vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

99 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, KORG N364, vasim, maprix, Milarepa

Twitter

Υγρά e-liquid από Janty

Αποσυνδεδεμένος Mythos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Say Never
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #150 στις: Αυγούστου 26, 2009, 02:02 »
Παράθεση
RY3 έχει γεύση σαν τασάκι(!!!),

και εγω θελω να δοκιμασο το RY3 -RY4.
Χτεσ παραγγιλα απο το Funstore  αυτα και ενα Virginia ,ολα High

 Τωρα για να εχω προγνομη πρεπη να βρω ενα τασακι να γλιπσω  :idiot1: ;D  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #151 στις: Αυγούστου 26, 2009, 11:40 »
Κι εγώ τα παράγγειλα αλλά σε medioum,λες να μην είναι δυνατά????
Οτι ατμίζω είναι σε medioum αλλά ποτέ δεν ξέρεις απο εταιρία σε εταιρία διαφέρει.
Εύχομαι να μην την πατήσω :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Mythos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Say Never
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #152 στις: Αυγούστου 26, 2009, 21:30 »
Janty Dura, Titan, Joye 510, Nobacco Black line είναι αδερφάκια, ή τουλάχιστον ξαδερφάκια.
Κάποια μέλη του φόρουμ μας που τα έχουν δοκιμάσει όλα, είδαν διαφορές στους ατμοποιητές: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,276.msg4722.html#msg4722

Αν είναι με την αυτόματη μπαταρία, έχει αναφερθεί ότι έχει πολλά προβλήματα (εκτός αν τη διόρθωσαν). Αυτό με την manual λέγεται Dura-C κανονικά. Δεν μπορώ να διακρίνω στην εικόνα αν έχει κουμπάκι (δε μεγαλώνει). Ούτε αναφέρεται κάτι στις λεπτομέρειες του προϊόντος.

Περιγραφή
Reviews

Σας παρουσιάζουμε το ολοκαίνουργιο μοντέλο της Janty! Το διακριτικότερο ηλεκτρονικό τσιγάρο της αγοράς! Χωρίς να ανάβουν κάφτρες και φωτάκια. Ιδανικό για εσάς που θέλετε να αναπληρώνετε τα φίλτρα σας για περισσότερη οικονομία.

Το πακέτο περιλαμβάνει:

2 ατμοποιητες

2 μπαταρίες  [ με διακοπτη ενεργοποιησης manual ]

1 φορτιστή 220V

5 κενά φίλτρα για αναπλήρωση

1 υγρό αναπλήρωσης 20ml

{ Διαλέξτε γεύση και περιεκτικότητα από τα υγρά Janty που επιθυμείτε και αναφέρετε στις σημειώσεις στο ταμείο. }

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #153 στις: Αυγούστου 27, 2009, 01:39 »
Η σημείωση για το διακόπτη δεν υπήρχε όταν έγραψα εγώ το μήνυμα. Το κοίταξα πολύ προσεκτικά και το θυμάμαι καλά.
Ίσως δέχτηκαν ερωτήσεις και το έβαλαν μετά.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #154 στις: Αυγούστου 27, 2009, 18:38 »
Σήμερα παρέλαβα RY3 & RY4 από funstore.
To RY3 όντως έχει πολύ τσιγαρένια γεύση και αυτό με χάλασε λίγο γιατί έχω ξεφύγει προ πολλού από την γεύση αυτή.Είναι μάλλον για καινούριους ατμιστές που είναι πολύ νωρίς για να αλλάξουν γεύση.
Το RY4 πάλι έχει πιο καραμελένια γεύση και μου άρεσε περισσότερο.Το ατμίζω πιο ευχάριστα.
Πάντως δεν με έκαναν  να θέλω να αλλάξω το υγρο που ατμίζω εδώ και δυο μήνες,αλλά είναι καλό όταν έχουμε περισσότερη ποικιλλία και ατμίζουμε ανάλογα με την διάθεσή μας κάτι διαφορετικό.
Είναι κι αυτό ένα από τα καλά του ηλεκ. μπορείς να αλλάζεις γεύσεις χωρίς να σε πιάνει πονόλαιμος :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #155 στις: Αυγούστου 28, 2009, 18:10 »
Βγάζω το καπέλο στο Funstore.  :respect:
Σήμερα έλαβα την παραγγελία με τα RY3 Medium που είχα παραγγείλει.
Τα μπουκαλάκια είναι πολύ μπροστά από αυτά της μαμάς εταιρίας. Εκτός του ότι είναι σε μεγαλύτερη συσκευασία (20 ml), έχουν και σωστή σήμανση από έξω, προειδοποιήσεις, αναγραφόμενα συστατικά, ημερομηνία παραγωγής και λήξης, ακόμα και καπάκι ασφάλειας για παιδιά.

Κάντε μια σύγκριση με της μαμάς εταιρίας. Οι δύο πρώτες εικόνες είναι το μπρος - πίσω από το μπουκαλάκι του Funstore. Η τρίτη είναι το μπουκαλάκι της Janty από μπρος (πίσω δεν έχει τίποτα).

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #156 στις: Αυγούστου 28, 2009, 21:13 »
linalool : http://en.wikipedia.org/wiki/Linalool
Linalool gradually breaks down when in contact with oxygen, forming an oxidized by-product that may cause allergic reactions such as eczema in susceptible individuals. Between 5-7% of patients undergoing patch testing in Sweden were found to be allergic to the oxidized form of linalool.[1]
 :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #157 στις: Αυγούστου 29, 2009, 00:49 »
Ας το 'χουμε υπ' όψιν αν κάποιος δει δερματικές ενοχλήσεις. Αλλά το να παρουσιάζει ένα 5-7% αλλεργία (σε δερματικά αυτοκόλλητα), νομίζω ότι είναι συνηθισμένο για πολλές ουσίες, ακόμα και υγιεινότατα τρόφιμα.

Το σίγουρο είναι ότι δοκιμάζοντας πολλά υγρά, κάπου θα πετύχεις και κανένα να σε πειράξει. Εμένα ως τώρα μου χει τύχει ένα υγρό βανίλια (εξανθήματα) και έχω υποψίες και για ένα άλλο. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα πειράξουν και τους άλλους ή αυτά που πειράζουν κάποιον άλλο θα πειράξουν οπωσδήποτε κι εμένα.

Το ότι αναφέρεται πάντως στο ταμπελάκι, είναι θετικό. Μέχρι τώρα που το 'παιρνα από την Janty που έγραφε μόνο το όνομα στο μπουκάλι, άτμιζα μια χαρά. Λες να πρέπει να αρχίζω να ανησυχώ τώρα;  :tongue_smilie:


EDIT: linalool = λιναλοόλη
Άντε, πάλι μπήκα στο τριπάκι για ψάξιμο. Υπάρχουν και οι θετικές πλευρές του θέματος: Τα αρωματικά φυτά λειτουργούν ως αγχολυτικά :
"Η λιναλοόλη, για παράδειγμα, αποτελεί μία από τις ευρύτερα χρησιμοποιούμενες ουσίες για την καταπράυνση του συναισθηματικού στρες, αν και ο ακριβής τρόπος που επιδρά στο ανθρώπινο σώμα παρέμενε μέχρι σήμερα μυστήριο."
Προσπαθώντας να λύσουν αυτό το μυστήριο, οι Ιάπωνες επιστήμονες εξέθεσαν στο εργαστήριο ποντίκια σε αγχογόνες συνθήκες με ταυτόχρονη εισπνοή ή όχι λιναλοόλης. Η εισπνοή λιναλοόλης μείωσε τα αυξημένα από το στρες επίπεδα ουδετερόφιλων και λεμφοκυττάρων -βασικών στοιχείων του ανοσοποιητικού συστήματος- σε σχεδόν φυσιολογικά επίπεδα, καθώς και τη δραστηριότητα άνω των 100 γονιδίων τα οποία ενεργοποιούνται υπερβολικά σε αγχογόνες συνθήκες.
Τα ευρήματα αυτά θα μπορούσαν να οδηγήσουν μελλοντικά σε νέες αιματολογικές δοκιμασίες για τον εντοπισμό αρωμάτων που μπορούν να απαλύνουν το στρες, δήλωσαν οι ερευνητές.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2009, 00:57 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #158 στις: Αυγούστου 29, 2009, 20:08 »
Σήμερα παρέλαβα RY3 & RY4 από funstore.
To RY3 όντως έχει πολύ τσιγαρένια γεύση και αυτό με χάλασε λίγο γιατί έχω ξεφύγει προ πολλού από την γεύση αυτή.
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι το RY3 ΔΕΝ έχει τσιγαρένια γεύση!
Έχει γεύση από στάκτη τσιγάρου όπως βρωμάει μέσα στο τασάκι!!! :thumpdown:
Μακράν ότι χειρότερο, εμετικό και αηδιαστικό έχω δοκιμάσει από υγρά μέχρι τώρα. :eyesplash:

Περισσότερα στο τόπικ με τα χειρότερα υγρά.... ;D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #159 στις: Αυγούστου 29, 2009, 20:28 »
Έχεις δίκιο, τσιγαρίλα (με την κακή έννοια) μυρίζει.
Παρόλα αυτά μου αρέσει (ακόμα).
Πάντως δεν προσφέρεται για άτμιση σε δημόσιο χώρο. Θα πουν ότι μυρίζει τσιγάρο και αυτή τη φορά θα έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #160 στις: Αυγούστου 29, 2009, 20:35 »
Απο τα RY, ποιο εχει την πιο "άοσμη" μυρωδιά;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #161 στις: Αυγούστου 29, 2009, 20:44 »
Άοσμο δεν είναι κανένα αλλά το RY4 είναι πιο ευχάριστο στους περισσότερους.
Το Cappuccino πάντως μυρίζει από χιλιόμετρα.

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #162 στις: Αυγούστου 29, 2009, 20:47 »
Το Cappuccino πάντως μυρίζει από χιλιόμετρα.
Είναι μια πάρα πολύ ευχάριστη μυρωδιά πραγματικού capuccino όμως που δεν ενοχλεί κανέναν! ;D

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #163 στις: Αυγούστου 29, 2009, 22:08 »
Εδω και λιγες μερες ερχονται σταδιακα οσα υγρα ειχα παραγγειλει απο αγγλια και ελλαδα
και φυσικα το Funstore τα εφερε και τα εστειλε σε μια ημερα.
Δεν εχω μετοχες στην εταιρια  :D αλλα παντοτε ακομα και σε λαθος συνενοηση ειχα αψογη εξυπηρετηση .
Απο ελλαδα πηρα τα 30ml σε γευσεις
ΡΥ3 Light
Camel Med
Capuccino non
  Λοιπον βασικα....απαγοητευτικα απο ολα σημερα τριτη μερα δοκιμων.
Το RY3 Βρωμαει σαν κολονια σε αρωματοπολειο Γ διαλογης, Ο Αλφιστι μιλαει για ''λικερ'' θα συμφωνησωκαι σ αυτο.
Το τσιγαρο δοκιμων φυσικα  ηταν το ΕVO μου μεχρι νεωτερας,σε Σφραγισμενα ατομαιζερ .
Ανοιξα 5 ΠΕΝΤΕ γιατι ελεγα δεν μπορει να βρωμαει ετσι!!!λολ
Τελικα το υγρο εχει και αλλα μειονεκτηματα σε σχεση με τα ECOPURE RICH NON και Mεd Που χρησιμοποιω.
Καπνος Πολυ Λιγοτερος..Ιδιαιτερα κατα την ΕΚΠΝΟΗ λες και δεν βγαζει καθολου.
Και μια ακομα παρατηρηση,δεν παει ολος ''κατω''αλλα μενει ''μετεωρος΄΄ στην .......βαλβιδα εισαγωγης του λαιμου μου
Μπορει σε αλλο τσιγαρο να δουλευει καλυτερα αλλα εγω παιδια Evo εχω και για τα υγρα με Evo  λεω την γνωμη μου.
Βρηκα και νεο oρο Half throaght hitt,με τα καμελ mid παλι απο Janty
Δηλαδη πολυ καλο Hit ΑΛΛΑ μονο στον..μισο λαιμο..Δεν παει κατω ευκολα,και αυτο πιστευω γινεται γιατι ο ατμος που παραγεται ειναι πιο...ελαφρης,αν καταλαβαινετε .τι λεω..δεν ''καθεται απ την πυκνοτητα αλλα ''αιωρητε στον ουρανισκο [υπερβαλω για να περιγραψω την αισθηση]
Βρηκα ομως ενα καλο...ενα Σπουδαιο καλο που εχουν και το ΡΥ3 αλλα και το camel ...πανε Φοφερα με capuccinο fredo!!!!!
Αν θες Τσιγαρο για τον καφε, για 10-20 λεπτα ναι ειναι ...τρομερο..ξεχωριστο κλπ.δενουν οι γευσεις βρε παιδι μου.
Δεν ειναι ομως για ολη την ωρα..ειχα καουρες, βρωμαγα ολοκληρος πρωτη φορα στο γραφειο μου ειπαν οτι κατι βρωμαει πολυ και με κοιταγαν υποπτα λες και ειχα φαει...φασολια :))
και ειναι ολοι καλα παιδια και με κατανοηση ...
 Ολα τα υγρα που αναφερω ηταν παραλαγες στο ιδιο θεμα..Θυμαμαι ετσι μυριζαν κατι σοκακια στον Λιβανο εξω απο κατι κεντρα ελαιοθεραπιας....
Δεν ξερω αλλα το αλανθαστο ενστικτο του ψαρινου που διαθετω,μου λεει οτι δεν ειναι και τα πιο υγιεινα για συνεχη χρηση.
Για μενα ειναι για 2 σταγονες στο ατομαιζερ μετα το φαγητο με τον καφε..κλπ.
Για ολη την ωρα ...οκ ολοι ξερουμε οτι το ecopoure με τον πυκνο ατμο του και την αναλαφρη σχετικα γευση σου επιτρεπει να ατμιζεις συνεχεια χωρις φοβο αλλα με...παθος.
και κατι ακομα..επειδη χαλασα σε 3 μερες 5 ατμοποιητες οπως ειπα περιμενοντας να''στρωσει η γευση και ο ατμος[ο ατμος καπως εστρωσε η γευση.....αστα να πανε]
αποφασισα να τους πλυνω στο γνωστο πλυντηριο που περιγραφω σε αναφορα μου σχετικα με τον καθαρισμο τους.
Αλλαξα 3 φορες οινοπνευμα το οποιο ΚΙΤΡΙΝΙΖΕ αμεσως..[δεν ηταν μονο η νικοτινη γιατι εχω καθαρισει πολλους και της γυναικας μου και τετειο πραμα δεν ειχα ξαναδει..
Η μυρωδια εφυγε μετα απο 3 αλλαγες και 8 ωρες πλυσιμο
  Χαιρομαι που και τα δυο υγρα ecopure και  Janty τα φερνει η ιδια εταιρια γιατι αλλιως καποιος μπορει να εβγαζε λαθος συμπερασματα για την αντικειμενικοτητα μου
 :angel:
Ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα


Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #164 στις: Αυγούστου 29, 2009, 22:24 »
ξέρετε ....
σε αντίθεση με τις συσκευές, θεωρώ τα πράγματα πιό απλά σε σχέση με τα υγρά.
Δηλαδή:

ξεκίνησα τσιγάρο πριν από 30 σχεδόν χρόνια. όοοοολα αυτά τα χρόνια, έψαχνα πάντα καί έμενα σε τσιγάρα χωρίς άρωμα. Ποτέ μου δεν προτίμησα κάτι από dunhil, b&h κλπ. καταλαβαινόμαστε.

όταν αγόρασα το πρώτο μου τσιμπούκι, πολύ γρήγορα πήγα πάλι σε πιό "καθαρούς" καπνούς.

αν δείτε τα πούρα πού είναι στον υγραντήρα, θα δείτε πως μία από τα ίδια.

άρα, πως τώρα να πάρω οτιδήποτε σε capuccino, chocola καί πάει λέγοντας.

ΚΑΠΝΟ θέλω, απλά.

τα υπόλοιπα, όντως δεν θα με αφήσουν αδιάφορο -όχι όλα τουλάχιστον- αλλά γιά λίγο. γιά καταστάσεις όπως περιέγραψε παραπάνω ο asala.

-------------------------------------

καί εφιστώ την προσοχή σας!!!!!!  :)     :
πάντα αγόραζα ecopure rich (high ή med). γιά πιό πλούσια γεύση. το τελευταίο διάστημα υπάρχει έλειψη σε rich high όπως θα παρατηρήσατε. καί αναγκαστικά αγόρασα MILD high.
Αν δεν το έχετε ήδη κάνει, επιμένοντας μόνο σε rich, δοκιμάστε το.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247151 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572546 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327234 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298352 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827846 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512383 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios