vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, Βασίλης1966, manoslykos, Spazokefalias_GR

Twitter

Έτοιμα υγρά UMAMI

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #120 στις: Ιουνίου 07, 2014, 00:01 »
Το εχω εδω κ 1 βδομαδα (ακομα το χω ο ατιμος) κ το ατμιζω περιστασιακα
μεσα στη μερα (rotation). Δεν εχω δει τρομερες διαφορες παντως σε σχεση με την 1η μερα που το
δοκιμαδα..


Ισως κ να ειναι καλο στο οτι δεν προκειται να σε κουρασει/ληγωσει,
αλλα λιγο παραπανω βατομουρο δε θα με χαλουσε..  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος DanLuca_

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • DanLucas Signature Liquids
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #121 στις: Ιουνίου 09, 2014, 05:02 »
Εγώ πάλι εδώ και τρεις μήνες ατμίζω Pipe Type & Tobacco 18άρια καθημερινά και Sin Cookie 9άρι στον dripper.
Απλά δεν έχω ατμίσει καλύτερα υγρά!    :baby: :baby: :baby: :baby:
Απο τα Frostyz έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος με όλα αν και θα προτιμούσα ελάχιστα λιγότερη μενθόλη.


Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #122 στις: Ιουνίου 12, 2014, 16:47 »
παιδια μια ερωτηση τα φροστι ειναι σφραγησμενα σημερα παρελαβα και ηταν ασφραγηστα και διερωτωμε?

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 12, 2014, 16:52 »
Παντα "ασφραγηστα" ερχονται και ηταν ανεκαθεν το μεγαλο παραπονο μας, δε ξερεις ποιος το εχει ανοιξει πριν απο σενα....

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 12, 2014, 17:17 »
συμφωνω φιλε μου και το παραπονο αρκετα μεγαλο. κριμα για τετοια υγρα να δημιουργουνται αμφιβολίες εστω και υποσυνειδητα.

Αποσυνδεδεμένος vilsnick

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #125 στις: Ιουνίου 12, 2014, 19:55 »
Umami tobaco series πολυ καλη αποδοση γευσης ως καπνικο...!!

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #126 στις: Ιουνίου 21, 2014, 23:07 »
Τα πηρε το ματι μου σε ενα googlarisma.
Εχετε κατι καλο σε καπνικο να προτεινετε?To tobacco εχει 6 ευρω τα 30ml η λαθος κανει το καταστημα?

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #127 στις: Ιουνίου 21, 2014, 23:13 »
Pipe type,εμενα μου αρεσει πολυ σαν πρωην καπνιστη πιπας :bye:

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #128 στις: Ιουνίου 21, 2014, 23:21 »
Τα πηρε το ματι μου σε ενα googlarisma.
Εχετε κατι καλο σε καπνικο να προτεινετε?To tobacco εχει 6 ευρω τα 30ml η λαθος κανει το καταστημα?

Σωστό είναι 6.15€ τα 9mg, 7.38€ τα 18mg (30ml πάντα). Και είναι όντως πολύ ωραίο, χωρίς περίεργα.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #129 στις: Ιουνίου 21, 2014, 23:25 »
Fresco για το Καλοκαιρι μαζι με φρουτα.
Τελικα θα μας τρελανει ο Ζετελ?
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #130 στις: Ιουνίου 29, 2014, 07:17 »
Δοκιμασα τα καπνικα umami.Μονο το pipe type μου ψιλοαρεσε.Το tobaccο καθολου και το woddy snuff οσο περνουσαν οι τζουρες
το βαριομουν επειδη μου εβγαζε πολυ γλυκαδα.
Το pipe type το βρηκα αρκετα ευχαριστο,δε ξερω αν το εκανα 1-2 μηνες συνεχομενους οπως ενα αλλο που κανω τωρα της nobacco αλλα ειναι ευχαριστο.
Την επομενη φορα θα παραγγειλω κατι σε φρουτο η γλυκο να δω τι παιζει.


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #131 στις: Ιουνίου 29, 2014, 10:54 »
Όταν ατμισα για πρώτη φορά το tobacco απλά είπα αυτό θα είναι το καπνικό υγρό μου … δυστυχώς μετά από 10 – 15 μλ άρχισε να μου γυρίζει το μάτι ανάποδα ακόμη και όταν το μύριζα… είπα να το αφήσω να ωριμάσει λίγο και το άνοιξα σήμερα μετά από 20 μέρες  που το είχα κλεισμένο μέσα σε ένα ντουλάπι …. Δυστυχώς  αγριέψανε περισσότερο τα πράγματα. Τώρα ούτε να το μυρίσω δε μπορώ . πολύ έντονο άρωμα που ακόμη και όταν το μυρίζεις βγάζει μια περίεργη γλυκάδα … και το πήρα σε 18αρα 30 μλ και το έκανα 60 μλ  9 mg  ...
Το frostytart όμως είναι απλά θεϊκό :thumpup: :thumpup: :thumpup:
 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #132 στις: Ιουνίου 29, 2014, 12:08 »
Απόστολε, πολλά έτοιμα υγρά έχουν εξαιρετικά έντονη γεύση με πολύ άρωμα. Αυτό δεν είναι κακό, ίσα ίσα δείχνει ότι ο κατασκευαστής δεν τσιγκουνεύεται ακριβές πρώτες ύλες.
Αν όμως ατμίζεις καιρό, ειδικά με καλό εξοπλισμό, είναι πολύ εύκολο να τα μπουχτίσεις.
Αν δεν έχεις προβλημα με τη μυρωδιά του, σου αρέσει μεν, αλλά είναι έντονη, αραίωσέ το με άλλη τόση βάση ίδιας περιεκτικότητας σε νικοτίνη.
Αυτό είναι ένα καλό κόλπο για κάθε έτοιμο υγρό που μας δίνει την αίσθηση ότι το άρωμά του είναι καλό μεν, αλλά πολύ έντονο για τα γούστα μας.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #133 στις: Ιουνίου 29, 2014, 12:12 »

Σαφώς και δεν είναι κακό υγρό αφού είναι umami. εγώ προσωπικά τα έχω σε εκτίμηση , απλά ελπίζω να έρθει στα γούστα μου
Θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία όπως λες . αν δεν μου κάτσει μετά χαρίζετε :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #134 στις: Ιουλίου 02, 2014, 18:01 »
Οπως ειπα και πιο πανω με τα καπνικα δεν τρελαθηκα.
Παραγγειλα σημερα τα frosty cucu,frosty tart kai frosty melontic μιας και απ οτι ειδα εχουν τις πιο υψηλες βαθμολογιες και
τις πιο καλες κριτικες.
Ιδωμεν.

Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ

Μετα απο δοκιμη των τριων παραπανω υγρων που ανεφερα.
Frosty Melontic Πολυ καλο,αν και οταν το μυρισα το μπoυκαλακι λεω "μαλλον δε θα μου αρεσει" τελικα στο ατμισμα ειναι παρα πολυ ευχαριστο.
Frosty tart Πολυ καλη γευση στο τελος αλλα νομιζω και πιο εντονη γευση μενθολης απο τα αλλα 2.Δε ξερω με τοσο εντονη τη γευση της μενθολης αν θα με κουρασει ολη μερα,μπορει και οχι.
Frosty cucu Δεν μου αρεσε το αγγουρακι.Ουτε για πεταμα ειναι αλλα δε πιστευω παραπανω απο ωρα δεν θα το εκανα.Να σημειωσω οτι ουτε στο φαγητο τρωω αγγουρι οποτε λογικο
να μη μου αρεσε.


Aν μου ελεγαν να διαλεξω ενα απο τα 3 για το καθημερινο μου υγρο θα ηταν το frosty tart.


Edit:
Απανταω στην δικη μου ερωτηση αν ειναι για ολη μερα
το frosty tart.
Η απαντηση ειναι "Ας με σταματησει καποιος να γεμιζω τον ατμο" :tongue_smilie: Για μενα ειναι για ολη τη μερα και δυστυχως πηρα μονο ενα 30melo και ειμαι εκτος Αθηνας.
Σιγουρα θα πεσει κ αλλη παραγγελια.
Ενας φιλος φανατικος των καπνικων δοκιμασε σημερα και στο τσακ τον κρατησα να μη μου το "κατασχεσει" το μπουκαλακι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2014, 02:41 από TakisStam »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1875 247343 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 23:30
από Aoratix
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 53 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572617 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 794 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 498 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327312 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8844 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298438 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140