vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

241 επισκέπτες, 3 χρήστες
gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #270 στις: Απριλίου 03, 2011, 22:37 »
Μήπως απ΄αρχής είναι προβληματικός και θέλει αλλαγή το φυτίλι.

Αν δεν κάνω λάθος κάπου διάβασα οτι η εργοστασιακή τοποθέτηση φυτιλιού
γίνετε με το χέρι κάποιου μάστορα.

Ενδεχομένως ο μάστερ να  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #271 στις: Απριλίου 03, 2011, 23:03 »
Μόλις μου ήρθε μια ιδέα :) φυτίλι από ce2r4 τυλιγμένο με ptb. Όχι πολύ ptb, ίσα ίσα να το κρατάει στην θέση του στην τρύπα. Χθες το βράδυ κούμπωσα έναν ovale ο οποίος δουλεύει καλά οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω. Όταν το πει το ποίημα θα την κάνω την δοκιμή ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #272 στις: Απριλίου 03, 2011, 23:19 »
Μήπως απ΄αρχής είναι προβληματικός και θέλει αλλαγή το φυτίλι.

Αν δεν κάνω λάθος κάπου διάβασα οτι η εργοστασιακή τοποθέτηση φυτιλιού
γίνετε με το χέρι κάποιου μάστορα.

Ενδεχομένως ο μάστερ να  :idiot1:
καλά είναι γεγονός οτι η εργοστασιακή τοποθέτηση φυτιλιού γίνεται με το χέρι κάποιου μάστορα με ότι αυτό συνεπάγεται. Βέβαια σε ένα σύνολο πολλών Τ έχω πετύχει μόνο έναν με ουσιαστικά πολύ δύσκολη τζούρα από την πρώτη στιγμή. Ολοι οι άλλοι δεν είχαν τέτοιο πρόβλημα. Αυτό που αναφέρω παραπάνω είναι ότι μετά απο κάποιες μέρες χρήσης αρχίζει να δυσκολεύει η τζούρα χωρίς να υπάρχει βελτίωση ακόμα και μετά την πλήρη αφαίρεση του φιτιλιού. Στην περίπτωση αυτή λογικό είναι να μην έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα ακόμα και με τοποθέτηση νέου φιτιλιού αφού ουσιαστικά πρόκειται για μπουκωμένο ατμοποιητή. Οπότε μόνο πλύσιμο με οξυζενέ , οινόπνευμα κλπ μπορεί να δώσει καλύτερο αποτέλεσμα. Μετά το πλύσιμο εννοείται ότι τοποθετούμε το νέο φιτίλι και όλα ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #273 στις: Απριλίου 03, 2011, 23:24 »
να ρωτησω εγω κατι οσον αφορα αυτους τους ατομ,γιατι εγω ακομα δεν εχω παρει.τα επιστομια-ρεζερβουαρ,ειναι απο μαλακο ή σκληρο υλικο?δηλαδη με τα δοντια αμα τα ζουληξεις,μπορουν να βγαλουν υγρο?ελαφρυ ζουληγμα εννοω ε?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #274 στις: Απριλίου 03, 2011, 23:27 »
Τώρα το αποσαφήνισες πλήρως, οπότε σε παρόμοια περίπτωση
ένα ντουζάκι με τα σχετικά του, και ξανά προς τη δοξα τραβα!!

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #275 στις: Απριλίου 03, 2011, 23:34 »
να ρωτησω εγω κατι οσον αφορα αυτους τους ατομ,γιατι εγω ακομα δεν εχω παρει.τα επιστομια-ρεζερβουαρ,ειναι απο μαλακο ή σκληρο υλικο?δηλαδη με τα δοντια αμα τα ζουληξεις,μπορουν να βγαλουν υγρο?ελαφρυ ζουληγμα εννοω ε?

Τα διάφανα είναι ποιο μαλακά και γίνετε αυτό που λες αν και αμα δαγκώσεις λίγο δυνατά πετάγετε και το πίσω το ταπάκι που κλείνει to trap του επιστομίου και σου έρχετε στο στόμα.

Τα αδιάφανα είναι ποιο σκληρά οπότε δύσκολα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2011, 01:14 από trap »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #276 στις: Απριλίου 03, 2011, 23:48 »
να ρωτησω εγω κατι οσον αφορα αυτους τους ατομ,γιατι εγω ακομα δεν εχω παρει.τα επιστομια-ρεζερβουαρ,ειναι απο μαλακο ή σκληρο υλικο?δηλαδη με τα δοντια αμα τα ζουληξεις,μπορουν να βγαλουν υγρο?ελαφρυ ζουληγμα εννοω ε?
Είναι σκληρά αλλά αν τα δαγκώσεις αρκετά συμβαίνει αυτό που αναφέρει ο trap παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #277 στις: Απριλίου 04, 2011, 00:57 »
Μπουκωμα μετα απο 1 μηνα και 2 αλλαγες φιτιλιου. Βγαλσιμο το τσουνι του φιτιλιου για να βλεπω και περασμα βελονας απο την πλευρα της μπαταριας εως να βγει απο την αλλη πλευρα (χωρις να κοψει την αντισταση ετσι ; ). Νεο φιτιλι φυσικα τοποθετηση, και ολα τα λεφτα. Πραγματικα δεν εκανα κατι αλλο !!! Η τζουρα ; Ουτε νιος να ητανε !!!

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #278 στις: Απριλίου 04, 2011, 01:12 »
για σας ξανά και από μένα ...έχω καιρό να γράψω κάτι αλλά μάλλον είναι σημαντικό αυτό που θα πω!!!! λοιπόν δεν ξέρω αν έρχομαι δεύτερος αλλά έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει για φιλτρακι ένα κομματάκι από το φίλτρο του κ.τ ??? κάντε το και θα εκπλαγείτε ...δεν καίγεται με τπτ πολύς ατμός πολύ εύκολο ρούφηγμα ...απίστευτο .τώρα βέβαια δεν ξέρω για αργότερα αλλά προς στιγμή έπαθα Πλάκα...ίσος χρειαστεί να πειραματιστείτε λίγο στο πάχος  αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν θα κουραστείτε και πολύ πχ εγώ έβαλα σε ένα ατμο ένα κομμάτι που να μην είναι πολύ σφιχτό και σε ένα άλλο ατμο ovale 2 μικρά λεπτά κομματάκια ...και στα 2 δούλεψε αψογα.δεν ξέρω τι να πω απίστευτο .επιφυλάσσομαι βέβαια ακόμα για να σας πω και αύριο αν με βγάλει καμία παράξενη γεύση ...αλλά δεν το νομίζω .α και επίσης δεν στάζει με τπτ

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #279 στις: Απριλίου 04, 2011, 01:14 »
έπαθα Πλάκα κάντε το και θα με θυμηθείτε

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #280 στις: Απριλίου 04, 2011, 01:22 »
παιδια τελος τα προβληματα βρη :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2:καμε την λυση

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #281 στις: Απριλίου 04, 2011, 01:23 »
1η αμπούλα στον ovale που κούμπωσα χθες το βράδυ και είχα καμμένο :angry_orange: Πιέζω το φυτίλι (εργοστασιακό) ελαφρώς για να ακουμπήσει στην αντίσταση με μια βελόνα και όλα καλά. Νόμιζα :wall: Στην 3η αμπούλα καμμένο :angry_orange: Πριν αρχίσω πάλι να δοκιμάζω αλλαγές στο φυτίλι είπα να το σκαλίξω λίγο με μια βελόνα αλλά το αποτέλεσμα πάλι καμμένο :angry_orange: Πριν από λίγο σκέφτηκα ένα κόλπο που είχα διαβάσει εδώ πριν από λίγο καιρό. Κρατώντας κλειστή την τρύπα του επιστομίου με το δάχτυλο, ρούφηξα δυνατά από την μεριά της μπαταρίας και άφησα μετά να μπει αέρας από την τρύπα. Σώθηκε η κατάσταση... να δούμε για πόσο >:( Αρχίζει και γίνεται κουραστικό το θέμα :hmmm:

Edit: Τώρα δεν έχω καμμένο αλλά έχω την σφιχτή τζούρα ever :angry_orange: Και όλα αυτά σε ατμοποιητή (ovale) που κούμπωσα χθες το βράδυ πρώτη φορά...

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #282 στις: Απριλίου 04, 2011, 01:23 »
φιλτρα απο στριφτα λες?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #283 στις: Απριλίου 04, 2011, 01:24 »
για σας ξανά και από μένα ...έχω καιρό να γράψω κάτι αλλά μάλλον είναι σημαντικό αυτό που θα πω!!!! λοιπόν δεν ξέρω αν έρχομαι δεύτερος αλλά έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει για φιλτρακι ένα κομματάκι από το φίλτρο του κ.τ ??? κάντε το και θα εκπλαγείτε ...δεν καίγεται με τπτ πολύς ατμός πολύ εύκολο ρούφηγμα ...απίστευτο .τώρα βέβαια δεν ξέρω για αργότερα αλλά προς στιγμή έπαθα Πλάκα...ίσος χρειαστεί να πειραματιστείτε λίγο στο πάχος  αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν θα κουραστείτε και πολύ πχ εγώ έβαλα σε ένα ατμο ένα κομμάτι που να μην είναι πολύ σφιχτό και σε ένα άλλο ατμο ovale 2 μικρά λεπτά κομματάκια ...και στα 2 δούλεψε αψογα.δεν ξέρω τι να πω απίστευτο .επιφυλάσσομαι βέβαια ακόμα για να σας πω και αύριο αν με βγάλει καμία παράξενη γεύση ...αλλά δεν το νομίζω .α και επίσης δεν στάζει με τπτ
Το υγρό περνάει απο το φιλτράκι εύκολα? μετά απο 3-4 τζούρες απανωτές δεν σου βγάζει καμένο?Το φιλτράκι το κάνεις μακρύ? ακουμπάει στην αντίσταση?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #284 στις: Απριλίου 04, 2011, 01:29 »
@Zalaros
Κρατώντας κλειστή την τρύπα του επιστομίου με το δάχτυλο, ρούφηξα δυνατά από την μεριά της μπαταρίας και άφησα μετά να μπει αέρας από την τρύπα.

Δεν τροφοδοτείται καλά μήπως το λαδάκι ποιο υδαρές?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206484 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31059 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11518 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591893 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios