω το συγκριτικό.. :laugh1:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116815 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824994 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508011 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9049 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155110 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244231 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1887 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763146 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1232 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4121 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem