vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #300 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 16:44 »
Να κλείσω κι εγώ τον κύκλο των εντυπώσεών μου για τα υγρά της προσφοράς.

Eden's garden

Phenomenon lite, 0.25 kanthal, 1.6Ω, 11W
Πολλά δροσερά φρούτα ανακατεμένα. Κατάφερα να διακρίνω κάτι από κόκκινο σταφύλι και κάποια είδη μούρων. Θυμίζει καλοκαιρινό φρουτοποτό χωρίς αλκοόλ. Ένας ανάμικτος καλοκαιρινός χυμός σε μορφή ατμού. Πολύ ωραία γεύση η οποία ταιριάζει σίγουρα για καλοκαιράκι καλύτερα. Με την προσθήκη μενθόλης θα έδινε και μια δροσιά που νομίζω ότι θα του πήγαινε πολύ.

Max berry

Magma clone, 0.32 kanthal, διπλή αντίσταση, 0.8Ω, 16W
Καπνός με βατόμουρο. Πολύ έντονο το βατόμουρο για τα γούστα μου. Δεν κατάφερα να το ατμίσω για πολλές τζούρες. Καθόλου του γούστου μου. Ίσως εν μου κολλάει καλά ο συνδυασμός καπνού και βατόμουρου, ίσως είναι πολύ έντονη η γλύκα. Πάντως σίγουρα δεν είναι μένα.

Κλείνοντας θα ήθελα να δώσω πολλά συγχαρητήρια στην εταιρεία για την προσφορά της κι ένα μεγάλο ευχαριστώ.
Κι ακόμα ένα μπράβο γιατί με τα νέα της υγρά είτε μου άρεσαν είτε όχι, κάνει προσπάθεια να δημιουργήσει νέες πιο "γκουρμέ" γεύσεις οι οποίες είναι δικές της. Θεωρώ ότι δεν προσπάθησε να αντιγράψει κάποια δημοφιλή υγρά αλλά να δημιουργήσει κάτι δικό της. Και τέτοιες προσπάθειες είναι πάντα αξιέπαινες.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #301 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 17:14 »
Αν & δεν ειμαι καλος γενικα νομιζω με περιγραφες θα προσπαθησω αν αποτυπωσω οσο γινεται αυτα που δοκιμασα.
Οι δοκιμες εγιναν με Nectar RBA - Kanthal A1 0.25 - 1.9 Ohm στα 10w

1. American Pie
Ειναι καθαρα φρουτενιο υγρο. Στην αρχη προσπαθουσα να καταλαβω αν επερνα γευση απο μανταρινι η λεμονι, μετα απο μερικες τζουρες ενιωσα πορτοκαλι... αλλιως ηταν στην εισπνοη & αλλιως στην εκπνοη. Σιγουρα το pie δεν το καταλαβα, αλλα ειναι ενα δροσερο υγρο ιδιαιτερα για το καλοκαιρι.

2. Max Berry
Ειναι αυτο που λεει, βατομουρα με καπνο. Τα βατομουρα ομως πνιγουν αρκετα ως πολυ την γευση του καπνου & καπου χαλαστηκα & δεν το συνεχισα.

3. Black Horse
Μαλιστα... μειγμα σοκολατοβανιλιας να το πω? Dark κακαο να το πω? Ερχεται πολυ ομορφα & γευστικα & πιστευω οτι δενει πολυ καλα γενικα. Δεν με κουρασε καθολου & μπορω να πω οτι εκανα αρκετο απο το μπουκαλακι. Η επιγευση που μου αφησε μετα απο 1.5 τανκακι ηταν σαν πραλινα φουντουκιου με κρεμα βανιλιας να δενει πολυ αρμονικα...

4. Old Harbor
Εδω ειμαστε... το καλυτερο για το τελος... πρωην καπνιστης στριφτου & αμεσως καταλαβα απο την ονομασια οτι θα εχουμε θεμα. Και ετσι εγινε... ειναι οσο κοντα χρειαζεται το υγρο αυτο στον Old Holborn. Σωστη ποσοτητα γλυκας & ξηροτητας που θα κανει τον πρωην καπνιστη στριφτου fan του σιγουρα. Απο τα πολυ καλα καπνικα αν & ισως θα ηθελα να ηταν μια σταλιτσα πιο πικριζον χωρις να χανει τοσο την γλυκα του Virginia.

Ευχαριστουμε θερμα την εταιρια για την προσφορα της  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #302 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 19:45 »
Συνέχεια στις δοκιμές με ακόμη 2

Δοκιμή σε phenomenon lite, αντίσταση 1,45 ohm, kanthal A1 0,32 mm, διάμετρος 0,25 mm, Koh Gen Do, στα 9,5 -11 watt

Pink Frinday 9 mg

Ανοίγοντας το μπουκαλάκι μυρίζω ένα ευωδιαστό μπουκέτο από άνθη. Το μόνο άρωμα που αναγνώρισα επειδή ξεχωρίζει είναι το τριαντάφυλλο. Είμαι σίγουρος όμως πως υπάρχουν κι άλλα αρώματα. Το μύρισε κι η γυναίκα μου αλλά δεν μπόρεσε να διακρίνει. Ατμίζοντας στα 9,5 w γεύομαι το ίδιο με τους προλαλίσαντες συνατμιστές. Ένα απαλό λουκουμάκι τριαντάφυλλο με άχνη ζάχαρη ή για να το προσδιορίσω καλύτερα νομίζω ότι τρώω ζελεδάκι τριαντάφυλλο. Πολύ γευστικό υγρό που δεν κουράζει καθώς η γεύση είναι βελούδινη αλλά όχι κρεμμώδης. Στην εκπνοή η επίγευση μένει στον ουρανίσκο κι όχι στο λαιμό. μετά από λίγη ώρα κι αφού συνήθισα το υγρό μου άφησε την αίσθηση ότι μασάω μια λατρεμένη παιδική ροζ τσιχλόφουσκα  :love_hearts: . Φυσικά εννοώ την big babol. Ανεβαίνοντας στα 11 w η γεύση μειώνεται ελάχιστα. Κανονικό χτύπημα και πολύ καλό ντουμάνι.
Τελική εντύπωση? Θα σας πω ότι μόλις τελείωσα το pink frinday συνέχισα το άτμισμα με το καθημερινό μου diy smoke και μου έκατσε βαρύ. Αυτό το υγρό είναι ανάλαφρο και ξυπνά όμορφες παιδικές αναμνήσεις. Πολύ ωραίο υγρό και μπράβο στο σεφ που το μαγείρεψε.

Hellas Str8 9 mg

Κλώνος kfl, αντίσταση στα 1,78 ohm, kanthal A1 0,25 mm, διάμετρος 3,00 mm, nacamichi v2, 9,5-11 watt

Ανοίγω το μουκάλι και μυρίζω καπνά και αλκοόλη. Στο μυαλό μου ήρθε τι άλλο? Τα Halo. ορίστε έκανα κι ομοιοκαταληξία. Δεν ενθουσιάστηκα να πω την αλήθεια από το άρωμα. Γέμισα τον κλώνο μου κι άρχισα να ρουφάω. Καθαρό καπνικό ήπιας έντασης, με το οινόπνευμα να το πνίγει λιγάκι. Γεύτηκα και μια υποψία γλυκάδας που μου έδωσε κάποιες ελπίδες για τη συνέχεια. Εντέλλει μετά από αρκετές ώρες που το ατμίζω η αίσθηση της αλλκοόλης έχει εξατμιστεί εντελώς και φάνηκε καθαρά ο χαρακτήρας του υγρού. Την ύπαρξη του old harbor στα καπνικά υγρά έρχεται να συμπληρώσει το Hellas Str8 προκειμένου να δώσει μια 2η επιλογή σε όσους δεν αρέσκονται σε τσιγαρίσια υγρά. Καλό χτύπημα και ελαφρώς υποτονικό ντουμάνι στο εύρος που το δοκίμασα.
Μιλάμε για ένα καθαρά καπνικό και όχι "τσιγαρίσιο" υγρό το οποίο έχει ήπια ένταση και μια γλύκα στην επίγευση που δένει αρμονικά με το καπνικό κομμάτι. Ίσως να χρειάζεται λίγη ώρα ανοιχτό για να ξεθυμάνει το οινόπνευμα. Το μόνο αρνητικό για τα γούστα μου η μικρή απόδοση ατμού. Πιστεύω ότι τέτοιου είδους υγρά θα πρέπει εκτός του χτυπήματος να βγάζουν και ικανοποιητικό ντουμάνι.
Εν κατακλείδι πρόκειται για μια πολύ καλή επιλογή για όσους λατρεύουν τα καπνικά.

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #303 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 22:43 »
Συνεχίζω με δύο ακόμα δοκιμές, στον τηλέμαχο με ss στα 15w και 200 βαθμούς, στο μίνι vtc.

Divino Cigar 
Καπνικό, λίγο πικρό στην εκπνοή σαν τα πουράκια που κάπνιζα κάποτε. Οχι κανονικό πούρο αλλά σιγαρίλος. Προσωπικά ποτέ δεν μου άρεσαν τα πουράκια. Το υγρό αυτό μου φάνηκε λίγο βαρύ για το γούστο μου, αλλά σε κάποιους άλλους που τους  να το δοκιμάσουν άρεσε πολύ. 6/10

Cinnamon Cookie 
Μόλις το ατμίζεις σου έρχεται η γεύση του μπισκότου και η απαλή μυρωδιά από τσάι. Οσο συνεχίζεις καταλαβαίνεις και την καννέλα. Ταιριάζει με καφέ ελληνικό, σα να βουτάς το μπισκοτάκι από καννέλα μέσα σε ζεστό καφέ. Κάνοντας μια τζούρα αμέσως κάνεις και άλλη. Το έχω πιπίλα από το πρωί και λέω να το σταματήσω για τώρα για να μου μείνει και αύριο το υπόλοιπο. Θα το αγοράσω σίγουρα. 10/10

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #304 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 09:55 »
συνεχεια δοκιμων...hellas str8.καπνικο υγρο με μετριο ντουμανι και καλο χτυπημα.η γευση ειναι τσιγαρισια με κατι απο ξηρο καρπο μαλλον φουντουκι..καλο υγρο χωρις να σε μπουχτιζει.ανετα το ατμιζεις ολη μερα...8/10 :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #305 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 10:17 »

είπα να κάνω μια δοκιμη στο old harbor αλλα τελικά έχω φύγει τελείως από τα καπνικά
αν και στην αρχή νόμιζα πως θα τα καταφέρω και μου φαινόταν ήπιο καπνικό δεν κατάφερα να το ατμισω για παραπάνω από 1 ώρα
για κάποιον που του αρέσουν τα καπνικά πιστεύω είναι καλο επίσης για κάποιον νέο στον ατμό πιστεύω είναι καλή επιλογή


την βάση σκέτη την έχω δοκιμάσει κάποιες φορές και δεν θα την έλεγα άγευστη - άοσμη (την 18mg/ml)
έχει μυρωδιά τσιγαριλας και στην γεύση δεν θα την έλεγα άγευστη καθώς καταλαβαίνω αρκετά μια δόση φαρμακίλας και δεν αντέχω να την ατμισω σκέτη
έχω πάρει όμως πολλές φορες την συγκεκριμένη βάση και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα diy υγρά αν μπούνε τα αρώματα είναι μια χαρά

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #306 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 12:17 »
Yγρό Δοκιμής: Max Berry 12mg

Aτμοποιητής: Eviva-T (Kathal 0,28-6 σπείρες mc σε 1.8mm διάμετρο-1.22Ω-Βαμβάκι KGD)

Το υγρό μυρίζει ότι και λέει ο τίτλος του.
Έντονη μυρωδιά μούρων να ξεχειλίζει από το μπουκαλάκι, και κάπου στο βάθος να έρχεται και μια καπνική νότα.
Στο άτμισμα τώρα, μου φάνηκε ιδιαίτερα ευχάριστο παρά τους όποιους ενδοιασμούς μου μιας και δεν είμαι φαν των μούρων. Τα μούρα αποδίδονται πολύ καλά, και μαζί με τη καπνική νότα κάνουν το υγρό ιδιαίτερα ευχάριστο.
Δυστυχώς προσωπικά μετά απο 1 ώρα ατμίσματος άρχισε να με κουράζει, οπότε για τα δικά μου γούστα δεν είναι για όλη τη μέρα.
Παρόλα αυτά δεν γίνεται να μην το συστήσω μιας και μαζί με το Black Horse είναι ιδιαίτερα καπνικά υγρά τα οποία με καλύπτουν απόλυτα.
Θα προτιμούσα  η καπνική νότα να ήταν λίγο πιο έντονη και το άρωμα μούρων λίγο πιο υποτονικό ώστε να μη κουράζει.

Βαθμολογία: 8,5/10

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #307 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 13:21 »

max berry
είναι ίσος λίγο πιο έντονη η οξύτητα από το βατόμουρο
κατά τα αλλα ωραίο και αυτό το υγρό δεν μπορώ να βρω κάποια άλλη γεύση εκτος από βατόμουρο
μου κάνει εντύπωση πως γίνετε αυτά τα υγρά (mama's best)να είναι τόσο έντονα με μονο 3% άρωμα
αν έβγαιναν τα συγκεκριμένα σε συμπυκνωμένα αρώματα πιστεύω πως θα ξεκινούσα από 1.5% άρωμα και θα ήταν ότι πρέπει
σίγουρα κάποια θα υποστούν αραίωση έως και 50% με βάση για να μπορέσω να τα ατμισω αλλα αυτό θα το κάνω φυσικά μετά την δοκιμη
μάλλον αυτός είναι και ο λόγος που μας έδωσε και βάση η εταιρία κάτι θα ήξερε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #308 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 16:24 »
Όλες οι δοκιμές των καπνικών υγρών έγιναν στον Calix με ni200 0.25mm, εσωτερική διάμετρο 2.4mm, 7-8 σπείρες περίπου 0.18 ohm στο Evic vct mini.

Βάση
Με αυτήν έκοψα το τσιγάρο πριν 11 μήνες αφού την πρώτη βδομάδα δεν μπορούσα να ανεχτώ καμία γεύση, καπνική ή μη.
Σε γενικές γραμμές είναι σχετικά άοσμη, άχρωμη, άγευστη. Είναι πολύ φιλική στις αντιστάσεις, δεν είναι καθόλου παχύρευστη και δεν ανεβάζει εύκολα μεγάλες θερμοκρασίες όπως έχω παρατηρήσει ότι συμβαίνει με παχύρευστες βάσεις.
Την χρησιμοποιώ τακτικά. 9/10

Divino Cigar.
Ξηρό καπνικό που πλησιάζει απίστευτα στην γεύση και στο άρωμα του πούρου. Το έχω και σε DYI και είναι το ίδιο. Οι πρώην καπνιστές πούρου πρέπει να το δοκιμάσουν, μπορεί και να γίνει το ολοήμερό τους. Για μένα είναι μια ευχάριστη αλλαγή από τα υπόλοιπα καπνικά με γεύση τσιγάρου αλλά η έντασή του με κουράζει για όλη τη μέρα, όπως άλλωστε με κούραζε και το πραγματικό πούρο. 8,5/10

Old Harbor.
Ξηρό καθαρά καπνικό υγρό πιο μέτριας έντασης από το προηγούμενο αλλά σίγουρα δεν είναι και ελαφρύ. Και αυτό δεν έχει κρυφές γεύσεις όπως βανίλια ή άλλες γλυκές ουσίες και έχοντας ήδη καταναλώσει πάνω από 10 ml μπορώ να πω ότι κάνει εύκολα για ολοήμερο άτμισμα. Θεωρώ ότι η καπνική του βάση είναι η ίδια με το divino cigar αλλά λείπουν τα υπόλοιπα αρώματα που έχουν διανθίσει το πούρο, με αποτέλεσμα να μην το συνδέεις εύκολα με το προηγούμενο και να «περνάει» για τσιγάρο. Σε κάθε περίπτωση όμως είναι κατάλληλο ακόμα και για αυτούς που δεν είναι fun των πούρων, οι περισσότεροι ατμιστές ίσως να μην θεωρήσουν καν ότι υπάρχει αυτή η γευστική συγγένεια. 8,5/10

Hellas Str8
Ελαφρύ καπνικό που παραπέμπει στα ανοιχτά αρωματικά καπνά που πάντα τα προτιμούσα τόσο στην πίπα όσο και στο στριφτό τσιγάρο. Έχει κάποιους ελαφριούς ανεπαίσθητους σχεδόν γλυκόξινους τόνους ώριμου φρούτου πιθανότατα, μπορεί να είναι αποξηραμένο φρούτο ή σιρόπι. Σε καμιά περίπτωση δεν επισκιάζουν τον καθαρά καπνικό χαρακτήρα του υγρού. Στο τέλος των δοκιμών στα καπνικά έκανα και 2η δοκιμή με SS 316 (μάλλον εδώ τελείωσε για μένα η εποχή του νικελίου), αλλά δεν μπόρεσα με τίποτε να εντοπίσω ποιο μπορεί να είναι αυτό το φρούτο, ίσως να είναι και καλύτερα έτσι. Ισορροπημένο απαλό υγρό που δεν κουράζει, συνιστάται ανεπιφύλαχτα  για ολοήμερο άτμισμα. Μπήκε στη λίστα με τα μόνιμά υγρά μου. 9,5/10

Black Horse
Εδώ το καπνικό κομμάτι του υγρού (που αποτελείται από το Hellas Str8) περνάει σε δεύτερο ρόλο καθώς κυριαρχεί η κρεμώδης υφή του γάλατος με βανίλια και σοκολάτα. Υπάρχουν νότες από φρούτα αλλά σε μικρή ένταση και το καπνικό κομμάτι έρχεται να γεμίσει ακόμα περισσότερο αυτήν την πολύπλοκη αλλά δεμένη γεύση.
Παραδόξως δεν με κούρασε καθόλου αφού το άτμισα για πάνω από μία μέρα πριν περάσω σε άλλο υγρό της δοκιμής. Πολύ καλή επιλογή για πιο σύνθετη γεύση και αλλαγή από καθαρά καπνικά υγρά, θα φροντίσω να έχω πάντα ένα στη διάθεσή μου. 9/10

Θα πω συνοπτικά τη γνώμη μου και για άλλα 3 υγρά που έχω δοκιμάσει:
Maxx Blend
Ξηρό καπνικό, θυμίζει λίγο το Old Harbor αλλά είναι πιο έντονα αρωματικό. 8/10
Lacky Straike
Εντελώς διαφορετικό καπνικό από τα προηγούμενα, με μαλακή  γεύση αλλά πιο έντονη την πίκρα του τσιγάρου, μου κάνει για ADV. 9/10
Kentuky
Πολύ ελαφρύ καπνικό με τόνους σοκολάτας που απλά  γεμίζει την γεύση χωρίς να γλυκαίνει πολύ, δεν εντόπισα κρέμα ή γάλα, δεν υπάρχουν φρούτα.  Πολύ ισορροπημένη γεύση, το τιμώ συχνά. Ιδανικό κατά τη γνώμη μου για ολοήμερο άτμισμα. 9/10

Γενικά έχω πολύ καλές εντυπώσεις από τα καπνικά της Ecig, δεν έχω πετύχει ακόμα κάποιο που να μην μπορώ να το ατμίσω, αντίθετα βρήκα αρκετά που θα χρησιμοποιώ συχνά.
Πολύ θετικό που τα πιο πολλά συμπυκνωμένα καπνικά αρώματα απαιτούν μικρά ποσοστά (π.χ. 2.5%), όχι γιατί έτσι είναι πιο οικονομικά, αλλά γιατί θεωρώ πιο υγιεινό το άτμισμα με μικρά ποσοστά αρώματος.  Ίσως τα μικρά ποσοστά να είναι ένας από τους λόγους που αυτά τα υγρά είναι φιλικά στις αντιστάσεις.

Δοκίμασα και τα max Berry, Pink Friday και Eden's Garden αλλά για αυτά δεν μπορώ να εκφέρω άποψη καθώς δεν τα πάω καθόλου καλά με τα γλυκά φρουτένια ως κύρια συστατικά του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #309 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 22:58 »
Tangelo Dream (3mg/ml)

Καθε αρωμα που δοκιμαζω θα το περιγραφω ξεχωριστα. Η δοκιμη εγινε σε kayfun lite+ v2, 2.5mm διαμετρο, 0,28mm κανθαλ Α1, 7 σπειρες με Evic VTC mini στα 10W.
Ανοιγμα λοιπον του μπουκαλιου και μυριζω μια πολυ ωραια τσιχλοφουσκα. Στηνω - γεμιζω τον ατμοποιητη και στις 4-5 πρωτες τζουρες νομιζω οτι τρωω καραμελακια ΜΕΖ. Μετα μου ηρθε γευση απο ουζο και καραμελακια τικ-τακ με γευση πορτοκαλι.
Ηπιο χτυπημα στο λαιμο, μετρια ποσοτητα ατμου. Δε μπορω να πω οτι ειναι υγρο για ολη τη μερα γιατι μετα απο 1-2ml με κουρασε. Ειναι ομως ενα ωραιο διαλειμμα απο τα καπνικα.
Βαθμολογια: 7/10.

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #310 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 23:34 »
καλησπερα και απο εμενα!!!


Όλες οι δοκιμές των υγρών έγιναν στον phenomeno lite με kanthal 0.30mm, εσωτερική διάμετρο 2 mm,5-6 σπείρες περίπου 1.2 ohm στο Evic vct mini.ολα τα υγρα ειναι με 3 mg!

Βάση

η βαση πρωτα δοκιμάστηκε μονη της,τελειως αοσμη-αχρωμη χωρις γλυκα,ανετα ατμιζεται και μονη της,εμενα μου φαινότανε σαν να ατμιζα αερα με χτύπημα!
σε μίξη της βασης με αρωμα μπισκοτακι της ιδιας εταιριας πηρα ενα πολυ καλο αποτελεσμα σε γευση το αρωμα εδεσε σχετικα γρηγορα σε μια εβδομαδα και εγινε σαν το ετοιμο που αγοραζω!
επισης δεν αφηνει σχεδον καθολου καταλοιπα!!!

θα την ηθελα προσωπικα με περισσοτερη vg 8/10

1)Divino Cigar.

Ξηρό καπνικό με αρωμα πούρου χωρις γλυκαδες και τετοια,η αληθεια ειναι οτι μετα απο 3 ml με μπούχτισε λιγο αλλα για ποτακι ειναι μια χαρα! 8/10.

2)Old Harbor.

εδω εχουμε ενα πολυ καλο καπνικο το οποιο ειναι για ολοημερο ατμισμα,μου βγαζει μια γευση βανιλιας πολυ ελαχιστη αλλα ειναι εκει!πραγματικα δεν με κουρασε καθολου!ειναι η αιτια που ξαναγυρισα στα καπνικα   10/10!

3)Hellas Str8.

Αλλο ενα καπνικό,εδω μου εβγαλε μια γευση λιγο πιο γλυκιά μαλλον θα υπαρχει καποιο φρουτακι μεσα,δυστυχώς δεν μπορεσα να καταλαβω ακριβως αλλα ειναι ακρως εθιστικο!!! 9/10

4)Black Horse.

αλλο ενα καπνικο υγρο τις σειρας που επειδη σιγουρα εχει μεσα σοκολατα και ειναι εντονη το καπνικο ερχεται σε δευτερη φαση και κυριαρχει η σοκολατα!ειναι μια σοκολατα που δεν μπουχτιζει ομως, μαλλον μαυρη σοκολατα κατα τη γνωμη μου!   9/10

5)cinnamon cookie.

φευγουμε απο τα καπνικα και παμε σε ενα αλλο υγρο το οποιο ειναι κανελομπισκοτο,η γευση της κανελας με το μπισκοτο ερχοντε σε πληρη αναλογια,χωρις να καλυπτει το ενα το αλλο,αν σκεφτει καποιος οτι η κανέλα ειναι σαν αρωμα αρκετα εντονη και υπερκαλυπτει ολα τα αλλα αρωματα,δεν ξερω πως τα καταφεραν αλλα αυτο το υγρο με εχει τρελενει τα 20 ml του μπουκαλιου εγιγαν σε 2 ημερες,ακρως εθιστικο.  10/10

6) max berry.

καθαρη γευση βατόμουρο,σε σχεση με τα αλλα υγρα αρκετα εντονη σε σημειο που με 2 ml με μπουχτισε και δεν μπορουσα να κανω αλλο,δεν θα βαλω βαθμολογια για τι δεν μου αρεσουν καθολου τα βατομουρα!!!


7)American Pie.

αμερικανικη πιτα στα ελληνικα,εγω περιμενα να δοκιμασω μια πολυ ωραια μηλοπιτα προετοιμασμενος απο τα αλλα υγρα αλλα απογοητευτηκα πληρως,καμια σχεση με μηλοπιτα,εγω πηρα γευση μανταρινι μαζι με πορτοκαλι αρκετα μπερδεμενα,το ατμισα χωρις να χαλαστω αλλα δεν πηρα αυτο που περιμενα  5/10

8)Tangelo Dream

εδω περα κυριαρχεί ο γλυκάνισος,μου εδωσε και λιγο λεμονακι στο βαθος,θα συμφωνισω και εγω με τους συνατμιστες καραμελακια mez για οσους εχουν δοικιμασει!δεν μου αρεσει καθολου ομως ο γλυκάνισος!δεν θα βαλω βαθμολογια ουτε και εδω!

9)Eden's Garden.

αρκετα πολυπλοκο υγρο,υπαρχει κερασι,σε γευση σαν την γρεναδινη,επισης υπαρχει και βανιλια και καποιο φρουτα οπως σταφύλι  και κατι λουλουδενιο!ανετα για ολοημερα ατμισμα,δεν με μουχτισε καθολου 9/10

10)Pink Friday.

εδω εχουμε ενα υγρο που ειναι λουκουμι τριαντάφυλλο και τιποτα αλλο,αυτο ηταν μια πολυ ευχάριστη εκπληξη για εμενα,απο την περιγραφη δεν περιμενα να μου αρεσει καθολου αλλα οταν δεν το ατμιζω το αναζηταω  10/10


αυτα τα λιγα απο εμενα,να πω οτι τα υγρα ειναι 60 PG 40 VG εχουν αρκετο ντουμανι και το χτυπημα δινει αυτο που λεει 3 mg!
σιγουρα θα αγορασω αρκετα απο αυτα!αν σκεφτει κανεις οτι και η τιμη τους ειναι αρκετα καλη!


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #311 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 10:59 »

tangelo dream
μόλις άνοιξα το μπουκαλάκι μου ήρθε μια ευχάριστη μυρωδιά γλυκάνισου
πρώτες τζούρες έντονη γεύση γλυκάνισου που σιγά σιγά χαμηλώνει λίγο και μου βγάζει γεύση από μανταρίνι
ωραίο γλυκό υγρό και αυτό πάει για αραίωση όμως και αυτό είναι αρκετά έντονο για τα δικά μου γούστα

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #312 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 20:41 »
Χθες ήρθε η σειρά για δοκιμή του Eden's Garden.

Στήσιμο στον Phenomenon lite μια αντίσταση στα 1,70 Ohm με ss 0,20 mm, διάμετρο 2,5 mm, βαμβάκι Koh Gen Do στα 9-11 watt.

Ανοίγω το μπουκαλάκι και γίνεται μια έκρηξη αρωμάτων. Το μόνο που αναγνώρισα ήταν το κεράσι και μια υποψία μήλου. Γεμίζω και ατμίζω. Γεύση από την πρώτη τζούρα. Ώριμο κεράσ ι συνοδευόμενο από φρούτα γνώριμα στο στόμα αλλά απροσδιόριστα στο μυαλό. Ρουφάω με μανία για να καταλάβω τι παίζει. Γεύομαι μια γλυκόξινη καραμέλα μανταρίνι στο λαιμό, μια πικράδα μου μένει σαν επίγευση. Σπάω το κεφάλι μου να βρω τις υπόλοιπες γεύσεις. Μα φυσικά!!! Σταφύλι και συγκεκριμένα μαύρο που όταν δαγκώσεις το κουκούτσι νιώθεις και μια πίκρα. Συνεχίζω να ατμίζω και το υγρό δίνει ακόμη γεύσεις. Δροσιά στην εκπνοή με μια γλυκόξινη κρέμα να τη συνοδεύει. Ξαφνικά ανέσυρα από τη μνήμη μου την ίδια χαρακτηριστική γεύση που πήρα από ανταγωνιστική σειρά υγρών άλλης εταιρείας. Γρεναδίνη αναφώνισα και κάπου εκεί κουράστηκα από τον αγώνα να αντιληφθώ όλα τα φρούτα. ο Phenomenon ζεστάθηκε από τις απανωτές τζούρες.
Υγρό με πολύ ένταση στη γεύση και δυνατό άρωμα. Γλυκόξινος χαρακτήρας με τη δροσιά της γρεναδίνηςπου όμως εμένα με κούρασε μετά από 3 ml. Χτύπημα πολύ καλό και ντουμάνι υπεραρκετό. Το μόνο αρνητικό (κατά την ταπεινή μου γνώμη) το έντονο άρωμα που σε μπουκώνει σε τέτοιο σημείο ώστε να νομίζεις ότι ατμίζεις αρωματικό χώρου.
Μου άρεσε η πιστή απόδοση γεύσης των φρούτων και το παιχνίδισμα που κάνουν στο στόμα. Πιστέυω πως όσοι γουστάρουν υγρά με πάθος κι ένταση αρωμάτων, ανεξαρτήτως καπνικών, γλυκών η φρουτων, πρέπει να το δοκιμάσουν οπωσδήποτε. 

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #313 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 15:55 »
Μέσα στη βδομάδα δοκίμασα άλλα 4 από τα υγρά της προσφοράς του e-cig. Όλα δοκιμάστηκαν σε subtank mini με στριμμένη αντίσταση στα 1,8 ohm

MAX BERRY : Πάνω σε μια ήπια καπνική βάση κυριαρχεί η γεύση των μούρων. Αφηνει μια αρκετά έντονη, σχετικά ξινή επίγευση που μου άρεσε αρκετά.Αν και δεν είχα ξαναδοκιμάσει υγρό με τέτοια γεύση, μου άρεσε πάρα πολύ και μπαίνει στα υποψήφια για αγορά. 9/10.

AMERICAN PIE : Γεύση εσπεριδοειδών εδώ όπως έχει ήδη αναφερθεί. Σχετικά γλυκό υγρό, δεν είναι για όλη τη μέρα, ίσως εκεί κατά το βραδάκι σε στιγμές χαλάρωσης να είναι ότι πρέπει. 7/10

CINNAMON COOKIES : Από το όνομα και μόνο περίμενα έντονη γεύση κανέλλας. Δυστυχώς - για μένα - η ένταση της κανέλλας βρίσκεται σε πολύ μικρό επίπεδο και στο προσκήνιο υπάρχει μια γεύση ζύμης, σχετικά αδιάφορης για μένα. Γενικά άτονο υγρό, θα ευχαριστήσει ίσως αυτούς που τους αρέσουν οι άτονες γεύσεις. Το πρώτο υγρό που με απογοήτευσε σχετικά (ίσως γιατί το περίμενα κάπως διαφορετικό).... 5/10

EDEN'S GARDEN : Έντονα αρωματικό υγρό, κυριαρχούν γέυσεις φρούτων (κεράσι, μήλο;) αλλά μου αφήνει και κάτι από άνθη λουλουδιών το οποίο δεν είναι και πολύ του γούστου μου. Παρόλα αυτά θα βρει και αυτό τη θέση του στο rotation της ημέρας όταν θα χρειαστεί να αλλάξω από κάποιο καπνικό 6/10

Το χτύπημα στα 3 τελευταία υγρά μου φάνηκε χαμηλότερο από τα προηγούμενα καπνικά και το max berry.Η παραγωγή ατμού στα ίδια ικανοποιητικά επίπεδα. Κλείνοντας να ξαναναφέρω την άριστη συσκευασία όλων των υγρών με τα γυάλινα καραμελέ μπουκαλάκια.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #314 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 16:35 »
Πάμε λοιπόν και στα υπόλοιπα υγρά! Le magister clone 40αρι κανθαλ στα 0.9Ω και 17.5βαττ...hellas str8 ελαφρύ καπνικο με γλυκές νότες.. Ακούραστο για όλη την μέρα και μανούλα για τους νεοεισερχόμενους..
Old harbor..οτι λέει ο τίτλος.. Οτι πιο κοντινό έχω δοκιμάσει σε old holborn καπνό ο οποίος ήταν και ο βασικός μου καπνός όσο κάπνιζα..άνετα για όλη μέρα και μανούλα για τα νεουδια στον ατμό..συνοψίζοντας όλα τα καπνικα της σειράς είναι ότι πρέπει για όσους ξεκινάν τώρα την πορεία τους στον ατμό...american pie..έντονη γεύση ξυσματος λεμονιού μαζί με βανίλια.. Πρώτο λόγο έχει το λεμόνι πνίγοντας την βανίλια.. Κουραστικό για όλη μέρα..pink friday..γεύση τριαντάφυλλο που θυμίζει αρκετά λουκούμι τριαντάφυλλο χωρίς την άχνη.. Εκτός του δικού μου γούστου,δεν κατάφερα να το ατμισω..eden's garden κερασάκι παρέα με σταφύλι..όμορφο υγρό αν και σερμπέτι για τα δικα μου γουστα..τονίζει υπερβολικά πολύ την γλυκαδα των φρούτων.. Δεν είναι για όλη την μέρα αλλά για κάποιες ήρεμες στιγμές..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246007 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121629 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios