vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 0 χρήστες

Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Η φλεγμονη που αποδεδειγμενα προκαλει το η.τ., βασει των ερευνων που εχουν γινει και τις ξερει η κυρια Κατσαουνη, ποια ειναι?
Στα ποσα χρονια ακριβως να την περιμενουμε να εμφανιστει? Εγω γιατι μετα απο 2.5 χρονια δεν εχει δει κατι ακομα. Κανω κατι λαθος?
Επισης, σε ποιες ερευνες αναφερεται?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2014, 19:27 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Μια προταση της κυριας νομιζω τα λεει ολα...ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΡΕΥΝΑΣ ΟΤΙ ΤΟ Η.Τ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ,ΕΧΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ Η.Τ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΒΕΡΟ....Ποση ξεφτιλα πια???

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Μη περιμένετε παιδιά να βγει ιατρός να πει ανοικτά στη τηλεόραση κάτι θετικό για το ηλεκτρονικό τσιγάρο χωρίς να γίνουν μελέτες όπως προβλέπονται για όλα τα υποκατάσταση ή και φάρμακα γενικότερα.

Οι καραγκιόζηδες προτρέπουν το κόσμο να το πετάξει , μιλούν για μάστιγα και ανάγκης έρευνας ενώ ο Φαρσαλινός δέχεται δωρεές για έρευνες των 5 δολαρίων. Φυσικά η pfizer αν δε κάνω λάθος ήξερε να χρηματοδοτήσει την έρευνα για την αύξηση των αντιστάσεων των αεραγωγών που ήταν αναμενόμενα αρνητική (καμία σχέση με το συμβατικό τσιγάρο). Και κάποιον που έκανε σάουνα να τον σπιρομετρήσεις πριν και μετά θα βγάλει αύξηση αντίστασης των αεραγωγών.



 Δε πρόκειται να ακούσετε καλή κουβέντα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο γιατί δεν ελέγχεται από ιατρούς ή φαρμακοβιομηχανίες.


 Κάποιοι γιατροί που έχουν το θάρρος να αναφέρουν το αυτονόητο θα κάνουν τις συστάσεις τους,οι λοιποί θα παπαγαλίζουν τις γνωστές φοβίες για το ηλεκτρονικό προσέχοντας τον κώλο τους για μελλοντικές μηνύσεις,το πορτοφόλι τους και αφήνοντας τους καπνιστές να ζούν με τα καταπληκτικά ποσοστά διακοπής που προσφέρει η σύγχρονη δυτική ιατρική που δε ξεπερνούν το 15%!

 Και αφού όλοι πεθάνουμε από χρόνια αποφρακτική πνευμονοπάθεια (τον καρκίνο τον αφήνω) και αφού θα έχουμε καταναλώσει ένα κάρο σπρέυ Spiriva - Symbicort και μπούμε σε οξυγόνο για τα τελευταία καταπληκτικά μας χρόνια θα έρθουν να μας κουνήσουν το δάκτυλο και να μας πουν : Σας τα έλεγα να το κόψετε το ρημάδι δεν ακούγατε!!!!!



ΥΓ. Από ένα ιατρό.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2014, 19:35 από globalzero »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
το σημειο που μου εκανε περισσοτερο εντυπωση στην κυρια πνευμονολογο ειναι εχτος απο αυτα που ηδη ειπατε μια φραση της
Το Η.Τ  εχει εξαρση επιδημίας παγκοσμιος ..
Γιατι μου φανηκε οτι καποιοι εχουν πανηκοβληθει με αυτη την "έξαρση του ιου "  οπως το παρομοιαζουν το ΗΤ και προσπαθουν απεγνωσμενα να το θαψουν ?  δεν θελω να κινδυνολογώ αλλα ετσι μου φανηκε .. και επαναληφθηκε αν θυμαμαι καλα παραπανω απο μια φορα στη ¨διαλεξη της ¨" καποιων ολιγων λεπτων

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω αν έχει ξαναδημοσιευτεί κάπου στο φόρουμ
Τίτλος
Report: Risk Of Cancer From Some E-Cigarettes
σχέση με το περιεχόμενο του βίντεο, ουδεμία. Πρόκειται για ρεπορτάζ του SKY NEWS

[youtube]e_BTiwXh3dE[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
παιδια εγω παντως θελω να δω και τον γιατρο μας να λεει οτι δεν  κανει περισοτερο ζημια απο το κανονικο τσιγαρο το ηλεκτρονικο τσιγαρο με αποδιξεις και να τους τα τριψει στην μαπα,γιατι τοσο καιρο βλεπω να μην εχει βγει κανεις γιατρος να πει οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι καλυτερο...χωρις παρεξιγησει και εγω ατμιζο,απλα θα ηθελα να δω κατι τετοιο για να το βουλοσουνε πλεον...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
κοιτα εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17605.msg772711.html#msg772711

ο Φαρσαλινος εχει δωσει αρκετες συνεντευξεις και το λεει σε ολες..
και εχει κανει ο ιδιος ερευνες που μπορεις να βρεις στον πινακα των ιατρικων εδω στο φορουμ

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Το η.τ. "διώκεται" και δυσφημίζεται λόγω του οτι έχει αρχίσει να αυξάνεται σημαντικά ο αριθμός των ατμιστών παγκοσμίως, με αποτέλεσμα κάποιοι να χάνουν πολλά χρήματα, μιας και έχουν μείνει απ' έξω. Οι καπνοβιομηχανίες πλήττονται οικονομικά από το η.τ., το κράτος χάνει λέφτα από την μείωση των καπνιστών. Όταν μπούν στον χορό οι καπνοβιομηχανίες, είτε εξαγωράζοντας εταιρείες η.τ., είτε παράγοντας τα δικά τους ατμιστικά προϊόντα, και όταν το η.τ. θα έχει φόρο όπως ο καπνός και τα τσιγάρα, τότε θα βγουν και οι "πρώτες" έρευνες ("επίσημες" και "εμπεριστατωμένες" που θα τονίζουν τα θετικά του η.τ., έναντι του κανονικού).


Μέχρι να γίνει αυτό μην περιμένετε κάποιο θετικό δημοσίευμα, άρθρο, εκπομπή από τα μεγάλα Μεσα Μαζικής Αποβλάκωσης (βλ. τηλεόραση κτλ), αντε το πολύ πολύ να ακουστεί κάτι θετικό σε κανα τοπικό κανάλι, ή σε καποια σελίδα στο διαδίκτυο).

Αποσυνδεδεμένος johnC

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Ακούω καθημερινά απο άτομα της ηλικίας μου το "αυτό είναι χειρότερο απο το τσιγάρο".Ετοιμάσου φίλε αναγνώστη.Είμαι 22 ετών.Δυστυχώς είναι για κλάμματα.Έχω ακούσει τόσες πολλές ηλιθιότητες που πραγματικά απορώ.Πρόσφατα άκουσα ότι κάποιος που έκανε 10 μίλι λίτρα την ημέρα * 2-3 μήνες πέθανε απο υγρό στα πνευμόνια... :wall: :wall: :wall:
Έστω ότι ίσχυε εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.Εάν κάποιος πιεί υπερβολική ποσότητα νερού ή πάρει πάρα πολύ οξυγόνο δέν μπορεί να πεθάνει;Καταλάβατε τι θέλω να πω.Λένε για δηλητηρίαση επειδή κάποιοι(μωρά)πίνουν τα υγρά ή επειδή κάποιος έκανε ενδοφλέβια το υγρό αναπλήρωσης.Ε τί να πείς τώρα;Ας μιλήσουμε τότε για το πόσοι έχουν πεθάνει απο κατάποση χλωρίνης ή μαλακτικών ρούχων ή απο ενεργειακά ποτά.Για αυτά ούτε θέμα.Δέν έχουμε καμία ελπίδα.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
και στην τελική, αν είναι να πάθω κάτι σε θέματα υγείας, ας το πάθω με ηλεκτρονικό τσιγάρο στο χέρι παρά με κανονικό. Έτσι κι αλλιώς χαμένος. Τι προσπαθείς ρε φίλε να αποδείξεις; ότι δεν είσαι ελέφαντας; Τελικά το να ελέγχεις και να σε ελέγχουν τα Μ.Μ.Ε. είναι μεγάλη μα πάρα πολύ μεγάλη δύναμη. Καλά τώρα, το είπε η τηλεόραση και το έγραψαν οι εφημερίδες. Σε ποιον τα πουλάτε αυτά ρεεεεεεε; Λιμοκοντόροι κομψευόμενοι φλώροι, σας τρέχουν τα σάλια για την πρώτη είδηση.
Τώρα ξέρω, αν αρπάξω καμιά ίωση αυτό το χειμώνα θα φταίει το η.τ., την επόμενη φορά θα φορέσω antivirus!!!!
Και μη νομίζετε ότι το οικείο μου περιβάλλον σκέφτεται διαφορετικά, πιο πολύ το έχουν αποδεχθεί οι γονείς μου, που είναι και πάνω από 70, παρά η γυναίκα μου. Μακριά μακριά, διαόλου πράματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2014, 23:53 από testament »

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2015, 11:07 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανήθικος πόλεμος
« Απάντηση #146 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 11:08 »
Σοβαρή έρευνα: 5 volt, αλλά σε τι αντίσταση ? Αλλο αποτέλεσμα έχουν σε 0.3Ω και άλλη σε 2Ω. Ελεος με τον κάθε τυχάρπαστο. Αχ, Γιατρέ μας, μόνο εσείς τελικά κάνετε σοβαρές έρευνες.

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Ανήθικος πόλεμος
« Απάντηση #147 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 11:37 »
Εγω το διαβασα απο εδω http://www.tanea.gr/news/science-technology/article/5201490/to-hlektroniko-tsigaro-endexetai-na-einai-ews-15-fores-pio-karkinogono-apo-to-symbatiko/

Ειναι τραγικο μιας και πολυς κοσμος διαβαζει τετοιες σελιδες.
Πχ ο αδερφος μου που ετρεξε να με "σωσει"...

Τοσα χρονια μεσα στην καπνα δεν ενδιαφερθηκε κανεις να σου στειλει κανα Link απο τις παρενεργιες του τσιγαρου.
Αλλα βεβαια το τσιγαρακι ειναι ευρεως αποδεκτο απο το συστημα και αυτους που το συντηρουν για αιωνες.

ουστ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ανήθικος πόλεμος
« Απάντηση #148 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 11:43 »
το ιδιο ακριβως αρθρο αναπαραγωμενο απο ολα τα media ...

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανήθικος πόλεμος
« Απάντηση #149 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 11:49 »
Να και η απαντηση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151726 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11105 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345709 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147391 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8127 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545268 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32980 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600558 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13415 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos