vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 5 χρήστες
kon95, takoulas, camber, Buliwyf, JohnDag

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #660 στις: Ιουλίου 14, 2014, 23:38 »
60 μλ πηγα δυο εργοστασιακούς τζεμινι. Τον μινι και τον 510. Με τον αμέσως επόμενο κάτω από 40μλ.
Οντως άσχετο!  :))


Σε επισκευάσιμους, πάντα είμαι γύρω στα 20, άντε να ξεφύγω λίγο παραπάνω.
το καλό όμως με δαύτους είναι ότι δε χρειάζεται να ψαχνεσαι κάθε φορά για ρεκόρ μακροζωίας της αντιστασης. Η αντικατάστασή τους είναι εύκολη και οικονομική.
Με τη σοφία έχω παρατηρήσει κάτι περίεργα σκαλώματα και μπουκώματα, ειδικά μετά από γέμισμα του τανκ. Και μπορεί να χάσει και την επαφή με τη μπαταρία ή το μοντ και να θελει ξεβιδωμα και βιδωμα.


Αυτό που λες μπορεί να συμβαίνει σε μακρόσυρτη τζούρα και να κόβει η μπαταρία.
Μαθαίνεις να ζεις μ΄αυτά και όσο τη μαθαίνεις καλύτερα, θα τα περιορίζεις.

Αποσυνδεδεμένος themiskir

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #661 στις: Ιουλίου 14, 2014, 23:41 »
Και γιατι να κοβει το μεκα την επαφη? Πρωτοβουλιες? :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #662 στις: Ιουλίου 14, 2014, 23:46 »
γιατί μερικές φορές κάνει οριακή επαφή ο πόλος της σοφίας με τον πόλο του μέκα ( εντάξει το διατύπωσα λιγάκι λάθος  ;D ) Αναφέρω το μέκα γιατί σ αυτό συνέβει σ εμένα ενώ στο προβάρι πχ δεν είχα τέτοιο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #663 στις: Ιουλίου 14, 2014, 23:58 »
το μεκα το κάνει που και που γενικότερα αλλά λίγες φορές. Καλό καθάρισμα πάντα σαν μηχανικό μοντ που είναι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #664 στις: Ιουλίου 16, 2014, 19:12 »
εχω την σοφια εδω και καποιους μηνες... στις ετοιμες αντιστασεις... αμα ειναι φτιαγμενες σωστα σκοτωνει απο ολες τις αποψεις... τελευταια ομως πεφτω συνεχεια οταν αγοραζω ετοιμες λογο ελειψης χρονου σε ελατωματικες οι οποιες βγαζουν πολυ κακη γευση... παρατηρησα οτι το προβλημα ειναι οτι ειναι πολυ χαλαρα στριμενο το συρμα γυρω απο το φυτιλι σε σημειο να ειναι στον αερα εντελως καποια σημεια του και γιαυτο και η ασχημη γευση... δεν ξερω που κατασκευαζονται αλλα λιγο προσοχη δεν βλαπτει στην κατασκευη η ακομα και τα καταστηματα πριν αγορασουν χονδρικα εναν στοιχειωδη ελεγχο ρε παιδια... μου εχει τυχει στο ιδιο καταστημα να αγορασω 5αδα και να ειναι ολες τελειες.. οταν ξαναγοραζω βλεπω αλλη συσκευασια  σημαδι οτι αγορασε απο αλλου... εκει ειναι τυχη... χτες αγορασα μια 5αδα τις 4 τις πεταξα λογω ασχημης γευσης γιατι καποιες σπυρες ηταν στον αερα τελειως.. και η μια η τελευταια που δουλευω τωρα ετσι κιετσι... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #665 στις: Ιουλίου 17, 2014, 04:35 »
Γενικά με της έτοιμες δεν θα βγάλεις άκρη εδώ εγώ που στρίβω κάθε 5 μέρες και μπορεί να μην την κάνω τέλια φαντάσου ένα ανθρώπινο να στρίβει επί ένα 8ωρο πως θα βγεί. Αν θες την γνώμη μου μάθε να την κάνεις μόνο σου δεν είναι τίποτα, η σοφία είναι εύκολη. Εγώ κάθομαι μια ώρα τον μήνα και κάνω 5 και ξενοιάζω για όλο τον μήνα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #666 στις: Ιουλίου 17, 2014, 21:05 »
συμφωνω φιλε και στριβω και μονος μου και πλεον διορθωνω και τισ "χαλασμενες" ξετιλιγοντας τες και ξαναστριβοντας τες απο την αρχη... ομως το εθεσα το θεμα γιατι δεν ειναι και φθηνες πουλιουνται 3 ευρω περιπου η μια...  καταλαβαινω και την κουραση αυτοθυ που στριβει αλλα οκ δεν ειναι δυνατον να βγαζει καποιος χρηματα πουλωντας ενα προιον που δεν κανει την δουλεια που υποσχεται... και δεν μιλαω για μια στισ 5 η 2... μιλαω για το αντιστροφο να ειναι η μια καλη στισ 5...πιθανον να μην ειναι καταληλοσ να στριβει...αλλα δεν φαινεται αυτοσ  αλλα τα καταστηματα που τις πουλανε μιας και φαινεται με γυμνο ματι οτι ειναι χαλια και σαν ατμιστες δεν δικαιολογουνται να μην ριχνουν μια ματια στο στοκ τους για το τι πουλανε... αυτοι φαινονται στην τελικη στον πελατη που δεν εχει γνωσεις και του υποσχεθηκαν παρε την σοφια η τον driper και εχουμε ετοιμες αντιστασεις να κανεισ τη δουλεια σου.... καταλαβαινεις τι θελω να πω... τελος παντων ο καθενας αναλαμβανει τις ευθυνες του και βρισκει τις συνεπειες μπροστα του πουλωντας ακριβα κατι που δεν λειτουργει
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 17, 2014, 21:20 από ΑΕΤΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #667 στις: Ιουλίου 17, 2014, 22:31 »
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλα το κακό γίνεται και με τους εργοστασιακούς φαντάσου τι γίνεται με αυτούς άστρο είναι εκτός topic ας μιλήσουμε για την Σοφια κάθε αυτή . Όσοι έχετε Σοφια για μένα μπείτε στο κόπο και στρίψτε μονι σας αντιστάσεις .


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #668 στις: Ιουλίου 18, 2014, 00:43 »
το σοφακι δουλευει τελεια και με βαμβακι.βγαλτε προσεκτικα το φυτιλη  και στην θεση του περαστε βαμβακι.αλαξτε καθε 20 μλ βγαζοντας προσεκτικα παλι το βαμβακι dry byrn και ετοιμο.φουλ γευση. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #669 στις: Ιουλίου 18, 2014, 01:02 »
Eνα βιντεακι για nanocoil.

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #670 στις: Ιουλίου 18, 2014, 01:17 »
Εγώ είχα αφήσει εντελώς τα σεταρίσματα με βαμβάκι (οργανικό φυτίλι από βαμβάκι Vapeland) γιατί είχα συνέχεια υπερτροφοδοσία. Τι και αν άλλαξα μονοτικα στον πόλο τι και αν έκοβα σύριζα ολο  το φυτίλι ψηλά στην αντίσταση  δεν μπορούσα να βρω λύση και έτσι είχα γυρίσει στα silica φυτίλια. Εχθές μου πρότειναν από ένα μαγαζί ΗΤ (με σήμα το βατράχι) να δοκιμάσω να αφήσω τα φυτίλια πιο μακριά και να τα στριμώξω μέσα στη βάση της σοφίας απο τις σχισμές. Με αυτόν τον  τρόπο δεν θα περνάει μεγάλη ποσότητα υγρού στον ατμοποιητή.  Πραγματικά λύθηκε το πρόβλημα 100%. Απολαμβάνω βαμβάκι χωρίς διαρροές και υπερτροφοδοσίες ;)  και η Σοφία αποδίδει ακόμα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #671 στις: Ιουλίου 18, 2014, 01:24 »
Χωρίς νον χάνει πολύ φιλαράκι (μιλάω για το βίντεο πιο πάνω)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #672 στις: Ιουλίου 18, 2014, 01:33 »
Με μπάλα οργανικό βαμβάκι που το στρίβεις μόνος σου, η ΣΟΦΙΑ έχει ελάχιστα πιο ιδιοτροπη συμπεριφορά από ότι με το σιλικα.
Κάποια στιγμή πειραματίσου

Αποσυνδεδεμένος al6spap

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #673 στις: Ιουλίου 19, 2014, 17:01 »
Το αγαπημένο μου στήσιμο για τη ΣΟΦΙΑ αυτή τη περίοδο...

 :fight_shot_auto: https://www.youtube.com/watch?v=YUQMirqtOpE&list=UUXfBblsIDBx36GREuRPQ1mw
 ;D


Το αγαπημένο μου στήσιμο για τη ΣΟΦΙΑ αυτή τη περίοδο...

...ξέχασα να πω οτι αντιστάσεις βρίσκω από εδώ : http://www.vaporhouse.gr/site/products.html#!/~/product/category=6784188&id=29296439

Δεν θέλω να τοy κάνω διαφήμιση, αλλά εγώ μόνο εδώ έχω βρεί τόση ποικιλία σε έτοιμες αντιστάσεις και με το nr όπως πρέπει (0.20mm)

Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2014, 18:39 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #674 στις: Ιουλίου 31, 2014, 22:37 »
για τα δικα μου γουστα ,η σοφουλα πανω στο προβαρακι με τερμα ανοιχτη την τρυπα στο hippo στα 3,4 βολτ και αντισταση 1,7-1,8  :love_hearts: :party_beer_01: :cigar:


Εγώ είχα αφήσει εντελώς τα σεταρίσματα με βαμβάκι (οργανικό φυτίλι από βαμβάκι Vapeland) γιατί είχα συνέχεια υπερτροφοδοσία. Τι και αν άλλαξα μονοτικα στον πόλο τι και αν έκοβα σύριζα ολο  το φυτίλι ψηλά στην αντίσταση  δεν μπορούσα να βρω λύση και έτσι είχα γυρίσει στα silica φυτίλια. Εχθές μου πρότειναν από ένα μαγαζί ΗΤ (με σήμα το βατράχι) να δοκιμάσω να αφήσω τα φυτίλια πιο μακριά και να τα στριμώξω μέσα στη βάση της σοφίας απο τις σχισμές. Με αυτόν τον  τρόπο δεν θα περνάει μεγάλη ποσότητα υγρού στον ατμοποιητή.  Πραγματικά λύθηκε το πρόβλημα 100%. Απολαμβάνω βαμβάκι χωρίς διαρροές και υπερτροφοδοσίες ;)  και η Σοφία αποδίδει ακόμα καλύτερα.

η καμπανα ανοιγοκλείνει χωρις δυσκολια?
καποια στιγμη που θα εχεις χρονο θα μπορουσες να βγαλεις μια φωτο?

Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2014, 23:45 από Giannis Pap »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343598 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207391 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542733 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31767 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193892 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1663 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1725 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios