vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

237 επισκέπτες, 1 χρήστης
jim356

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 237
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #240 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 09:34 »

black horse.
Όνειρο ζω μη με ξυπνάτε......
Μου θυμίζει την ταινία “Chocolat”, με τη Ζιλιέτ Μπινός να βάζει όλο τον κόσμο στον πειρασμό της σοκολάτας, αλλά
και τη σκηνή από τα «Μαύρα φεγγάρια του έρωτα» όπου ο πρωταγωνιστής φτιάχνει μια γκουρμέ, ζεστή σοκολάτα πραλίνα
για να σαγηνεύσει το αντικείμενο του πόθου του.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #241 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 11:44 »
Πλύθηκε ο magma,στήθηκε εκ νέου με μονή αντίσταση στα 1.4,2άρι κόιλ,28άρι σύρμα

για πάμε american pie

χθες δοκίμασα λίγα μλ και στον kayfun.Το υγρό κι εκεί ήταν έντονο μα τονίζονταν η πικράδα του από τα φλούδια των εσπεριδοειδών.Δε μπορούσα να διακρίνω γλύκα ή οξύτητα.Σήμερα στον ντρίπερ το τοπίο άλλαξε προς το καλύτερο.Εξηγούμαι.

Δε θυμάμαι να έχω φάει νερατζάκι γλυκό,μου αρέσει μόνο το βύσσινο, αλλά θυμάμαι καμιά φορά που σκαρφαλώναμε στις νερατζιές του δρόμου και τσουρνεύαμε μερικά φρούτα για να τα πετάμε ο ένας στον άλλον.Εκείνη η μυρωδιά του ελαίου της φλούδας,καθώς και η πικράδα αν πήγαινες για πλάκα να δοκιμάσεις κανένα, είναι κάπου εκεί σ'αυτό το υγρό.Κουμ κουάτ τώρα, είχα πάρει ένα μπουκαλάκι λικέρ από ένα χειμερινό ρομαντικό ταξιδάκι εξπρές της άγουρης νιότης στην Κέρκυρα, μα δε μπορώ να αναπολήσω τη γεύση...
Στον magma λοιπόν ισορροπεί τέλεια το πικρό με το γλυκόξινο.Θα ορκιζόμουν ότι γεύτηκα και χυμό γλυκολέμονου. Η πικράδα από τις φλούδες από τα εσπεριδοειδή σιγοντάρουν και εμφανίζεται και μία διακριτική γλυκάδα που δεν ξέρω αν είναι ζύμη ή τάρτα ή κάποια κρέμα αρωματισμένη με κάποιο λικέρ;Σε μια δυο τζούρες ειχα και την αίσθηση ότι εμφανίστηκε κάτι πικάντικο ή κάτι που το ένιωσα σαν ανθρακικό.Το υγρό αυτό, θέλει την ευκαιρία του σε ντρίπερ για όσους δεν τους άρεσε.Πραγματικά ξεδιπλώνεται.Προσωπικά μου άρεσε πολύ.Εχω δοκιμάσει αρκετά υγρά με λεμόνι, ξύσμα, πορτοκάλια, σαγκουίνια κλπ και μου αρέσουν πολύ, μου αρέσουν όμως για λίγο.Αυτό το υγρό, με τη γλύκα του αρμονική με τα άλλα συστατικά του, είναι ευκολόπιοτο και κατεμέ εύκολα μπορεί να γίνει εθιστικό για τους λάτρεις του είδους.

edit το υγρό αυτό αποδίδει το ίδιο υπέροχα και στον φρεσκοστημένο erlprinz, τελικά μάλλον δε συμπάθησε τον καυφούνη μου

για το Tangelo Dream δεν έχω να πω πολλά.Το φοβήθηκα να το δοκιμάσω αυτό το υγρό γιατί δε συμπαθώ το γλυκάνισο και το τσιπουράκι μου το πίνω χωρίς.Ούζο δεν πίνω κι ας σπούδασα στη Μυτιλήνη  :)
Το υγρό αυτό, θα συμφωνήσω με τους συνατμιστές μου, είναι μια γλυκιά καραμελίτσα γλυκάνισου.Όμως, ο γλυκάνισος είναι απαλός στο λαρύγγι.Επίσης, παράλληλα με την πιστότατη καραμελίτσα αυτή, νιώθω ατμίζοντάς το σα να μασάω εκείνα τα παιδικά καραμελάκια με γεύση πορτοκάλι.Εκείνα τα ζαχαρένια, που βγαίνανε σε βραχιολάκια για μας τα κορίτσια.
Ενα πολύ ενδιαφέρον υγρό,που δε θα δοκίμαζα αυτοβούλως ποτέ αν δε μας έδινε η εταιρία αυτήν την ευκαιρία. Σίγουρα όχι ολοήμερο, αλλά από κείνα που σε κάνουν να βλέπεις έξω τέτοιο ήλιο χειμωνιάτικα και να θες να σουρτουκέψεις με σκοπό να αράξεις σε κανα μεζεδοπωλείο.Αρα δεν ομορφαίνει, παχαίνει  :))

Συνεχίζοντας να ντριπάρω για να δω τί θα πάρω μαζί μου στη δουλειά στον καυφούν να κάνει παρέα με την πίτα την αμερικάνικη στον ελπρίνζ, έπεσα σε ένα υγρό μεγάλη εκπληξη κατεμέ,το max berry, που πιάνει δύο ειδών ατμιστές.Τους καπνικούς, που θέλουν και ένα φρούτο αλλά δεν βρίσκουν κάτι να τους κάνει και τους φρουτάκηδες που θα θελαν να ήταν καπνικοί για να πιουν το καφεδάκι τους αλλά δε θα γίνουν ποτέ.

ΩΩΩΩπα αναφώνησα σίγουρη ότι δε θα μπορέσω να το ατμίσω και πολύ πολύ και ότι θα έχει την τύχη του black horse εκεί στο ντουλάπι, μέχρι να βρεθεί κάποιος φίλος να του αρέσει και να χαριστεί.ΑΜ ΔΕ! :))

Λοιπόν αυτό το υγρό μας φέρνει στον ουρανίσκο ελαφρά καπνά, τα οποία δε μπορώ να περιγράψω γιατί δεν έχω ιδέα από καπνικά.Από την αρχή μου στο άτμισμα κάνω μόνο φρούτα και τώρα τελευταία κάποια γλυκά μέ φρούτα μαζί, ο Κώστας44 να'ναι καλά!Θα μπορούσε να είναι ελαφρύς καπνός στριφτού απ'ότι μπορώ να θυμηθώ από τα χρόνια που κάπνιζα.Ναι μεν αλλά δεν.Γιατί σε ίσο μερτικό έρχονται τα μούρα.Τα μούρα όπως τα θυμάμαι στο χυμό ριμπένα των παιδικών μου χρόνων.Μα όλο αναμνήσεις μου ξυπνούν αυτά τα υγρά, πρέπει να έχω αρχίσει να γίνομαι γραφική  :wall:

Θυμίζουν χυμό λοιπόν, χωρίς φαρμακίλα αλλά όχι το φυσικό φρούτο.Είναι γλυκά και κρεμώδη.Δεν καλύπτουν τον καπνό, αλλά ούτε και τον αναδεικνύουν, είναι εκεί παρόντα.Αυτό το υγρό ήρθε και μου κάλυψε ένα ατμιστικό κενό.Love from the first vape ένα πράγμα.Σίγουρα θα αγοραστεί στο μέλλον.Εχω να πω ότι και στον παραπονεμένο kayfun απέδωσε άψογα, τον γέμισε και κέρδισε μια θέση στο τσαντάκι για απόψε.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2015, 14:05 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #242 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 14:14 »
Yγρό Δοκιμής: Black Horse 12mg
Aτμοποιητής: Phenomenon Lite (Kathal 0,28-7 σπείρες mc σε 2mm διάμετρο-1.47Ω-Βαμβάκι KGD)

To τρίτο υγρό της σειράς που δοκιμάζω.
Το Black Horse ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη και με διαφορά το καλύτερο που έχω δοκιμάσει εως τώρα από τα υγρά της προσφοράς.
Χρώμα ανοιχτό κίτρινο-χτύπημα μέτριο.
Γεύση πραλίνας να γεμίζει τον ουρανίσκο, σοκολάτα και φουντούκι σε τέλεια μίξη.
Το καπνικό έρχεται στην εκπνοή αλλά είναι τόσο διακριτικό που έρχεται και δένει με τη πραλίνα δίνοντας ένα ομοιόμορφο αποτέλεσμα.
Θα έλεγα πως μοιάζει αρκετά με τα πουράκια με γεύση σοκολάτας που αγόραζα παλιότερα με σαφώς λιγότερο καπνικό χαρακτήρα.

Καταπληκτικό υγρό, που δεν με μπούχτισε ούτε στιγμή.
Συστήνεται ανεπιφύλακτα τόσο στους νέους ατμιστές, όσο και στους πιο έμπειρους.

Βαθμολογία: 9,5/10
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2015, 14:19 από knight77 »

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #243 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 19:08 »
Λοιπόν, υγρό δοκιμής cinnamon cookie..le magister clone 40αρι κανθαλ σε 2,5αρι τρυπανακι με 1ωμ αντίσταση..το υγρό είναι πολύ νόστιμο αν και δεν μου θυμίζει τόσο πολύ cinnamon cookie,περισσότερο θα έλεγα κάτι σε μουστοκουλουρο..εξαιρετικά δεμένες οι γεύσεις, κατά την εισπνοη μου ρχεται ένα έντονο κύμα κανέλας..κατά την εκπνοή μου ρχεται η "ζύμη"του κουλουριου..όπως είπα το υγρό είναι αρμονικά δεμένο...την κανέλα θα την ήθελα λίγο πιο ατονη καθώς είναι αρκετά κουραστική για όλη την μέρα...ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ..7/10

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #244 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 19:57 »
 American Pie (6mg) σε eGo ONE 1.0Ω


Αν και εγώ όπως οι περισσότεροι απο την ονομασία περίμενα να γευτώ μηλόπιτα, το υγρό είναι ξεκάθαρα ένα μείγμα εσπεριδοειδών. Θα συμφωνήσω με τους περισσότερους για το πορτοκάλι και το lime. Το υγρό όμως εκτός από γλυκόξινο έχει και πικρές νότες. Σίγουρα υπάρχει νεράτζι ή περγαμόντο στο μείγμα. Ζύμη ή σφολιάτα εγω προσωπικά δεν κατάλαβα πουθενά. Αλλά πιθανώς να κάνω εγώ λάθος, αν κρίνω και από την ονομασία του υγρού (pie).


Η αλήθεια είναι ότι παρότι καιρό στο άτμισμα, δεν έτυχε ποτέ μέχρι τώρα να δοκιμάσω υγρό με γεύσεις από εσπεριδοειδή. Θεωρούσα ότι ο συγκεκριμένος συνδιασμός είτε δεν θα μου άρεσε, είτε θα με κούραζε. Ε λοιπόν το υγρό αυτό το ατμίζω για 3η μέρα αποκλειστικά, το μπουκαλάκι σχεδόν έχει τελειώσει και μπορώ να πω με μια λέξη ότι είναι εξαιρετικό. Δεν μπουχτίζει καθόλου, ενώ  αυτό το παιχνίδισμα με το γλυκόξινο και το πικρό σε κάνει να μην το βαριέσαι και να μην έρχεται κορεσμός στην γεύση.


Πιστεύω ότι όσοι είναι «φρουτάκιδες» θα πάθουν πλάκα με το συγκεκριμένο υγρό αλλά και όσοι δεν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία (όπως ο ομιλών) είναι πολύ πιθανόν να εκπλαγούν ευχάριστα. Επίσης το θεωρώ ιδανικό υγρό για διάλειμμα και καθαρισμό της γεύσης (εξαιτίας του γλυκο-ξινο-πικρού του χαρακτήρα ).


Αν και δεν συμφωνώ και τόσο με την βαθμολογία στα υγρά (καθότι ειναι εντελώς υποκειμενικό), θα ακολουθήσω και εγώ το ρεύμα και θα το βαθμολογήσω με ένα 8.5/10.
 

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #245 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 20:00 »
PINK FRIDAY
Γλυκό και ξινό μαζί , ένα συνοθύλευμα φρούτων που φέρνει πολύ σε λουκουμάκι χωρίς τη ζάχαρη.
Αρκετά ευχάριστο.


EDEN'S GARDEN
Ότι λέει το όνομά του... ΚΗΠΟΣ κανονικός.
Εγώ κατάλαβα αμέσως το μήλο μαζί με το κεράσι και από πίσω μάλλον πολλά αρώματα από λουλούδια κ.λ.π
Ίσως να έχει και κάποια υποψία καπνικού που δεν με ενοχλεί καθόλου , ίσα ίσα του προσθέτει σε όλο το αποτέλεσμα.
Μπράβο στον σεφ γι' αυτό το αποτέλεσμα


TANGELO DREAM
Στα νιάτα μου έγινε της μόδας στις pub που πηγαίναμε τότε το ούζο με πορτοκαλάδα.
Αυτό το υγρό μου θυμίζει ούζο με ένα χυμό από διάφορα φρούτα.
Πλέον δεν πίνω αλκοόλ καθόλου αλλά το υγρό ευχαρίστως το έπινα...
Ευχάριστη έκπληξη και αυτό


CINNAMON COOKIE
Για τελευταίο άφησα το κανελομπίσκοτο το οποίο είναι πολύ κανέλα και λίγο μπισκότο
Αν είχε λιγότερη κανέλα θα ταίριαζε απόλυτα με τον ουρανίσκο μου.
Σε αυτούς όμως που αρέσει το συγκεκριμένο μπαχαρικό είναι πολύ καλή επιλογή αυτό το υγρό.

Και κάπου εδώ τελείωσα με τις εντυπώσεις μου με τα υγρά από την προσφορά της e-cig.
Ευχαριστώ για άλλη μία φορά την Εταιρεία για την ευκαιρία που μου έδωσε να δοκιμάσω τις γέυσεις της. :bow:

To EDEN'S GARDEN και το TANGELO DREAM σίγουρα θα τα ξαν' αγοράσω :yes:

Να είστε καλά και καλές δουλειές.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #246 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 20:20 »
Παρέλαβα κι εγώ από το κατάστημα Θεσσαλονίκης, όπου και κατέφτασα με φρεσκοστημένους ατμοποιητές και έκανα τις πρώτες δοκιμές.

α) Pink Friday, PHENOMENON, kanthal 0.2 4 σπ 2ρι αξονάκι, 1.45ohm, οργανικό βαμβάκι.

Αυτό ήταν που ήθελα να δοκιμάσω πρώτο, αλλά δε θυμόμουν το όνομά του. Ανοίγοντας ένα ένα τα μπουκαλάκια, το εντόπισα από τη μυρωδιά. Βγάζει και κάτι σε φρούτο, αλλά κυριαρχεί το τριαντάφυλλο. Απαλή, κρεμώδης, γλυκιά μυρωδιά, ανάμεσα σε ροδόνερο και λουκούμι τριαντάφυλλο. Αυτό ήταν! Στη γεύση είναι αυτό που μύρισα, με το τριαντάφυλλο να είναι σχεδόν κρεμώδες και καθόλου μπουχτιστικό. Η γεύση έχει μείνει στον ατμοποιητή κι αν δεν αλλάξω ολόκληρη την αντίσταση, δεν θα μπορέσω να δοκιμάσω κάτι άλλο. Και γιατί άλλωστε να το κάνω; Το υγρό είναι εξαιρετικό. 9.5/10

β) Black Horse, ErlPrinz, kanthal 0.2, 6σπ 2ρι αξονάκι, 1.7ohm, οργανικό βαμβάκι

Αυτό ήταν το δεύτερο που έψαξα. Το είχα ατμίσει παλιά, αλλά το βρήκα καθαρό καπνικό και τώρα με ξένισαν οι περιγραφές για βανίλια, πραλίνα, σοκολάτα... Το έβαλα λοιπόν στον Ερλ και... όντως, καπνικό με σοκολάτα είναι. Από τη μυρωδιά στο μπουκάλι ακόμη. Και μάλιστα με την σοκολάτα της ecig, που είναι μια από τις καλύτερες σοκολάτες που κυκλοφορούν σε έτοιμο υγρό και άρωμα. Σοκολάτα μαύρη με καπνό, αλλά αισθητή η βανίλια και η πραλίνα δεν ήταν σε μένα. Πολύ καλό καπνικό, αν και δεν είναι καθαρό καπνικό. Τέλος πάντων, ένα υγρό που ατμίζεται πολύ ευχάριστα. 8.5/10

γ) cinnamon cookies. Κayfun Lite+ Κanthal 0.2 5σπ, 2ρι αξονάκι, 1.5ohm, οργανικό βαμβάκι

Θεώρησα ότι αυτό το υγρό θα είχε την πιο έντονη γεύση και το έβαλα στον καυφουνάκο μου. Το μπουκαλάκι μύριζε έντονα κανελλομπισκότο. Οσο για τη γεύση... η αλήθεια είναι ότι περίμενα να πετάξω στον 7ο ουρανό από τα όσα διάβασα. Δεν πέταξα. Το υγρό είναι καλό, η κανέλλα αισθητή, το μπισκότο και η ζάχαρη το ίδιο, αλλά λείπει το κατιτίς που θα το έκανε παραδεισένιο. Ισως δεν είναι αρκετά δυνατό ή ίσως να του λείπει αυτό το κάτι. Σίγουρα θα το χαρώ, διότι δεν έχει την σκέτη αψάδα της κανέλας, αλλά σπάει με το μπισκότο και δένει όμορφα. 8/10

δ) max berry Mini Goblin, 0.25 kanthal, 6σπ, 2ρι αξονάκι, 1.5ohm, οργανικό βαμβάκι.

Ουδεμία έκπληξη, το λέει και το όνομα, το προδίδει και η μυρωδιά. Στη γεύση; Ελάχιστα όξινο, μια και είναι φρούτο, με ευδιάκριτη τη γεύση των μούρων και χωρίς τη χημικοφαρμακίλα που εντόπισα σε άλλες εταιρίες. Δεν είμαι φαν των όξινων και των σκέτων φρουτένιων για να το αξιολογήσω σωστά. Πιστεύω ότι θα αρέσει στους φαν. Θα ατμίσω το μισό μπουκαλάκι ως έχει, το υπόλοιπο θα το αναμείξω με κάτι κρεμώδες για να πειραματιστώ. 8/10

ε) σκέτη βάση 50/50 6mg.
Την έχω ατμίσει αρκετά στο παρελθόν. Την έχω δοκιμάσει σκέτη, σε αναμείξεις, σε αραίωση έτοιμων. Πολύ καλή βάση, άοσμη και άχρωμη (φυσιολογικό βέβαια, μια και είναι 6ρα). Δεν παρατήρησα να χρειάστηκα περισσότερο άρωμα στις αναμείξεις μου. Για τα κατάλοιπα δεν έχω άποψη, μια και ο τρόπος που ατμίζω δημιουργεί κατάλοιπα στην αντίσταση και μόνο που με βλέπει να κρατάω μπουκαλάκι. Η πυκνότητά της είναι πολύ καλή, με την έννοια ότι δεν είναι αραιή, αλλά και δεν είναι ούτε σιρόπι. Πέραν τούτου τις θεωρώ πολύ βολικές, διότι βγαίνουν σε όλα σχεδόν τα mg και σε ποσότητες 250μλ, μισού και ενός λίτρου. Αυτό σημαίνει λιγότερες αναμείξεις, αλλά και δυνατότητα για αποθήκευση αρκετών μλ βάσης στα μιτζι που ατμίζω (βαριέμαι να αγοράζω συχνά). Η σχέση τιμής/ποιότητας, ειδικά στα 250μλ, είναι εξαιρετική.  9/10

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #247 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 20:58 »
Κανελο-μπισκότα  :)
 δοκίμασα σήμερα, μου άρεσε η ισορροπία στα 2-3 αρώματα που περιέχει και που καταφέρενει να εξομοιώνει την γεύση των καλύτερων μπισκότων κανέλας.
Σκέφτηκα πως αν τυχόν και μπει σαν συστατικό μιας πιο σύνθετης,  ίσως και DIY συνταγής , θα έχεις μέσα ένα ολόκληρο κανελομπίσκοτο και δεν θα εξαφανιστεί κάποιο απο τα συστατικά του.
Η πρώτη (σχεδόν)  επαφή , μου απέδωσε ισορροπία γεύσεων, καλή ανάμειξη και ακριβή περιγραφή.
Κάτι που το περίμενα απο την παλαιότερη πραγματικά πρώτη επαφή που ειχα με υγρά της εταρίας

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #248 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 23:30 »
Old Harbor σε kfl+ 1,7Ω 11W

Θεικό υγρό που προσομοιάζει αυτό που υπόσχεται σε τεράστιο βαθμό.
Μακάρι να υπήρχαν και άλλα υγρά που να αποδίδουν τόσο πιστά αυτό που περιμένεις από τον τίτλο και φυσικά ιδανικό για πρώην καπνιστές στριφτού κ.τ.
Χτύπημα ιδανικό, επίγευση όσο αρωματική πρέπει για να μην κουράζει και παραγωγή ατμού ικανοποιητική ακόμη και για εμένα που χτυπάω άνετα full vg υγρά.

Πολύ καλή επιλογή, άνετα 9+/10  :respect:

Αποσυνδεδεμένος GATOS45

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #249 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 23:56 »
 Δεν είμαι  reviewer ούτε δοκιμαστής υγρων. Ενας παλιός ατμιστης είμαι και θα σας πω τις  προσωπικές μου απόψεις για τα υγρά της  eCig.gr
Όλες οι δοκιμές γίνονται με Kayfun Lite και dripper Apollo και οι δυο με το ίδιο στήσιμο  (32αρι σύρμα, 2.5mm διάμετρο και nakamichi)
 
Ευχαριστώ  την eCig.gr για την ευκαιρία να δοκιμάσω τόσες γεύσεις και σε τέτοια ποσότητα
 
 
Βάση ecig PG/VG 50/50 18mg/ml
Άχρωμη και άοσμη με γεύση ουδέτερη και χτύπημα μάλλον μεγαλύτερο από 18αρα ίσως  για 20άρα. Κάνη για ολοήμερο ατμισμα και έτσι σκέτη
Για μένα καλύτερη από άλλες που χρησιμοποιώ
Σας την συστήνω
Βαθμολογία: 10/10
 
 
Hellas Str8 18mg/ml
Ισορροπημένο υγρό με αρωματικά καπνά και ένα ελαφρύ άγγιγμα από άρωμα κάποιων λουλουδιών ? Ελαφρώς γλυκιζων θα το προτιμούσα λίγο πιο ξηρό με λιγότερη μαλτολη αυτό βέβαια διορθώνετε με λίγο MTS χτύπημα πολύ καλό
για τα 18mg/ml
Αυτό το υγρό θα μπει στο οπλοστάσιο με τα  “καπνικά” μου
To συστήνω στους λάτρεις των καπνικών
Βαθμολογία: 9/10
 
Οld Harbor 18mg
Καθαρά καπνικό με σχετικά ξηρή επίγευση  θα το σύστηνα σε νέους ατμιστές
Υγρό που προσομοιάζει κατά πολύ το καταραμένο τσιγάρο μου θύμισε καπνό στριφτού
Χτύπημα πολύ καλό για τα 18mg/ml καλό και για όλη την ημέρα
Βαθμολογία: 8/10

Divino cigar 18mg/ml
Γεύση πούρου με δυνατό χτύπημα ισορροπημένο καπνικό
Η επίγευση πολύ τσιγαρίσια καλή για αυτούς που προτιμάνε τα δυνατά καπνικά
Και αυτό το υγρό θα μπει στο οπλοστάσιο με τα  “καπνικά” μου
Προτείνεται ανεπιφύλακτα στους λάτρεις των “καπνικών”   είναι καλή παρέα με ουίσκι  ή κονιάκ
Πολύ καλό και για όλη την ημέρα
Βαθμολογία: 8/10
 
Black Horse 18mg/ml
Άλλο ένα  “καπνικό” υγρό με εξέπληξε ευχάριστα με τις γεύσεις να βρίσκονται σε
τέλεια αρμονία μεταξύ τους  με αγγίγματα από σοκολάτα, φουντούκι και βανίλια
χτύπημα πολύ καλό 
Συστήνετε στους λάτρεις των “καπνικών”   
 
Βαθμολογία: 10/10
 
 
Συμπέρασμα
Η eCig.gr τα πάει περίφημα με τα “καπνικά”
Οι δοκιμές συνεχίζονται  …………………
 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #250 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 07:34 »
Δοκίμασα κι εγώ το Old Harbour χτες το βράδυ αλλά πέρασε αρκετά η ώρα και δεν είχα αντοχή να γράψω παρόλο που δεν είναι και πολλά αυτά που θέλω να πω, έχω ξεφύγει εδώ και αρκετό καιρό απ'τα "καθαρά" καπνικά εξάλλου οπότε δεν θα μπορούσα να αναγνωρίζω και πολλά μέσα σε ένα τέτοιο υγρό. Τον σχεδόν συνονόματο καπνό που προσομοιάζει δεν τον κάπνιζα αλλά τον είχα δοκιμάσει αρκετές φορές σε φάση "τράκας" και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι όντως μου τον θύμισε κι εμένα αρκετά, θα προσθέσω κι εγώ την ξηρότητα που διέκρινα και το ότι θα μπορούσε εύκολα να γίνει ολοήμερο υγρό στον ατμοποιητή κάποιου, όχι όμως στον δικό μου σε αυτή τη φάση της ζωής μου. Ήταν να μην είχα μπλέξει με τα γλυκά συνδυασμένα με καβουρντισμένα ξηροκάρπια, βρήκα τον παράδεισο μου εγώ και δεν ξέρω πόσο εύκολα θα καταφέρω να τον αλλάξω στο μέλλον.! :D

Κατά τ'άλλα, ένα υγρό που μπορεί να φέρει πολύ εύκολα και να κρατήσει κιόλας έναν καπνιστή στον δικό μας χώρο.. :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #251 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 08:43 »
Pink Friday από τη σειρά Mama's Best
Απαλό, φρουτώδες, χωρίς όξινες αρωματικές εξάρσεις. Δίνει μια όχι κουραστική κρεμώδη αίσθηση με κυρίαρχο συστατικό τον συνδυασμό αρωματικού τριαντάφυλλου και γλυκού κερασιού. Θυμίζει πιθανότατα λουκούμι αλλά και σιρόπι με φρουτώδη γεύση. Ιδανικό για τους φίλους των γλυκών γεύσεων χωρίς ωστόσο να είναι υπερβολικά γλυκό.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #252 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 10:06 »


γ) cinnamon cookies. ErlPrinz, kanthal 0.2, 6σπ 2ρι αξονάκι, 1.7ohm, οργανικό βαμβάκι

Mε προτροπη της Ioannas Papadopoulou το ξαναδοκίμασα στον ερλ. Μια μικρή διαφορά προς το καλύτερο, αλλά κατά βάση ισχύουν τα όσα έγραψα χτες. Πολύ καλό υγρό, αλλά επιδέχεται βελτίωση. Το λέω διότι ξέρω ότι με τα eliquids η εταιρία ψάχνεται και έχει κάνει άλματα τον τελευταίο καιρό.

στ) Divino Cigar, σε πολλούς ατμοποιητές.

Το ξέρω, το έχω ατμίσει πολλές φορές σε έτοιμο και diy. Είναι ένα έντονο, ξηρό καπνικό, προσομείωση πούρου, με δικιά του προσωπικότητα. Καθαρά καπνικό, χωρίς γλύκα, από τα πολύ δυνατά χαρτιά της εταιρίας. Για τους φαν των αναμείξεων, είναι επίσης μια καλή επιλογή για να το αναμείξουν με άλλες γεύσεις, γλυκών ή απαλών φρούτων. 9.5/10

γ) Τangelo Dream. Κayfun Lite+ Κanthal 0.2 5σπ, 2ρι αξονάκι, 1.5ohm, οργανικό βαμβάκι
Γλυκάνισο ή ούζο; Ούζο ή γλυκάνισο; Διότι συνυπάρχουν γλυκάνισο και αλκοόλ και για τη δικιά μου γεύση, καλύπτουν οτιδήποτε άλλο.
Ευχάριστο, αν και όχι ολοήμερο. Θα το δοκιμάσω σύντομα και σε συνδυασμό με κάποιο καπνικό της ίδιας εταιρίας. Μόνο και μόνο επειδή δεν είμαι φαν τόσο εξτρίμ γεύσεων, 7/10

Η εταιρία με εκπλήσσει ευχάριστα κάθε που δοκιμάζω κάποιο καινούριο της υγρό. Ακόμη και όσα δεν μου ταιριάζουν ως γεύσεις, εν τούτοις μαρτυρούν φαντασία, μεράκι και προσπάθεια να αποδοθούν αυτές σωστά, χωρίς χημικίλες και εξάρσεις.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #253 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 10:55 »
American Pie από τη σειρά Mama's Best
.......ή μάλλον Lemon Pie κατά την προσωπική μου άποψη. Σαφής η γεύση lemon ή lime. Μάλλον υποτονική η γεύση ζύμης που δεν δίνει σε καμμία περίπτωση βουτυρώδη αίσθηση. Το American Pie δεν με κούρασε. Μου φάνηκε σχετικά έντονη η οσμή που αφήνει στο χώρο.
Όταν άδειασε το tank του ατμοποιητή πρόσθεσα τις τελευταίες σταγόνες από το Hellas Str8 δίνοντας μια υπέροχη καπνική νότα στη δοκιμή.     

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #254 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 12:12 »
To βραδάκι είπα να ανοίξω κι ένα δεύτερο, ήθελα να μην ειναι φρούτο, η μόνη περίπτωση που μπορώ να ανεχτώ φρούτο στον ατμό, τελικά, είναι στο βάθος ενός ωραίου και γεμάτου καπνικού.

Ο μάτης έπεσε στο Pink Friday της συλλογής,
στην αρχή λίγο κάποιοι ενδοιασμοί, μήπως έχει φρούτο βραδυάτικα κλπ, μήπως είναι γκέι κλπ, το μύρισα και φάνηκε μια ωραία χαλαρωτική και αγχολυτική έκπληξη, ίσως όπως οι γυναίκες που μας λέει κι ο ποιητής, αλλα αυτό είναι μεγάλο θέμα...  :))

Γεμίζοντας τον ντρίπερ, πάντα πληθωρικά, αλλα με τους ενδοιασμούς να παραμένουν, το πρώτο που πήρα ήταν μια ευγενής κρέμα γάλακτος, με εξίσου ευγενή γλύκανση.
Υπάρχει και μία όξυνση.

Αυτό, τα "συμφραζόμενα" και η γεύση, με πήγαν στο κοκτέιλ Pink Lady, μια συνταγή απο κρέμα γάλακτος, τζιν και γρεναδίνη στην απλούστερη μορφή του.
Κατά τις αναλογίες και στην επίγευση, κυριαρχεί το γάλα, το τζιν εξουδετερώνεται απο αυτό και απλά δίνει μια πιο οξέα τάση (πόσω μάλλον ένα Tanqueray) 
και η γρεναδινη χαρίζει την γλύκα της και με το ξινό της μέρος να μην καταστρέφει την προηγούμενη όξυνση. Κάποιοι δε, στάζουν επιπρόσθετα και μερικές σταγόνες λεμονάκι για να το "δέσουν" το ξινό μέρος.
Ενα σύνολο που ετοιμάζει το στομάχι της εκλεκτής σας για το γκουρμέ της δείπνο.  ;) :))

Προσπάθησα να αποσαφηνίσω την γλυκάδα, αν όντως είναι γρεναδίνη, αν είναι απλά ρόδι, αν είναι κάτι άλλο ή και δύο άλλα, αλλα βαριέμαι να κουράζομαι...  :))
Όμορφο υγρό, θα μπορούσε να μπει πάνω σε ένα γεμάτο και έντονο πούρο πολύ όμορφα..
Δεν ξέρω πως ακούγεται αυτό, αλλά είναι ωραίο..
 :)) :) :thumbup_move_3:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342250 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206468 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541414 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31040 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50149 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597213 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357739 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11504 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193036 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1298 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1288 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios