vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 8 χρήστες
johnath, lounik, camber, Milarepa, Doubt, Parolos, andreashadji, bloodlessz

Twitter

Dani Mod By Dicodes (Germany)

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 20:50 »
ομορφο και καινοτομο τελικα!
του οριζεις εσυ τα βατ και αποφασιζει αυτο τι θα βαλει!!! ;D ;D
τεχνικης νοημοσυνης ειναι τελικα! :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 21:27 »
Οι ρυθμίσεις γίνονται μόνο σε βήματα 1W, αρκετά χονδροκομμένες.

Πολύ βασικό αυτό γιατί όταν έχεις φτιάξει μια αντίσταση πχ στα 2ohm ρυθμίζεις το VV mod στα 4 Volt, θέλεις περισσότερο χτύπημα πας στα 4.1 ή 4.2. Αχ έφαγα λίγο καμένο   :angry_orange:  κατεβαίνω μία πιο κάτω. Κάπως έτσι δεν λειτουργούμε όλοι?


Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2013, 21:43 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Mpardok

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 14, 2013, 07:04 »
Καταρχήν να πω ότι κανείς δεν σε κοροϊδεύει. Όλοι νομίζω προσπαθούμε να μάθουμε κάτι καλύτερο για αυτό το mod χωρίς να αποχωριστούμε πρώτα 170€.
Το ότι είσαι νέος στο φόρουμ δεν σημαίνει ότι είσαι και νέος ατμιστής. Για την ακρίβεια δεν ξέρω τι είσαι. Ίσως θα ήταν καλό εκτός από τις εντυπώσεις σου για το dani να μας πεις και δύο λόγια από την γενικότερη εμπειρία σου στα mod. Αυτό το λέω γιατί αν είναι το πρώτο σου mod και απλά είσαι ενθουσιασμένος, είναι κρίμα να παρασυρθούν άλλα μέλη και να αγοράσουν ένα mod που δεν αξίζει τόσα χρήματα.
Δυστίχως camber προβαίνετε  σε λανθασμενα συμπεράσματα ενώ δεν έχετε καταλάβει την υφή τον σχολίων μου! Καλά κάνετε και ερευνάτε πριν αποχωριστείτε τα 170 εύρο σας! Δεν με αφορα. Ξαναδιαβάστε τι λέω και σε ποια πλαίσια τα λέω. Πάμε παρακάτω! Δεν είμαι υποχρεωμένος να αναφέρω  πρώτα πια mod έχω η την τυχόν εμπειρία μου για να μου δοθεί το δικαίωμα να κάνω κάποια σχόλια για το εν λόγο mod!  Δεν κάνω παρουσίαση, απλά αναφέρω μια εμπειρία μου! Δεν δηλώνω οπαδός η θαυμαστής η λάτρης του mod dani! Αν διαφαίνεται κάτι τέτοιο αποτελεί  εκφραστικό συναίσθημα  και μόνον  χωρις κανέναν δόλο!   Μπορεί ο καθένας να φιλτράρει αυτά που διαβάζει, να ακούσει όλες τις απόψεις και μετά να κρίνει αν θα προβεί σε κάποια αγορα! Δεν αποτελεί ευθύνη δική μου αν θα παρασυρθεί η όχι κάνεις!  Στην δεύτερη και Τρίτη παράγραφο του πρώτου σχολίου σας , αναφέρετε  συμπεράσματα δίκα σας που επιτρέψτε μου να τα αμφισβητώ διότι αποτελούν μη επίσημες απορίες ενός βίντεο που εσείς είπατε δεν καταλάβατε καλά! Σας ευχαριστώ που μου απαντήσατε! Αν μη τι άλλο βρήκα εποικοδομητικά τα σχόλια σας!
 

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 14, 2013, 08:34 »
Φίλε mpardok καλημέρα.
Δεν ξέρω αν έχης εμπειρία από φόρουμ (εγώ ελάχιστη) σου λέω όμως ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα κατά τη
γνώμη μου πάντα έχουν πολύ τέτοια. :yes:
Ειλικρινά διαβάζω με συμπάθεια τις απόψεις σου (δεξιά και αριστερά) και προσπαθώ να σε κατανοήσω.
Εφοδιάστηκες με ένα mod βλέπω ότι είσαι ενθουσιασμένος από τη λειτουργία του και αυτά που δίνει και
προσπαθείς να φέρης τις απόψεις σου για αυτό, εδώ στο φόρουμ.

Πίστεψέ με  σου μιλώ με όλη την καλή διάθεση ο τρόπος που προσπαθείς να τιςμεταφέρης είναι λάθος.
Ξαφνικά έρχεται κάποιος νέος ατμιστής με 0 δραστηριότητα στο παρελθόν και προσπαθεί να πείσει δεινοσαύρους
του ατμίσματος (εγώ δεν περιλαμβάνομαι σε αυτούς) ;D που έχουν περάσει 10άδες mod από τα χέρια τους ότι το
dani  :dontknow: (αν το λέω καικαλά) είναι το........... mod. Διπλά-τριπλά ποστ το ένα πάνω στο άλλο,συμβουλές
συντονιστών που δεν λαμβάνης υπόψη μία αγωνία να πείσης για αυτά που λες.

Προσωπική μουάποψη δύο τινά συμβαίνουν.Ή είσαι άπειρος ατμιστής,εφοδιάστηκες με ένα καλό μοντ με το
οποίο είσαι ενθουσιασμένος και το διαφημίζης χωρίς να ξέρης αν παρόμοια καλά μοντ  υπάρχουν και άλλα στην
αγορά γιατί δεν τα έχης δοκιμάσει,ή απλά θέλης να διαφημίσης το συγκεκριμένο μοντ.

Και για να κλείσω.Κούλαρε λίγο.Εδώ δεν είναι χώρος να κοντραριζόμαστε,όπως σου ξαναείπα  ;) είναι ένα φόρουμ
που πρωταρχικό στόχο έχει να μας κρατά μακριά από το τσιγάρο.
Επίσης μπορούμε  να κάνουμε και την πλάκα μας (στα αρμόδια νήματα) :)) .
Προς το παρόν νήμα που να μπορούμε ελεύθερα και χωρίς περιορισμούς να πλακωνόμαστε μεταξύ μας δεν
υπάρχει. :dontknow:
Μήπως είναι καιρός να φτιάξουμε και ένα τέτοιο. :hmmm: :hmmm: Ιδέα ρίχνω. ;D :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2013, 08:41 από papoys »

Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 14, 2013, 09:56 »
Φίλε Mpardok
Με ενδιαφέρον διαβάζουμε αυτά που λες και έχουμε περισσότερη αγωνία να μάθουμε
περισσότερα για το mod Dani.

Καλύτερα να κάνεις ένα review και να μας πληροφορήσεις σχετικά με το mod
τεχνικά χαρακτηριστικά - διαστάσεις - ποιότητα κατασκευής και τέλος για την
απόδοσή του.
Επίσης πες μας ποιους ατμοποιητές χρησιμοποιείς με αυτό, με ποια αντίσταση και
με βάση τη χρήση που κάνεις τι έχεις διαπιστώσει για την εν λόγω λειτουργία του.

Αντί να απαντάς προσωπικά σε κάθε μέλος για την άποψη του καλύτερα να απαντήσεις
με όλα τα παραπάνω.
Μπορείς να ανοίξεις ένα νεο θέμα με τίτλο το μοντέλο του mod. Αν δεν γνωρίζεις να το κάνεις
στείλε μου ΠΜ να σε βοηθήσω ή άνοιξε το στον Πίνακα  [Ηλεκτρονικά mods]
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,197.0.html  πατώντας το κουμπάκι ΝΕΟ ΘΕΜΑ.


Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 12:29 »
PIPELINE PRO   by Pipeline electronic cigarette

http://www.pipeline-pro.co.uk/

Φταχνεται απο την Dicodes (Μαλλον για το Dani ss V2 επροκειτο)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 12:46 »
Εχει καποιες μικροδιαφορες απο το Dani, οπως οτι το βημα των watt ειναι 0,5 ενω το Dani ειναι 1,
αυτο βγαινει σε 18500 και 18650 εκδοση ενω το Dani σε 18350 και 18650..

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 18:41 »
http://www.pipeline-pro.co.uk/
 
 
 
Αυτο που λεει στην τελευταια σειρα για τα υγρα, ειναι οτι δεν υπαρχει διαφορά στην γευση του και στα 20 Watts? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 18:47 »
Αυτο ουτε εγω το επιασα.
Δηλαδη αν του βαλω 1ωμ αντισταση και το ρυθμισω στα 20watt τι ακριβως θα κανει
που θα καιγονται τα παντα μεσα στον ατμοποιητη?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 19:09 »
Καποιος που εχει καταλαβει πιο καλα αυτο πουγραφει βρε παιδια,ας δωσει λιγο φως............. 8) :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 19:11 »
Γραφει οτι εχει προστασια θερμοτητας που αποτρεπει την υπερθερμανση του πηνιου διατηρωντας την γευση των υγρων,ακομα και σε υψηλωτερες ρυθμισεις των watt.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 19:13 »
Ναι, αυτο το διαβασαμε.
Πως ειναι δυνατον να το πετυχαινει αυτο αναρωτιωμαστε
αν ειναι ρυθμισμενο στα 20watt πχ?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 19:15 »
Μαλλον θα ρηχνει τα Watts και θα κατεβαινει και η θερμοκρασια.......
 
Δεν βλεπω καποια αλλη λυση....

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 19:27 »
Ε τοτε γιατι να παω στα 20 watt αν ειναι να μου τα ριχνει;


Μηπως εχει να κανει με βραχυκυκλωμα; Δηλ μολις εντοπισει  βραχυκυκλωμα να ριχνει τα watt....... λεω εγω τωρα  :dontknow: Δ

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 19:32 »
Μπορει να σε αφηνει να πας στα 20 και μετα οταν αναγνωρισει υπερθερμανση να τα κατεβαζει....
 
Οχι αμεσως,σταδιακα.   Να ξεκινας δλδ στα 20 και όσο κραταει η τζουρα ,αυτο να κατεβαζει για να μην τα κανει ολα μεσα ενα σωμα.... :tongue_smilie:
 
Τωρα ο.κ. αυτο ειναι και λιγο τραβηγμενο θα μου πεις........Δεν ξερω...... :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154783 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem