vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

195 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, Jorge, lounik

Twitter

Dani Mod By Dicodes (Germany)

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 20:23 »
Εκτος και αν,για πχ κανεις αντισταση μικρη(1 ωμ) και εχεις 20 watt τοτε τα ριχνει για να μην αλλοιωσει την γευση και τρως καμμενα

Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 20:30 »
http://www.pipeline-pro.co.uk/
Αυτο που λεει στην τελευταια σειρα για τα υγρα, ειναι οτι δεν υπαρχει διαφορά στην γευση του και στα 20 Watts? ??? ???

Τότε κρίμα που δεν λένε 30 !
Φαντάζομαι πως θα μπορεί να ελέγξει τη θερμοκρασία και να κάνει μόνο του αυτόματα ρύθμιση  :-\

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 21:12 »
Φαίνεται πως είναι μια καλύτερη έκδοση του dani που λύνει τα προβλήματα που είχαν αναφερθεί
- Δεν βγαίνει με σωλήνα 18350 που έπιανε 15W και όχι 20
- Έχει διαβάθμιση ανά 0.5W και όχι 1W του αρχικού
- Μετράει την αντίσταση και με συνεχές ρεύμα οπότε πιθανόν θα είναι πιο ακριβές στις επιδόσεις του.

Τώρα αυτό ότι προστατεύει την αντίσταση και τη γεύση του υγρού μάλλον σαν κόλπο marketing το αντιλαμβάνομαι. Έχει προστασία υπερθέρμανσης. Αν ανοιγοκλείνει δηλαδή στιγμιαία να μην παραπονιέται ο πελάτης για πρόβλημα. Είναι προσόν  :D


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 21:21 »
Μπορει να ειναι και κατι τετοιο.....Καλο θα ειναι αυτο....
 
Μακαρι να κανει καλα τη δουλεια του γιατι ειναι πολυ ωραιο μοντακι.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 02:01 »
Μάλλον κάνει κάτι παρόμοιο με τον ζορμπά, που πειράζει τα volt για να κρατήσει σταθερά τα watt ανάλογα με την αντίσταση καθώς αυτή αλλάζει με την θερμοκρασία κατά τη διάρκεια της τζούρας. Μόνο που εδώ μετράει θερμοκρασία αντί για Ω και προσπαθεί να την κρατήσει σε λογικά πλαίσια.


Να δω πότε θα αρχίσουν αυτά τα όμορφα να έχουν και όμορφη οθόνη...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 09:06 »
Οπτικά είναι ωραίο. Σε αυτό με την οθόνη, θα συμφωνήσω και εγώ. Μόνο και μόνο γιατί πιστεύω ότι κάποιος που θα σκάσει €200+ αναλόγως ισοτιμίας με τη λίρα, δεν θα το κάνει για "να κάνει απλά τη δουλειά του", αλλά γιατί θέλει και ένα όμορφο εργαλείο.
Στα + του είναι ότι από όσο βλέπω, είναι το μόνο ηλεκτρονικό που μπορεί και συνεργάζεται με τόσο χαμηλές αντιστάσεις, αν και το θεωρώ ψιλοάχρηστο μιας και το ατού της τόσο χαμηλής αντίστασης όταν χρησιμοποιείται με μηχανικά είναι ότι ανεβάζει πολύ πράμα!! Ατού για κάποιους φυσικά, για άλλους είναι πρακτική Φενταγίν, αλλά περι ορέξεως.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 11:27 »
Η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω καταλαβαινω το ρολο της τοσο χαμηλης αντ/σης με ενα VV/VW.

Λατρης των χαμηλων αντ/σεων,αλλα εδω ειναι υπερβολικο.....Εχει δικιο ο Τρυφωνας.....




Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 20:26 »
Καλά δεν μας πειράζει αυτό ωστόσο. Όσα περισσότερα μπορεί να κάνει, τόσο πιο καλό φαίνεται στα μάτια υποψήφιων αγοραστών στο κάτω κάτω.


Συμφωνώ και εγώ πάντως, μεγαλούτσικες αντιστάσεις είναι πολύ ικανοποιητικές σε mods καθώς ανεβάζουν πιο σιγά θερμοκρασίες και δίνουν αυτή την απαλή αίσθηση στον ατμό. Κάποια mods το κάνουν καλύτερα βέβαια και το συγκεκριμένο mod νομίζω εκεί αποσκοπεί με την άλλη ιδιότητα που αναφέρθηκε.

Αποσυνδεδεμένος miltos1964

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #83 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 20:02 »
Από μεταφορά


παιδια καλησπερα.
ερωτηση.
το dani ss το εχει κανεις?
εντυπωσεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2013, 23:22 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #84 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 20:12 »
Πολυ ωραιο μοντακι..το εντοπισα και εγω πριν μερικες μερες και μου γυάλισε..... αλλα πολυ ακριβο, τουλαχιστον για μενα :hmmm: ..

Αποσυνδεδεμένος miltos1964

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #85 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 20:17 »
το θεμα φιλε roy ειναι αν ανταποκρινεται στα λεφτα του και αν εχει προβληματα.
αυτα ομως μπορουμε να τα μαθουμε απο καποιον που το εχει.


Αποσυνδεδεμένος morpheus

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #86 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 20:52 »
Έχω αυτό: http://www.pipeline-store.co.uk/en/pipeline-kits/216-pipeline-pro.html

που είναι μια βελτιωμένη έκδοση του dani. Τι θέλεις να μάθεις? Σε ενδιαφέρει κάποιο συγκεκριμένο feature?

Sent from my LT30p using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος miltos1964

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #87 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 21:04 »
φιλε morpheus,το εχει καποιος γνωστος και μου εχει πει τα καλυτερα.
ειναι πολυ στιβαρη κατασκευη και πολυ λιτη και εμενα προσωπικα μου αρεσουν αυτου του τυπου τα mod.
απλα ρωταω αν αξιζει τα χρηματα του και αν λειτουργει χωρις προβληματα.
σε συνδιασμο οτι του δινουν και δυο χρονια εγγυηση, ειναι τοσο καλο?

Αποσυνδεδεμένος morpheus

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #88 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 21:13 »
Επιβεβαιώνω το στιβαρό και το λιτό. Έχει κάποια έξτρα που δεν συναντάς όπως πχ τώρα ατμιζω με heat protection στο πρόγραμμα 6 που σημαίνει 2 δευτερόλεπτα τα watt που του έχεις δώσει, 2 δέκατα του δευτερολέπτου παύση και μετά πάλι για 2 δευτερόλεπτα το 91% των watts που του έχεις δώσει και πάλι παύση κοκ. Με σκοπό να προστατευτεί από την υπερβολική ζέστη το άρωμα του υγρού. Αν διαβάσεις το εγχειρίδιο θα λυθούν αρκετές απορίες για τις δυνατότητες. Το θέμα αίσθηση, στο χέρι και στο ατμισμα, είναι βέβαια υποκειμενικό. Εμένα με καλύπτει απόλυτα. Το έχω δοκιμάσει με microcoil: ντουμανι, με απλό ribbon, σε kayfun lite plus original.

Sent from my LT30p using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #89 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 21:47 »
παιδια καλησπερα.
ερωτηση.
το dani ss το εχει κανεις?
εντυπωσεις? 
Το εχω στα χέρια μου περίπου 20 μέρες.Πολύ καλό και στιβαρό mod.Πολύ καλή διαχείριση ρεύματος(18650 μπαταρίες)και με πολλές δυνατότητες.Νομίζω,ότι συγκριτικά με το Provari,όχι σε θεμα αντοχής(είναι νωρίς ακόμα)είναι καλύτερο!!!



Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2013, 22:03 από joyeman »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571343 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7632 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297181 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511098 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios