vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Υγρά e-liquid από Janty

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #135 στις: Αυγούστου 18, 2009, 03:08 »
γεια σας παιδια! σκεφτομαι και εγω να δοκιμασω αυτα τα janty! μεχρι τωρα εχω δοκιμασει και eco και nobaco. Τα eco μου αρεσουν αρκετα με προτιμηση το rich, αντιθετα το nobaco ηταν μια αϊδια  :o
Αν βγαλω μια προπληρωμενη καρτα στην κυπρου και ανοιξω λογαριασμο στο paypal θα μπορω να παραγγειλω ε; Ποιο λετε να δοκιμασω; Σκεφτομαι για το ry3 ry4. Απο ατμο λενε τπτ; γιατι το eco που μου αρεσει ειναι vg.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #136 στις: Αυγούστου 18, 2009, 03:18 »
Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας.  :)

Το ντουμάνι του VG δε θα το φτάνουν αλλά και τα δύο υγρά (RY3 και RY4) εμένα μου άρεσαν. Το RY4 είναι πιο γλυκό και το βαρέθηκα γρήγορα, ενώ το RY3 λιγότερο και έχει κάτι από καπνό. Αυτό συνεχίζει να μου αρέσει.

Για την κάρτα, εγώ είχα βγάλει προπληρωμένη στην Attica και από ό,τι θυμάμαι δε χρειάστηκε να ανοίξω λογαριασμό. Υπάρχει μια διαδικασία για την ενεργοποίησή της ώστε να συνεργαστεί με το PayPal. Είναι ένας αριθμός που θα σου δώσουν από την τράπεζα. Ακολουθείς τις οδηγίες του PayPal (δεν τις θυμάμαι τώρα).

Για την Κύπρου, αν έχει κάποιος άλλος προπληρωμένη, θα σε διαφωτίσει, αλλιώς ρώτα στην τράπεζα αν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις με το PayPal. Αν σου πουν "τι είναι αυτό;" προτίμησε άλλη τράπεζα.

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #137 στις: Αυγούστου 19, 2009, 00:10 »
Καλως σας βρηκα!
Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες, συντομα θα δοκιμασω την ...τυχη μου :)

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #138 στις: Αυγούστου 19, 2009, 09:27 »
Καλημέρα Κική. Εμένα αντίθετα με τον Ατμό, μου άρεσε πιο πολύ το RY4 και το παρήγγειλα και σε High Nicotine, μαζί με καπουτσίνο. Πολύ ωραία γεύση επίσης είχε και το French Pipe. Εκεί στην Janty έλειπαν διακοπές και θα καθυστερήσουν  τις παραγγελίες, σύμφωνα με το email που έλαβα:

Παράθεση
Dear customer,

We received your payment.

Because I have had vacation I’m working very hard now to catch up to ship all the orders. Unfortunately this means that I can’t ship the day after receiving payment. I need a few more days, I’m sorry.

I expect that your order will be shipped next Friday (August 21) at least.

My apologies for the delay.

Kind regards,
 
Harry
Janty Nederland - JantyShop
http://www.jantyshop.com

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #139 στις: Αυγούστου 19, 2009, 11:21 »
Επιτέλους θα μου στείλουν και τα δικά μου μετά από τόσες μέρες!!

"Dear ....,

My holidays are over (unfortunately L), so this means that I started shipping again today.

We received your payment.

Your order is packed and will be shipped tomorrow  (August 19) to your delivery address by our Dutch Postal Service (TNT Post) as  priority post.

Please always communicate your order number in the subject line of your emails when contacting us.

We thank you for your trust in our company. We wish you happy (smoking) with your JANTY.

 
Kind regards,
 
Harry
Janty Nederland - JantyShop"

Αναρωτιέμαι γιατί λέει "happy (smoking)" και όχι happy vaping!!! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #140 στις: Αυγούστου 20, 2009, 04:32 »
χμμ εσεις χρησιμοποιειτε καποια 'καρτουλα' τραπεζης και αγοραζετε; :)

Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #141 στις: Αυγούστου 20, 2009, 04:45 »
Αναρωτιέμαι γιατί λέει "happy (smoking)" και όχι happy vaping!!! :idiot1:

Α καλά εκεί στην Janty είναι βλαμμένοι εντελώς.
Άλλα τους παραγγέλνεις άλλα στέλνουν, κάνουν update στο
site δεν τους πετυχαίνει και το γυρνάνε στο παλιό, βγάζουν ανακοινώσεις πως
κλείνουν για διακοπές ( σε online shop) και άλλα πολλά.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=48A6Jytg794[/youtube]


Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #142 στις: Αυγούστου 21, 2009, 10:58 »
Που τον θυμήθηκες?????????? :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μπράβο,τον είχα πεθυμήσει :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #143 στις: Αυγούστου 22, 2009, 04:29 »
Καλά νέα!
Το Funstore έφερε υγρά Janty και μάλιστα για πρώτη φορά σε μπουκαλάκια των 20 ml!! Τιμή: 15 €. Δηλ. καλύτερα και από τη μαμά εταιρία (η Janty  έχει 7,95 € τα 10 ml)
Πολύ καλή τιμή για τους λάτρεις της Janty και είμαι σίγουρος ότι και η εξυπηρέτηση θα είναι καλύτερη από τη μαμά εταιρία (ιδίως μετά τα τελευταία ευτράπελα).

EDIT: Με τέτοιες τιμές και τέτοια συσκευασία στα υγρά Janty, μάλλον θα πρέπει να φτιάξει και αγγλική version της σελίδας το Funstore και να αρχίσει τις εξαγωγές!  :))
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2009, 05:04 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #144 στις: Αυγούστου 22, 2009, 04:37 »
Επίσης φέρνει και το Janty Dura!
Το πήρε στα ζεστά το θέμα το Funstore φαίνεται. Λέτε να πάει για "Σούπερ μάρκετ e-cig" που έλεγα κάποτε;

Α! Έκπτωση στα υγρά δεν υπάρχει. Έκανα δοκιμή.  ;D

EDIT: Ούτε στο Dura έχει έκπτωση. Αλλά το δίνει με ένα υγρό 20 ml δώρο και δεύτερο ατμοποιητή.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2009, 04:49 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #145 στις: Αυγούστου 22, 2009, 21:24 »
υπάρχει άποψη για το dura?
χτες το είδα καί μπήκα ήδη σε πειρασμό :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #146 στις: Αυγούστου 22, 2009, 21:37 »
Janty Dura, Titan, Joye 510, Nobacco Black line είναι αδερφάκια, ή τουλάχιστον ξαδερφάκια.
Κάποια μέλη του φόρουμ μας που τα έχουν δοκιμάσει όλα, είδαν διαφορές στους ατμοποιητές: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,276.msg4722.html#msg4722

Αν είναι με την αυτόματη μπαταρία, έχει αναφερθεί ότι έχει πολλά προβλήματα (εκτός αν τη διόρθωσαν). Αυτό με την manual λέγεται Dura-C κανονικά. Δεν μπορώ να διακρίνω στην εικόνα αν έχει κουμπάκι (δε μεγαλώνει). Ούτε αναφέρεται κάτι στις λεπτομέρειες του προϊόντος.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #147 στις: Αυγούστου 22, 2009, 22:20 »
thank you ! ;)

(άρα, μάλλον θα αυξήσω κατά ένα τα evo μου, αναμένοντας manual μπαταρία :))

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #148 στις: Αυγούστου 25, 2009, 11:22 »
Επιτέλους θα μου στείλουν και τα δικά μου μετά από τόσες μέρες!!

"Dear ....,

My holidays are over (unfortunately L), so this means that I started shipping again today.

We received your payment.

Your order is packed and will be shipped tomorrow  (August 19) to your delivery address by our Dutch Postal Service (TNT Post) as  priority post.

Please always communicate your order number in the subject line of your emails when contacting us.

We thank you for your trust in our company. We wish you happy (smoking) with your JANTY.

 
Kind regards,
 
Harry
Janty Nederland - JantyShop"

Αναρωτιέμαι γιατί λέει "happy (smoking)" και όχι happy vaping!!! :idiot1:
Τα παρέλαβα!

Μου ήρθαν χθες σπίτι με το ταχυδρομείο.

Έχω την εντύπωση όμως ότι το Capucchino και το Chocolate που μου έστειλαν ότι έχουν νικοτίνη ανκαι παρήγγειλα none.
Το RBL (Red Cow λέει πάνω στο μπουκαλάκι) και το RY3 μάλλον είναι none.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι το RY3 έχει γεύση σαν τασάκι(!!!), το RBL είναι ενδιαφέρον και τα Capucchino και ειδικά το Chocolate μου άρεσαν! (Ίσως να είναι επειδή μπορεί να έχουν νικοτίνη!)

Θα γράψω περισσότερα σε άλλο thread όπου συζητούνται τα υγρά σε μερικές μέρες που θα έχω καλύτερη γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Janty
« Απάντηση #149 στις: Αυγούστου 25, 2009, 11:41 »
Εγώ το παρέλαβα σήμερα και μου έβαλε και δώρο ένα Janty Banana High

Στα 3 το 1 δώρο  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357638 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591699 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios