vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 1 χρήστης
ioan

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #300 στις: Απριλίου 05, 2011, 00:50 »
Για γίνε πιο συγκεκριμένος

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #301 στις: Απριλίου 05, 2011, 00:59 »
 ???Ρε παιδια εχω την απορια. Μονο εγω δεν εχω προβλημα ; Δουλευουν απροβληματιστα ειτε με njoy ειτε με πλεγμα. Ακομη και δοκιμη με φιτιλι απο clearomizers εκανα, κανενα μα κανενα προβλημα. Ουτε καμμενο αν το ποτισης στην εγκατασταση για να μην περιμενεις, ουτε προβλημα με μπαταρια. Ποτε δεν κοιταζω σε ποια θεση θα το βαλω ουτε τιποτε.  :confused1: Και αυτα τα λεω χωρις να θελω να προσβαλω καποιον εννοειτε ετσι ; Καλα κανετε (κανουμε) και το ψαχνουμε απλα αυτη τη στιγμη εγω ειδικα με αυτες (τις πατεντες ας πουμε). εχω ατμο Τ με 65 ημερες καθημερινης λειτουργιας, οποτε τελος τα πειραματα με διαφορετικα υλικα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2011, 08:43 από ΓΙΑΝΝΗΣ vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #302 στις: Απριλίου 05, 2011, 09:17 »

Για γίνε πιο συγκεκριμένος
Δεν θέλω να αναφέρω μάρκες, γιατί οι παρατηρήσεις μου έχουν γίνει σε μικρό δείγμα και μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός ή προβληματικά κομμάτια.


??? Ρε παιδια εχω την απορια. Μονο εγω δεν εχω προβλημα ; Δουλευουν απροβληματιστα ειτε με njoy ειτε με πλεγμα. Ακομη και δοκιμη με φιτιλι απο clearomizers εκανα, κανενα μα κανενα προβλημα. Ουτε καμμενο αν το ποτισης στην εγκατασταση για να μην περιμενεις, ουτε προβλημα με μπαταρια. Ποτε δεν κοιταζω σε ποια θεση θα το βαλω ουτε τιποτε.  :confused1: Και αυτα τα λεω χωρις να θελω να προσβαλω καποιον εννοειτε ετσι ; Καλα κανετε (κανουμε) και το ψαχνουμε απλα αυτη τη στιγμη εγω ειδικα με αυτες (τις πατεντες ας πουμε). εχω ατμο Τ με 65 ημερες καθημερινης λειτουργιας, οποτε τελος τα πειραματα με διαφορετικα υλικα.
Και με φιτίλι απο ce2r4 και με φιτίλι του Α2 και με πλέγμα μου παίζουν αυτή τη στιγμή άψογα, αλλά πέρασα μια μικρή ταλαιπωρία πρώτα. (αν και η πρώτη αλλαγή φιτιλιου που έκανα αυτή με τη "θηλειά" μου είχε παίξει άψογα αμέσως).
Προφανώς βρήκες το σωστό τρόπο εξ αρχής

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΧ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #303 στις: Απριλίου 05, 2011, 10:32 »
Η πυραμιδα με την χαρτινη /βαμβακερη υφη ειναι αυτη με τα φρουτα του δασους..

δοκιμασα και βαμβακι για φυτιλη -δεν κανει,φερνει καμμενο.
φυτιλι απο αλλους  ατμο δεν εχω..
φυτιλι απο ζιπο δεν κανει φερνει καμμενο κ δυσκολα δεν υπερχειλιζει η΄τροφοδοτει σωστα.
η πυραμιδα με το πλαστικο πλεγμα κοκκαλιαζει μετα απο καμποση χρηση κ φερνει σαν καμμενο και διαροες,με λιγες επιτυχημενες εξαιρεσεις.
το πλεγμα (τουλαχιστον αυτο που εχω εγω) το φοβαμαι για βραχυκυκλωμα και δεν το κανω..(δεν ειναι καιρος για 10ευρα,κ λιωμενες αμπουλες ,μπαταριες κτλ)

επισης,... αφου φαινεται οτι η αντισταση με το μεταλικο πηγαινουν καθετα..γιατι να το βαλω αλλιως;;(ασε που δεν κουμπωνει καποιες φορες που μου πηγε στραβα κατα λαθως)

τελος , δεν πεταω τα ματια εξω του ατμο τραβοντας τζουρες μεχρι την φτερνα κ να αρπαξει ο ατμοποιητης.Τραβαω σιγα οσες φορες ωστε να μην ζεματαει ο ατμο απο εξω(τον αφηνω να κρυωσει λιγο).εχω καθετα το ολο συστημα του τ, συνηθως και τραβαω,να ποτιζει το φυτιλη. .


ασχετο ..χθες το απογεμα ενω ασχολιομουν με κατι εξω κ ατμιζα ...το τι κουνουπι  μαζευτικε ...δεν λεγεται!!!
εχει εντοπισει κανεις κατι τετοιο; εκαναν σαν τρελα !!!
ελπιζω να ειναι ιδεα μου και να μην οφειλεται στο η.τ!!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2011, 10:58 από ΜΙΧ »

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #304 στις: Απριλίου 05, 2011, 13:20 »
παιδια εγω το καλυτερο αποτελεσμα το εχω πετυχει με το υλικο που ειναι τυλιγμενο το φιτιλι του npro (οχι με τον πολυεστερα με  αυτο που εχει πριν τον πολυεστερα), ουτε καμενο ουτε διαροες, και ατμος ντουμανι

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #305 στις: Απριλίου 05, 2011, 14:03 »
Δεν θέλω να αναφέρω μάρκες, γιατί οι παρατηρήσεις μου έχουν γίνει σε μικρό δείγμα και μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός ή προβληματικά κομμάτια.
Όταν έλεγα πιο συγκεκριμένος εννοούσα αν έχεις καταλήξει προς πρέπει να μπαίνει η γέγυρα ( παράλληλα ή κάθετα με την αντίσταση)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #306 στις: Απριλίου 05, 2011, 14:23 »
Όταν έλεγα πιο συγκεκριμένος εννοούσα αν έχεις καταλήξει προς πρέπει να μπαίνει η γέγυρα ( παράλληλα ή κάθετα με την αντίσταση)
Στη μία μαρκα μου παίζει σωστά μόνο κάθετα, στην άλλη μόνο παράλληλα...
αυτό με πάσα επιφύλαξη για το αν ισχύει γενικότερα (βλέπε μικρό δείγμα)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #307 στις: Απριλίου 05, 2011, 15:06 »
Παιδια δεν εξαρταται απο το πως μπαινει η γεφυρα αλλα το πως πατα το φιτιλι πανω στην αντισταση. Αν προσεξετε καλα απο το κεντρο της αντιστασης και προς τα εξω του ατμο δεν διαφερει τιποτε απο καμμια πλευρα (ξερω οτι εινε στρογγυλος) :laugh1: :laugh1: Αν καθισει καλα το φιτιλι εχει καλως (οποιοδηποτε) :thumpup:, ενω με το πλεγμα εινε ποιο δυσκολο να το πετυχεις. :yes: Απλα θελει ( με πλεγμα) ενα μικρο ανοιγμα (πλασιμο) στο σημειο που πατα την αντισταση για να την καλυπτει οσο το δυνατον περισσοτερο  :D

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #308 στις: Απριλίου 05, 2011, 15:33 »
Έχετε βρει αλλού πλέγμα εκτός από τον Κώστα?


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #310 στις: Απριλίου 05, 2011, 16:28 »
ξεμπουκωνω τον ατμο με νερο ξυδι νερο φυσιγμα ξυδι νερο νερο φυσημα βρυση  φυσα τρομπα κ τουμπαλη
MIX να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο, τον ατμοποιητή δεν τον στεγνώνεις;

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #311 στις: Απριλίου 05, 2011, 16:34 »
Φιλε ΜΙΧ δεν μυριζει ξυδιλα  ο Τ επειτα; Μην μας θυμιζει γαυρακι και τον δαγκωνουμε ;

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΧ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #312 στις: Απριλίου 05, 2011, 17:28 »
Χρησιμοποιω 4 ατμο (για διαφορετικες γευσεις).

τον πρωτο τον εβρασα σε ενα μπρικι υποτιθεται για καθαρισμα  -οχι να κανει μπουρμουλιθρες η΄ατμους....αλλα την ζημια, του την εκανα!!!
δεν επαθε τιποτα οσο αφορα την λειτουργεια του απλα..εγινε νικελ(εξησα οτι απεμεινε).

τον ετριψα τον στεγνωσα στα γρηγορα (τιναζω οπως το θερμομετρο και  φυσαω απο ολες τις μεριες) εβαλα φυτιλι και τον χρησιμοποιησα κατευθειαν.. :laugh1:δουλευει καλυτερα απο τους αλλους μεχρι στιγμης ....κ τον συνηθισα σαν εμφανηση-για να μην πω οτι ειναι πιο ωραιος!!.. :angel:

στους επομενους
μετα, επειδη βαριωμουν τα μπρικια εβαζα ξυδι κ τους ξεπλενα κατω απ τη βρυση..
δεν μυριζει ξυδι αλλα δεν το αφηνω μεσα ...απλα 2-3 φορες  ενα περασμα για την ιδεα, κ ξεπλημα με φυσικο νερακι βρυσης.

υποψιν εγω δεν κανω  dryburn..

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #313 στις: Απριλίου 05, 2011, 18:14 »
Οχι οτι εχω προβλημα με το καθαρο οινοπνευμα αλλα το ξυδακι ερχεται αρκετα φτηνοτερο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #314 στις: Απριλίου 05, 2011, 20:37 »
δεν επαθε τιποτα οσο αφορα την λειτουργεια του απλα..εγινε νικελ(εξησα οτι απεμεινε).
Το ίδιο μου συνέβει με οινόπνευμα, αλλά σε 510, οπότε δεν είχα θέμα μιας και βάζω το κάλυμα του eGo! ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342353 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541552 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50207 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357829 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193101 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1332 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592047 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios