vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

87 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, Tem, pirate, aalex

Twitter

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #165 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 03:33 »

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει. Το σιλικονούχο oring της Σοφίας μπαίνει στο loki tank , με εχει παίδεψει πολύ και οταν τα κατάφερα η Σοφία δεν πέρναγε ούτε με σφαίρες απο μέσα του.
Οταν τα έχω και τα δυο στο χερι της Σοφίας δείχνει ποιο μεγάλο
 

Έχω το loki και την ΣΟΦΙΑ και συνεργάζονται αρμονικά. Την ερώτησή σου όμως δεν την καταλαβαίνω...  :idiot1: άρα δεν μπορώ να την απαντήσω. Αν μπορέσεις να μου περιγράψεις το πρόβλημα που έχεις διαφορετικά με χαρά να σε βοηθήσω.

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #166 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 09:41 »
Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει. Το σιλικονούχο oring της Σοφίας μπαίνει στο loki tank , με εχει παίδεψει πολύ και οταν τα κατάφερα η Σοφία δεν πέρναγε ούτε με σφαίρες απο μέσα του.
Οταν τα έχω και τα δυο στο χερι της Σοφίας δείχνει ποιο μεγάλο
Ειναι πιο χοντρο αν δε κανω λαθος .Βαλε υγρο η λιγο βαζελινη για να ξεκινησει να γλυστρα πιο ευκολα η καμπανα στο οριγκ .
για δοκιμασε.εαν και παλι δε δουλευει τοτε δεν κανει στο λοκι.

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #167 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 09:56 »
Καλημέρα.
Ίσως δεν τα ειπα καλα.
Βγάζω το μάυρο oring του loki και το αφήνω στην ακρη,,, παίρνω το κοκκινο σιλικονούχο oring του leo που έχει μέσα η σοφία και προσπαθώ να το βάλω στο loki.
Μου σπάει τα νέυρα αλλα στο τέλος μπαίνει,, παίρνω τωρα την σοφία και πάω να την βάλω στο loki με τον σωστό τρόπο φυσικά και δεν μπαίνει με τίποτα
Εχω την σοφία  με το τανκακι του λεο το D base και δεν εχω προβλημα
Οταν εχω και τα δυο oring στο χερι το μαυρο δηλαδη του loki και το κοκκινο σιλικονουχο του λεο το μαυρο του loki μου δειχνει ποιο μικρο
 
Δέν ξέρω αν στο έδωσα να το καταλάβεις........

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #168 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 09:59 »
Ναι το καταλαβα ,εαν δοκιμασες και λιγο βαζελινη (στο λαστιχο του ΛΕΟ και λιγο στη καμπανα ψηλα) και δεν μπαινει τοτε μη παιδευεσε .Δεν κανει.

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #169 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 15:11 »
Ναι είναι λίγο διαφορετικά, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά εγώ έχω αφήσει το μαύρο oring και βάζω drip tip με διπλό oring για να μπορεί να στροφάρει η ΣΟΦΙΑ. Στην αρχή ήταν λίγο δύσκολο αλλά όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο εύκολα στροφάρει γιατί έχει χαλαρώσει το oring, χωρίς όμως να έχει διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #170 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 18:52 »
Καλησπέρα.Σε παχυρευστα υγρα (70%vg+),ποσο ανοιγεται την καμπανα (εμπειρικα σε στροφες) στην ''ΣΟΦΙΑ''; .Επισης οσο μειωνεται η ποσοτητα υγρου στο tank,αυξομειωνεται το ανοιγμα της καμπανας ή οχι ;
  Εγω μεχρι τωρα την καμπανα την ανοιγω/κλεινω με βαση το αποτελεσμα/αποδοση.Ομως εχω παρατηρησει οτι ακομα και με το ιδιο υγρο το ποσο θα ανοιξω/κλεισω την καμπανα δεν ειναι δεδομενο (π.χ μια στροφη ή δυο/τρεις στροφες).Θα ηθελα να μαθω αν εσεις εχετε βρει κατι συγκεκριμενο.


Υ.Γ- Χρησιμοποιω το slim tank by Leo.
 

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #171 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 19:07 »
Προσωπικά στην αρχή και μέχρι να στρώσει η φυτιλαντίσταση ανοιγοκλείνω κάθε φορά που η τζούρα στεγνωνει ή παίρνω υποψία καμένου και φαίνεται ότι το χρειάζεται γιατί βγαίνουν 2-3 φυσαλίδες. Από την στιγμή που στρώσει (3-4 ml) σταθερά στην 1 1/2 στροφή ανοιχτή, για το συγκεκριμένο tank.

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #172 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 19:27 »
Περιπου την ιδια διαδικασια ακολουθω και εγω οταν βαλω μια καινουργια φυτιλοαντισταση.Ομως καμια φορα χρειαζεται να αυξομειωσω την καμπανα ακομα και οταν εχει ''στρωσει'' η φυτιλοαντισταση.Παντως  ''καψουλι'' δεν εχω παρει ποτε,παρα μοναχα υποψια καμμενου.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 19:51 »
Ανάλογα τα βολτ/βατ. Υψηλά, πιο ανοικτή η καμπάνα. Χαμηλά, πιο κλειστή.

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 13:21 »
Ο άμεσος χειρισμός της καμπάνας της Σοφίας από τον ατμιστή-χρήστη κάνει αυτόν τον άτμο ξεχωριστό, λειτουργικό και  πολύ  ακριβή σε θέμα απόδοσης. Έχεις τίγκα το τανκ με υγρό? είναι σχεδόν άδειο? τα υγρά που κάνεις έχουν μεγάλη ρευστότητα λόγω μεγάλου ποσοστού PG? ή μήπως προτιμάς περισσότερη VG? ατμίζεις σε υψηλά Watt-Volt? ή είσαι πιο light?


Με λίγα λόγια εχεις την δυνατότητα να φέρεις τον ατμοποιητή στα δικά σου μέτρα και όχι τον τρόπο που ατμίζεις στα μέτρα του ατμοποιητή.


Με την Σοφία "παίζεις μπάλα" σε υψηλό επίπεδο 90 λεπτά + τις καθυστερήσεις  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 15:21 »
Συμφωνώ και εγώ με τον "επιτέλους το έκοψα". Μετά από αρκετές μέρες πια ο Ντριπερ έχει μπει για χρήση 2 ή 3 φορές μόνο. Η Σοφία πέρα όλων των άλλων θετικών έχει πολύ καλή τροφοδοσία και έτσι προστατεύει πολύ την αντίσταση από την καρβουνίλα. Σχεδόν διπλάσια διάρκεια από τον ντριπερ στα ίδια υγρά.

Το μόνο που με δυσκόλευε είναι η πλήρωση. Δεν είναι κάτι "δύσκολο" αλλά αρκετές φορές μου έπεφτε μέσα στην καμπάνα και χυνότανε στον πόλο. Η λύση δόθηκε σχετικά εύκολα με τα δύο ντριπ τιπ του Λεο τα καινούρια, που επιτρέπουν την πλήρωση χωρίς να αφαιρεθεί το ντριπ τιπ. Η επόμενη φωτό είναι με το ένα που δεν ξέρω γιατί αλλά μου δίνει την εντύπωση του πιο σεξοδιαστροφικού ντριπ τιπ της αγοράς. Η εμφάνιση ΔΕΝ μου αρέσει αλλά στο στόμα είναι ποοοοολύ βολικό. Συν το γεγονός ότι γεμίζεις τίγκα μέχρι πάνω το έκανε από το Σάββατο να μην βγει από την Σοφία.



http://www.greekvapes.eu/NAIL/p1666110_11063670.aspx

Kαι το άλλο με την ίδια χρήση:
http://www.greekvapes.eu/-PIPE/p1666110_11063665.aspx

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 22:02 »
SOFIA με dual micro coil και cotton wick.....
λεπτομεριες εδω...

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18533.msg685954.html#msg685954

Αποσυνδεδεμένος akisjon

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 22:07 »
τι συρμα εβαλες μπαμπη?

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 22:11 »
λεπτομεριες εδω...

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18533.msg685954.html#msg685954

να μην λερώνουμε το νήμα..... ;)

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 01:00 »
Μετά από αρκετά ml με τη ΣΟΦΙΑ έχω θίξω δύο σημεία τα οποία θέλουν λίγο προσοχή.

Για αρχή να πω ότι παρόλο που είμαι γνωστός για τις απόψεις μου για τους bottom coil (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19269.0.html) με τον συγκεκριμένο τείνω να αναθεωρήσω καθώς και έχει γίνει καθημερινός μου ατμοποιητής.
Η άποψή μου βασικά δεν αλλάζει αλλά μπροστά στην απλότητα και την γεύση που προσφέρει νομίζω κερδίζει και τον ποιο απαιτητικό.

Στην δική μου βάση υπάρχει ένα μικρό κενό από την μια πλευρά του κεραμικού όταν κουμπώνει. Αν καταλάθος βάλω το συρματάκι του αρνητικού στην πλευρά αυτή ενδέχεται να έχουμε αυξομοιώσεις τάσης. Αυτό συμβαίνει γιατί από το στρίψε στρίψε της καμπάνας μπορεί να μετακινείται αφού είναι η χαλαρή πλευρά. Πάντα λοιπόν δοκιμάζω το κεραμικό πως κουμπώνει και ποια πλευρά είναι η σφιχτή και μετά λυγίζω το σύρμα καταλλήλως.

Επίσης άλλο ένα tip προσπαθώ να κόβω το σύρμα λίγο πριν ακουμπίσει τέρμα μέσα στη βάση έτσι ώστε η άκρη να μην προεξέχει καθόλου και να μην υπάρχει περίπτωση να παρασυρθεί από τις βόλτες της καμπάνας.

Και τέλος το πιο σημαντικό tip! Για κανένα λόγο μην ακουμπίσετε την φυτιλοαντίσταση ή το κεραμικό με τα χέρια! Δεν ξέρω γιατί και πως, απλά μη! Δεν ξέρω αν το έχει πάθει κανείς αλλά όσες φορές το έκανα καταλάθος να διορθώσω λίγο την αντίσταση μετά έπαιρνα την χειρότερη γεύση ever και θέλει αρκετές τζούρες να στρώσει. Αφού έβαζα με το μυαλό μου να θυμηθώ τι κινήσεις έκανα κατέληξα ότι είναι αυτό. Παραδόξως δεν συμβαίνει το ίδιο όταν επεξεργάζομαι νέα φυτιλοαντίσταση.
 



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 53 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 58 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 106 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 77 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248870 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767107 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 190 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 382 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573531 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios