vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 4 χρήστες
aoratos, Ducati.Jimakos, camber, JohnDag

Twitter

Έτοιμα υγρά UMAMI

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #210 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 01:07 »
Μακάρι αλλά δεν το βλέπω...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #211 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 12:04 »
Επανερχομαι μετα απο δοκιμη του Tobacco...Για την τιμη αυτη που εχει?ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΚΑΠΝΙΚΟ ΥΓΡΟ...Σιγουρα για ολη μερα χωρις να γινεται κουραστικο...Σε 18mg το χτυπημα ειναι καλο μεν,υπερβολικα εντονο δεν...Απο ντουμανι αρκετο αν και το Tart για παραδειγμα δινει καλυτερο ντουμανι και ας ειναι και αυτο 50-50...Σιγουρα το προτεινω στους φιλους των καπνικων και σιγουρα θα το εκανα και γω συχνα αν δεν ειχα βρει το Tart... :))

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #212 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 13:34 »
Πήγα σήμερα και πήρα ένα μπουκαλάκι sin cookie (..το οποίο ακόμα δεν έχω δοκιμάσει) και επιτέλους δοκίμασα και το frosty tart {..ευχαριστώ τον Φώτη στην Fabvape, που μου παραχώρησε λίγο από το δικό του ..ήδη με "κέρδισε"}.

..από την ώρα που το άτμισα, μόνο αυτό κάνω (..γιαυτό και δεν δοκίμασα το μπισκότο) ..και ανυπομονώ να γίνει παραλαβή (..μάλλον) την επόμενη εβδομάδα, για να το πάρω.

Από ότι μέχρι τώρα βλέπω, μάλλον θα γίνει από τα αγαπημένα μου υγρά!!
{..περιμένω την παραλαβή ..και θέλω να δοκιμάσω και το frosty melontic}..

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #213 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 14:00 »
Πολυ καλο και το Melontic...Η μενθολη σε αυτο δεν ειναι τοσο εντονη οσο του Tart και το γλυκισμα ειναι ελαχιστο..Χτυπημα στα 18 mg εχει πολυ καλο με επισης πολυ καλο ντουμανι..Φυσικα δεν ειναι σαν το Tart..Το Ταρτακι ειναι μοναδικο :)) Εγω συντομα παω για Frosty Peach και Greens

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #214 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 22:06 »
Αυτή είναι και η δική μου ταπεινή άποψη για τα Umami (Lembuca, Greens, Melontic & Dr.Frostyberryz)


http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/2014/11/4-umami--frosty-lembuca-greens-melontic-drfrostyberryz.html


Μπράβο στον Zetel για τις γεύσεις του  :thumpup:

Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #215 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 07:14 »
Παιδιά είχα δοκιμάσει αρκετά από τα υγρά, πριν 2-3 εβδομάδες. Θυμάμαι να μου άρεσε περισσότερο το melodic από το tart. Έτσι αποφάσισα πριν μερικές μέρες να το αναζητήσω. Δυστυχώς είναι σε έλλειψη αυτή τη στιγμή. Έτσι λοιπόν πήρα το tart. Μου αρέσει αλλά για 2η γεύση. Θα το κάνω μετά από γεύμα ή απογευματάκι.

Αποσυνδεδεμένος alekos6466

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #216 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 16:35 »
Tobacco Series Woody Snuff
Mash-ups Series Sin Cookie

Αποσυνδεδεμένος takis.kan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ελπιζω να φανω ανταξιος....ατμιστης
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #217 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 16:47 »
Ευχαριστω την πετρα που λογω της παρουσιασης της για τα υγρα παρακινηθηκα να παω να τα δοκιμασω στη zerobacco.Η δικη μου επιλογη ηταν sin cookies και frosty tart. :respect: τον δημιουργο και την γλυκυτατη Σαμυ για τον χρονο της :-*

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #218 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 09:01 »
Εντέλη δυστηχώς, η μενθόλη δεν συνεργάζεται με τον λαιμό μου (..κρίμα γιατί μου άρεσε το frosty tart)!

..από την άλλη, το sin cookie .. :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #219 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 22:56 »
Δυστηχως ατμιζοντας μερικες ωρες το Frosty Cucu,δεν καταφερα να το απολαυσω..Η μενθολη με το συγκεκριμενο αρωμα αγγουριου-φλουδας αγγουριου(μου βγαζει και κατι απο καρπουζι)οτι και να ναι τελος παντων,νομιζω οτι δεν δενει καθολου..Μου ερχεται αρχικα ενα πολυ ελαφρυ γλυκισμα κατα την εισπνοη και μετα κατα την εκπνοη μου αφηνει ενα εντονο πικρισμα που με χαλαει παρα πολυ..Θα το τελειωσω το μπουκαλακι αλλα δεν θα το ξαναπαρω :nope: Ειναι το 1ο υγρο που δεν μου αρεσει απο Umami καθως το Tart απλα το αγαπω και το Melontic το απολαμβανω επισης το ιδιο πολυ οταν θελω να αλλαξω γευση..Μου εχει μεινει ακομα το Frosty Greens και περιμενω πολλα απο αυτο καθως ειμαι λατρης του μηλου και οτι εχει σχεση με πρασινο η κοκκινο μηλο..Ιδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #220 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 11:43 »
Τα mg νικοτίνης, η διαφορά τους απο υγρό σε υγρό και ο φόβος του ανικανοποίητου.
Το ρωτάω αυτό γιατί κάνω Bobas Bounty(100%VG) στα 12mg, και είμαι καλά. Κάνω Davinci-Vitruvian Man (100%VG) στα 12mg, και δεν "φτιάχνομαι", με αποτέλεσμα να το βάζω στο στόμα πιο τακτικά.
Οταν δεν βρίσκω 12άρια υγρά, πάω στα 9άρια. Μήπως είμαι λάθος ρε παιδιά? Μήπως πρέπει να πάω σε 18άρι.
Και όλα αυτά, γιατί θέλω τα φώτα σας στα Umami που βγαίνουν σε 9-18.
Δοκιμή θα κάνω, θέλω να μ αρέσουν, και ίσως βρω κάποιο αγαπημένο, αλλά με την νικοτίνη που να κινηθώ?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #221 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 13:20 »
Μπορείς να πάρεις ένα κι ένα και να κινηθείς αναλόγως.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #222 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 20:08 »
Σωστά, επανερχόμενος όμως ρωτάω και πάλι (γενικά). Έχετε όλοι στο "εργαστήρι" σας υγρά μόνο 12αρια ας πούμε, ή κρατάτε και μεγαλύτερα π.χ. 18άρια, μπας και κάποιες στιγμές τραβάει περισσότερο ο οργανισμός και η περίσταση?
Και Umami ερώτηση φυσικά, έκανα Halcyon Haze-Gins Addiction και Venus in Vapes, και δεν μπόρεσα ούτε δεύτερη τζούρα. Μεντα, γλυκάνισος, κλπ απροσδιόριστα τέτοιου στυλ, δεν τα μπόρεσα. Ακούω και καίγομαι να δοκιμάσω σειρά Frostyz, το Tart για παράδειγμα, γιατί το Lemonade απο AtmosLab, το βρήκα του γούστου μου λόγω εσπερειδοειδών.
Θα τα καταφέρει το Tart να μου κάτσει, ή η μενθόλη θα με χαλάσει όπως τα παραπάνω?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #223 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 20:53 »
Είναι όλα πολύ υποκειμενικά. Με ξεκίνησαν με 18 Νικοτίνη και πνιγόμουν. Αναγκάστηκα να κατέβω σε 12άρι και στην αρχή δε μου εφτανε η νικοτίνη...Αύξησα τα ml... Τώρα έχω καταλήξει σε 9-10  νικοτίνη και το βράδυ μηδενική. Η μεγάλη βοήθεια ήταν ότι βρήκα αμέσως καπνικό που μου αναπλήρωνε την ανάγκη για τσιγάρο (bebeca) και η umami που με καλύπτει ακόμη και σε μηδενική. Δε μου αρέσει η μέντα ούτε στην οδοντόκρεμα, αλλά η σειρά fresco είναι καταπληκτική, πρώτα τα έτοιμα και μετά τα D.I.Y. Επιμένω να γράφω πάντα ότι το σημαντικό είναι να έχεις κίνητρο, υπομονή και θέληση και όλα βρίσκονται. Το gin addiction κατά τη γνώμη μου είναι απίθανο...για λίγες τζούρες. Το χρησιμοποιώ όταν θέλω να ενισχύσω κάποια γεύση. Ξεκίνα με το frosty tart ,  το οποίο φαίνεται ότι αρέσει σε πολλούς ατμιστές. Η τιμή του, εξάλλου είναι προσιτή. Και θα ξαναπώ: η γεύση είναι υποκειμενική, η θέληση μετράει. Καλή επιτυχία!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #224 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 20:58 »
 To μονο που εχω δοκιμασει απο τα υγρα αυτα ειναι το Τart και τομπακο και για μενα το ταρτ η δροσια που βγαζει ειναι εντονη αλλα δεν μου βγαζει φρουτο που να μπορω να το προσδιορισω για μονο του με κουραζει παρολο που ειναι πολυ αγαπημενο πολλων ,αλλα για να το βαζω με αγαπημενα καπνικα τους δινει την δροσια και αυτο μου αρεσει..  αλλα ειπα  δικη μου γνωμη και τιποτα αλλο..  παραδειγματος χαρη μπεμπεκα γεματο το natilus mini  5 σταγονες ΤΑΡΤ αλλαζει την μπεμπεκα σε κατι αλλο που αυτο μου αρεσει να δινει αλλο χαρακτηρα στα υγρα μου ... :yes: :yes: :yes:


Μαρια Νεφελη απο οτι παρατηρω εχουμε περιπου τους ιδιους γευστικους καλικες και μπορουμε να μοιραστουμε εντυπωσεις απο υγρα  :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1557 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120678 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296993 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827126 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156586 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi