vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 1 χρήστης
chkontog

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 18:12 »
Μηπως πηγες γρηγορα σε επισκευασιμο? Σωστος ο Βαραντερο ετσι ειναι.
Μπορει να εχεις hot spots στην αντισταση.Να μην αναβουν ολες οι σπειρες η να ακουμπανε μεταξυ τους συρματα.
χρειαζετε εμπειρια και ειναι κριμα να τα παρατησεις επειδη ισως βιαστηκες λιγο.
Συγνωμμη για το ΟΦ

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 18:14 »
Φιλε μου Varadero σε θεωρω πολυ ψαγμενο και πολυ εμπειρο ατμιστη.Πολυ σωστα τα λες ειμαι νεος και ασχετος αλλα προσπαθω να μαθω και ειλικρινα αυτο κανω δινω χρονο σε οτι καινουριο αγοραζω και η βλακεια μου ειναι οτι αγοραζω πολλα,παααααρα πολλα..δεν νομιζω οτι ρωταω κατι περιεργο και ουτε προσπαθω να βγαλω την σοφια κακο ατμοποιητη και σιγουρα δεν ειναι.Επειδη λοιπον κατι κανω εγω λαθος ψαχνομαι και ρωταω και προσπαθω να βρω τι φταιει.ευχαριστω πολυ!!!

 
καλα κανεις και ψαχνεσαι.αυτο σημαινει οτι ενδιαφερεσαι να ατμισεις και μαλιστα σωστα.προς θεου δεν νομιζω να ειδε κανεις οτι πας να βγαλεις καποιο προιον κακο.
απλα λιγο χρονο παραπανω.απο τον Ιουνιο ατμιζω με την ΣΟΦΙΑ και πιστεψε με μερα παρα μερα μαθαινω και παιζω με κατι καινουριο μαζι της.
οσον αφορα αυτο που εγραψες με τα πολλα που αγοραζεις,θα συμφωνησω μαζι σου οτι ειναι κατα καποιο τροπο λαθος,γιατι δυστυχως δεν προλαβαινεις να αποκτησεις γμωμη και εμπειρια απο τον εναν και περνας στον αλλον.
 
και τελος μετα απο 20-30 τανκακια που θα κανεις με εναν ατμοποιητη και μονο,θα μπορεις να εχεις σωστη εικονα για το πως δουλευει αλλα και για το αν σου κανει.
 
εχει τυχει στο παρελθον να καταδικασω ενα προιον και να το βαλω στην ακρη η ακομη και να το πουλησω.οταν ξανασχοληθηκα μαζι του με λιγο παραπανω ορεξη και του εδωσα και τον χρονο του,ειδα εκπληκτος οτι ειχα κανει λαθος και οτι τελικα ηταν μια χαρα.
 
 
καλη συνεχεια.
 
 
Υ.Γ. βημα βημα αργα και σταθερα.και απο εδω θα εχεις απλετη βοηθεια.

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 18:25 »
Επίσης για την καλή λειτουργία της Σοφίας και όχι μόνο πολύ σημαντικός παράγοντας είναι η καλή κατάσταση του κεραμικού και ο καθαρισμός του.
Να και ένα βίντεο σχετικό για όποιον ενδιαφέρεται...  ;)
(Εγώ δεν έχω καν φλόγιστρο, χρησιμοποιώ το γκαζάκι που φτιάχνουν ελληνικό καφέ με το ίδιο αποτέλεσμα)


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=R8893nCacz0

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 18:44 »
Βλέπω πολλά σκεπτικα οπότε θα πω και το δικό μου. Για εμένα λοιπόν η ΣΟΦΙΑ μπορεί να λειτουργήσει άψογα και σε νέο ατμιστή. Το γεγονός ότι πρέπει να προσέξει τις σπείρες μήπως και να τις φτιάξει δεν είναι δα και κάτι που θέλει εμπειρία. Απλό είναι.
Αν ο φίλος ήταν μόνος μπορεί και να συμφωνούσα, αλλά έχει ένα ολόκληρο φόρουμ να τον υποστηρίξει έστω και στην πιο απλή του απορία. Επίσης υπάρχουν έτοιμες αντιστάσεις με κεραμικό που είναι φθηνές, οπότε γίνεται ακόμα πιο εύκολο.


Επειδή όμως από την στιγμή που θα μπουν οι αντιστασεις στο σακουλάκι μέχρι να τις τοποθετήσει ο ατμιστής στον ατμοποιητή μπορεί τα συρματάκια να έχουν κουνηθεί τότε καλό θα είναι να ελέγξει τις σπείρες μην σκουμπάνε μεταξύ τους όπως ανέφερε και ο συνατμιστής παραπάνω. Άλλος ένας λόγος είναι ότι επειδή ατμίζεις παχύρευστο υγρό, με τις απανωτές τζούρες μπορεί να παίρνεις λίγο καμένο. Είναι μέχρι να βρεις το πόσο πρέπει να ανοίγεις την παροχή υγρού της ΣΟΦΙΑΣ ανάλογα με το υγρό/συχνότητα τζούρας. Επίσης η ΣΟΦΙΑ είναι κατασκευασμένη να δουλεύει καλά από τα χαμηλά βατ/βολτ οπότε μη το παρακάνεις. Ξεκίνα από χαμηλά και ανέβαινε σιγά σιγά μέχρι να βρεις το επιθυμητό σημείο.


Δώσε χρόνο, θεωρώ ότι στα λεφτά της σε σχέση με την ποιότητα ατμού που βγάζει είναι πολύ τίμιο με καταπληκτική απόδοση. Δε θες να μπλέξεις με πολύ πιο πολύπλοκους επισκευάσιμους που ίσως θα σου δώσουν ένα κλικ παραπάνω, με πολύυυ παίδεμα όμως και όχι σε κάθε στήσιο. Φαντάσου ότι και εγώ αυτή χρησιμοποιώ και την εναλλάσω με άλλα προϊόντα.


Όταν είσαι έτοιμος και μελετήσεις καλά το θέμα θα σου πρότεινα να φτιάξεις μια δική σου αντίσταση με βαμβάκι. Έτσι η ΣΟΦΙΑ θα σου δώσει τον καλύτερό της εαυτό.


Υ.Γ. Τον Varadero να τον ακούς. Λέει πάντα έγγυρα πράγματα και έχει πρόθεση να βοηθήσει και εφόσον έκανες το έξοδο να αγοράσεις την ΣΟΦΙΑ εκείνο που είναι το ρεζουμέ είναι να μην απογοητευτείς και την παρατήσεις και εχει δίκιο. Είναι πάρα πολύ καλή η ΣΟΦΙΑ.

Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 18:54 »
Αδερφε gpanos φτιαχνω αντιστασεις μονος μου και παιζουν υπεροχα στον Dripper και η τρελα μου ειναι τετοια που εχω καμια 20αρια αντιστασεις στην ακρη ετσι για να βρισκονται εχω φτιαξει τοσο πολλες που αλλαζω για πλακα την αντισταση που εχει πανω χωρις καν να θελει αλλαγη..Ο Varadero μου εδωσε τις συμβουλες του σε πμ!!!θα την βρουμε την ακρη που θα παει...!!!!

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 19:00 »
Τότε μένω ήσυχος, έπεσες στο σωστό άτομο.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 20:01 »

 

 

 

 

 


 

Αποσυνδεδεμένος manolis182

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 18:13 »
και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τη σοφια μεσα σε d base tank
αποδοση στη γευση,χτυπημα και ντουμανι  :thumpup:
 
 
 
ερωτηση γιατι δεν μπορω να ανεβασω φωτο μου λεει συνεχια μεγαλο αρχειο?

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 18:17 »
Γιατί είναι μεγάλο αρχείο ;D
Ανέβασε την μέσω imageshuck, dropbox κτλ... ;)

Αποσυνδεδεμένος Andyvai

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Atmo-lover
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 19:36 »
Η Σοφία παρέα με το Πρόβατο και το D-Base.

Είμαι και ξεχασιάρης,αδίκησα τόν τέταρτο της παρέας,τον γνωστό σε όλους Hippo!!!

Συγχώνευση πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2013, 19:57 από Giannis Pap »

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 19:45 »
Συγχαρητήρια Σοφία μου διάλεξες ότι καλύτερο είχε η αγορά ...  :laugh1: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος manolis182

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 20:45 »
και εγω τελικα εκει εχω καταληξει  provari mini v 2.5 και σοφια μεσα σε d base tank :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2013, 21:30 από manolis182 »

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 21:49 »
nemesis sofia loki

Αποσυνδεδεμένος manolis182

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 22:38 »
πλακα πλακα τελικα η σοφια νομιζω οτι ειναι απο τους καλυτερους ατμο με πολυ ιδιετερο ντουμανι ,και η ρυθμιση υγρου ειναι ολα τα λευτα, αλλα και η καμπανα απο της καλυτερεσ που εχω δει,οσο για το σεταρισμα πολυ ευκολο για να μην πω οτι πιο ευκολο παιζει, και παλι συνχαριτηρια στον leo =Γιωργο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 22:58 »
Ήμουν και εγώ ένας απλός οπαδός της Σοφίας, μέχρι που την έστησα με βαμβάκι και ...απογειώθηκε ! τώρα είμαι φανατικός οπαδός ! Αν και είναι νωρίς ακόμα (2-3ml κατανάλωση με το βαμβάκι), νομίζω ότι μου δουλεύει πολύ καλύτερα. Το στήσιμο έγινε ακριβώς όπως με το φυτίλι με την διαφορά ότι την αντίσταση την έστριψα σε τρυπανάκι 2 mm με τα ίδια ακριβώς σύρματα που χρησιμοποιώ και για την φυτιλαντίσταση.  Αν και το τελικό αποτέλεσμα μάλλον είχε περισσότερο βαμβάκι απ' ότι ίσως έπρεπε, αφήνοντας λίγο περισσότερο ανοικτή την τροφοδοσία είναι απλά τέλεια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41145 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249653 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420603 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158447 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15781 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131322 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 186 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 205 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 209 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 309 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767700 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966