vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

142 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

Έτοιμα υγρά UMAMI

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #90 στις: Μαρτίου 12, 2014, 23:21 »
Δοκίμασα σήμερα από φίλο το φρόστυ πεπόνι. Δε θυμάμαι πως το λένε. Πραγματικά πάρα πολύ καλό. Τελικα ο ζέτελ με έμαθε να ατμίζω φρούτα. Βασικά μενθόλη με φρούτα = έρωτας

Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #91 στις: Μαρτίου 19, 2014, 02:24 »
Πηρα σημερα να δοκιμασω το φροστι πεπονακι ....λοιπον δεν εχω ξαναατμισει μενθολη κ προσπαθω να την συνηθίσω οστωσο κατα την γνωμη μ υπερκαλύπτει το πολυ ωραιο πεπονακι κ δεν με καλύπτει οσο θα ηθελα ...θα το συνεχισω μηπως κ αλλξω γνωμη νομιζω οτι οσοι ατμιζουν αποκλειστικά μενθολη κ δροσερα υγρα θα τους εντυπωιασει ....

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #92 στις: Μαρτίου 20, 2014, 11:12 »
Πηρα εχθες το Sin Cookie.
Θ
εος. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #93 στις: Μαρτίου 22, 2014, 22:31 »
Κανοντας σημερα μια ατμοτσαρκα σε ενα καινουργιο μαγαζι στο Περιστερι επι οδου Σοφ.Βενιζελου (Π.Ταξιαρχης) το ματι μου επεσε σ ενα μπουκαλακι  30 ml / 9mg της εν λογω εταιρειας.
Καπακι ασφαλειας,καλο σημαδι.
Για να δω τη γραφει .
9 mg αρωμα και menthol.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ για μενα μια και ειμαι ακομα στα καπνικα. :hmmm:
Ο Καταστηματαρχης(αψογο σερβις) με παροτρυνε να δοκιμασω.
Κοκκαλο.ΤΙ ειναι αυτο ?ΑΠΙΘΑΝΟ . :thumpup:
Ποιο χερι το εφτιαξε? Μα φυσικα του ZETEL! :respect:
Γευση φραγκοσταφυλο?Βατομουρο,κερασι? ολα με μενθολη κατα την εκπνοη αφηνοντας μια δροσια στο στομα για ωρα.
Παροτι 20 ημερων ατμιστης ενθουσιαστηκα αφανταστα. :nope:
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ  DR.Frost Berryz
Eυχαριστω ZETEL για τις ωραιες γευσεις που μου προσφερεις(και τις τιμες) βεβαιως,βεβαιως. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2014, 08:34 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #94 στις: Μαρτίου 24, 2014, 21:07 »
Προστέθηκε το dr frostberryz στην ψηφοφορία

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #95 στις: Μαρτίου 26, 2014, 22:20 »
Σήμερα για πρώτη φορά δοκίμασα τα frosty του zetel και οφείλω να του πω ένα μπράβο  :respect:
Φανταστικές δροσιστικές γεύσεις μόνο που δεν μπόρεσα να βρώ την αμαρτία για δοκιμή , που θα πάει θα το πετύχω και αυτό.
Και η ιδέα της βάσης με μενθόλη άψογη μπορώ να ατμίσω όλα τα βαρετά υγρά που μου έμειναν με καλό ανακάτεμα.


Edit:
Μια καταγγελία για τα εν λόγω υγρά ,Τα μπουκαλάκια είναι τρύπια αλλιως δεν εξηγήτε σε 4 μέρες να κοντεύει να τελιωσει ολόκληρο 30ml

Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2014, 13:42 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #96 στις: Μαρτίου 30, 2014, 00:15 »
Σήμερα πήρα το Dr. Frostberryz.
Πόλυ καλό υγρό όχι σαν το melontic που για μένα είναι το καλύτερο.
Θα είναι το δεύτερο έτοιμο υγρό που θα αγοράζω.
Και πολύ καλή ιδέα τα καινούργια σκουρόχρωμα μπουκαλάκια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2014, 00:27 από hondasapien »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #97 στις: Μαρτίου 30, 2014, 13:56 »
 Κάπου στις 10/3, παρέλαβα ένα τελευταίο υγρό για τον ίδιο σκοπό. Και ιδού:
 
13. Dr. FrostBerryz, 50/50 Pg/Vg, 9mg/ml (με επιφύλαξη καθώς το φιαλίδιο έγραφε samle στην πίσω ετικέτα χωρίς συνθέσεις και περιεκτικότητα)
 
Το όνομα παραπέμπει σαφώς σε τίποτα φρούτα του δάσους, πάνω στην γνώριμη πλέον βάση μενθόλης. Το ίδιο και η μυρωδιά, στην οποία όμως διακρίνεται και λίγο το άρωμα της cola. Περίμενα λοιπόν και εγώ κάτι που θα θύμιζε Liqua Berry Mix (και χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο ως παράδειγμα γιατί το θεωρώ σημείο αναφοράς σε γεύση φρούτων δάσους), πάνω στην βάση Fresco. Το αποτέλεσμα, ήταν αρκετά διαφορετικό. Αρκετά γλυκό άρωμα, με το φραγκοστάφυλο να καλύπτει τα υπόλοιπα και την cola με τα όξινα φρούτα να έρχονται εναλλάξ σε δεύτερη και τρίτη μοίρα. Κάτι δεν μου καθόταν καλά και συνέχιζα να ατμίζω προσπαθώντας να αλλάξω γνώμη, γνωρίζοντας και ότι ο ατμοποιητής μου θέλει ένα δύο μλ ώστε να στρώσει τη γεύση. Πες το μεγάλες προσδοκίες, πες το ενθουσιασμός που κρατούσε ακόμα από τα προηγούμενα της σειράς, απογοητεύτηκα. Το έδωσα λοιπόν για δοκιμή και σε άλλους δύο ατμιστές, καθώς και σε δύο φίλες η οποία ούτε καπνίζει, ούτε ατμίζει. Οι απαντήσεις ήταν πανομοιότυπες: Augmentin και Amoxil. Νευρίασα. Έστειλα μήνυμα στο zetel, όχι για παράπονα, αλλά για να ρωτήσω αν αυτή είναι δοκιμαστική έκδοση και όχι παραγωγής, μαζί με κάποιες ακόμα παρατηρήσεις που θα αναφέρω παρακάτω. Τελικά, προέκυψε ότι είναι έκδοση παραγωγής και όχι δοκιμαστική. Απόρησα. Όχι για πολύ όμως καθώς ήρθαν στο μυαλό μου όλες οι κουβέντες που έχουν γίνει στο παρελθόν περί υποκειμενικότητας, αντίληψης, κλπ κλπ. Το άφησα στην άκρη. Εδώ να αναφέρω, ότι έχω ένα ράφι γεμάτα umami στο σπίτι, και φεύγοντας για το γραφείο κάθε μέρα, παίρνω μαζί μου ένα στην τύχη, όποιο να ναι, χωρίς καν να κοιτάξω. Σήμερα λοιπόν ήταν η σειρά του. Λαμβάνοντας υπ’ όψιν ότι παρ’ όλα όσα είπα, το υγρό ατμίζεται ευχάριστα, ήρθα στο γραφείο, γέμισα τον ατμοποιητή και τράβηξα μια τζούρα όσο δούλευα. Το υγρό άρχισε να μου αρέσει. Η γλυκάδα είχε στρογγυλέψει, τα μούρα φαινόταν πιο καθαρά τώρα, η cola έδινε τη γλυκόξινη χαρακτηριστική της γεύση, και η μενθόλη δούλευε εξαιρετικά. Χάρηκα! Το χτύπημα αρκετά μέτριο για 9ρι, και η παραγωγή ατμού ικανοποιητική. Μεγάλο ατού, η καταπληκτική μυρωδιά που αφήνει στο χώρο. Και όμως, εγώ θα ζητούσα κάτι παραπάνω από αυτό το υγρό, και κατά την καθαρά προσωπική μου γνώμη, όπως ανέφερα και στις παρατηρήσεις μου, θα ήθελα παραπάνω οξύτητα άλλο ένα άρωμα, πιο συμπυκνωμένο, από κάποιο χαρακτηριστικό berry. Και θα επιμείνω, παρόλο που το μπουκάλι κοντεύει να πιάσει πάτο. Την πρώτη μέρα, του είχα δώσει 76/100, υποτίθεται το λιγότερο ωραίο από όλα, με τα δύο επόμενα να είναι στο 78. Σήμερα που αποφάσισα να γράψω το review, του δίνω 80/100, ανεβάζοντάς το στο τοπ 20% και δηλώνοντας εμφανώς ότι δεν είναι άσχημο, αλλά τα άλλα της σειράς (εκτός από δύο που τα πέρασε), δεν τα φτάνει!
 

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 30, 2014, 14:13 »
Νομιζω οτι το κερασι δεν ειναι δυνατον να μη το καταλαβες εντονα?  :hmmm:
Το δικο μου μπουκαλακι απο πισω γραφει συστατικα καθως  και 9 mg G.  :thumpup:
K
ανενα μπερδεμα στα μπουκαλακια?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 06, 2014, 21:05 »
Ένα μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ

Αποσυνδεδεμένος plasticine

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Enjoy The Silence.
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 11, 2014, 02:12 »
Yπαρχει καποιο μαγαζι προς πειραια μερια για να δοκιμασουμε?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 14, 2014, 09:30 »
Πήρα κι εγώ 'καταλάθος' το Frosty Series Greens  γιατί το κατάστημα δεν είχε το μήλο που έπαιρνα και οφείλω να ομολογήσω πως είναι αρκετά καλό. Δεν έχω βέβαια μεγάλη εμπειρία να κρίνω, αλλά από τα 5-6 που έχω δοκιμάσει είναι αρκετά καλο! :)

Διόρθωση μορφοποίησης και διαγραφή ενός μηνύματος
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2014, 11:10 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος plasticine

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Enjoy The Silence.
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 14, 2014, 11:01 »
Frosty Greens απλα απιστευτο. πολυ δροσερο για ολη την ημερα.
Frosty Berryz καλο. περιεχει τη λιγοτερη μενθολη οπως με ενημερωσαν απο το καταστημα απο τη σειρα. δε μου εβγαλε μουρα για να ειμαι ειλικρινης.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 24, 2014, 22:44 »
Καλησπερα,ξερετε αν υπαρχουν σε μικροτερα μπουκαλακια πχ 10 η 5 ml για να κανω δοκιμες;
Καλυτερα σε καταστημα Αθηνων,ευχαριστω πολυ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245973 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1850 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8007 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121606 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 394 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297649 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827586 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511640 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios