vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

475 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, thanos1071, Razor.QQ15, Mimhsdr, ZoeM

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2460 στις: Απριλίου 06, 2017, 00:45 »
το Black Flag Risen Enriched που μόλις έβαλα στον  squape (με SS) μια χαρά μου φαίνεται πάντως

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2461 στις: Απριλίου 13, 2017, 19:50 »
Ανοιξα ενα 10ml castle παραγωγής αρχών 2017 να δοκιμασω με σκοπο να παρω μαζί στο γυναικοχώρι και να ατμισω στην Ανασταση και ξενερωσα. Παει το καστρο, πως το κανανε ετσι ρε παιδια? Καμια σχέση με το παλιό, πλεον ειναι σαν αποτυχημένο diy. Ειπαμε να βγαλουν το διακετύλιο αλλα να μην βαλουν μετά μεσα τις καλτσες τους.
Εχω στην καβα ακομα 3 μπουκαλια 30ml απο s6, black flag original και enriched παραγωγης 11/2015 και αυτα ελπιζω να την εχουν γλιτωσει.
Αντε καλο Πασχα!

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2462 στις: Απριλίου 13, 2017, 20:00 »
Το έχω αποθυμενο να το αγοράσω αλλα δεν το είχε χτες στην ecig που πήγα.. Έχω ακούσει καλές κριτικές, αλλα το ίδιο άκουγα και για το TriBeCa και πήγε νεροχύτη.. Λέτε να παύω τα ίδια με το castle;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2463 στις: Απριλίου 13, 2017, 20:06 »
Εγω παντως απογοητευθηκα παταγωδώς. Ευτυχώς εχω τα diy για να την περασω μακρια απο το σπιτι το Πασχα που τα εχω στα σιγουρα. Τωρα αν διαθετεις ενα 10ρικο παρτο να διαπιστωσεις κ ο ιδιος. Δοκιμασε το πρωτα στο μαγαζι καλου κακου. Θα φυγει το αποθυμενο σου και το πολυ να κλαις 10 ευρώ.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2464 στις: Απριλίου 13, 2017, 20:39 »
γμτ και πανω στο στοκαρισμα υγρων και βασεων πηρα και ενα 60ml castle long..
Ειχα σκοπο να το ανοιξω βαθια μεσα στο 2017..
Ευτυχως εχω και καποια "παλια".

Και δε το λεει ενας για τα καινουρια αλλα αρκετοι..

γμτ...

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2465 στις: Απριλίου 13, 2017, 21:36 »
 Δεν κρατηθηκα αρχισα να ανοιγω αλλα. Για την ωρα το simmetry6.
Νταξ.....δεν τρελαινομαι αλλα μαλλον θελει 2-3 μερούλες να αραξει. Βγαζει μια αλκοολουχα  γευση που φωναζει δωσμου αερα και θα στανιαρω. Καμια σχεση ομως με την αποτυχια  του καστρου. Βεβαια αυτο ειναι 11/15.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2466 στις: Απριλίου 13, 2017, 23:53 »
Άνοιξα σήμερα ένα 18άρι Castle Long (Insignia series) με ημερομηνία 1/9/2016. Σαφώς πιο ανοιχτόχρωμο σε σχέση με το αντίστοιχο εξαιρετικό Insignia series 18άρι με ημερομηνία 1/5/2016 που ήταν ίδιο με την παλιά mixology σειρά. Γευστικά επίσης σαφέστατα διαφοροποιημένο, όχι κακό αλλά γενικά κατώτερο και ίσως ενοχλητικό στο χώρο. Ακόμα και στην ίδια σειρά δηλαδή σημαντικές και εμφανείς διαφορές από μήνα σε μήνα και από παρτίδα σε παρτίδα. Διαφορετική ήταν και μία από τις πρώτες παρτίδες Insignia με ημερομηνία 1/11/2015. Βέβαια δεν πρόκειται για d.i.y. αλλά για έτοιμο premium τυποποιημένο υγρό. Θα βάλω απλά τη λέξη premium εντός εισαγωγικών.......... Με λίγα λόγια....ότι με ότι σε premium τιμή. Εκτός βέβαια αν η λέξη premium μπορεί να χαρακτηρίζει και ένα υγρό που κάθε παρτίδα του είναι διαφορετική. Αλλά δεν νομίζω.....  
Στη νέα tpd σειρά η κατάσταση είναι μάλλον ακόμα πιο διαφοροποιημένη. Tελικά όντως.......τέλος εποχής. Τα αρώματα έχουν υποχωρήσει, έχουν γίνει υποτονικά, είναι διαφορετικά. Οι συνταγές έχουν αλλάξει και δεν αποκλείεται να συνεχίσουν να αλλάζουν. Oι περιγραφές παραμένουν παραδόξως ίδιες, οι αξιολογήσεις έχουν αποσυρθεί από την ιστοσελίδα της εταιρείας. Αυτό δεν σημαίνει κατ ανάγκη ότι τα Five Pawns δεν ατμίζονται πλέον. Κάθε άλλο θα έλεγα. Έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο και με άλλες εταιρείες. Μέχρι στιγμής δεν έχω δεί κάποια σχετική ανακοίνωση από την Five Pawns.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2017, 10:10 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2467 στις: Απριλίου 14, 2017, 00:07 »
inawera και tfa άλλαξαν σειρές
φαντάζομαι το ίδιο και οι υπόλοιπες γιατί δεν περνάνε τα FDA regulations 
the game has changed


το bowden's made καλό είναι πάντως  

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2468 στις: Απριλίου 14, 2017, 05:41 »
Άνοιξα και εγω χθες ενα castle long tpd compliant και δυστυχώς κάτι έχει αλλάξει.Δεν ειναι αυτό που κάποτε ήταν.Κρίμα.Εξακολουθει να είναι καλό αλλά όχι όσο ήταν παλιά.Τέλος εποχής πλέον και πάμε για άλλα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2469 στις: Απριλίου 14, 2017, 12:28 »
Ειλικρινά με στενοχωρεί το ότι οι νεότεροι ατμιστές δεν θα δοκιμάσουν ποτέ "εκείνα" τα fp... Ακόμα περισσότερο, με στενοχωρεί το ότι όσοι διαβάσουν τις παλιότερες σελίδες αυτού του νήματος, θα έχουν την εντύπωση ότι όσοι περιγράφουν, είτε τα παίρνουν από την εταιρεία, είτε είναι μεθυσμένοι. Επειδή δυστυχώς, δεν υπάρχει καμία σχέση του τότε με το τώρα. Εκτός από το όνομα. Αλλά τι να το κάνεις αν δεν έχει και τη χάρη.

Θα ατμίσω με χαρά τα τελευταία ml CLR edition IV που μου έχουν απομείνει και μετά θα προσπαθήσω να ξεχάσω ότι υπήρξε ποτέ αυτή η εταιρεία.

Μέχρι τουλάχιστον να βγάλει κάτι καινούριο, το οποίο θα δοκιμάσω με επιφύλαξη.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2470 στις: Απριλίου 14, 2017, 16:36 »
Όπως είπε πρόσφατα ένας καλός φίλος σε συζήτηση που είχαμε, το μόνο που δικαιολογεί την τεράστια αλλαγή στη γεύση του CL και τις διαφορές από παρτίδα σε παρτίδα, είναι να έχουν αλλάξει σεφ στην FP.
Συμφωνώ δε απόλυτα με αυτήν την υπόθεση.
Στόκαρα μερικά 60μελα όταν ήταν σε προσφορά. Τα ατμίζω μεν, δεν τα ευχαριστιέμαι όπως παλιά δε. 
Σε καμία περίπτωση δεν αξίζουν πλέον τα € που ζητάνε, τείνουν προς τη μετριότητα. Αν τα συγκρίνω και με κανένα υγρό στυλ grand reserve του rocke, τότε τείνουν προς την κοροϊδία...

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2471 στις: Απριλίου 19, 2017, 21:59 »
Περναγα χτες εξω απο μια Vapeland. Λεω .. ενα χρονο και μισο ατμιζω και εκεινο το περιβοητο castleLong δεν το χω δοκιμασει. Ας παρω ενα 10μελο. Πηρα. Γυρισα σπιτι ολο χαρα. Επλυνα εστησα φαινομενο. Γεμισα. Φουμαρα. Ξεστησα τον φαινομενο. Τον ξαναεπλυνα. Γεμισα με σουπριμ κλωνο και ξαναβρηκα την υγεια μου. 

Μπερμπον εγω εκει μεσα δεν βρηκα. Καρυδα ουτε. Γαλα καταλαβα παιδια. Γιαουρτοξινογαλατοκατι και τιποτε αλλο. Σημερα το συζητηγα με ενα συναδελφο και με κερασε ενα τανκ απο το diy castle long του. Αυτο μαλιστα. Του εδωσα το υγρο που πηρα χτες και συμφωνησε και εκεινος πως αυτο δεν ειναι castleLong. Ειναι κατι αλλο και ουτε καν κατι αλλο καλο.  

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2472 στις: Απριλίου 19, 2017, 23:27 »
Τότε.....


.....και τώρα

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2473 στις: Απριλίου 20, 2017, 02:46 »
τελος εποχης...προλαβα μονο 2 30μελα castlelong να κανω....αργα τα πηρα χαμπαρι

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 611
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2474 στις: Απριλίου 20, 2017, 08:58 »
Συμφωνω στα παρα πανω σχολια των συνατμιστων. 
Ειχα σε καθημερινη βαση (τις καλες εποχες) τα bfr και bfre τα πρωινα και το βραδυ cl. 
Τα ατμισα απο φιλο την περασμενη βδομαδα και δεν βρηκα καμια σχεση με τα παλια υγρα.
Ειναι κριμα γιατι ειναι πολυ καλα υγρα και ιδιαιτερα, αλλα αν συνεχισουν ετσι, θα χασουν πολυ κοσμο !!!!! Αυτα.

@ lagoudakis, Γιαννη ευχομαι τα δικα σου να ειναι καλα !
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354845 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588940 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797146 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13188 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711