vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Έτοιμα υγρά UMAMI

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #240 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 21:10 »
Μια ευκολη λυση ειναι να παρεις μια ναση της umami (fresco) κ ενα αρωμα ροδακινο κ να φτιαξεις μονος,εκανε ενας φιλος σημερα,βεβαια του ξεφυγε λιγο η βαση αλλα το υγρο ειναι σχεδον λευκο,εμενα μου αρεσε σαν γευση κ του καβατζοσα το 15μελο  :))

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #241 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 21:16 »
Ναι βρε παιδια αλλα το Frosty Peach δεν υποτιθεται πως εκτος απο αρωμα μενθολης και ροδακινου,εχει και αρωμα κρεμας?Ισως ο Zarko που ειναι το μονιμο του υγρο να μπορει να απαντησει με σιγουρια

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #242 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 21:20 »
Νομιζω πως η διαφορα ειναι μικρη,τωρα βεβαια πρεπει να σου πετυχει κιολα,αλλα ακομα κ με περισσοτερη βαση (menthol) που εχει αυτο που ατμιζω τωρα,δεν ειναι κακο.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #243 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 20:29 »
Ο κατασκευαστής μου έχει πει να αναφέρουμε ότι αστοχία εντοπίζουμε. Οπότε ρωτήστε τους ειδικούς, μόνο να κερδίσουμε έχουμε. ;)

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #244 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 20:37 »
Και απο την δημοσιευση των αναλυσεων των υγρων του,εχουμε και εμεις και αυτος να κερδισουμε αλλα καθυστερουν......

Αποσυνδεδεμένος serpan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #245 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 22:11 »
παιδιά εγώ ατμίζω μίξη pipe type και sin cokie 18 mg αραωμένο με βάση suave 0mg. Δηλαδή 60ml ατμιστικού υγρού + 30 ml βάση. Η γεύση του δε για μένα φοβερή!

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #246 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 15:09 »
Χθες ατμιζα το Sin Cookie..Το υγρο δεν ηταν αυτο που περιμενα...Το περιμενα χειροτερο...Περιμενα να ειναι πολυ γλυκο και μπουχτιστικο..Καλα δεν λεω οτι δεν ειναι καθολου μπουχτιστικο,αλλα οχι στο σημειο που περιμενα να ειναι..Γευση αρκετα καλη με εντονη επιγευση κανελας...Περισσοτερο το αρωμα και οχι τοσο η γευση θα ελεγα πως φερνει σε μελομακαρονο...Με λιγα λογια δεν ειναι πολυ γλυκο υγρο..Οσο για το χρωμα..Το περιμενα πολυ σκουρο,αρα και συνδιασμο με τα 70% VG που περιεχει,να ειναι απο τα υγρα που κουραζουν πολυ τις αντιστασεις..Και ομως το χρωμα που αντικρυσα εγω ηταν ενα καπως κιτρινοπο ελαχιστα πιο σκουρο απο αυτο του Tart και λιγοτερο σκουρο απο αυτο του Melontic και μιλαω για το Sin Cookie στα 9mg...Θα το παρω σιγουρα καποια στιγμη να βγαλω ξεκαθαρα συμπερασματα γιατι δεν ξερω τι θα μου βγαλει μετα απο ατμισμα μερικων ημερων..Σε ναυτιλο και στα 10 watt το ντουμανι ηταν παρα παρα πολυ καλο :)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #247 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 13:04 »
μετά το melondic που με έκανε να πω ότι αν και τα άλλα της σειράς είναι εφάμιλλα τότε παρατάω τα diy υγρά σειρά είχε το μπισκοτάκι. Είχα κάνει παλιότερα μια προσπάθεια με το κανελλομπισκότο του καλλιτέχνη, αλλά δεν τα βρίκαμε γιατί μου έβγαζε κάτι σε γάλα ή βούτυρο. Λοιπόν, το υγρό πράγματι δεν είναι τόσο γλυκό όσο φαντάζεται κανείς. Μοιάζει με το προαναφερθέν, αλλά χωρίς τη λιπαρότητα. Σε χορταίνει, χωρίς να παχαίνει. Για το αν είναι μπουχτιστικό δε ξέρω ακόμη γιατί έχω κάνει μόνο ένα δυο μλ. Σίγουρα πάντως, με έχουν κερδίσει περισσότερο οι παγωμένες λιχουδιές για όοοολη μέρα. Το πεπόνι μόνο που δεν το κατάπινα από το μπουκάλι. Τώρα θα καθαριστεί ο άτμο και θα μπει μέσα το ταρτάκι, που από τη μυρωδια και μόνο φαίνεται ότι θα τα πάμε καλά!Πάντως, με έχουν ιντριγκάρει να τα δοκιμάσω όλα κι αυτό από μόνο του μου φτάνει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #248 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 13:18 »
Αν δεν σου αρέσουν οι γλυκιές γεύσεις το Tart θα πιθανόν να σε ενθουσιάσει. Στα γούστα μου δεν παίζει πιο περιγραφική/κατατοπιστική ονομασία από το "frosty". Μπορεί να μην το παλεύω για όλη τη μέρα και να αλλάζω γεύση που και που, αλλά αν τα πας καλά με ό,τι φέρνει σε λεμόνι, το tart είναι έρωτας  :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #249 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 13:21 »
άτμιζα περίπου ένα χρόνο λάιμ και μάνγο πίνω καφέ σκέτο και πίνω καμπάρι  :laugh1:

Ως γνήσια και αθεράπευτα ανυπόμονος άνθρωπος έβαλα να δοκιμάσω και το ταρτάκι!Πάγωσε ο εγκέφαλός μου... ευχάριστα.Το μελόντικ το είχα πάρει σε 18 νικοτίνη με την προοπτική να το αραιώσω να το φέρω γύρω στα 13-14,πράγμα που δεν έκανα γιατί λυπόμουν να χαλάσω τη γεύση του, αλλά ώρες ώρες την άκουγα από τη νικοτίνη-ειδικά το πρωί. Ε, ευτυχώς το ταρτ προνόησα και το πήρα εννιαράκι και στο λαιμό μου μου φαίνεται σαν 12-14!Στη γεύση πιο έντονη η μενθόλη και απόχρωση από ξύσμα λάιμ μου έρχεται προς το παρόν.Τέλειο καί αυτό.Νομίζω όμως ότι μέχρι στιγμής με ελάχιστη διαφορά με κέρδισε το πεπόνι και να φανταστείτε ότι σε φαγώσιμο ούτε που το πλησιάζω.Άβυσσος τα ατμιστικά γούστα!

Αναθεώρηση.Ατμίζοντας περισσότερο το ταρτ, η γεύση άλλαξε στο στόμα μου,προς το πιο γεμάτο.Για να είμαι ειλικρινής, μου θύμησε το λάιμ της άτμος αλλά με τη δροσιά της μενθόλης.Το υγρό γίνεται όλο και πιο εθιστικό...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2014, 17:57 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #250 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 12:59 »
Πήρα 4 υγρά Umami για να δοκιμάσω όλα σε 9mg και όλα στο mini nautilus.
Εν συντομία.
Tobacco  πολύ καλό. Για μένα και για όλη μέρα.
Frosty Tart. Οσο κι αν μου αρέσουν τα φρουτένια σαν γεύσεις η ουσία (για δροσιά;) που χρησιμοποιούν τα περισσότερα δεν μου κάθετε καλά στον λαιμό με αποτέλεσμα ... πονόλαιμο. Σε αυτό όμως όλα πήγαν καλά, παρ'ολα αυτά δεν μου κάνει για όλη μέρα παρα μόνο για ευχάριστα διαλείματα.
Sin Cookie. Εντάξει. Απόλαυση. Δεν ξέρω πως θα είναι αν το κάνω όλη μέρα αλλά νομίζω πως θα το άντεχα. Στα πολύ θετικά του το άρωμα που αφήνει στο χώρο και γουστάρουν οι γύρω μου.
Woody Snuff. To τελευταίο που δοκίμασα και για μένα το πιο κοντινό στις γεύσεις μου. Τόσο που δεν πίστευα την τύχη μου. Και καλά έκανα. Μόλις το μύρισε η σύζυγος "ΓΙΑΝΝΗ τι μυρίζει έτσι άσχημα;". Γ@μ.. την ατυχία μου. Θα το κάνω στη δουλειά για να δω αντιδράσεις και εκεί κι αν δεν, θα το κρατήσω για εξωτερικούς χώρους και μοναχικές στιγμές. :'(
Πάω τώρα να γεμίσω με Sin Cookie τον delta 23. Θα το σπάσω και λίγο με μηδενική βάση γιατί στον delta τα 9mg μου φαίνονται πολλά.
Και καλή χρονιά σε όλους και σε όλες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 01, 2015, 13:13 από yakub »

Αποσυνδεδεμένος ppet

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #251 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 13:06 »
Τα ίδια και σε μένα με το Woody Snuff


Το καλύτερο "καπνικό" που έχω δοκιμάσει και έχω φάει πολύ κράξιμο για την μυρωδιά που αφήνει στον χώρο


Να μου το θυμηθείς. Ούτε στην δουλειά θα πάει καλά η δοκιμή.
Η μυρωδιά μένει στον χώρο αρκετή ώρα. Οπότε μόνο έξω

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #252 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 13:18 »
ουτε να το σκευτεσαι στην δουλεια να το ατμισεις ... θα φας κραξιμο και αν η δουλεια σου ειναι σε κλειστο χωρο .. νομιζω δεν θα σε αφησουν να ξαναατμισεις ποτε .. αφηνει μια μποχα που μενει για πολη ωρα .. ενω εσυ το απολαμβανεις οι αλλοι θα στραβωσουν ασκημα  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #253 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 13:46 »
Ευχαριστώ παιδιά. Θα το κάνω στη ζούλα και θα το παίζω αδιάφορος ...


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #254 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 10:49 »
Λοιπόν, στη ζούρλα που με έχει πιάσει να τα δοκιμάσω όλα τα φρόστυ, πήρα και το summer.Καρπουζάκι με μενθόλη.Στην αρχή δεν καταλάβαινα τπτ γιατί το έπιασα μετά το ταρτάκι που είναι έντονο.Μετά από 2-3 μλ ένιωθα τη μενθόλη με μία γεύση στο υπόβαθρο της γρανίτας καρπουζάκι χωρίς όμως τα σοκολατένια κουκουτσάκια.Αρκετά βαθιά πίσω η γεύση.Επίσης ένιωθα μια λουλουδιαστή νότα  :dontknow: .Μετά από λίγα μλ ακόμα ήταν σαν να άτμιζα μία υπέροχη φραουλίτσα, πάει τελείως το καρπουζάκι!Και μύριζε και σαν φράουλα στους μη ατμιστές στη δουλειά!Μια έκπληξη αυτό το υγρό  :laugh1: Σταθερά η προτίμησή μου στο μελόντικ που το αγαπώ, αλλά αυτό που μου κάνει καλή εντύπωση σε αυτά τα υγρά, είναι ότι δεν υπήρξε ούτε ένα που να πω δε μου αρέσει καθόλου ή είναι για νεροχύτη ή δε μπορώ να τελειώσω το μπουκάλι.Φυσικά, υπάρχουν άλλα που αγάπησα κι άλλα που συμπάθησα, αλλά όλα ατμίζονται άνετα όλη μέρα.
Έριξα μια σταγόνα άρωμα φουντούκι στο σιν κούκι και  :baby: (στον ατμοποιητή όχι στο μπουκάλι)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824376 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568783 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243882 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294187 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem