vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 3 χρήστες
maprix, Parolos, mfk

Twitter

510- Tank

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 06, 2011, 12:52 »
Ίσως να σας φανούν λίγο απίστευτα αυτά που θα γράψω.

Εδώ και 2 μέρες χρησιμοποιούσα αποκλειστικά το συγκεκριμένο προϊόν. Πριν λίγο αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το drip tip μου.
Διαπίστωση 1η. Απολύτως καμία διαφορά στη γεύση.
Διαπίστωση 2η. Η τζούρα με το Smart Tank, είναι πιο άνετη ακόμη και από το drip tip!!! Το δε χτύπημα, ένα σκαλάκι πιο πάνω επίσης!
Δυσκολεύομαι να το πιστέψω, αλλά αυτή είναι η αίσθησή μου.

Θωμά..περιμένω και τις δικές σου εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 06, 2011, 18:16 »
Ίσως να σας φανούν λίγο απίστευτα αυτά που θα γράψω.

Εδώ και 2 μέρες χρησιμοποιούσα αποκλειστικά το συγκεκριμένο προϊόν. Πριν λίγο αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το drip tip μου.
Διαπίστωση 1η. Απολύτως καμία διαφορά στη γεύση.
Διαπίστωση 2η. Η τζούρα με το Smart Tank, είναι πιο άνετη ακόμη και από το drip tip!!! Το δε χτύπημα, ένα σκαλάκι πιο πάνω επίσης!
Δυσκολεύομαι να το πιστέψω, αλλά αυτή είναι η αίσθησή μου.

Θωμά..περιμένω και τις δικές σου εντυπώσεις.

Πάρη έχω πασαλειφτεί με υγρό και ακόμα ούτε τζούρα!!  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 06, 2011, 18:28 »
Έπρεπε να σου δώσω από τα δικά μου τα έτοιμα...
Δεν πειράζει....θα παιδευτείς αλλά θα αποκτήσεις εμπειρία.. ;D
Πάντως το μεσημέρι στο γήπεδο..τα ευχαριστήθηκα. Βέβαια με κοίταζαν περίεργα, ειδικά ένας πιτσιρικάς που καθόταν δίπλα μου. :laugh1:

Υ.Γ Τριπολίτη...συγνώμη συνάδελφε αλλά τους θέλαμε τους βαθμούς για τις όποιες ελπίδες έχουμε για τα Play Off


Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 06, 2011, 19:52 »
Kάαατι κατάφερα τώρα!! Πάρη το ότι μου έρχεται λίγο υγρό στο στόμα από τι οφείλεται?? θέλει κόψιμο το φίλτρο ή περισσότερο?

** Tην βρήκα την άκρη!!  :laugh_cool_jump:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2011, 20:16 από thomazko »

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 06, 2011, 20:47 »
Εγώ πάντως βρε παιδιά το βρίσκω μπελά, ακριβώς επειδή εκτός από την απόλαυση πρέπει να μας ενδιαφέρει και η αυτονομία.
Με τα απλά φιλτάκια, άνετα αν έμενες μπορούσες να στάξεις 5-6 σταγόνες πρόχειρα στο στεγνωμένο σου πολύεστέρα και να συνεχίσεις, όπου και να βρίσκεσαι. Με το tank όμως, δεν είναι εύκολο να βγάλεις (σε μια καφετέρια ας πούμε) τη σύριγγα και να αρχίσεις να τραβάς. Άσε που και με τη σύριγγα θέλει την υπομονή του (αργό γέμισμα για να μην ξεχυλίσει το υγρό που έχει μείνει από πριν στο σπογγάκι, προσοχή στην βελόνα μην κουνήσει την γέφυρα κάτω από τον σπόγγο κτλ) ενώ σχεδόν πάντα γεμίζεις με υγρά τα χέρια σου (από το ιδρωμένο tank, από το υγρό του σπόγγου κτλ). Είναι μπελάς

Είναι όμως η τέλεια φάση και πραγματικά το απολαμβάνεις, αν έχεις 5 γεμάτα τέτοια από πριν (λίγο πιο λίγο από 5 ml) και μπορείς να βγανεις έξω σαν άνθρωπος
Εϊναι δηλαδή φάση, που το χρησιμοποιείς όλο το σετάκι των φίλτρων (όλη την πεντάδα) με μιας και όχι ένα - ένα

Γνώμη μου φυσικά, μετά από 10 μέρες test drive

edit:
Άσε που είναι και απρόβλεπτο. Όποτε θέλει σου φέρνει υγρό στο στόμα, αν χτυπήσει κάπου κατα λάθος χάνεται όλο το υγρό κτλ.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 06, 2011, 21:39 »
Σίγουρα δεν έχει την ευκολία ενός καθαρόαιμου Tank.
Σε ότι αφορά την αναγόμωση την κάνω εύκολα και εκτός έδρας, αφαιρώντας τον πολυεστέρα με ένα τσιμπιδάκι και στάζοντας από το μπουκαλάκι.
Εάν το Modάρισμα του πολυεστέρα είναι σωστό, ούτε διαρροές, ούτε υγρό, ούτε καμένο.
Τα 0,5 Ml που χωράει, ασφαλώς και είναι λίγα και δεν προσφέρουν μεγάλη αυτονομία εκτός έδρας. Αλλά το ότι μπορείς να χρησιμοποιείς τον αγαπημένο σου ατμο, είναι επίσης σημαντικό προσόν.

Προσωπικά εμένα, 5 τέτοια με καλύπτουν για εκτός έδρας και στην ανάγκη, βρίσκω τρόπο να τα αναγομώσω, χωρίς σύριγγα φυσικά. Οκ με την σύριγγα την βγάζεις καθαρή, αλλά συμβιβάζομαι.


Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 07, 2011, 19:52 »
...και τώρα, ένα πρόβλημα για δυνατούς λύτες!!!!

Όπως έγραφα εδώ και μερικές μέρες, έμεινα πολύ ικανοποιημένος από την λειτουργία των φίλτρων αυτών. Έχω σε χρήση 2 LR510 ίδιου τύπου, ίδιας παρτίδας, αγορασμένοι μαζί από H.G. Τους χρησιμοποιώ εναλλάξ. Κάποιες μέρες τον ένα, κάποιες τον άλλο, με drip tip. Το απόγευμα σκέφτηκα να αφήσω αυτόν που χρησιμοποιώ εδώ και 2-3 μέρες και να κουμπώσω τον άλλο. Γεμίζω τα Tank και ξεκινάω. Καμένο...καμένο..καμένο!!!
Λέω δεν μπορεί...τι έγινε?? Κουμπώνω στον άλλο....μια χαρά!!!
Ξαναβάζω σε αυτόν...το ίδιο. Η στάθμη του υγρού, δεν κατεβαίνει μέσα από την δεξαμενή.
Να σημειώσω πως τον ένα από τους δύο (αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποιον) πριν περίπου από ένα μήνα, τον είχα αφήσει σε οξυζενέ για καθαρισμό. Όχι επειδή δεν δούλευε, αλλά δοκιμαστικά να δω τι αποτέλεσμα θα είχε.

Καμιά ιδέα στο τι μπορεί να φταίει??


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 07, 2011, 19:58 »
φταίει ο ένας ατμοποιητής προφανώς

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 07, 2011, 20:02 »
Προφανώς...αλλά σε τι??

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 07, 2011, 20:16 »
μάλλον τον τσάκισε το οξυζενέ

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 07, 2011, 20:23 »
Δεν είναι βέβαιο πως είναι αυτός. Από την άλλη, με drip tip...μια χαρά δουλεύει. Μου φαίνεται ακατανόητο. Ακόμη και να υποθέσουμε πως είναι αυτός, σε τι μπορεί να επηρεάζει την ροή του υγρού εντός της αμπούλας??
Αυτό λογικά επηρεάζεται μόνο από τον πολυεστέρα που υπάρχει στο άκρο. Αν είναι λίγος, έχουμε υπερχείλιση , αν είναι πολύς τότε δεν υπάρχει καλή ροή=καμένο.
Το μόνο που εγώ σκέφτομαι, είναι πως, αν τελικά ο "προβληματικός" ατμοποιητής είναι αυτός που πλύθηκε, τότε είναι πιο  "καθαρός" από τον άλλο, με αποτέλεσμα να στεγνώνει πιο γρήγορα και να θέλει πιο εύκολη ροή.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 07, 2011, 20:50 »
Θεωρώντας ότι ο ατμό είναι εντάξει, το μόνο που σκέφτομαι είναι να μην κάνει καλή επαφή το πολυεστέρας.
Μήπως να τον τράβαγες λίγο έξω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 07, 2011, 21:00 »
Θεωρώντας ότι ο ατμό είναι εντάξει, το μόνο που σκέφτομαι είναι να μην κάνει καλή επαφή το πολυεστέρας.
.................
πολύ πιθανό και αυτό

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 07, 2011, 21:23 »
δεν παίζει αυτό σύντροφοι. Τον πολυεστέρα τον αφήνω να τον πιέσει ο άτμο μέχρι εκεί που πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: 510- Tank
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 21, 2011, 21:29 »
Διαθέσιμα πλέον και στο funstore ;) http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=405 λέω να τα δοκιμάσω... :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824486 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243948 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294268 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1781 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762827 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1145 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4032 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem