vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

391 επισκέπτες, 5 χρήστες
Harris, gstamatos, camber, Buliwyf, vsotos

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #465 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 17:59 »
Γεια σας, είμαι από Χανιά 39 ετών και καπνίζω τα τελευταία 22 χρόνια. Το Η.Τ. το έχω ξεκινήσει από τις 5 Οκτωβρίου χωρίς κανένα κ.τ. αν και καθε δύο ημέρες ήθελα ενα Old Horborn 25αρι.
Καλ,ως σας βρήκα λοιπόν

Αποσυνδεδεμένος JohnnyT

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #466 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 18:46 »
Είμαι ο Γιάννης 39 χρονών από Βύρωνα, ηλεκτρονικός, τεχνικός Η/Υ, προγραμματιστής (με όποια σειρά βολεύει για να βγούν "τα προς το ζήν").

Καπνίζω συστηματικά γύρω στα 17-18 χρόνια στριφτό.

Όλοι γύρω μου μου λένε ότι καπνίζω πολύ και για να το λένε όλοι μάλλον έχουν δίκιο.

Κάθε φορά που κάποιος μου λέει να το κόψω "κλωτσάω" σαν μουλάρι ή αδιαφορώ.

Πριν λίγες μέρες είδα ένα φίλο που μόλις είχε αγοράσει ένα eGO-T και δεν έδωσα σημασία. Λίγες μέρες αργότερα που μου έδωσε και δοκίμασα Η.Τ. πίστεψα ότι βρήκα την εναλλακτική λύση...

Έχω 4-5 μέρες που "αλωνίζω" μέσα στο φόρουμ και διαβάζω ότι μπορώ για ενημέρωση. (στίς 3 το πρωι ένας μουρλός στο μπαλκόνι γέλαγε με το ωραίο χιούμορ κάποιων μυνημάτων καθώς και με ένα απίστευτο avatar!!!)

Περιμένω ένα σετ eGO-W που παρήγγειλα σήμερα από Αγγλία. Ελπίζω αυτές τις μέρες που θα περιμένω, τα τσιγάρα που θα στρίψω να είναι τα τελευταία από τα κανονικά...

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #467 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 19:00 »
...Είμαι νέος στο άτμισμα και αυτό οφείλεται κυρίως στην έκθεση της Αμερικάνικης Ιατρικής Εταιρείας.

Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, το παραπάνω  το ανέφερα για να εξηγήσω για ποιο λόγο δεν ξεκίνησα νωρίτερα το ΗΤ ...

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #468 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 23:04 »
Καλησπέρα κι απο μένα Μιχάλης από Κορυδαλλό ηλεκτρονικός και τεχνικός Η/Υ,
διαβάζω εδώ και 2 μέρες το φορουμ και ψάχνω το πιο ιδανικό για εκκίνηση ΗΤ.
Χρήσιμα πολλά απο τα άρθρα για τους αρχάριους.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #469 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 00:02 »
Καλησπερα στην παρεα.
Κωστας καπνιστης 20 χρονια και απο εχτες ατμιστης.
Ειναι η δευτερη προσπαθεια μου με ΗΤ και πιστευω οτι ειμαι πιο ετοιμος απο την πρωτη τουλαχιστον ψυχολογικα.

Καλως σας βρηκα !!!!

Αποσυνδεδεμένος yianniss

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #470 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 00:03 »
Καλησπέρα σε όλους! Γιάννης από Αθήνα, 37 ετών..
Κάπνιζα (!!) 19 χρόνια (30-40 τσιγαράκια την μέρα) με εξαίρεση ένα διάλλειμα 3 μηνών.
γ@#ώ την νικοτίνη μου, γ@#ώ! :P


Αποσυνδεδεμένος metaxamotis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #471 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 12:53 »
Γιάννης 28 ετών από Ηράκλειο Κρήτης.
εδώ και πολύ καιρό διαβάζω το φόρουμ και έφτασα επιτέλους στην απόφαση να αγοράσω ένα Ego-T της Joyetech.
μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα βρήκα μια άκρη από εργοστάσιο της Κίνας με αυθεντικά προϊόντα επιβεβαιωμένα και από την ίδια τη joyetech(μέχρι και mail τους έστειλα για να μου εγγυηθούν την 100% γνησιότητα).
μόλις το πάρω στα χέρια μου θα σας πω εντυπώσεις.
 ;D

Αποσυνδεδεμένος stavrele

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Η αξία του νικημένου δίνει αξία στο νικητή.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #472 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 16:46 »
Γεια χαρά ονομάζομαι Σταύρος είμαι 31 ετών
κάτοικος αττικής και περίπου 15 χρόνια καπνιστής.
Από σήμερα το γυρίζω στον ατμό και ευελπιστώ να
απαλλαχτώ  μια και καλή από τα κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος tastza

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • DivideD+ODYSSEAS, EXTREME+A2TM
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #473 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:09 »
Καλησπερα σε ολους ειμαι ο Τασος και απο τις 29 09 2011 ατμιστης.Πιο πριν καπνιζα ενα 25αρι Old Holborn μπλε ανα δυο μερες απο το 1994.Ηδη εχω δει διαφορα στην αναπνοη στην κουραση και γενικα στη φυσικη κατασταση. Ατμιζω ενα Giant της Nobacco με μη καπνικες γευσεις για να μου θυμιζει λιγο ναργιλε!!! με 16αρι υγρο. Καλως σας βρηκα  :bye:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #474 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:34 »
Καλησπερα αγαπητοι και αγαπητες !

τη στιγμη αυτη σας γραφω χωρις να διακρινω καλα την οθονη επειδη την ΚΡΥΒΕΙ ΤΟ ΝΤΟΥΜΑΝΙ ΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΜΟΥ ΤΣΙΓΑΡΟΥ!!! ειμαι ειλικρινα ενθουσιασμενος και ευχαριστω το forum γιατι η αναγνωση του με βοηθησε να διακρινω μια διαφορετικη διασταση στο θεμα σταματαω το καπνισμα
(το οποιο ΔΕΝ θα ξαναρχισω καθως ειμαι ηδη φανατικος και εμπειρος ατμιστης . Ατμιζω εδω και 45 περιπου λεπτα!). Αρχισα στα 17 τη ρυπαρη συνηθεια. Ρυπαρη αλλα τη λατρεψα απο την πρωτη τζουρα. Εκανα πακετο εξαρχης.Στη συνεχεια 2 πακετα. Ειμαι 38. Το ειχα κοψει μαχαιρι (ουτε τζουρα) στα 31 για 5 χρονια γεματα. Κυλησα εκ νεου ηλιθιωδως (μονο ετσι το ξαναπιανεις οπως πολλοι απο εμας  γνωριζουμε απο πρωτο χερι) εδω και 2 χρονια με τη γνωστη μου αξιοπιστια στην αποδοση (2 πακετα στο χαλαρο)

Το  forum με βοηθησε γιατι διαβαζα και ενιωθα οτι μιλανε και ατομα με την κουλτουρα  την αναγκη αλλα και τα ζορια του καπνιστη. Ατομα που εχουν ξυπνησει με στομα τσαρουχι , που εβηχαν επι 10λεπτο το πρωι, που ανεβαιναν σκαλα βλαστημωντας , που βρωμαγαν στα παιδια τους και στους φιλους τους.  Ατομα που εσβηναν το πολλοστο τσιγαρο τους μπουχτισμενοι γνωριζοντας ταυτοχρονα οτι σε λιγα λεπτα θα αναψουν το επομενο. Ατομα που μισουσαν το τσιγαρο αλλα συγχρονως το λατρευαν. Ατομα που εχουν δει και την "καλη" οψη του. Παρεα, κουβεντα , κρασακι, καφεδακι, μετα το σεξ, μετα το φαι , μετα τη βουτια  ! Ατομα οπως εγω... Αυτα τα ατομα  φαινεται (ετσι ενιωσα) απο το forum  οτι καλυφθηκαν σε μεγαλο βαθμο ή και εντελως απο το η.τ.  κρατωντας  τα ωραια (γιατι να τα στερηθεις ντε και καλα) και αφηνοντας πισω τους τα (περισοτερα) ασχημα.  Προχτες στο τελος της ημερας μετα απο 40-45 κ.τ. η κορη μου (5  ετων ) μου ειπε "μπαμπα βρωμας τσιγαριλες" ... Αυτο ηταν απο τα ασχημα. Με το η.τ. θα το αφησω πισω.  Ευχαριστω το forum γιατι συνεβαλε στη βεβαιοτητα οτι αφηνω πισω μου το κ.τ. και τα ασχημα του. Την προηγουμενη φορα ηταν για 5 χρονια, τωρα θα ειναι για παντα. Και σε τελικη αυτη τη φορα παντα θα μπορω να ριξω τις τζουρες μου απο το η.τ.!!! 

Με συνατμιστικους χαιρετισμους

Μάρκος

 

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #475 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 12:36 »
Καλημέρα κι από μένα. Ξεκίνησα την Δευτέρα με ένα Alter ego T και παρά τα όποια προβλήματα, γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η συμβολή του forum ήταν τεράστια στο να αλλάξω τρόπο ζωής, αφού κατά ένα περίεργο τρόπο, από τη Δευτέρα που ξεκίνησα, δεν μου έχει λείψει καθόλου το τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #476 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 12:39 »
Γεια σας και χαρά σας !

Με λένε Νίκο 43 Ετών, εκ Θεσσαλονίκης αλλα μένω πολλά χρόνια στο Ηράκλειο της Κρήτης.
Είμουν προγραμματιστής, και τώρα εργάζομαι σαν σύμβουλος λογισμικού & μηχανογράφησης επιχειρήσεων.

Καπνίζω απο τα 16 μου, και έχω φτάσει στο σημείο να μην θυμάμαι τον εαυτό μου χωρίς κ.τ.

Είχε καταντήσει αηδία, διότι κάπνιζα στριφτό (drum ασπρο) , και πάντα ο χώρος που εργαζόμουν η που βρισκόμουν ήταν γεμάτος με απομεινάρια καπνό, και το τασάκι τίγκα στα τσιγάρα.
Είχα αγοράσει πριν δύο χρόνια από ένα φαρμακείο ενα η.τ. που έμοιαζε με κ.τ. στην όψη, αλλά η ποσότητα ατμού που έβγαζε , η γεύση του, και η απουσία throat hit, με απογοήτευσαν και έτσι το παράτησα γυρνώντας και πάλι στο κ.τ.

Πριν μία εβδομάδα είδα τον μπατζανάκη μου να ατμίζει ένα Ego-T της Joytech και με εντυπωσίασε η ποσότητα του ατμού! Δεν μπορύσα να πιστέψω εκείνο το ντουμάνι! Μου έδωσε και δοκίμασα, και αμέσως είδα στον ορίζοντα την εναλλακτική που έψαχνα. Αγόρασα την επόμενη μέρα ένα δικό μου, και απο τότε (σχεδόν δύο εβδομάδες) είμαι ΑΚΑΠΝΟΣ!

Βέβαια παιδεύτηκα πολύ για να βρώ το σωστό υγρό  γιατί ο τύπος που πουλούσε τα η.τ. είχε κάτι υγρά που όποτε τραβούσα τζούρα ένιωθα ότι  άτμιζα ναφθαλίνη.

Θέλω να σας συγχαρώ για το φόρουμ, και να προτρέψω οποιονδήποτε καπνιστή διστάζει επειδή φοβάται την έλλειψη του κ.τ. να το δοκιμάσει. Εγώ τα κατάφερα σχεδόν χωρίς προσπάθεια!



Νίκος


Αποσυνδεδεμένος Xenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • 28η Οκτωβρίου είπα ΟΧΙ στο τσιγάρο..
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #477 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 19:22 »
Γεια χαρά σε όλους.
Εδω και αρκετό καιρό είχα πει στον εαυτό μου πως μόλις έκλεινα τα 40 (  :'( ) θα σταματούσα το κάπνισμα.Τώρα εφτασε η ώρα με μια μικρή καθυστέρηση (λόγω ελειψης η.τ ).
Θεωρητικά απο αύριο το πρωί θα είμαι κάτοχος ενός Giant ή ενός Hybrid.
Παω να διαβάσω :)

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #478 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 20:16 »
Γεια χαρά κι από μένα. Είμαι 29 ετών και καπνίζω από τα 17 μου. Προχτές ξεκίνησα δυναμικά με ένα ego-t και βλέπω να με κερδίσει πολύ άνετα το η.τ. Είναι όντως ένας εναλλακτικός τρόπος καπνίσματος ο οποίος αν συνδυαστεί και με λίγο θέληση μπορεί να σας απαλλάξει από το τσιγάρο για πάντα. Προς το παρών αρκούμαι στο να απολαμβάνω το νέο μου η.τ. χωρίς απώτερο σκοπό. Συγχαρητήρια στο forum για την κίνηση και για τις κατατοπιστικές συζητήσεις.

Αποσυνδεδεμένος savvas74

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #479 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 23:12 »
Καλησπέρα σε όλους!
Εδώ και 4 ημέρες διαβάζω το forum και ομολογώ ότι έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά ειδικά για όσους σκέφτονται να ξεκινήσουν το η.τ.
Είμαι 37 και καπνίζω από τα 16 μου (21 χρόνια είναι πολλά).
Ήρθε η ώρα όμως!
Σε λίγες μέρες θα έχω το πρώτο μου η.τ.

Ευχαριστώ για όλες τις πολύτιμες πληροφορίες!
Θα τα λέμε συχνά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324511 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296168 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509798 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as