vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 3 χρήστες
Buliwyf, Giannis.B, marauder800

Twitter

Απολύμανση - καθαρισμός οσμών σε Επισκευάσιμους ατμοποιητές

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
έκανε ένα μπανιο σε κατακάθι ελληνικου (ο καφές σκοτωνει τα παντα) και τωρα κάνει δευτερο μπανιο σε ξυδι.


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Το καλύτερο που εχω δοκιμάσει είναι ένα βραδάκι σε τσίπουρο... It works for me too!!!

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Αληθεια;;
Πιανει και με ρακι; γιατι την προτιμω

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Αν βάλω κάποιον ατμοποιητή λυμένο στο πλυντήριο πιάτων, στο γρήγορο πρόγραμμα, θα έχω πρόβλημα με το orings λόγω του ζεστού νερού;

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Βγαλτα καλου κακου να μην εχεις θεμα.
Και προσεχε μην εχει μικρα κομματια και τα χασεις στο πλυντηριο.
Επισης καλου κακου ξεπλυνετα και με νερσκι μετα!

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Το ξέπλυμα θα το έκανα ούτως ή άλλως Κώστα γιατί θα το είχα άγχος  ;)


Το θέμα είναι τώρα πως θα βγάλω τις μυρωδιές από τα orings, να τα βάλω στο ξίδι όλο το βράδυ  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Εγω τα ξεπλυνα με σφουγγαρι και σαπουνι και να πω την αληθεια δεν μυριζαν μετα!

Ζεστο νερο και οριγκακια καλυτερα οχι.ετσι χαλασα του ναυτιλου!

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Τα έχω πλύνει 3 φορές και δεν ξεμυρίζουν με τίποτα  :wall:


Θα τα βάλω σε νερό και υγρό πιάτων και θα δω το πρωί αν έχουν καθαρίσει.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Βαλτα σε λευκο ξυδακι! Α μην ποτισουν ξυδι και μετά μυριζουν ξύδι:ρ

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Αν βάλω κάποιον ατμοποιητή λυμένο στο πλυντήριο πιάτων, στο γρήγορο πρόγραμμα, θα έχω πρόβλημα με το orings λόγω του ζεστού νερού;
Εγώ τα orings τα βγάζω πριν πλύνω τους ατμοποιητές στο πλυντήριο πιάτων σε κανονικό πρόγραμμα στους 65C.
Για να πω την αλήθεια, έχω αφήσει μερικές φορές τα orings αλλά στο σύντομο πρόγραμμα μόνο και στους 40C.
Ξέπλυμα μετά δεν χρειάζονται, τα σκεύη τα ξεπλένουμε όταν τα βγάζουμε από το πλυντήριο? :)
Και τα γυάλινα μπουκαλάκια μου, επίσης στο πλυντήριο πιάτων τα καθαρίζω.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Τα orings σας μυρίζουν επειδή πλησιάζετε τη μύτη και τα μυρίζετε. Εγώ πλένω τους ατμοποιητές μαζί με τα orings με correga και χλιαρό νερό και καμιά φορά με υγρό πιάτων και οδοντόβουρτσα. Μετά την πλύση, δεν βάζω ποτέ τη μύτη μου πάνω τους κι έτσι δεν μυρίζουν ποτέ. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
πνίγηκα με το καφέ... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Εγώ τα orings τα βγάζω πριν πλύνω τους ατμοποιητές στο πλυντήριο πιάτων σε κανονικό πρόγραμμα στους 65C.
Για να πω την αλήθεια, έχω αφήσει μερικές φορές τα orings αλλά στο σύντομο πρόγραμμα μόνο και στους 40C.
Ξέπλυμα μετά δεν χρειάζονται, τα σκεύη τα ξεπλένουμε όταν τα βγάζουμε από το πλυντήριο? :)
Και τα γυάλινα μπουκαλάκια μου, επίσης στο πλυντήριο πιάτων τα καθαρίζω.
Βασικά και τα σκεύη τα ξεπλένω λίγο γιατί είμαι ψυχαναγκαστικός μάλλον :)) .  Βάζεις και τα πλαστικά τανκάκια στο πλυντήριο;

Τα orings σας μυρίζουν επειδή πλησιάζετε τη μύτη και τα μυρίζετε. Εγώ πλένω τους ατμοποιητές μαζί με τα orings με correga και χλιαρό νερό και καμιά φορά με υγρό πιάτων και οδοντόβουρτσα. Μετά την πλύση, δεν βάζω ποτέ τη μύτη μου πάνω τους κι έτσι δεν μυρίζουν ποτέ. :laugh1:

 :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Τα πάντα όλα βάζω στο πλυντήριο.
Μέχρι τώρα τανκάκι δεν έχει χαλάσει, αλλά δεν αποκλείω να πέσει στα χέρια μου και κάποιο που θα χαλάσει λόγω υλικού.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Με προσοχή πάντως τα orings στο νερό. Αν μείνουν πολλές ώρες, ενδέχεται να φουσκώσουν. Το έπαθα και έφτυσα αίμα να κουμπώσω το πάνω δαχτυλίδι στο zest tank του phenomenon...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12164 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499713 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos