vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 7 χρήστες
tony1976, BruceNon, Doubt, Buliwyf, bloodlessz, Giannis.B, manoslykos

Twitter

Υγρά eCig.gr

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #285 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 18:10 »
Το καλύτερο καπνικό μέχρι τώρα το δοκίμασα όταν ανακάτεψα traditional, turkish και american blend της liqua (να θυμόμουνα και τις αναλογίες.. :idiot1: )
Το θυμήθηκα καθώς δοκιμάζω divino cigar.
Καθαρόαιμο καπνικό λοιπόν το divino και καμία σχέση με το cuban cigar(ο θεός να το κάνει δηλαδή). Έντονη, βαριά μυρωδιά, που θα μπορούσε να γίνει κι ενοχλητική για τους γύρω. Δύσκολα θα πειστεί αυτός που το μυρίζει μόνο, πως πρόκειται για "ηλεκτρονικό".
Κι όταν κάπνιζα τσιγάρο μου άρεσε το άρωμα του πούρου (και της πίπας) από κάποιον θεριακλή με μεράκι, που ντουμάνιαζε παραδίπλα.
Θα το αγόραζα; ναι.
Είναι αυτό που υπόσχεται; δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο που είναι πιο κοντά στο ζητούμενο, οπότε ναι.
Κάνει για όλη μέρα; για μένα δύσκολα ως έχει. Αραιωμένο ναι.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #286 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 20:21 »
Υγρό δοκιμής: Old Harbor, 6mg

Ατμοποιητής: Cloudone (1,3Ω στα 13W, Kanthal A1, 7 σπείρες με διάμετρο 2,5mm)


Διαπιστώνω κι εγώ, όπως κι όσοι το δοκίμασαν προηγουμένως και αναφέρθηκαν στο νήμα, πως πρόκειται για καθαρά καπνικό υγρό, αρωματικό, με γεύση και άρωμα ξανθού στριφτού καπνού, που φέρνει πολύ προς τον πολύ γνωστό αγγλικό καπνό. Για τα δικά μου γούστα δεν το βρήκα βαρύ. Εκτιμώ πως είναι ένα ελαφρύ, γευστικότατο, απολαυστικό καπνικό υγρό που δεν κουράζει καθόλου και θα μπορούσε να επιλεχθεί για ολοήμερη χρήση. Ίσως λίγο περισσότερο αρωματικό για τις δικές μου προτιμήσεις, αλλά ιδανικό για τους λάτρεις των πιο αρωματικών γεύσεων στριφτού καπνού.


Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #287 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 20:25 »
Συνεχίζω κι εγώ με τις εντυπώσεις μου.

Cinnamon cookie
Phenomenon lite, ni200 25αρι, 0.21Ω, 12.5W, 225C στο VTC mini
Λίγο πολύ όλοι έχουμε δοκιμάσει έστω ένα υγρό με γεύση κανελομπισκότο. Άρα ήξερα τι να περιμένω στο περίπου. Το ευχάριστο σε αυτό το υγρό είναι ότι η γεύση της κανέλας είναι συγκερατημένη και δεν σκεπάζει αυτή του μπισκότου. Η κανέλα σαν γεύση-άρωμα είναι πολύ δυνατή και μπορεί πολύ εύκολα να σκεπάσει όλα τα υπόλοιπα στοιχεία ενός υγρού. Ευτυχώς εδώ δεν ισχύει αυτό σε μεγάλο βαθμό. Σίγουρα την καταλαβαίνεις την κανέλα. Αλλά δεν είναι υπερβολικά έντονη. Το υγρό σου δίνει και την γεύση του ζαχαρένιου μπισκότου και η κανέλα έρχεται να τσιμπήσει λίγο την γεύση και να το κάνει πιο "πικάντικο". Νόστιμο υγρό που πηγαίνει ωραία και με το καφεδάκι. Όχι για όλη τη μέρα όμως για μένα. Από χτύπημα μια χαρά για 3mg. Μάλλον παίζει ρόλο και η κανέλα σε αυτό.

Pink Friday
Magma clone, 0,32 kanthal, διπλή αντίσταση, 0.9Ω, 16W
Το φοβόμουν λίγο το υγρό αυτό για να πω την αλήθεια. Διάβασα τις προηγούμενες περιγραφές των φίλων συνατμιστών και τα γραφόμενα περί λουκουμιού με αποθάρρυναν! Δεν έχω δοκιμάσει και υγρό με τέτοια γεύση και υποψιαζόμουν ότι θα μου πέφτει πολύ βαρύ και μπουχτιστικό.
Από την πρώτη τζούρα μου έφερε στο μυαλό τις γνωστές καραμέλες charleston. Αυτές τις κόκκινες που όντως έχουν την γεύση του λουκουμιού. Τελικά δεν είναι τόσο μπουχτιστικό όσο νόμιζα ότι θα είναι. Δεν ξέρω τον λόγο αλλά μου έδινε έναν τόνο από γλυκάνισο. Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε και από κάποιον άλλο ή αν το υγρό περιέχει καθόλου γλυκάνισο μέσα αλλά πήρα μια τέτοια γεύση. Μπορεί να είναι και ιδέα μου.
Επιπλέον... και τώρα μπορεί να με πείτε και παρανοΐκο... το υγρό μου άφηνε σαν επίγευση μετά από λίγο, κάτι από μαυροδάφνη! Για να δώσω ένα παράδειγμα που ίσως βοηθήσει μερικούς... Ένα πράγμα σαν να λέμε πιτσιρίκια πριν χρόνια στο χωριό το πρωί της Μεγάλης Πέμπτης μετά την μεταλαβιά!!!!! Αυτό! :))

American pie
Immortalizer RDA (που τον θυμήθηκα), 0.4 ribbon kanthal, 1.4Ω, 12W

Στην αρχή μου έδωσε την γεύση πορτοκαλιού και μανταρινιού μαζί. Αυτά τα δύο και μόνο. Καμία σχέση με pie δλδ. Απλώς ένα φρουτένιο νόστιμο υγρό. Τζούρα με την τζούρα όμως ξεδίπλωνε τον χαρακτήρα του. Βγήκε στην επιφάνεια και η ζύμη. Πολύ διακριτικά όμως. Ίσως να μην ήμουν σε θέση να την αντιληφθώ αν δεν είχε γραμμένη πάνω στην ετικέτα την λέξη pie. Υπάρχει όμως η γεύση της πίτας. Αυτό είναι γεγονός. Θα προτιμούσα να είναι εντονότερη. Πετυχαίνει ωστόσο τον στόχο του να εξομαλύνει την οξύτητα του πορτοκαλιου/μανταρινιού και να το κάνει ακόμα πιο "γλυκόπιοτο". Πολύ καλή υλοποίηση αν και για τα δικά μου γούστα θα ήθελα λίγο πιο έντονο το στοιχείο της ζύμης. Ίσως σε άλλο ατμοποιητή να έχει άλλη συμπεριφορά. Φυσικά θα δοκιμαστεί και αλλού. Το χτύπημα χαμηλό.

Black horse
Magma clone, 0,32 kanthal, διπλή αντίσταση, 0.9Ω, 16W

Είπα να το δοκιμάσω στο dark horse λόγω ονόματος αλλά επειδή δεν φημίζεται για την γεύση του ο συγκεκριμένος ατμοποιητής και για να μην μετατρέψω και το σπίτι σε ιππόδρομο  :tongue_smilie: με τόσα άλογα μαζεμένα, τελικά επέλεξα τον magma.
Εδώ τα πράγματα είναι λίγο έως πολύ μπερδεμένα. Διαβάζω για σοκολάτες, βανίλιες, φουντούκια με καπνικό υπόβαθρο. Εγώ δεν μπόρεσα να διακρίνω κάτι συγκεκριμένο. Πολύ μπερδεμένο μου φάνηκε το υγρό. Δεν μου έδινε καμία ξεκάθαρη γεύση. Σίγουρα μου έκανε για μία μίξη με καπνικό χαρακτήρα. Ίσως να διακρίνεται και λίγο κακάο. Ίσως! Έβγαζε μια τέτοια πικράδα. Ταυτόχρονα και κάτι βουτυράτο απροσδιόριστο. Πραγματικά με μπέρδεψε πολύ. Δεν έχω καθόλου ξεκάθαρη εικόνα και δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα. Σίγουρα θα υπάρξει εκτενέστερη μελέτη στο υγρό. Ίσως να φταίει το στήσιμο που έκανα. Θα δείξει....

Να πω και για την βάση δυο λόγια.
Δεν είναι βέβαια η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ βάση της ecig. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι μιας βάσης πάντα κάνω μια εισπνοή από πάνω για να δω αν έχει κάποια μυρωδιά. Στη βάση που παρέλαβα η μυρωδιά ήταν αυτή του απόλυτου τίποτα!! Πολύ καλό αυτό φυσικά. Από πυκνότητα είναι αρκετά λεπτόρευστη. Δεν συνηθίζω να ατμίζω σκέτη βάση και έφτιαξα 5ml με ένα άρωμα που χρησιμοποιώ και μου αρέσει. Έκανα τόσο μικρή ποσότητα για να μην χρειαστεί πολύ χρόνο για δέσιμο και ωρίμανση. Έφαγε και μια καλή ανάδευση και έκατσε για 30 ώρες περίπου.
Το αποτέλεσμα πολύ καλό. Η γεύση του υγρού αναδεικνύεται μια χαρά. Παίζει ρόλο και το γεγονός ότι η βάση έχει 60%PG. Το χτύπημά της είναι το αναμενόμενο για αυτή τη σύσταση. Μια χαρά και οικονομική.

Αυτά προς το παρόν.
Μου μένουν τα Max berry και Eden's garden τα οποία θα τιμηθούν πολύ σύντομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2015, 21:06 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #288 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 20:42 »
Black Horse:

Σε iStick 100w στα 13w λειτουργία,με ατμοποιητή Atlas black edition by JWell και αντίσταση 1Ω με 0.6 mg νικοτίνη.


Βανίλια και ξηρούς καρπούς δεν κατάλαβα,Σοκολάτα ναι,θα την ήθελα και λίγο πιο έντονη μάλιστα!
Ηπιο,ελαφρύ καπνικό υγρό που θα ικανοποιήσει τους φίλους του είδους,αλλά και μας που περνάμε περιστασιακά στα καπνικά υγρά.
Οχι καθημερινό για μένα,αλλά θα το αγόραζα που και που για αλλαγή.Θα αρέσει σε αρκετό κόσμο πιστεύω!
Συνεχίζω κάθε μέρα και από ένα υγρό της Ecig,για να έχω όσο το δυνατόν σφαιρική άποψη.


Thanks for the offer! :thumpup:




Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #289 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 22:49 »
Το σαββατοκυριακο εγινε η δοκιμη ακομη 2 υγρων της ecig.

Black Horse 9 mg

Κλωνος kfl, 1,9 ohm,  kanthal A1 0,25 mm, διαμετρος 2,5 mm, με ff2 στα 9,5-11 watt.

Ανοιγοντας το μπουκαλακι μυρισα πλουσια, κρεμωδη, μαυρη σοκολατα με φουντουκι. Ωραιο αρωμα που σε προδιαθετει ευχαριστα. Ρουφαω και οι πρωτες τζουρες ειναι υποτονικες ομως η γευση ερχεται κατευθειαν, μονο που αντι για σοκολατα με φουντουκι νιωθω σοκολατα γαλακτος. Το καπνικο κομματι σε ρολο κομπαρσου. Ανεβαζω λιγο την ενταση και χαλαει καπως η γευση. Εντονη γαλατιλα που μενει στο λαιμο σαν επιγευση. Με κοφτες τζουρες τα πραγματα ειναι καλυτερα. Οσο ατμιζω το υγρο τοσο περισσοτερο μου φερνει σε milko παρα σε σοκολατα. Βεβαια για οσους αρεσκονται στα γαλακτοκομικα οπως εγω θα το βρουν πολυ γευστικο.
Εντελει μιλαμε για ενα νοστιμο υγρο σοκολατας. Η μονη μου ενσταση ειναι στην εντονη γαλατιλα. Θα ηθελα η γευση να συναδει με το αρωμα, πιο bitter και λιγο φουντουκακι ρε παιδια. Το χτυπημα ηπιο, ο ατμος μετριος. Πιστευω πως επιδεχεται βελτιωση.

Old  Harbor 9 mg

Phenomenon Lite, 1,96 ohm, kanthal A1 0,25 mm, διαμετρος 2,5 mm, με ff2 στα 9-11 watt.

Ανοιγω το μπουκαλι και μυριζω καπνα. Γεμιζω τον ατμοποιητη και ρουφαω. Απλα τσιγαρο. Η γευση του ξανθου στριφτου καπνου αποδιδεται πολυ καλα. Ελαφρως αρωματισμενα, ξηρα και λιγο πικαντικα καπνα, με μια αμυδρη γλυκαδα να στρογγυλευει τη γευση. Δυνατο χτυπημα και αρκετος ατμος. Ιδανικο υγρο για οσους αναζητουν τσιγαρισια γευση, ειτε νεους ειτε παλιους ατμιστες.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #290 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 23:03 »
Tangelo dream..sapor rda 0.40 kanthal dual coil στα 0.5ωμ..με το που άνοιξα το μπουκαλάκι μου ήρθε έντονη μυρωδιά γλυκάνισου.. (δεν μου αρέσει καθόλου) σταζω λοιπόν με μεγάλη επιφύλαξη..ατμιζοντας κυριαρχεί ο γλυκάνισος με δεύτερες γεύσεις το πορτοκαλί(?)και το ξύσμα λεμονιού..σαν γεύσεις δένουν όμορφα..δυστυχώς όμως εγω δεν κατάφερα να ατμισω παραπάνω απο ενα drippαρισμα..μου έρχεται ΠΟΛΥ έντονος ο γλυκάνισο...βαθμολογία 3/10

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Max berry...sapor rda 0.40 kanthal dual coil στα 0.5ωμ..καπνικο υγρό με μουρα..πολύ όμορφος και ισορροπημένος συνδιασμος..Κατά το ατμισμα με πνευμονικες τζούρες τον πρώτο λόγο τον έχουν τα μούρα..τα οποία δεν είναι τόσο ώριμα, μου δίνει την αίσθηση του άγριου μουρου..σε δεύτερο βαθμό υπάρχει το καπνικο κομμάτι το οποίο είναι σε βαθμό που δεν το καταλαβαίνεις..εξαιρετικό υγρό!  Βαθμολογία 9/10
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2015, 23:13 από kwnstantinos10 »

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #291 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 00:50 »
εγινε δοκιμη σε αλλα 3 υγρα απο εμενα


to black horse μου θυμισε μια συνταγη που ειχε γραψει καποιος φιλος στο φορουμ...μαυρη σοκολατα-βανιλια-ξηρο καπνικο...καλο αλλα λιγο κουραστικο-μπουχτισα στο μισο τανκ,,,το σταματησα...

cinammon cookies λιγο ατονο το βρηκα αλλα αυτο που ενιωσα ειχε φοβερη αναλογια μπισκοτου κανελας ενω εχει καποιο αλλο αρωματακι που κανει την διαφορα...ευκολα γινεται ενα 2ο υγρο να ξεκουραζουμε τον λαιμο μας

edems garden...δεν το σχολιαζω καν διοτι δεν θα ειμαι αντικειμενικος(πολεμιος-εχθρος των φρουτο-μελο-γλυκοτετοιων αρωματων)




σημ¨οι δοκιμη εγινε με διαφορετικη αντισταση-βαμβακι και σε διαστημα 5 ημερων ωστε να ειναι καθαρη η γευση

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #292 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 12:32 »
βάση 18 mg
Θέλοντας να ξεκουράσω τον ουρανίσκο , γέμισα στο φαινόμενο , με σκέτη βάση.
Άμεσα διαπίστωσα πως εκπληρώνει όλα τα κριτήρια,  λεπτόρευστη,  άχρωμη, άοσμη και άγευστη .
Σε όλη την διάρκεια της ημέρας δεν με κούρασε καθόλου .
Η συσκευασία πληρεί όλους τους όρους ,σκουρόχρωμο μπουκάλι , ενδείξεις κ.λ.π

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #293 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 15:05 »
Tangelo Dream από τη σειρά Mama's Best
Έντονη γεύση Τάντζελο (εσπεριδοειδές που ανήκει στην κατηγορία του κίτρου..... https://en.wikipedia.org/wiki/Tangelo) σε συνδυασμό με άρωμα ούζου - γλυκάνισου. Το μοναδικό υγρό της σειράς με σχετικά θολό χρώμα. Μια δυνατή καλοκαιρινή γεύση.

MaxBerry από τη σειρά Mama's Best
Δυνατή γεύση σκουρόχρωμων βατόμουρων σε συνδυασμό με καπνικά στοιχεία. Αν και φρουτώδες δίνει την αίσθηση ότι ατμίζεις καπνικό υγρό.....Μια πολύ ενδιαφέρουσα συνταγή.

Και τα δύο υγρά δοκιμάστηκαν με περιεκτικότητα νικοτίνης 6 mg/ml.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2015, 18:37 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #294 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 15:30 »
Tangelo Dream (6mg)

Μετά το American Pie, είπα να δοκιμάσω ένα ακόμα υγρό με συνδιασμό γεύσεων που δεν έτυχε να δοκιμάσω στο παρελθόν. Και η αλήθεια είναι ότι αν δεν μου δινόταν η ευκαιρία αυτή, υγρό με συστατικό το ούζο (γλυκάνισο) δεν νομίζω να αγόραζα από μόνος μου ποτέ.

Αυτό που παίρνω εγώ από το υγρό, είναι ένας συνδιασμός εσπεριδοειδών (προς πορτοκάλι θα έλεγα), γλυκάνισου και καραμέλας. Τη καραμέλα τη λέω γιατί μου δίνει την αίσθηση της καραμέλας με πορτοκάλι και ούζο και όχι ενός ποτού με τον συνδιασμό αυτό. Οι άλλες δύο γεύσεις που παίρνω (πορτοκάλι-γλυκάνισο) θα έλεγα ότι βρίσκονται σε μια ισορροπία. Σαφώς πιο έντονη η γεύση του γλυκάνισου (από τη φύση του έτσι και αλλιώς), με το πορτοκάλι να την στρογυλλεύει και έτσι να μην σε μπουχτίζει εύκολα.

Είναι ένας ευχάριστος συνδιασμός και η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα. Πίστευα ότι θα κάνω 2-3 τζούρες και θα πήγαινα στο επόμενο. Συνέχισα να το ατμίζω ευχάριστα όμως και έχω ήδη καταναλώσει γύρω στα 5ml. Σίγουρα το εσπεριδοειδές κομμάτι για μένα "σώζει" το υγρό, καθώς αν περιείχε μόνο γλυκάνισο δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να το ατμίσω εύκολα.

Εν τέλει θα έλεγα ότι είναι ένα ευχάριστο και πρωτότυπο υγρό, με ένα συνδιασμό αρωμάτων που δυσκόλα κάποιος θα έχει ξαναδοκιμάσει. Θα το βαθμολογήσω (καθαρά για τα προσωπικά μου γούστα) με ένα 6.5 στα 10

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #295 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 18:05 »
Mama είναι η γεροδεμένη κυρία από την Κούβα που δεν δουλεύει τώρα πια στο μπιστρό, αλλά έχει αφήσει το στίγμα της παντού!............


http://www.ecig.gr/ygra-anaplirosis/mamas-best-eliquid
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2019, 03:18 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #296 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 21:35 »
Καπνός Old Harbor. Βillow 2, διπλη αντισταση 0,4 κανθαλ σε 2,5 αξονακι 8 σπειρες. 0,44 ωμ 25 βαττ.
Μολις ανοιγεις το μπουκαλακι σου ερχεται μια μυρωδια καπνου απο σακουλακι στριφτων. Στη γευση το υγρο  για μενα ειναι η καλυτερη προσομοιωση του καπνου old horborn (και drum) σε μπλε σακουλακι, πολυ καπνικο με συνδιασμο γευσης απο αποξεραμενο δαμασκινο και σταφιδα. Δεν εχω δοκιμασει μεχρι τωρα κατι αντιστοιχο, να θυμιζει τοσο πολυ τα στριφτα που καπνιζα. 10/10 η γευση ειναι πολυ καλη, ξεκουραστη, απαλη, καπνικη. Θα την συνιστουσα ανετα σε αυτους που ξεκινανε το ατμισμα και ακομα ψαχνουν κατι που να να τους θυμιζει τη γευση του τσιγαρου (οπως εκανα και εγω στις αρχες).

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #297 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 21:57 »
Cinnamon Cookies
1η δοκιμή σε Magma 1.4Ω και μετά σε Taifun GT II με 1.6Ω
και στους 2 η γεύση μου φάνηκε κάπως ελαφριά, ξεχωρίζει η κανέλα αλλά διακριτικά, ζύμη δεν ξεχώρισα εγώ. Κάτι που μου ερχόταν ελαφρά θα το χαρακτήριζα φρουτένια γλύκα αλλά πολύ ελαφριά.
Κάτι άλλο που μου έρχεται στην γεύση και επικρατεί είναι σαν φάρμακο να το πω σαν πλαστικίλα που το χαλάει.
Σαν μυρωδιά από το μπουκαλάκι δεν μπορώ να πω τίποτα γιατί όλα τα μπουκαλάκια (και το χαρτόνι) είχαν μυρωδιά από κάποιο υγρό φρουτένιο που πέρασε σε όλα και επισκίαζε τα πάντα.
Στον ατμό μέσα όμως σαν μυρωδιά είναι ακριβός αυτό που λέει το όνομα του, φανταστικό αλλά σε κάνει να ψάχνεις και να το φας :) . 6/10

American Pie
Πολύ ωραίο φρουτένιο υγρό, και εμένα το όνομα με προετοίμασε για μηλόπιτα.
Αλλά είναι κάτι ανάμεσα λεμόνι και κάτι ακόμα που δεν μπόρεσα να το ξεχωρίσω.
Η γεύση μου θυμίζει κάτι σε cheesecake και κάποιο γλυκό που είχαμε σαν παιδιά στην Γερμανία.  8/10



Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #298 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 23:46 »

MAX BERRY


Στην αρχή έντονο το φρουτάκι του, ωραίο βέβαια. Μετά από 2 μέρες
το ακούω στο βάθος που είναι μια πολύ καλή αναλογία για μένα. Πάει
όμορφα με το καφέ, μπορώ να το ατμίζω συνέχεια. :baby:

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #299 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 08:28 »
PINK FRIDAY..δευτερη ημερα σημερα που το ατμιζω και αρχισε να με κουραζει.στην εισπνοη μου ερχεται στο στομα μαζι με το λουκουμι και μια γευση σαν βουτυρο...στην εκπνοη μονο λουκουμι και κατι σαν λιβανι..ωραιο αλλα για λιγο για τα γουστα μου....6/10 :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498980 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 91 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy