vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

425 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2014, 19:26 »
Mετά τις αναλυτικές και εμπεριστατομένες γευστικές αναλύσεις του  Cruiser79, έβαλα και εγώ την πρώτη παραγγελία μου από του Τάσο (e-smokers) το μπουκάλι περίπου 27 ευρώ ( εξαργυρώνοντας πόντους που κερδίζεις σε κάθε παραγγελία)  :yes:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 10:51 »
Καλημερα παιδια...Υγρο Grandmaster...Ειναι απο τα υγρα που θελουν ωριμανση πριν ατμιστουν η ξεκιναμε αμεσως ατμισμα με το ανοιγμα του μπουκαλιου? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 11:00 »
Καλημέρα.

Προσωπικά δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή με την πάροδο του χρόνου. Θεωρώ ότι τα υγρά εχουν υποστεί ήδη steeping και μπορείς να το ατμίσεις αμέσως.

Συμβουλή: όταν φέρεις το μπουκαλάκι στη μύτη σου για να το μυρίσεις, να φροντίσεις να έχεις αφαιρέσει το σταγονόμετρο.

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, η μυρωδιά από το σταγονόμετρο, είναι αίσχος! Αυτό βέβαια δεν έχει καμία μα καμία επίπτωση στη γεύση και αδυνατώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 11:54 »
Το σταγονόμετρο όμως παίρνει τη μυρωδιά του υγρού. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 12:03 »
Δοκίμασε το εξής: μύρισε ένα υγρό από το μπουκάλι, χωρίς το σταγονόμετρο.
Μετά, βούτα το σταγονόμετρο, και μύρισέ το πάνω από το σταγονόμετρο.

Αν συνέβαινε μόνο σε μένα, θα το θεωρούσα προσωρινή απεργία της μύτης μου! Αλλά συνέβη σε άλλα 3 άτομα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 12:18 »
Περίεργο.... :hmmm:  Προσωπικά παίρνω το ίδιο άρωμα και από το μπουκαλάκι και από το σταγονόμετρο. Τουλάχιστον στο C.L. Reserve που έχω τώρα μαζί μου.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 12:36 »
Cruiser79 ισχυει.. :yes: .Το ιδιο συμβαινει και με τα υγρα της Halo που εχω...Η μυρωδια του υγρου ειναι διαφορετικη οταν μυριζω το σταγονομετρο που εχει τραβηξει υγρο..(Δεν θα ελεγα ομως χειροτερη...Απλα διαφορετικη)Οταν βγει το σταγονομετρο και μυρισω το υγρο απο το μπουκαλι,η μυρωδια δεν ειναι η ιδια με αυτη του σταγονομετρου...Μηπως φταιει το υλικο του σταγονομετρου?Παραξενο μου φενεται γιατι ειναι απο γυαλι αν δεν κανω λαθος και δεν θα επρεπε να εχει καποια μυρωδια αλλα ουτε φυσικα να επηρεαζει την μυρωδια του ιδιου του υγρου :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 12:42 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 12:45 »
Θέμη, λάθος μου, αυτό δεν το συνάντησα σε όλα τα υγρά της σειράς.

Συγκεκριμένα, ήταν έντονο το φαινόμενο σε Grandmaster, Lucena, Gambit & Perpetual Check. Σε Castle Long και Castle Long Reserve ανύπαρκτο ενώ σε όλα τα άλλα απλά αισθητό.

Δεν νομίζω ότι φταίει το υλικό imjp1982.

Ο μόνος λόγος που το αναφέρω, είναι για να μην απογοητευτεί κάποιος ανοίγοντας ένα μπουκαλάκι και μυρίζοντας με το σταγονόμετρο (στα υγρά που ισχύει) βρει κάτι άλλο από αυτό που περίμενε.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί, ούτε με ανησυχεί. Προσωπικά!

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #98 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 17:30 »
Σήμερα πήγα και πήρα ένα Grandmaster και ένα Castle Long Reserve. Η ερώτηση της ημέρας είναι η παρακάτω: χρειάζεται να τα αφήσω να αναπνεύσουν (όπως η tribeca) η τα ατμίζω άμεσα?

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #99 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 18:31 »
Σήμερα πήγα και πήρα ένα Grandmaster και ένα Castle Long Reserve. Η ερώτηση της ημέρας είναι η παρακάτω: χρειάζεται να τα αφήσω να αναπνεύσουν (όπως η tribeca) η τα ατμίζω άμεσα?


Καλημέρα.

Προσωπικά δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή με την πάροδο του χρόνου. Θεωρώ ότι τα υγρά εχουν υποστεί ήδη steeping και μπορείς να το ατμίσεις αμέσως.

Συμβουλή: όταν φέρεις το μπουκαλάκι στη μύτη σου για να το μυρίσεις, να φροντίσεις να έχεις αφαιρέσει το σταγονόμετρο.

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, η μυρωδιά από το σταγονόμετρο, είναι αίσχος! Αυτό βέβαια δεν έχει καμία μα καμία επίπτωση στη γεύση και αδυνατώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει!!!


Η δικια μου ερωτηση παιδια ειναι η εξης...Grandmaster η Castle Long για ολοημερο ατμισμα και γιατι?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #100 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 21:17 »
Και τα δύο. Δίνοντας μάλλον ένα προβάδισμα στο Castle Long που αφήνει ένα αρκετά διακριτικό άρωμα στον χώρο.

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #101 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 19:43 »
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι το Grandmaster μετά το αρχικό άνοιγμα και με σχετική "ωρίμανση" γίνεται καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #102 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 19:48 »
Έτσι και καταφέρεις να ανοίξεις και να μυρίσεις το grandmaster και να μην το ατμίσεις απευθείας σου βγάζω το καπέλο.

Το casle long reserve δε νομίζω να χρειάζεται κι άλλη ωρίμανση. Τόσο καιρό το είχαν στα βαρέλια, δυο μέρες ανοιχτό στο μπουκαλάκι δε θα του προσδώσουν κάτι παραπάνω.
Ούτε το grandmaster πιστεύω ότι θέλει ωρίμανση, αλλά δεν το έχω αφήσει καθόλου. Με το που το ανοίγω το πίνω. Για να λέει ο συνατμιστής ότι όντως καλυτερεύει δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #103 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 21:04 »
Είτε χρειάζονται είτε δεν χρειάζονται ωρίμανση , είναι γεγονός ότι και τα δύο υγρά ωριμάζουν μετά το άνοιγμα. Το ίδιο έχω παρατηρήσει βέβαια και με άλλα υγρά της εταιρείας.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #104 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2014, 20:14 »
Καλησπερα παιδια...Απο την παρασκευη το απογευμα ειμαι παρεα με το Grandmaster 18mg..Θα ειμαι οσο πιο αντικειμενικος μπορω...Το Grandmaster ειναι ενα καλο υγρο..Ενα καλο ΜΗ καπνικο υγρο..Στην περιγραφη αναφερεται το φυστικοβουτυρο,η κρεμα μπανανας και καραμελα..Η δοκιμη εγινε με CE5 και BVC 1,8....Οσο και αν προσπαθησα,δεν μπορεσα να εντοπισω το φυστικοβουτυρο η κατι που να σχετιζεται με φυστικι τελοσπαντων..Θα ελεγα πως το καθαρο σωμα του υγρου ειναι η μπανανα και η καραμελα..Με λιγα λογια περιμενα κατι πιο περιπλοκο....Σε καμια περιπτωση δεν ειναι κακο υγρο..Το αντιθετο..Ειναι πολυ καλυτερο απο αρκετα ετοιμα ΜΗ καπνικα υγρα...Αλλα και σε καμια περιπτωση κατ εμε δεν αξιζει τα 29 ευρω που κοστιζει καθως σε καμια περιπτωση δεν καταφερε να με εντυπωσιασει...Το χτυπημα  για 18αρι και παντα συγκριτικα με τα υγρα της Halo που κανω ειναι πολυ υποτονικο..Σιγουρα τα Five Pawns ειναι 50/50 ενω τα Halo PG based...Δικαιολογω λοιπον το μικροτερο χτυπημα,δεν δικαιολογω ομως την μικροτερη ποσοτητα ατμου που παραγει για 50/50 υγρο σε σχεση με τον ατμο της Halo...Επισης να προσθεσω πως ενω δεν ειναι ιδιαιτερα γλυκο υγρο το Grandmaster,δεν ειναι για ολη τη μερα τουλαχιστο για μενα καθως μετα απο καποια ml με μπουχτιζει...Αν το υγρο κοστιζε λιγοτερο,ισως και να το ξανααγοραζα..Σε αυτη την τιμη γιαυτο που ειναι,οχι σε καμια περιπτωση δεν θα το ξαναγορασω..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2014, 21:14 από imjp1982 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206319 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541055 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios