vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 2 χρήστες
vsotos, Tem

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Taxiarchis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #480 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 11:08 »
Καλημέρα σε όλους.
Μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα το forum και χαίρομαι που μπορώ επιτέλους να έχω σωστή πληροφόρηση για το άτμισμα.
Ακόμα δεν έχω αγοράσει κάτι, αλλά μέσα σπό εδώ ελπίζω να βρω τι μου ταιριάζει και να ξεκινησω άμεσα

Αποσυνδεδεμένος Methodios

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχει γούστο να ξεμείνω...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #481 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 22:58 »
Καλησπέρα, παιδιά, Γιάννης από Χανιά, χαιρετίζω τους συμφορουμίτες και συνατμιστές... Μ' αρέσει το παρεάκι! Αν και δεν το πολυψάχνω το θέμα (μ' ένα hybrid είμαι 2 μήνες τώρα), μ' αρέσει να χαζεύω κόσμο που την ψάχνει περισσότερο. Με τόσα... καπνά όμως που έχουν βγει, μας έχουν κάνει λίγο αχόρταγους και ανικανοποίητους μου φαίνεται. Έχει γεμίσει μπουκαλάκια ο πάγκος κι έχει ο... Ατμός! Μ' αρέσει που υπολόγιζα αρχικά ότι θα 'βγαζα το μήνα με 20 έουρος. Τέσπα, τι φλυαρία κι αυτή, θα συναντηθούμε ξανά πίσω από κανά συννεφάκι ατμού...  :bye:

Αποσυνδεδεμένος johnk10

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #482 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 23:10 »
για σας και απο μενα ειμαι ο Γαννης καπνιζα 25 χρονια 2-3 πακετα τσιγαρα εχω καταφερει και το εχω κοψει 2 φορες..., την 1 φορα σε ηλικια 25 χρονων για 4 χρονια και (2η) φετος απο τον αυγουστο μεχρι πριν 15 μερες που ξεκινησα το ηκ γιατι το αναζητουσα παλι λογω αγχους....ΑΥΤΑ

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #483 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 00:56 »
Νέοι συνφορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.
(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2011, 02:15 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος marina

  • *
  • 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • the less you know the more you believe
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #484 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 01:36 »
καλημέρα, είμαι η Μαρίνα από Ηράκλειο, Κρήτης..ατμίζω εδώ και 10 μέρες και πραγματικά δε μου λείπει το κτ πια! Πρίν κἀπνιζα 2 πακέτα davidoff λευκά την ημέρα..τώρα ατμίζω με μανία τη γεύση σοκολάτα 18mg και ευελπιστώ να πέσω στα 6mg σιγά σιγά...αυτά..

Αποσυνδεδεμένος deepblue

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #485 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 09:49 »
Καλημέρα σε όλα τα μέλη!
Είμαι η Δέσποινα και δεν είμαι καθαρή (από κάπνισμα), αλλά ευελπιστώ να βρω κι εγώ το δρόμο μου με το ητ που ξεκίνησα εδώ και μερικές μέρες. Ego-T λοιπόν και όταν ξεπεράσω τις αδεξιότητες του αρχάριου χρήστη, θαρρώ πως θα με βοηθήσει να απεμπλακώ από την 20χρονη εξάρτησή μου.
Να ευχαριστήσω το forum για τις πληροφορίες που πήρα και ήταν σαφείς και αρκετά αντικειμενικές!

Αποσυνδεδεμένος storki

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #486 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 20:48 »
καληπσερα σε ολους και καλως σας βρηκα.
με λενε Γιωργο εχω ξεκινησει με το starter-kit της e-smoke πιστευω πως (επιδη ειμαι και καινουργιος ατμιστης) θα μαθω πολλα πραγματα σε σχεση με το η.τ. ωστε να μπορεσω κι`εγω καποια στιγμη να λεγομαι μονο ατμιστης και οχι ποια καπνιστης.


Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #487 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 00:41 »
Γεια χαρα σε όλους...  :bye:

Λέγομαι Χρήστος 29 ετών και από αύριο θα μυηθώ στον κόσμο του ατμου!  ;D

Καπνιστής από τα 18 τα τελευταια 2 χρόνια καπνιζω μόνο καπνό... 1 καπνο στις 2 μερες.

Η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά που έχω διαβάσει στο φορουμ έχω λύσει πολλές απορίες μου αλλά είμαι αναποφάσιστος στο τι ΗΤ θα αγοράσω τελικά!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2011, 18:00 από DonVito »

Αποσυνδεδεμένος sabas1908

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • e-medium ατμιστής
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #488 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 13:16 »
Καλησπέρα κι από μένα παιδιά.
Κυριάκος - 26 χρονών - καπνιστής για 12 χρόνια (σωστά, απ τα 14!!), τα τελευταία 6-7 χρόνια Marlboro Lights 100s - Ατμιστής για 1 βδομάδα!
Να μεταφέρω και την εμπειρία μου:
Έμαθα για το Η.Τ. από 2-3 ανθρώπους που δεν τους ήξερα και τους είδα να κρατάνε και να ατμίζουν ένα.
Από περιέργεια τους ρώτησα τι είναι αυτό, πως δουλεύει κτλ..
Μου εξήγησαν τα παιδιά και ο τελευταίος μου είπε μάλιστα για αυτό το φορουμ.. (Να ναι καλά το παλικάρι!)
Μετά από 2-3 μέρες εντατικού διαβάσματος εδώ στα διάφορα άρθρα και κριτικές (ούτε πανελλήνιες να έδινα!!) αποφάσισα να κάνω την κίνηση:
Πήγα στο atmistis (εκπληκτικό μαγαζάκι και ευχαριστώ μπαμπά και γιο που κάνουν εξαιρετική δουλειά!) στο Αιγάλεω (μένω 4-5 στενά πιο πάνω) και προμηθεύτηκα το πακέτο Alter eGo-T 1000 + Maxx(Marlboro) 12 MG (FA)  από υγρό.
Ενθουσιάστηκα! Όχι τόσο για την γεύση του συγκεκριμένου e-liquid, όσο για το απίστευτο αυτο μαραφέτι και την τεχνολογία του.  :D
Εδώ να σημειώσω την μεγάλη βοήθεια που πήρα απ' όλους τους έμπειρους και πιο παλιούς του φόρουμ. Πραγματικά ρε παιδιά μερικοί από σας είστε απίστευτοι στην πληροφόρηση και την βοήθεια που παρέχετε και σας αξίζει ένα τεράστιο μπράβο για τον χρόνο και τον κόπο που έχετε διαθέσει για να χτιστεί το φόρουμ.  :thumpup:
Και το λέω αυτό γιατί αν για παράδειγμα δεν διάβαζα από πολλούς ότι οι γεύσεις δεν χαρακτηρίζονται "καλές" ή "κακές" αλλά βρίσκεις με τον καιρό και με δοκιμές τα υγρά που γουστάρεις, ίσως με το Maxx, να 'χα απογοητευτεί τόσο πολύ που να το παράταγα.
Όμως αντί αυτού πήρα κι άλλα υγρά για να βρω ένα που μ' αρέσει.
Έχω δοκιμάσει ως τώρα τα εξής:
Cowboy,Tobacco 7,Virginia,RY4,Shade,Perique (FlavourArt-12mg όλα) + vanilla (Decadance-9mg).
Θα ξεχώριζα Viginia και Shade. Αυτά είναι που μ' έχουν εντυπωσιάσει περισσότερο.
Δεν έχω καπνίσει από τότε που πήρα το ego-t μου και να προσθέσω ότι δεν ήθελα καν να κόψω το τσιγάρο, απλά για οικονομία και αποφυγή των βλαβερών επιπτώσεων αποφάσισα να πάρω Η.Τ.

Αυτά από μένα παιδιά, συνεχίστε την εξαιρετική δουλειά!!

Αποσυνδεδεμένος jonnyc

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #489 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 15:09 »
Καλησπέρα σε όλους!
Εδώ και 4 ημέρες διαβάζω το forum και ομολογώ ότι έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά ειδικά για όσους σκέφτονται να ξεκινήσουν το η.τ.
Είμαι 19 και καπνίζω από τα 16 μου.Αγόρασα προχθες το πρωτο μου η.τ. e-Go T

Ευχαριστώ για όλες τις πολύτιμες πληροφορίες!

Αποσυνδεδεμένος Dragon77

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • τελος το καπνισμα, ανασα με ατμισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #490 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 01:22 »
καλησπερα ειμουν μανιωδης καπνιστης για 20 χρονια και κατι ψιλα....
εδω και ενα μηνα πηρα το natura ego-t και σωθηκα!!!!!!!!!
τωρα ειμαι αντιπροσωπος της εν λογο εταιριας
με υγρα e-liquid flavour art

Αποσυνδεδεμένος geopsimos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #491 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 01:54 »
καληπσερα σε ολους!!!!.
με λενε Γιωργο εχω ξεκινησει με το ALTER EGO-T εδω και 2 μερες και πραγματικα δεν μου λειπει το κ.τ. Ευχαριστω και εγω για τις πολλες και πολυτιμες πληροφοριες σας που με βοηθησαν να το μαθω...

Αποσυνδεδεμένος giorgos.1979

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #492 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 06:08 »
Γεια σε ολους και καλως σας βρηκα

Ειμαι απο Θεσσαλονικη 32 ετων και καπνιστης 17 χρονια . Ειμαι σε αναζητηση συσκευης να αρχιζω το ατμισμα και το φορουμ με βοηθαει παρα πολυ για να κανω την επιλογη μου. Απο δω και στο εξης μαλλον θα το επισκεπτομαι συχνα

Συγχαρητηρια για το φορουμ

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #493 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 10:38 »
Γειά σας  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #494 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 11:25 »
Η καλημέρα μου σε όλες και όλους!!!
Κλείνω τα 39 σε ένα μήνα, Λεόντιος το όνομά μου, από Θεσσαλονίκη (Καλαμαριά), παντρεμένος με μία κόρη 2 ετών.
Δεν είμαι οπαδός, μου αρέσουν όμως πολύ τα σπορ και να παίζω ο ίδιος σχεδόν τα πάντα!!!
Καπνιστής από το καλοκαίρι του 1989 και μέχρι και το απόγευμα της Πέμπτης 27/10/2011 που παρέλαβα το
πακέτο με το σετάκι του eGO-T!!! Και δεν έχω κάνει ούτε ένα κανονικό τσιγάρο από τότε!!!!!!
Μεγάλη δουλειά ίσως πούνε κάποιοι, 3 μέρες.... Αλλά για εμένα, που δεν έχω αφήσει το τσιγάρο
από το στόμα μου ούτε μια ώρα, όλα αυτά τα χρόνια, ΕΙΝΑΙ!!! Και μάλιστα ΜΕΓΑΛΗ!!!
Και ακόμα περισσότερο, που νοιώθω τόσο απολαυστικό το η.τ. που δεν θέλω, αλλά και κυρίως ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΑΝΑΓΚΗ
να ξαναγυρίσω "πίσω"!!!!! Και ας με ενοχλεί ακόμα στο λαιμό, ας με ανυσηχούν όλα τα περί εξαρτημάτων του η.τ.,
η σχετική δυσκολία στην προμήθεια των διάφορων αναλωσίμων (δεν πουλιέται και στα περίπτερα, σωστά?), κλπ...
Όντας πολ. μηχανικός στο επάγγελμα, με αρκετά χρόνια στα Δημόσια Έργα (και ότι αυτο συνεπάγεται για τους
κατέχοντες το... άθλημα), ένοιωθα πάντα ότι το κάπνισμα είναι κάτι από το οποίο δεν θα μπορέσω να ξεφύγω ΠΟΤΕ!!!
Αλλά τελικά η ζωή κρύβει καμιά φορά και ευχάριστες εκπλήξεις...  :D
Το η.τ. το είχα ακούσει εδώ και αρκετά χρόνια και το θεωρούσα μια βλακεία και μισή,
όπως και ολα τα υποκατάστατα νικοτίνης (τσίχλες, πατς κλπ).
Μέχρι που τις προάλλες ήρθε επίσκεψη ο κουνιάδος μου, με μύησε στα βασικά του η.τ. και μου έδωσε να δοκιμάσω!!
Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελλάθηκα με την πρώτη επαφή, αντιθέτως μου φάνηκε "λάϊτ" και
"τεχνητό", συγκρινόμενο τουλάχιστον με τα κ.τ. (έκανα καπνό από το 1996 περίπου).
Αλλά μου μπήκε στο μυαλό και δεν έλεγε να βγει με τίποτα τις τελευταίες μέρες!!
Βρήκα και αυτό το σάϊτ, πήρα μπόλικο θάρρος από αυτά που γράφετε, βρήκα και ένα ηλεκτρονικό μαγαζί
και χωρίς 2η σκέψη παρήγγειλα!!!!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ Κ-Α-Θ-Ο-Λ-Ο-Υ!!!
Τέσπα, μου μοιάζω σαν εκέινες τις "αληθινές νοικοκυρές" που ενθουσιάζονται με την αποτελεσματικότητα
του απορρυπαντικού στις διαφημίσεις τώρα και μάλλον το παράκανα....
Συγχαρητήρια πάντως παιδιά για το φόρουμ!!!
Ελπίζω να συνεχίσω να μπορώ να το επισκέπτομαι πολύ συχνά!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324504 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296162 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9320 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155953 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2167 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764177 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as