vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

449 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, camber, Buliwyf, goran, Jorge, manoslykos

Twitter

Έτοιμα υγρά UMAMI

Αποσυνδεδεμένος johnC

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #270 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 16:11 »
Καλό το tobbaco αλλά βγαίνει μόνο σε 9mg.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #271 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 16:12 »
Κ σε 18 βγαινει :)

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #272 στις: Μαρτίου 10, 2015, 21:00 »
Εχω δοκιμάσει frosty tart και mellontic και τα δυο με ξετρελαναν αλλα συνέχισα με το tart που θεωρώ πως ειναι για ολοήμερο ατμισμα! Η πλακα ηταν οταν το παλικάρι που εχει το κατάστημα που πηρα το tart για πρωτη φορα εκανε λαθος και αντί για 9αρι μου δώσε 18αρι και εγω χωρις να το δω γέμισα τον ατλαντις και το βαλα στα 30w! Έκλαψα απλα χωρις υπερβολές! :p
Φοβερά υγρά παντως και ελπιζω στο μέλλον να δουμε και νέες γεύσεις!

Αποσυνδεδεμένος TARAXIAS1984

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #273 στις: Μαρτίου 17, 2015, 15:09 »
θελουμε μηδενικα υγρα zetel !!! τουλαχιστον το tobacco για αρχη !!!

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #274 στις: Μαρτίου 17, 2015, 23:45 »
Νεο ρεκορ, 4ο σερι μπουκαλακι με sin cookies στον καυφουν και στην δουλεια οι πελατες ρωτανε αν εχουμε γλυκα να κερασουμε γιατι κατι τους μυριζει !!!
Ομως θελω να παρω αυτο το ατιμο το woοdy, και απο οτι λετε εχει εντονα ασχημο αρωμα, εχει δοκιμασει κανεις μιξη woody με sin ?

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #275 στις: Μαρτίου 18, 2015, 14:38 »
θα το "φάει" ολόκληρο το Sin Cookie. Μήτε θα το καταλάβεις το woody (και για μενα αυτό ήταν καλό, γιατί το woody...δεν).

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #276 στις: Μαρτίου 18, 2015, 15:19 »
το γουντι φιλε εχει το εξης περιεργο για μενα,ενω ειναι ωραιο κατα το ατμισμα αν το κανεις σε κλειστο μερος δεν υπαρχει περιπτωση να μην φας κραξιμο για την μυρωδια του :))

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #277 στις: Απριλίου 03, 2015, 09:47 »
Παραγωγός : umami

Χώρα προέλευσης : greece

Νικοτίνη : 9mg

Συσκευασία : 30 ml

Τιμή :10 €

 

Από τα παλιά χρόνια οι κάτοικοι του νησιού Αμοργός και των Μικρών Κυκλάδων, έφτιαχναν ένα βραστάρι με ρακή, ζάχαρη κανέλα και γαρύφαλλο και το έπιναν όταν πονούσε ο λαιμός τους. Ότι περίσσευε το έβαζαν στο μπουκάλι και αυτό κερνούσαν τους φιλοξενούμενους τους. Το ποτό αυτό είναι επίσης, το επίσημο κέρασμα στο Μοναστήρι της Παναγιάς της Χοζοβιώτισσας στην Αμοργό……το γαρύφαλλο έφυγε και στην θέση του ήρθε το μπισκότο ..για να γίνει μια ατμιστική αμαρτία το sin cookie  / umami

Ένα υγρό που εάν θα ήταν σε γυάλινο 30μελο με κουτάκι και έγραφε usa στην τιμή των 30 ευρώ …θα έλεγαν όλοι κοιτα τι υγρό φτιάχνει ρε παιδί μου ο αμερικανός

               Το έχουμε λοιπόν Ελλάδα …………..και πραγματικά είναι ένα εξαίσιο υγρό …

 

Μύτη: Καθαρή μύτη,μετρίας έντασης, με το κανελο-μελο-μπισκοτο να  εχει  παρει  πορεια προς  τα  επανω
Στόμα: πλουσιο ,αρμονια  γεύσεων Η επίγευση του στα 5-9 δευτερόλεπτα είναι πολυ  καλη

 

Κατά τα άλλα … είναι ένα μείγμα από κρέμα, κανέλλα , μέλι&μπισκότο ,,,,, στη μύτη φέρνει μια ελαφριά [[λικέρ]] γλυκάδα . Στο στόμα είναι αρκετά δυνατό όπως είναι φυσικό…… η κανέλλα με το μπισκότο σου προκαλούν μια εθιστικά γλυκεία αίσθηση …με την κρέμα να παίζει ασταμάτητα στον ουρανίσκο σου ……& μια υποψία μελιού στην γλωσσά που δίνει την τελική πινελιά σε ένα πλούσιο τελείωμά, στο οποίο κυριαρχούν όλα τα αρώματα.

 

Συμπέρασμα: εθιστικό υγρό , εξαιρετικής ποιότητας.
Σχόλια : άριστη ισσοροπια γεύσεων

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παραγωγός : umami

Χώρα προέλευσης : greece

Νικοτίνη : 9mg

Συσκευασία : 30 ml

Τιμή :10 €

Σαν να κατεβαίνεις μια χιονισμένη πλαγιά, μόνο που το χιόνι της είναι παγωμένο πεπόνι,

Ακόμη κι αν δεν είστε φανατικοί των φρούτων, σίγουρα έχετε μικρή πιθανότητα να αντισταθείτε σε λίγο Frosty Melontic

Κατά τα άλλα,,,, με τον υδραργυρο στους -2 βαθμούς κελσίου στη μύτη θα έρθει ένα άρωμα φρέσκου γλυκού πεπονιου [[ποικιλιας Κανταλούπε]] . Στο στόμα ο τριμμένος πάγος της μενθολης απογειώνει το γλυκό πεπόνι οπού κράτα σταθερά την γεύση του …….Το τελείωμά του είναι πολύ μεγάλο οπού αντιλαμβάνεσαι
Ότι ο παρασκευαστής έχει φέρει το υγρό στην ν απολυτή γευστική ισορροπία

Συμπέρασμα: Yγρό με εξαιρετικη τεχνικη
Σχόλια : άριστη ισσοροπια γεύσεων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2015, 18:39 από tt.ss »

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #278 στις: Απριλίου 06, 2015, 15:06 »
Τα υγρα του Ζετελ ειναι καλα. Πολυ πολυ καλα ....
Εχω δοκιμασει το Γουντι (60μλ), το Ταρτ (100-120 μλ) , το Μηλαρακι (60 μλ) και σημερα
ξεκινισα το Μπερυζζζζ.
Ατμιζω κανα χρονο τωρα και εχω δοκιμασει διαφορα υγρα. Τα υγρα του Ζετελ ειναι εξαιρετικα γιατι¨
1. Διαφανα υγρα , μπορεις ανετα να βγαλεις 30 μελο με μια αντισταση.(Μην πω και παραπανω ;) )
2. Δεν κουραζουν ,ειναι ευχαριστα για ολη μερα.
3. Η τιμη τους ειναι πολυ τιμια
4. Υπαρχει ποικιλια σε ολη την σειρα που βγαζει.


Αν τα δουμε και με μηδενικες τοτε.... :respect:


Προσωπικη αποψη παντα γιοτι η γευση ειναι υποκειμενικη.


Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #279 στις: Μαΐου 15, 2015, 01:19 »
Σήμερα αγόρασα (μετα απο δοκιμη σε καταστημα) το tobacco στα 9mg νικοτινης.
Πλαστικο μπουκαλακι των 30ml τιμη 6.15 ευρω (πολυ καλή). Απο γεύση δεν θα έλεγα ότι είναι καθαρά καπνικό, φερνει κάτι σαν λεμονι(;). Δεν είναι δυσάρεστο πάντως, το αντιθετο μάλλον. Ατμίζεται εύκολα και δεν κουράζει. Το θεωρώ καλή αγορά και ωραία εναλλακτική στα κουραστικά/βαριά καπνικά.
Αν και το πρωτο μου υγρο της εταιρειας με κέρδισε και σιγουρα θα δοκιμάσω και άλλα.

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #280 στις: Μαΐου 15, 2015, 09:44 »
Καλημέρα!
Δοκίμασα το sin cookies... Δεν ξέρω αλλά για τα γούστα μου μου έβγαζε πολύ το άρωμα της κανέλας. Πολύ καλό δεν αντιλέγω αλλά σηκώνει αραίωση (και αν ναι πόσο βάση να βάλω...?) ώστε να μειώσω αυτή την έντονη γεύση? Kl+ με 1,20 αντίσταση...

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #281 στις: Μαΐου 15, 2015, 10:01 »
Δοκιμασε πρωτα να το αραιωσεις κατα 25% (στα 10μλ υγρου, βαλε 2.5μλ βασης - αναλογα τη νικοτινη που θελεις). Αν το αποτελεσμα δεν σε ικανοποιει ανεβαινεις σε ποσοστα 50%, 75% κοκ

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #282 στις: Μαΐου 15, 2015, 10:07 »
Οντως το sin cookies είναι λίγο "βαρύ" (..σε αυτό βέβαια για εμένα παίζει ρόλο και το ότι βγαίνει μόνο σε 9 και 18mg νικοτίνης ..ενώ εγώ πλέον ατμίζω στα 6mg).

..αραίωση του έχω κάνει και μέχρι 1 προς ένα ..αλλά τελικά προτιμώ να το ατμίζω (με ανάμιξη μηδενικής 50/50) στα 6 mg.

..δοκίμασε να αραιώσεις (μικρή ποσότητα για δοκιμή) με 50/50 βάση (στην νικοτίνη που θέλεις εσύ) ...άστο και καναδυό μέρες να δέσει πριν το δοκιμάσεις ..και σίγουρα θα βρείς την "χρυσή τομή"!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #283 στις: Μαΐου 15, 2015, 11:29 »
Μια και ατμίζεις με επισκευάσιμο, αραίωσε άφοβα 1 προς 1.
Οποιαδήποτε βάση κι αν βάλεις, δεν θα έχεις θέμα.
Μην το κάνεις βέβαια στο μπουκαλάκι του. Πάρε κάποιο άδειο 10μελο και κάνε εκεί την αραίωση, ώστε αν κάτι δεν πάει καλά, να μην χαλάσεις όλο το υγρό.
Στο προτείνω ούτως ή άλλως, διότι είναι όχι μόνο έντονο, αλλά και αντιστασοφάγο, οπότε με την αραίωση διπλασιάζεις τα μλ που θα ατμίσεις μέχρι να την πετάξεις.

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #284 στις: Μαΐου 15, 2015, 11:36 »
petra το αντιστασοφαγο το διαπίστωσα... μετά από 4ml δεν πίστευα στα μάτια μου όταν πήγα να αλλάξω βαμβάκι για αλλαγή γεύσης! θα δοκιμάσω αραίωση με 25%-30%  που είπε και ο φίλος πιο πάνω και βλέπουμε!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem