vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 5 χρήστες
Ποντικός, Sergios, Aoratix, dvelev, Jorge

Twitter

Νέος Οδυσσέας

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #240 στις: Ιουνίου 20, 2012, 20:46 »
Αρκετοί λένε ότι ο  iatty έχει καλύτερη απόδοση γεύσης και ντουμάνι , άλλοι λένε ο Οδυσσέας, εγώ προσωπικά iatty έχω δοκιμάσει από άλλο φίλο του forum οπότε δεν έχω ξεκάθαρη άποψη για τον iatty, δεν τον επεξεργάστηκα δηλαδή ποτέ όπως θέλω εγώ , Οδυσσέα έχω εδώ και 5-6 μήνες και τα πάμε σχεδόν άριστα , εάν εξαιρέσω δηλαδή μερικές φόρες, όχι όλες, τις μπουρμπουλήθρες μετά το γέμισμα.

Όμως έχω μια παρατήρηση , ο Οδυσσέας κατά κοινή ομολογία είναι το atomizer με την καλύτερη τροφοδοσία ever , εγώ λοιπόν για αυτόν τον λόγο , αδυνατώ να πιστέψω ότι είναι χειρότερος του iatty , μιας και η τροφοδοσία είναι το A-Ω, τα υπόλοιπα συμπληρώνουν το παζλ (φιτίλι αντίσταση σετ κτλ) καθώς αυτά ποικίλουν , ενώ η σταθερά μας εδώ είναι η τροφοδοσία και όταν έχεις άριστη τροφοδοσία , απλά πρέπει να βρεις το τρόπο να την εκμεταλλευτής ανάλογα με τα γούστα σου.

Η ταπεινή μου άποψη

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #241 στις: Ιουνίου 20, 2012, 20:56 »
Εχω και τους δυο απο την 1η μερα κυκλοφοριας τους .
Η ταπεινη μου αποψη ειναι πως ο οδυσσεας ειναι σε ολα καλυτερος απο τον ιαττυ .
Σε ευκολια σεταρισματος , σε ευκολια γεμισματος , κλεισιμο και ανοιγμα καμπανας για σωστη ροη υγρου κλπ κλπ .
Εκτος.... απο την απιστευτη γευση που σου δινει ο ιαττυ και σε ( με ) κανει να ξεχνας ολα τα προηγουμενα πλεονεκτηματα του οδυσσεα.

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #242 στις: Ιουνίου 20, 2012, 21:00 »
panaisr εγώ δεν συγκρίνω τους ατμοποιητές  (αν και τους έχω και τους δυο) γιατί συμφωνώ μαζί σου ότι σε πολλά θέματα είναι θέμα γούστου.
Απλώς είπα την γνώμη μου για το πως θα μπορούσε να γίνει ο Οδυσσέας ακόμα καλύτερος απ'ότι είναι.
Σ'όλα τ'άλλα μαζί σου. :thumpup:
Πάντως καλύτερος γίνεται ;D

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #243 στις: Ιουνίου 20, 2012, 21:00 »
Νασσο ολα τα μαθαίνεις και το στήσιμο και το άνοιγμα της καμπάνας και ολα..Την γευση δεν μπορείς με τπτ να την φτιάξεις στον Οδυ,(εγω τουλάχιστον) και γω απ την πρώτη μερα κυκλοφορίας τον εχω και ακόμα η γεύση εχει λίγο απο "σιδεριλα"!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #244 στις: Ιουνίου 20, 2012, 21:13 »
Νίκο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο , σαφώς και θα έχει περιθώρια βελτίωσης . 

Αλλά το θέμα έχει μεγάλη δόση υποκειμενικότητας , εγώ μετρώ όπως είπα τις σταθερές πάνω στις οποίες θα εφαρμόσω τεχνικές για τα γούστα μου.

Για παράδειγμα η καμπάνα , σε άλλους είναι οκ , άλλος την θέλει λίγο μεγαλύτερη άλλος λιγο ποιο κοντή , εδώ ναι συμφωνώ ότι θα έπρεπε να υπάρχουν επιλογές , και δεν είναι και δύσκολο εδώ που τα λέμε να κάνει ο Θανάσης 1-2 παραλλαγές στην καμπάνα , το ίδιο ίσως και στο κεραμικό , ποιος ξέρει , μπορεί να είναι το επόμενο level , ίσως προείχε για το Θανάση η τροφοδοσία και στεγανότητα , αυτός ξέρει , εμείς επιλεγούμε.
Μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και η επιλογή της Πηνελόπης , που φαίνεται ότι κεραμικό και καμπάνα διαφέρουν(η κάνω λάθος ?) , θα ήταν λογικό να είναι ιδία ακριβός ? να απευθύνονται δηλαδή στα ίδια γούστα ?

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #245 στις: Ιουνίου 20, 2012, 21:16 »
Το κεραμικο είναι κατα ενα χιλιοστο μικρότερο και η καμπάνα ειναι στενότερη επισης στην πηνελόπη. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #246 στις: Ιουνίου 20, 2012, 22:40 »
O Βαγγέλης εχει ενα δίκιο. Νομίζω οτι οταν μιλάγαμε για αναβάθμιση όλοι ζητάγαμε μικρότερο κεραμικό και στενότερη καμπάνα. Κανεις δεν ειπε για διαρροές. Θυμηθείτε τις πατέντες του Babis και των υπολοίπων. Η πηνελόπη φυσικα είναι ετσι ακριβως .

και εγω ετσι νομιζα και για αυτο δεν θα παρω φυσικα το update.

Τωρα οσο αφορα την αριστη τροφοδοσια λογω εξωτ. καμπανας στον Οδυσσεα, εχω να πω οτι στον ιαττυ εχει αποδειχθει τοσους μηνες οτι μου ειναι αχρηστη.
Τι να την κανω οταν εχω αριστη τροφοδοσια χωρις να πειραξω την καμπανα απο το πρωτο στησιμο και μεχρι να πεθανει η αντισταση σχεδον σε ολα τα βολτ.
.....και επειδη ολα καταληγουν στο τελικα πως ατμιζει ο καθε ατμοποιητης..... ε σε γευση και πυκνοτητα ατμου ειναι χαωδης η διαφορα υπερ του ιαττυ.

Στο στησιμο ειδικα μου φαινεται παιχνιδακι μπροστα στον Οδυσσεα.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #247 στις: Ιουνίου 20, 2012, 22:42 »
Φίλος ο Οδυσσέας, φιλτάτη η αλήθεια ( ΙΑΤΤΥ)...  :laugh1: ;)

GGφιόγκος είναι αυτός... ;)

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #248 στις: Ιουνίου 20, 2012, 22:44 »
το ειπες πολυ κομψα  ;D
Προσωπικα επειδη ποτε δεν ειμαι "κομψος" θα ελεγα ....... φτωχος συγγενης.  :angel:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #249 στις: Ιουνίου 20, 2012, 22:57 »
Εντάξει μια χαρά είναι και ο Οδυ.
Εγώ τον έχω στο GGTS και πυροβολάει ασύστολα... ;)

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #250 στις: Ιουνίου 20, 2012, 23:05 »
Προς θεου δεν λεω οτι ειναι κακος ο Οδυσσεας.
Εχει και για μενα ξεχωριστο κομματι της ημερας που καθομαι και τον απολαμβανω.
Σε συγκριση με τον Ιαττυ μιλαω παντα.




Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #251 στις: Ιουνίου 20, 2012, 23:07 »
κάτι μου λέει ότι η penelope θα του ρίχνει στη γεύση του οδυ...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #252 στις: Ιουνίου 20, 2012, 23:19 »
ειναι θεμα κεραμικου και καμπανας :yes:

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #253 στις: Ιουνίου 21, 2012, 02:54 »
Παιδιά εγώ προσωπική άποψη έχω οτι ο οδυ φτιάχτηκε για να δουλεύει με vv.

Όταν ανεβαίνουν τα βολτ με ένα καλό στήσιμο δεν κάθεται κανένας ιαττυ δίπλα του.

Αποσυνδεδεμένος aggelos g

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #254 στις: Ιουνίου 21, 2012, 06:37 »
συνφωνω με τον φιλο πιο πανω...ακομα κ σε vv παραμενει απλα 2οσ μετα τον ΜΕΓΑ ΙΑΤΤΥ ;D :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571353 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1610 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 601 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827317 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios