vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

35 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge

Twitter

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 10:11 »
Με προλαβε ο προλαλησαντας, δεν σε αναγκασε κανεις να τον αγορασεις  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 18:33 »
Την τιμη την ανεφερε κανεις ? οκ καλο το αυτοματο κοψιμο των φυτιλιων κλπ  καλες κι οι ιδεες του κυριου Leo αλλα 50-60 ευρω ? κι μετα λεμε κινεζικο , το ιδιο θα το πουλησει σε λιγο πιο φθηνο , πιστο κλωνο στην μιση τιμη
Αν το βρισκεις ακριβο προσπερασε το .Συμφωνω με τον Γιαννη και πρεπει επιτελους φιλε μου να μαθουμε στα νηματα κατασκευαστων να γραφουμε ειτε προβληματα ειτε εντυπωσεις ωστε αυτα να ειναι χρησιμα για οποιον διαβαζει.
Το να ανφερομαστε σε τιμη νομιζω οτι εδω ειναι ατοπο.
Σημειωσε οτι δεν χρησιμοποιω τον ατμοποιητη ουτε εχω καμμια σχεση με τον κατασκευαστη.
Κουβεντα κανουμε και προσπαθω εγω προσωπικα απο εμπειριες αλλων χρηστων να δω εαν θα με καλυψει η οχι επικειμενη αγορα του .
 :thumpup:

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #137 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 18:44 »
Εγώ πάντως μετά τον Σοφία νομίζω ότι τελείωσα από αγορες ατμοποιητών. Η καμπάνα που βιδώνει ξεβιδώνει σου δίνει τη δυνατότητα να ρυθμίσεις την τροφοδοσία ανάλογα τα υγρά που χρησιμοποιείς ή τη στάθμη του υγρού στο τανκ που έχεις. Πολύ μεγάλη επιτυχία αυτό το σύστημα, δεν παίζεται!! 

Αποσυνδεδεμένος nuclear

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 21:40 »
Έτσι έλεγα και εγώ μετά τον killer 705 , αλλά απο το Σάββατο απολαμβάνω την ΣΟΦΙΑ . Πιστεύω οτι πρέπει να περιμένουμε και άλλες ευχάριστες εκπλήξεις απο τον Leo. σσ. Την έχω στήσει με βαμβάκι, με kanthal 0,28 με microcoil 1.5mm στα 4 watt η γεύση που δίνει είναι απίστευτη!!!!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 22:05 »
photo.....video να μάθουμε και εμεις :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 00:28 »
Διάβασε το νήμα από την αρχή erwtas 13 και θα τα δεις όλα ...




 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 07:21 »
Έτσι έλεγα και εγώ μετά τον killer 705 , αλλά απο το Σάββατο απολαμβάνω την ΣΟΦΙΑ . Πιστεύω οτι πρέπει να περιμένουμε και άλλες ευχάριστες εκπλήξεις απο τον Leo. σσ. Την έχω στήσει με βαμβάκι, με kanthal 0,28 με microcoil 1.5mm στα 4 watt η γεύση που δίνει είναι απίστευτη!!!!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
4watt?
μηπως εκανες ορθογραφικο λαθος?

Αποσυνδεδεμένος nuclear

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 09:23 »
4watt?
μηπως εκανες ορθογραφικο λαθος?
όχι το watt έτσι γράφεται :-)   Ήθελα να πω κάτι που αναφέρεται και σε άλλα ποστ οτι η Σοφιά παιζει Πόλυ καλά χαμηλά.

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #143 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 09:28 »
δεν το πιστευω οτι και να λετε
εγω νομιζω οτι κανετε καποιο λαθος
28αρι συρμα να αρπαει σε τοσο λιγα βατ...................
και να το δω δεν θα το πιστευω
σε λιγο θα μας πειτε οτι βγαζετε και ντουμανια..........................................

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #144 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 10:11 »
Δεν είναι όλα τα 'watt' ίδια...μπορεί να δουλεύει vamo σε ΝΟ1  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #145 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 13:52 »
Σαν υποψήφιος αγοραστής της σοφίας έχω μια απορία.Έχει δοκιμάσει κανείς την σοφία σε τανκακι απο κάρτο τυπου titan η κάτι παρόμοιο?δουλεύει σωστά?

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #146 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 14:09 »
Δεν ξέρω κατά πόσο η σοφία θα είναι πιο εύκολος ατμοποιητής σε σχέση με άλλους. Σίγουρα θα είναι πιο απλός από τον ithaka, αλλά από άλλους πιο απλούς δεν ξέρω πόσο πιο εύκολη θα είναι. Αυτά τα λέω χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ακόμα επισκευάσιμο. Μόνο από αυτά που έχω δει σε βιντεάκια.Το θέμα είναι να έχει όρεξη κανείς να κάτσει και να ασχοληθεί με τον επισκευάσιμο που θα αγοράσει. Ακόμα και τον πιο απλό να χρησιμοποιήσουμε είτε αυτός είναι η σοφία είτε οποιοσδήποτε άλλος, σίγουρα ο πρωτάρης θα τις αντιμετωπίσει τις δυσκολίες του. Αλλά είναι κι αυτό μέσα στο όλο ωραίο της υπόθεσης. Αν δεν μας παιδεύσει λίγο η πρώτη προσπάθεια δεν έχει γούστο.
Ως κάτοχος της ΣΟΦΙΑΣ μπορώ να πω ότι είναι πολύ εύκολη στο στήσιμο αρκεί να αγοράζεις τα κεραμικά με έτοιμη φυτιλοαντίσταση. Να φτιάξεις μόνος σου το κεραμικό απαιτεί αρκετές γνώσεις και εξοικίωση.  Οι 5 έτοιμες κεφαλές κάνουν 15€ και υπάρχουν σε low (1. 8) και medium (2.5) resistance. Βέβαια εκτός από το κόστος της ΣΟΦΙΑΣ θα πρέπει να υπολογίσεις και το κόστος του τανκ που θα την φιλοξενεί.
Αν κάτσεις να φτιάξεις μόνος σου την αντίσταση δύο είναι τα πιο στριφνά πράγματα που θα συναντήσεις. Το πρώτο είναι ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις και non-resistance σύρμα και δεύτερο πρέπει να περάσεις το non από κάτι μικρές τρυπούλες στο κεραμικό.
Όπως και να την χρησιμοποιήσεις πάντως το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει.  :thumpup:




Μεταφορα απο το θεμα ''Απογοητευση''
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2013, 14:14 από Vrs5 »

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #147 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 14:10 »
Δουλεύει κανονικότατα απλά επειδή οι τάπες είναι αρκετά χαλαρές θέλει πολύ προσοχή στην αναπλήρωση του υγρού του τανκ για να μην έχεις ατυχήματα...

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #148 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 14:32 »
Είμαι μεταξύ Σοφίας και kayfun lite για επόμενο μου ατμο... Με προβληματίζει λίγο η σχετική δυσκολία της Σοφίας στο στήσιμο.
Το να παίρνω πάντως έτοιμα φ/α - κεραμικό δεν παίζει για μένα... Ασύμφορο :nope:

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #149 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 14:47 »
Διαγραφή παράθεσης

Γνώμη μου πάντοτε αξίζει να ασχοληθείς με ιδιο-κατασκεύη δικών σου με κεραμικό,πόσο μάλλον όταν πρόκειται για καλής ποιότητας ατμοποιητές όπως ο Σοφία..απλά θέλει λίγη υπομονή..προσωπικά πλέον δεν με καλύπτουν ατμιστικά ατμοποιητές χωρίς κεραμικό.

Παρακαλούμε: Μην κάνετε χωρίς σοβαρό λόγο παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω. Δεν υπάρχει λόγος να συναντάμε συνεχόμενα τα ίδια πράγματα δυο και τρεις φορές!
Για σωστή χρήση της παράθεσης διαβάστε κι
εδώ.
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2013, 14:58 από Πολυκράτης »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 19 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248144 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181247 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 235 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573039 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2243 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8394 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 632 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99