vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

339 επισκέπτες, 1 χρήστης
jim356

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #225 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 14:43 »
Black Horse από τη σειρά Black Label
Βάση του υγρού είναι το κλασσικό καπνικό Hellas Str8. Η αλήθεια είναι ότι δεν το δοκίμασα για πρώτη φορά. Το είχα χρησιμοποιήσει σε αρκετή ποσότητα πριν από καιρό, με πραγματικά άριστες εντυπώσεις. Αυτή τη φορά μου φάνηκε πολύ γαλακτώδες. Πιθανολογώ ότι μπορεί να έχει αλλάξει η σύνθεση του υγρού. Δεν ξέρω ....μπορεί να οφείλεται και στο γεγονός ότι παλιότερα το άτμιζα σε μη επισκευάσιμο ατμοποιητή. Αλλά περισσότερο τείνω στην άποψη ότι μάλλον κάτι έχει αλλάξει στην αναλογία/σύνθεση του υγρού. Ακόμα και η οσμή που αφήνει στον χώρο μου φαίνεται σαφώς διαφοροποιημένη. Η πολύ ωραία γεύση φουντουκιού αυτή τη φορά χάνεται πίσω από την έντονα γαλακτώδη γεύση που επικαλύπτει οποιαδήποτε άλλο αρωματικό στοιχείο του υγρού. Θα αναζητήσω μάλλον ένα Black Horse παλιότερης παρτίδας.......

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #226 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 16:19 »
Εχοντας δοκιμασει το Red Sancho παλιοτερα σε ετοιμο υγρο θα συνιστουσα σε οσους αρεσε το Divino Cigar να το δοκιμασουν , θεωρω πως μοιαζουν , με το Red Sancho να ειναι ακομη πιο εντονο - 'βαρυ'

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 237
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #227 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 16:27 »
TANGELO DREAM
Θέλω να γυρίσω στα παλιά ....
Στην αρχή μου θύμιζε έντονα, τις πάλαι ποτέ παραδοσιακές καραμέλες μέντας ΜΕΖ.
Μετά διέκρινα στο βάθος και μια μικρή γεύση από αλκοόλ που συνοδεύεται από ένα ελαφρύ καπνικό στοιχείο.
Τέλεια σύνθεση αρωμάτων και γεύσεων, με δυνατό χτύπημα.

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #228 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 16:50 »
Θα ήθελα μία άποψη για το old harbor το οποίο το έχω εδώ και καιρό και δεν φαίνεται να ταιριάζει στις περιγραφές που βλέπω εδώ. Συγκεκριμένα είναι σαν ελαφρύ πουρίσιο αλλά μου βγάζει ένα αρωματικό στοιχείο το οποίο μου θυμίζει βερνίκι νυχιών. Επειδή βλέπω ότι γενικά οι γέυσεις μπορεέι να αλλάζουν που και που και κάποια παρτίδα να είναι λίγο έως πολύ διαφορετική, θα ήθελα πιό πολλές λεπτομέρειες από όσους το βαθμολόγησαν υψηλά, με τι ατμοποιητή το έκαναν και πόσα watt. Άν είναι να πάω να πάρω πάλι να δώ μήπως είναι διαφορετικό από αυτό που έχω.

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #229 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 20:04 »
Συμφωνώ με τη περιγραφή σου εκτός του βερνικιού νυχιών! :))

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #230 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 20:49 »
Yγρό Δοκιμής: American Pie 12mg

Aτμοποιητής: Phenomenon Lite (Kathal 0,28-7 σπείρες mc σε 2mm διάμετρο-1.47Ω-Βαμβάκι KGD)

Μετά απο 2 τανκάκια με Old Harbor ήρθε η ώρα για τη πρώτη δοκιμή μη καπνικού υγρού.
Υγρό διαυγές στο χρώμα - μέτριο χτύπημα.
Στη μυρωδιά το υγρό φέρνει έντονα άρωμα εσπεριδοειδών.
Στη γεύση δυστυχώς το υγρό με απογοήτευσε.
Τα εσπεριδοειδή ναι μεν είναι εκεί και έχουν πρωτεύοντα ρόλο, η γεύση όμως δεν είναι καθόλου του γούστου μου μιας και μου αφήνει άσχημη επίγευση στον ουρανίσκο, ίσως επειδή θεωρώ πως το άρωμα των εσπεριδοειδών βγάζει κάτι το τεχνητό. Μια ζύμη τάρτας έρχεται προς το τέλος αλλά είναι πολύ λίγη, θα την ήθελα πλάι πλάι μαζί με τα εσπεριδοειδή.
Ο τίτλος του υγρού με προιδέαζε για άλλη τελείως γεύση, κυρίως σε μηλόπιτα.
Όποιος περιμένει μηλόπιτα, θα απογοητευτεί μιας και το υγρό είναι καθαρά φρουτώδες με έντονη τη παρουσία πορτοκαλιού-μανταρινιού και πολύ στο βάθος μια μικρή δόση γεύσης τάρτας.Το υγρό δεν με ικανοποίησε, οι λάτρεις όμως των γλυκών και φρουτένιων υγρών αξίζει να του κάνουν μια δοκιμή μιας και ως γνωστόν τα γούστα διαφέρουν.


Βαθμολογία: 6,0/10
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2015, 20:55 από knight77 »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #231 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 21:06 »
Κατ'αρχήν να πω ότι έχω να κάνω καπνικό υγρό από τον Αυγουστο του 2011

Mετά δοκίμασα γλυκά και κατέληξα στα φρούτα όπου και παραμένω και έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα.

Να πω επίσης ότι δεν μπορώ να διακρίνω τις γεύσεις ξεχωριστά θα γράψω την άποψη μου ως προς το τί μου θυμίζει το κάθε υγρό.


Δοκιμάζω σε Derringer με twisted 1 Οhm στα 25 Watt.


Ξεκινάω με τη βάση , μετά με αυτά που γράφουν e-cig και είναι καπνικά και μετά θα πάω στα Μama's best


ΒΑΣΗ e-cig PG/VG
Η βάση μου είναι γνωστή , την έχω ξαναδοκιμάσει και είναι απόλυτα του γούστου μου... δηλαδή άχρωμη , άοσμη και με περιεκτικότητα νικοτίνης εκεί που πρέπει

Πάμε στα καπνικά τώρα...


OLD HARBOR
Ξηρό καπνικό σαν να μυρίζεις τον καπνό από το σακουλάκι


HELLAS STR8
Καπνικό με νότες κονιάκ


DIVINO CIGAR
Ελαφρύ πούρο πιό ισορροπημένο καπνικό από τα δύο παραπάνω



BLACK HORSE
Και αυτό μου θυμίζει κάτι cigarillos με γεύσεις και συγκεκριμένα σοκολάτα


Ήρθε η ώρα για τα Μama's best


AMERICAN PIE
Το υγρό μου θύμισε τάρτα με γεύσεις διάφορων εσπεριδοειδών και τη γλύκα αρκετή.
Όλη η μίξη αυτή μου έβγαλε ως σύνολο κάτι σαν τριαντάφυλλο - γαρύφαλλο...


MAX BERRY
Αυτό πρέπει να είναι καπνικό...με φρουτώδη γεύση , το πιό ήπιο απ' όλα τα καπνικά του πακέτου της προσφοράς

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #232 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 21:15 »
Συγχαρητήρια πολλά στην ecig όχι μόνο για το δώρο μου μας κάνουν αλλά το σημαντικό για μένα είναι ότι θα παρασκευάσουν γκουρμέ υγρά βασιζόμενοι στη γνώμη των ατμιστών, τυχαίας επιλογής, παλιών και νέων.
Εγώ πρώτη φορά το βλέπω αυτό και συμβαίνει σε ελληνική εταιρία.
Πιστεύω ότι όλοι εμείς θα προσπαθήσουμε να συμβάλουμε σ αυτό γράφοντας τη γνώμη μας ειλικρινά. Αν ένα υγρό δεν μας άρεσε καθόλου δεν πρέπει να διστάσουμε να τους το πούμε για να το αλλάξουν η να το καταργήσουν εντελώς, και φυσικά και το ανάποδο.
Ατμίζω διάφορες γεύσεις την ημέρα και έτσι θα δοκιμάζω μόνο ένα υγρό από αυτά καθε φορά.
Δοκιμάζω με τον ARIS PRO DRIPPER μονό κόιλ και βαμβάκι FF1
Ανοιξα λοιπόν τυχαία ένα μπουκαλάκι με τίτλο Max Berry 0,6 νικ.
Εκπληξη!!! Απαλή γεύση από μούρα, βατόμουρα, διάφορα φρούτα του δάσους και λίγο στο τέλος καπνική γεύση πάρα πολύ απαλή.  Μου αφήνει και λίγο γλυκιά και λίγο όξινη με καπνική διακριτική και απαλη αίσθηση χωρίς μπούχτισμα. Πλούσιος ατμός που αφήνει καλη μυρωδιά στο χώρο. Μάλιστα φίλος μη καπνιστής μπαίνοντας στο δωμάτιο με ρώτησε τι είναι αυτό που που μυρίζει τόσο ωραία.
Σίγουρα θα το χρησιμοποιώ για ολοήμερο άτμισμα. Ηδη χωρίς να το καταλάβω ξόδεψα το μισό μπουκάλι και γιαυτό σταματάω εδώ.
Πιστεύω να κυκλοφορήσει και λογική τιμή.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #233 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 22:51 »
Hellas Str8: Ελαφρύ αρωματικό καπνικό με γλυκιά επίγευση. Μου φέρνει  λίγο και σε άρωμα τριαντάφυλλο. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ολοήμερο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #234 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 22:53 »
Βρηκα λιγο χρονο σημερα κι ετσι εστησα και δοκιμασα ακομη 1υγρο που εστειλε η ecig.
Στησιμο στον Phenomenon lite, kanthal A1 0,32 mm, διαμετρος 2,5 mm, 1,52 ohm, Koh Gen Do, 10,5-12 watt.

Cinnamon cookie

Ανοιγω το μπουκαλι και μυριζω τη σπιρταδα της κανελας. Ζωηρο αρωμα κανελας κι ακολουθει φουρνιστη ζυμη. Νομιζω πως βρισκομαι κολλημενος στο φουρνο και περιμενω να ψηθουν τα μπισκοτα για να φαω. Γεμιζω τον ατμο και ρουφαω στα 11 w. Η κανελα κατακλυζει το στομα. Νιωθω το καψιμο στο λαρυγγα. Πολυ ωραια αποδοση του αρωματος. Συνεχιζω και λαμβανω τη γευση αγλυκης ζυμης. Πολυ σωστα (προσωπικη μου αποψη) δεν αποδοθηκε γλυκια η ζυμη καθως η κανελα που ειναι και το κυριαρχο αρωμα θα εχανε ποντους. Συνεχιζω να ατμιζω και η ενταση πεφτει ανεβαινοντας στα 12w. Στρογγυλευουν οι γευσεις και αρχιζει να ζεσταινεται ο ατμος. Πεφτω στα 10,5 κι εκει η κανελα παιρνει τα πανω της. Καλο χτυπημα και πολλη παραγωγη ατμου ακομη και σε χαμηλα watt. Δεν ειχα ξαναδοκιμασει υγρο κανελα και τουτο με εντυπωσιασε. Ειδικα με τον καφε ειναι φοβερο.
Τελικα προκειται για ενα πολυ καλο υγρο, με πιστη αποδοση της κανελας την οποια συνοδευει αγλυκη ζυμη. Τα αρωματα ηπιας εντασης και δεν  κουραζουν. Οι λατρεις του ειδους πρεπει να το δοκιμασουν οπωσδηποτε.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #235 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:12 »
Hellas Str8 από τη σειρά Red Label Ν.28.....στα 6mg/ml
Ελαφρύ καπνικό υγρό με απαλό άρωμα φύλλων καπνού......ιδανικό για νεοεισερχόμενους αλλά και για παλαιότερους ατμιστές. Χωρίς αμφιβολία πρόκειται για υγρό που μπορεί να χρησιμοποιηθεί όλη τη μέρα χωρίς να κουράσει στο ελάχιστο. Μαζί με το υπέροχο Red Sancho το Hellas Str8 αναδεικνύεται κατά την προσωπική μου άποψη σε ένα από τα καλύτερα υγρά της κόκκινης σειράς. Απέδωσε εξαιρετικά σε μια σειρά επισκευάσιμων ατμοποιητών.


Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #236 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:32 »

Τελικά δεν κρατήθηκα να περιμένω το ΣΚ για δοκιμή και ξεκίνησα βραδιάτικα με το 1ο

Cinnamon Cookies 1.8mg
1η δοκιμή σε Magma 1.4Ω και μετά σε Taifun GT II με 1.6Ω
και στους 2 η γεύση μου φάνηκε κάπως ελαφριά, ξεχωρίζει η κανέλα αλλά διακριτικά, ζύμη δεν ξεχώρισα εγώ.
Κάτι που μου ερχόταν ελαφρά θα το χαρακτήριζα φρουτένια γλύκα αλλά πολύ ελαφριά.
Κάτι άλλο που μου έρχεται στην γεύση και επικρατεί είναι σαν φάρμακο να το πω σαν πλαστικίλα που το χαλάει.
Σαν μυρωδιά από το μπουκαλάκι δεν μπορώ να πω τίποτα γιατί όλα τα μπουκαλάκια (και το χαρτόνι)
είχαν μυρωδιά από κάποιο υγρό φρουτένιο που πέρασε σε όλα και επισκίαζε τα πάντα.
Στον ατμό μέσα όμως σαν μυρωδιά είναι ακριβός αυτό που λέει το όνομα του, φανταστικό αλλά σε κάνει να ψάχνεις και να το φας :) .




Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1049
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #237 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 01:49 »
Mama's best: American pie. Βillow 2, διπλη αντισταση 0,4 κανθαλ σε 2,5 αξονακι 8 σπειρες. 0,44 ωμ 25 βαττ.
Απο το μπουκαλακι μυριζει δροσιστικο λεμονακι. Στη γευση ειναι φρεσκοτατο ξυσμα λεμονιου με βανιλια, παραπεμπει σε λεμονοπιτα αλλα η γευση τις λαχταριστης πιτας ειναι πολυ υποτονικη με αποτελεσμα το υγρο να εχει γευση λεμονιου μονο. 8/10 του βαζω λογω ελλειψης της γευσης της ψημμενης πιτας. Γενικα ειναι πολυ καλο υγρο με ομαλη γευση, το ποσοστο αρωματος ειναι σωστο, δε σε μπουκωνει, καθολου καταλοιπα στην αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #238 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 02:15 »
Υγρό δοκιμής: Mama's Best-Cinnamon Cookie, 6mg


Kayfun Lite + (Αντίσταση 1,50Ω στα 11,5Watts, σύρμα Kanthal A1 0,32mm, 8 σπείρες, διάμετρος σπείρας 2,5mm, βαμβάκι Koh gen do)


Άρωμα και γεύση ζεστού, σπιτικού, φρεσκοψημένου μπισκότου κανέλας. Πολύ όμορφα ισορροπημένοι, ευδιάκριτοι και αρμονικοί οι τόνοι του μπαχαρικού και της ζύμης. Ιδανική συνοδεία για καφέ, ιδιαίτερα εσπρέσσο και καπουτσίνο ή ζεστή σοκολάτα.
Με ικανοποίησαν πολύ και το χτύπημα και η παραγωγή ατμού.
Προβλέπω ενθουσιώδη υποδοχή από το ατμιστικό κοινό και μεγάλη εμπορική επιτυχία.


 

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2015, 02:21 από aragiannis »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #239 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 08:43 »
Να πούμε ακόμη ότι η κανέλα από το cinnamon cookie δεν προκαλεί κακό στα πολυκαρβονικά τανκ.Την δοκίμασα και στον Kayfun.Εδώ στρογγυλεύουν λίγο τα πράγματα,οι γεύσεις είναι διακριτές μεν, αλλά πολύ πιο ήπιες.Το άτιμο το υγρό αυτό αγαπιέται...

Όπως καταλαβαίνεται άμα δεν τελειώσει το μπουκαλάκι δεν κάνω άλλο review  :))


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541418 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50153 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357743 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11508 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193039 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591873 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios