vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 8 χρήστες
siakar, vasim, aalex, tasos1976, lagoudakis, Jorge, maprix, white varadero

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2445 στις: Μαρτίου 16, 2017, 17:13 »
Είχε γίνει πάντως αναφορά και παλιότερα για την "ιταλική" παρτίδα αλλά όχι τόσο εκτενής.....

Αποσυνδεδεμένος gnkgr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2446 στις: Μαρτίου 16, 2017, 17:17 »
Μάλλον δεν ήταν ιταλική...... από βόθρο ήταν......
Φαντάσου ότι ακόμα και τώρα όταν καμία φορά βλέπω το μπουκάλι δακρύζω...... και δεν είναι από χαρά......

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2017, 17:20 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2447 στις: Μαρτίου 16, 2017, 18:24 »
Καλησπέρα κι από εμένα. Σε προηγούμενο post πριν κάποιους μήνες είχα γράψει και γώ για τη διαφορά που είδα στην Ιταλική παρτίδα.  Εκτός του ότι το χρώμα είναι πιο σκούρο απ το Αμερικάνικο το χτύπημα είναι εμφανώς πιο δυνατό σε βαθμό που μου αλλοίωνε τη συνηθισμένη γεύση. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι τα τελευταία Αμερικάνικα είχαν σχεδόν ανύπαρκτο χτύπημα (μιλάω για 6mg) και στην αρχή το είδα κάπως θετικά αν και προσωπικά το συγκεκριμένο υγρό το κάνω για τη γεύση του. Κάπου στο Νοέμβριο είχα αρχίσει να κάνω stock λόγω των αλλαγών που ερχόντουσαν παίρνοντας τα τέσσερα τέσσερα. Στη τελευταία τετράδα μου λένε στο κατάστημα ‘θα σου δώσω αυτά (τα Ιταλικά) γιατί είναι πιο καλά ωριμασμένα, τα τελευταία που ήρθαν έχουν φτιαχτεί γρήγορα και θέλουν χρόνο’. Εκείνη την ώρα δεν έδωσα σημασία, αλλά μετά από κάποιες μέρες βλέπω την ημερομηνία με ευρωπαϊκό τρόπο και εκεί παίρνω χαμπάρι ότι είναι από Ιταλία. Εκείνη την περίοδο είχα μόλις ανοίξει ένα Αμερικάνικο και δε μπήκα στη διαδικασία να δοκιμάσω επί τόπου ένα απ αυτά. Οι απαντήσεις από δω μέσα (#2354 και μετά) ήταν κάπως καθησυχαστικές και λόγω έλλειψης χρόνου δε μπήκα στη διαδικασία να περάσω απ το μαγαζί για περεταίρω συζήτηση. Όταν ήρθε η ώρα του ιταλού, στην πρώτη τζούρα ένιωσα αυτό που λένε να σου πετάγονται τα μάτια έξω. Έδωσα λίγο χρόνο και στον εαυτό μου και στο μπουκαλάκι και στο δεύτερο στήσιμο μετά από 4-5 μέρες τα πράγματα ήταν κάπως καλύτερα. Φεύγει το πρώτο μπουκαλάκι απ τα ιταλικά και ανοίγω το δεύτερο. Εκεί ο χρόνος δεν έκανε τίποτα, το χτύπημα είναι πολύ έντονο και η γεύση υστερεί αρκετά. Το χω ανοιχτό 2 βδομάδες τώρα κ ελπίζω στο επόμενο στήσιμο κάτι να χει ωριμάσει. Σίγουρα όμως χωρίς να έχω την εμπειρία του Cruiser, πιστεύω πως σ αυτό που λέει έχει απόλυτο δίκιο δηλαδή και τα ίδια υλικά να βάζουν (που κατά τη γνώμη μου η βάση είναι άλλη πιο δυνατή απ την αμερικάνικη) κάτι έχει αλλάξει στη σειρά τους. Δεν είναι υγρό που το χύνεις εύκολα στο νεροχύτη και προσωπικά έχω ξενερώσει απίστευτα γιατί ήταν υγρό που σου έδινε την αίσθηση της πολύ σωστής απόδοσης ποιοτικών γεύσεων. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2448 στις: Μαρτίου 16, 2017, 19:11 »
Έλα υπήρξε τέτοια παρτίδα? Μάλλον γιαυτό μου έδωσαν με τέτοια ευκολία 30 ml δωδεκάρι χωρίς να το πολύ σκεφτούν σαν δώρο..... Αλλά αδερφέ μου πολύ βρώμα...... Κυριολεκτικά σαν να άτμιζα  σκ@@@@@ ήταν......
Δεν μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα.Ακριβώς αυτό.Το ίδιο ισχύει και για την Ιταλική παρτίδα του Gambit.Ηταν και το κερασάκι στην τούρτα για εμένα απο αυτήν την αλυσίδα,ούτε απέξω πλέον

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2449 στις: Μαρτίου 21, 2017, 23:33 »

Αποσυνδεδεμένος alex9090

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2450 στις: Μαρτίου 21, 2017, 23:44 »
http://www.enjoye-smoke.gr/five-pawns-extra-premium-liquids/five-pawns-black-flag-risen-enriched

Τουλάχιστον στο site γράφει ότι έχει απόθεμα
Αν και μου κάνει εντύπωση που λέει 30ml. Εκτός αν στείλουν σε συσκευασίες των 10

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2451 στις: Απριλίου 05, 2017, 19:41 »
την μετα διακετυλιο εποχη ειχα παρει μονο ενα 30μελο καστρο το οποιο δεν μου αρεσε
μετα απο χρονια πηρα ενα 10μελο εχτες
γεμιζω με χαρα τον ναυτιλο 2 παω να ατμισω........................
μπλιαχ......σαν χαλασμενη κωλονια ακομα χειροτερο απο το 30μελο που ειχα παρει
Μιλαμε δεν ατμιζεται με τιποτα

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2452 στις: Απριλίου 05, 2017, 19:48 »
μιλαμε για βερνικι.... :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2453 στις: Απριλίου 05, 2017, 19:50 »
Στα καινούργια πλαστικά μπουκαλάκια ?

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2454 στις: Απριλίου 05, 2017, 20:03 »
Ναι πλαστικό είναι

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2455 στις: Απριλίου 05, 2017, 20:26 »
Τελικά ατμίζεται ή δεν ατμίζεται με τίποτα ? Πρέπει να δοκιμάσω και τα νέα μπουκαλάκια. Παρεπιπτόντως βέβαια να αναφέρω ότι τα νέα μπουκαλάκια των 10 ml διατίθενται πλέον σε χαμηλότερη τιμή.

Αποσυνδεδεμένος odysseas01

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2456 στις: Απριλίου 05, 2017, 20:41 »
To Blag Flag Risen Enriched μια χαρά ατμίζεται πάντως.Αγορά 10μελου σήμερα στα 9.90(Μάτωσα). :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2457 στις: Απριλίου 05, 2017, 20:44 »
Μία απο τα ιδια και στο 10μελο castle long. Εντελως ιδιο με τα 60μελα, που ειχα παρει πριν δυο μηνες.
Τελος εποχης για το castle long, που γνωρισαμε.
Εντελως αλλη γευση. Δε μπορω να το ατμισω με τιποτα.
Ενδεχομενως οσοι το ατμισουν για πρωτη φορα, τωρα, να τους αρεσει.
Εμενα μου αρκει η αναμνηση της γευσης, εστω και της σειρας Insignia.

Απεναντιας μου αρεσε περισσοτερο απο το παληο, το καινουριο  -αλλαγμενο κι αυτο-  Black Flang Risen Enriched!!!! Το βρισκω πιο στρογγυλεμενο, πιο απαλο απο το παληο, αλλα με την ιδια γευση-επιγευση. Ανετα ολοημερο.
Οσο για το Grandmaster -επισης αλλαγμενο- το βρηκα κι αυτο πιο απαλο, χωρις μυρωδια παστουρμα στο χωρο με πιο τονισμενη τη μπανανα και γενικως ευχαριστο, παρ'όλο που δεν πολυμοιαζει με το παληο, το οποιο τιμουσα δεοντως. Μπορει να το ατμισει καποιος ανετα κι αυτο.
Προσωπικα βρισκω αψογο το καινουριο Black Flang Risen Enriched !!!!
Δευτερο στη σειρα το νεο  Grandmaster.
Τα υπολοιπα ποτε δε μου αρεσαν.

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2017, 20:52 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2458 στις: Απριλίου 05, 2017, 23:09 »
Δεν ξέρω πως είναι το καινούργιο αλλά έχω ένα τελευταίο Caste Long Reserve iV και το φυλάω στο ψυγείο για καμία ιδιαίτερη φάση. Σκευτόμουνα να το ανοιξω το Πάσχα αλλά με αυτά που διαβάζω νομίζω ότι θα το καθυστερήσω γιατι δεν βλέπω να ξαναβρίσκω τέτοιo υγρο :'(

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2459 στις: Απριλίου 06, 2017, 00:40 »
Από τη μία με κάνετε να θέλω να πάω να πάρω ένα Castle Long ώστε να ελέγξω τους ισχυρισμούς σας, από την άλλη φοβάμαι να το κάνω για να μην απογοητευτώ...

Χτες πάντως, ήρθε mail για "έξοδο" του Lucena από την κρύπτη, υγρό που είχα αγαπήσει τότε...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro