vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ducati.Jimakos, camber, Ποντικός, Sergios

Twitter

Έτοιμα υγρά UMAMI

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #225 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 21:02 »
Σου έχω ήδη απευθύνει ερώτηση σε άλλο νήμα! Συγνώμη για το off topic.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #226 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 23:11 »
Τελικα το Frosty Peach εχει σταματησει η απλα ειναι σε ελλειψη???

Αποσυνδεδεμένος artemide

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #227 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 10:24 »
Έχω το Frosty Summer και το Frosty Cucu στα 9mg.  Δυστυχώς έχουν και τα δύο μια υπόγευση που με χαλάει και δεν μπορώ να τα ατμίσω ούτε καν με ανάμειξη με άλλα υγρά.  Φανταζομαι ότι θα υπάρχει σε όλη τη σειρά οπότε δε θα δοκιμάσω άλλα - κρίμα γιατί οι κύριες γεύσεις ήταν ωραίες και με τη μενθόλη τα πάω περίφημα. 
Αν τα θέλει κάποιος τα χαρίζω, λείπει 1ml από το Cucu και 3ml περίπου από το Summer.  Μένω στο Αιγάλεω.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #228 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 10:51 »
Θα σου προτεινα να δοκιμασεις τα Frosty Tart και Frosty Melontic..Εξαιρετικα και τα 2 :yes: Για το Cucu συμφωνω..Το Summer δεν το εχω κανει

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #229 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 19:05 »
Πλεον εδω και 2 μηνες τα Umami εχουν γινει τα βασικα υγρα που ατμιζω.


Θα προτιμουσα περισσοτερες επιλογες σε καπνικα υγρα, μιας και ειμαι των καπνικων υγρων, αλλα βολευομαι μια χαρα και με τα τρια που υπαρχουν μεχρι στιγμης (Tobacco, Woody Snuff, Pipe Type)


Παρελαβα προχθες και το Frost Summer και το Frost Greens.


Απιστευτα και τα 2 στον Kayfun, πιπιλα ολη μερα.
Απο την αλλη το Frostberryz δεν με τρελανε, που θυμισε εντονα Halls, μη πω σιροπι για το βηχα με μενθολη  :))
Το Tart ειναι και αυτο πολυ καλο αλλα λιγο παραπανω εντονο για τα γουστα μου.
Δυστυχως Melodic ηταν σε ελλειψη και στα υποψιν εχω και το Frosty Peach.


Ιδιαιτερα γευσεις και σιγουρα παρα πολυ τιμια υγρα απο αποψη τιμης  :thumpup:




Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #230 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 19:15 »
Με "ψήσατε". Όχι οτι ήθελα και πολύ δηλαδή. Αύριο περιμένω Pipe, Tobacco, Woody στα 18mg (πρώτη φορά, συνήθως κάνω 12αρια υγρά), και Tart, SinCookie στα 9mg.  :D

Edit: Παραλαβή ντε τε (λογικό). Το πρώτο που έριξα στον mini Ναυτίλο μου, είναι το Frosty Tart, γιατί φοβάμαι για το πως θα τα πάω με την μενθόλη. :D Όλα υπο έλεγχο. Καμία σχέση με τους γλυκάνισους και τις δυνατες μέντες που φοβόμουν. Σαν γεύση καταλαβαίνω γιατί άρεσε σε πολλούς, κι εγώ πρώτη φορα που έκανα "λεμονοειδές" έπαθα ατμιστική πλάκα. Μου καθάριζε το είναι, και την γευστική παλέτα. Τουτέστιν πολύ καλό, όχι τίποτα πρωτόγνωρο γιατί τα ξέρω τα ξινά και τα αγαπάω, αλλά πρωτότυπο με την μενθόλη σίγουρα. Λιαν συντόμως περιμένω να συνηθίσω το "vapor action" και να μη νοιώθω οτι ατμίζω αλλά φαρμακείο (με την καλή ένοια) , και το ξέρω οτι πάντα ένα tank θα έχει το συγκεκριμένο υγρό.


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2014, 20:11 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #231 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 19:12 »
Δοκίμασα το umami tobacco και μου άρεσε πάρα πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #232 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 19:43 »
Μονο αυτο δεν εχω δοκιμασει,αλλα πλεον χρησιμοποιω τις βασεις τους που ειναι εξισου καλες.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #233 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 22:13 »
Και αφου ασχοληθηκα και με το Frosty Greens 18mg για 2 μερες με τον ναυτιλο και BVC 1.8,ας πω τις εντυπωσεις μου...Κριμα..Κριμα και παλι κριμα..Περιμενα πολλα απο αυτο το υγρο καθως ειμαι φαν των μηλων.Και ειδικα του πρασινου..Παρολα αυτα,το Frosty Greens απο την πρωτη τζουρα μου εβγαλε και κατι ακομη περα απο την διακριτικη γευση μηλου και μενθολης..Μου εβγαλε μια ωραιοτατη χημεια..Μου εβγαλε μια γευση τελειως χημικη,ανωστη,ανα στιγμες εμετικη γευση η οποια μου προκαλουσε σε καθε τζουρα την αναγκη για διαλειμμα απο το ατμισμα μην τυχον και εχω καμια λυποθυμια..Τραγικες καταστασεις που ειχα να νιωσω καιρο με καποιο υγρο..Το κατατασσω στο χειροτερο ετοιμο υγρο που εχω κανει εως τωρα απο Umami :thumpdown: Ποτε ξανα

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #234 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 08:22 »
Τελικα το Frosty Peach εχει σταματησει η απλα ειναι σε ελλειψη???
Το frosty peach το φτιάχνω με umami fresco και λίγο peach από atmos. Το καλύτερό μου. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #235 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 10:30 »
Και εγώ αυτό κάνω τώρα τελευταία :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #236 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 15:15 »
Ρε παιδια αυτο το frosty peach τι υγραρα ειναι; εχω ξετρελαθει μαζι του,υπεροχες αναλογιες,ουτε πολυ μενθολη,ουτε πολυ ροδακινο,ολα σωστα και οσο πρεπει,το εχω σε 18 mg
και εχω να πω τα καλυτερα,standar για all day vaping το υγρακι,το ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ οτι ειναι τοσο σκουρο που το βαμβακι θελει αλλαγη πολυ,πολυ γρηγορα  :thumpdown: .



Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #237 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 16:22 »
Καλησπέρα!!
Έχει διαπιστώσει κανείς μια μικρή αλλοίωση γεύσης του frosty tart?
Είναι το αγαπημένο μου υγρό και στο τελευταίο μπουκαλάκι σαν να μου φαίνεται λίγο διαφορετικό.
Βέβαια μπορεί να είναι και η ιδέα μου γιαυτό ρωτάω καμιά γνώμη!  :)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #238 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:52 »
Αλλοιωση το Tart?Το παω ετσι :baby: :baby: :baby:  καθε φορα που γεμιζω το τανκ!!!!!!!Σοβαρα τωρα...Καμια εντοπισιμη αλλοιωση...Μακραν απο τα κορυφαια ετοιμα μη καπνικα υγρα της αγορας...Η απογοητευση ηρθε με το Greens...Μονο που το σκεφτομαι με πιανει αναγουλα... :o Εκει που ΙΣΩΣ παρατηρησα καποια αλλαγη ειναι στο Mellontic και συγκεκριμενα στο χρωμα αυτου...Τα πρωτα 2 μπουκαλακια που εκανα,ειχε ανοιχτοκιτρινο χρωμα το υγρο..Στο 3ο και 4ο που εκανα αν και η γευση ηταν ακριβως η ιδια με τα 2 πρωτα,το χρωμα ηταν χρυσοκιτρινο σε στυλ Tribeca...Περισσοτερο ωριμασμενα?Δεν ξερω,παντως η γευση και σε αυτο το υγρο ειναι για πολυ  :baby: :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #239 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 21:03 »
Επειδη το frosty peach με αρεσε πολυ αλλα καθε μερα δεν μπορω να καθομαι να αλλαζω βαμβακια τοσο σκουροχρωμο που ειναι υπαρχει καποιος τροπος να αποφευχθει το αλλαγμα;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296991 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510788 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi