vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

90 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, manoslykos, Milarepa

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Taskon

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #330 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 22:39 »
Καλησπερα και απο μενα, λεγομαι Τασος και θελω να σας ευχαριστησω για τον απιστευτο ογκο πληροφοριων που βρηκα στο forum. Πρωτιστως βεβαια να ευχαριστησω τον αδελφο μου Gekoo, o οποιος με εβαλε στο tripaki και μου εμαθε και το forum. Καπνιζω περιπου 20χρονια και τωρα μεγαλώνοντας και με παιδια ειπα να το κοψω. Αυτα για αρχη δεν γραφω αλλο  γιατι διαβαζω με μανια :D
Θα τα λεμε απο δω και περα συχνα!!

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #331 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 23:59 »
Γειά σας, είμαι ο Παναγιώτης και είμαι από Θεσσαλονίκη. Είμαι 27 ετών και καπνίζω από τα 17 μου. Ξεκίνησα το κάπνισμα χωρίς λόγο και αιτία (και τώρα το πληρώνω).

Είμαι φοιτητής του τμήματος Αυτοματισμού (αν και το καλοκαίρι τελειώνω) και η βασική μου ασχολία (εκτώς από το να τελειώσω το ρημάδι) είναι ο Υπολογιστής, η μουσική και ο ταινίες. Αύριο το πρωί (28/9) θα παραλάβω το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο και ελπίζω να μείνω ικανοποιημένος ώστε να απαλλαγώ από τα δεσμά της στάχτης.

Χαίρομαι που βρηκα αυτό το forum διότι με βοήθησε πολύ στην κατάλληλη επιλογή (είχα μαύρα μεσάνυχτα). Έχετε κάνει όλοι πολύ καλή δουλειά. Το βρήκα τυχαία καθώς έψαχνα πληροφορίες για το η.τ. αφού τις προάλες είδα έναν που κάπνιζε και είπα να δω τι παίζει. Η αλήθεια είναι ότι όταν έμαθα την αρχική τιμή.... τα έχασα... ξοδεύω λίγα λεφτά για τσιγάρα (ακόμα πιο λίγα αν ανέβω Σκόπια και περάσω απο Duty Free) και μου φάνικε ακριβό. Αλλά διαβάζοντας και μαθαίνοντας περισσότερα, κατάλαβα ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Ελπίζω αύριο όλα να πάνε καλα.

Αποσυνδεδεμένος Zero

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα Όνειρα της Νεφέλης
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #332 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 11:32 »
Καλημερα στο φορουμ  :bye: με λενε Ομηρο καπνιζω απο τα 18 μου και ειμαι αισιως 39 χρονων,καπνιζα δυο 25αρια πακετα Pall Mall πορτοκαλι και πριν λιγο καιρο το γυρισα σε καπνο ελεω κρισης και για να το ελαττωσω οσο μπορω,ελπιζω με την βοηθεια του φορουμ να αλλαξω σε ηλεκτρονικο τσιγαρο και να απαλλαγω τελειως απο τα συμβατικα τσιγαρα-καπνους

Αποσυνδεδεμένος iLuSioN

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Fortuna Favet Fortibus
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #333 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 19:11 »
Καλησπέρα κι απο μένα  :)
Είμαι ο Αλέξανδρος και γενικά είμαι καλά! Ειδικά απο τότε που ανακάλυψα το Η.Τ  ;D
Μένω Αθήνα στο Κρυονέρι, 25 χρονών, είμαι πυροτεχνουργός (οπού βλέπετε πυροτεχνήματα, πέζει να είμαι τριγύρο :tongue_smilie: ),
και μου αρέσουν πολύ τα PC, τα κατσαβίδια, τα καλώδια και γενικά οτι μπορώ, το κάνω βίδες και το ξαναφτιάχνω καλύτερο  :D
Κάπνιζα απο τα 15 μου και το Η.Τ. είναι απο τις καλύτερες ανακαλύψεις που θα μπορούσαν να μου τύχουν, είναι απλά φανταστική εμπειρία.
Και εκτός αυτού, το μόνο που με έκανε χωρίς κόπο και προσπάθεια να μην ξαναβάλω Κ.Τ στο στόμα μου!
Το φόρουμ το πέτυχα μετα τις  πολλές έρευνες και αναζητήσεις που έκανα αφού ξεκίνησα το Η.Τ πριν από περίπου ένα μήνα.
Βλέπω οτι έχετε μια καλή παρέα και οτι μπορώ να βοηθηθώ και να βοηθήσω οπότε να'μαι και γω  :))
Καλώς σας βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #334 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 21:30 »
Χαιρετώ την παρέα!
Θανάσης με 43 χρόνια στην καμπούρα εκ των οποίων τα 25 καπνιστής εκ των οποίων τα 20 στριφτό.
Καμιά δεκαριά μέρες που μπήκα στον κοσμο του ατμού και ανακάλυψα και το φόρουμ.
Πολύ πράμα ρε παιδιά! Κάθε μέρα διάβασμα!
Να'στε καλά για την κατάθεση γνώσης και εμπειρίας.  :)

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #335 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 23:27 »
kαλησπερα παιδες και καλως σας βρηκα.ειμαι ο μακης 36 ετων παντρεμενος και καπνιστης απο τα 18.18 χρονια δηλαδη.απο χτες ειμαι ατμιστης ενος egot και σας ευχαριστω ολους που μεσα απο τα σχολια σας με παρακινησατε να ασχοληθω και δεν μου λειπει καθολου το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος PanosZervos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #336 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 08:40 »
Γειά και χαρά. Με την βοήθεια του η/τ κατάφερα να κόψω το κάπνισμα μετά από 26 χρόνια και παραμένω άκαπνος για περίπου ένα χρόνο. Ξεκίνησα με njoy όμως επειδή είμαι μουσικός και το περιβάλλον ενός studio η ενός μαγαζιού είναι κομμάτι θορυβώδες και αποφορτιζόντουσαν οι μπαταριές του njoy, μετακινήθηκα σε ένα ego... Τώρα τελευταία άρχισα να ασχολούμαι με τις αλχημείες παλεύοντας να φτιάξω τα δικά μου υγρά... Που θα πάει... Ελπίζω με την βοήθεια από τα άλλα μέλη του forum να τα καταφέρω... Καλώς σας βρήκα... 

Αποσυνδεδεμένος maraki_17

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #337 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 16:38 »
Γεια σας κ απο μενα!!!Ειμαι η μαρια κ χρειαζομαι τα φωτα σας!Θελω να ξεκινησω το ΗΤ κ σκεφτομαι για το Εlips...κανω 20-25 τσιγαρα ακθε μερα κ λεω να παω προς το ΗΤ..Ειμαι αναμεσα στο hybrid κ στο Elips.Προσπαθω να βρω διαφορες κ ποιο ειναι καλυτερο αλλα ακομα στη απορια ειμαι!!!

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #338 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 18:44 »
Χαιρετω την παρεα και εγω. Ειμαι απο θεσνικη ιδ. υπαλληλος 44 χρονων, καπνιζα σαν καπνοδοχος απο τα 23 με μεσο ορο 2 πακετα την ημερα και πριν απο 3 ημερες μετα απο ερευνα στο web πηρα το πρωτο μου ηλεκτρονικο τσιγαρο 510Τ της OVALE. Παιδια ηδη νιωθω διαφορετικα και  νομιζω οτι θα με βοηθησει να το κοψω εν καιρω..... ειδομεν, να μην λεμε και μεγαλα λογια. Συγχαρητηρια για το site στους διαχειριστες. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zaf

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #339 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 19:28 »
Την καλησπέρα μου !
Είμαι ο Δημήτρης, κάτοικος Ρεθύμνου τα τελευταία 20 χρόνια της ζωής μου, - πλέον Ρεθυμνιώτης-, γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα...
 Καπνιστής τα τελευταία 15 χρόνια, 2,5 περίπου πακέτων την ημέρα, με κάποιες υπερβολές σε εξόδους μου. Είχα κι ένα ευχάριστο διάλειμμα 10 μηνών περίπου χωρίς τσιγάρο, αλλά από βλακεία ξαναγύρισα σε αυτό...
Πήρα η.τ. πριν ανακαλύψω το forum και έχω περάσει έκτοτε αρκετές ώρες διαβάζοντας αναλύσεις, σχόλια, κριτικές, ανακαλύπτοντας τον ατμιστικό κόσμο....
Ξεκίνησα το η.τ. πριν 20 μέρες περίπου αλλά συνεχίζω να καπνίζω κιόλας κ.τ  >:(
Ξεκίνησα με ego-t και αρκετά παρελκόμενα, στην ουσία έπεσα με τα μούτρα, τις τελευταίες μέρες όμως ανακάλυψα τα clearomizer και με έχουν κερδίσει....
Για να δούμε τί θα δούμε....
Καλή μας συνέχεια...

Αποσυνδεδεμένος gtsagas

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #340 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 19:44 »
καλησπερα και απο μενα

ειμαι ο Γιωργος και ειμα 37 χρονων
καπνιζα 20 χρονια και τωρα ειπα να ατμιζω (2 μερες σημερα)

ελπιζω να το κρατησω

ειμαι απο ηρακλειο κρητης

Αποσυνδεδεμένος sfiklee

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #341 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 21:39 »
γεια σας παιδακια ειμαι ο νικος,αθηνα,42 ετων.καπνιζω απο τα 18 μου... :'( το τελευταιο καιρο ενιωθα οτι ειμαι τελειωμενος...και ημουν. πριν 8 μερες ειδα φιλο μου με η.τ και ειπα '' τωρα 'η' ποτε ''  ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ το τσιγαρο  8 μερες τελειως. δε μου λειπει καθολου,νιωθω κοροιδο που καπνιζα τοσα χρονια.Ελπιζω να μη το ξαναβαλω ποτε στο στομα μου.
Την βρισκω με το ατμισμα αρκετα . το φορουμ ειναι πολυ καλο και με βοηθησε να καταλαβω πολλα πραγματα και για το τσιγαρο  :tongue_smilie: ,και για το η.τ :respect: . χαιρομαι πολυ που ειμαι σ'αυτην την παρεα.
 ΔΕ ΚΑΠΝΙΖΩ...ΑΤΜΙΖΩ

συσκευη...  nobacco hybrid

Αποσυνδεδεμένος Giannisp

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
    • ηλεκτρονικο τσιγαρο
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #342 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 06:12 »
Γειά σας και απο εμένα!

Ήρθα στην παρέα σας γιατί θέλω να μάθω κάποια πράγματα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο απο πρώτο χέρι διότι έχω ακούσει τόσες πολλές και παράλληλα εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις για το προϊόν αυτό.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #343 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 10:38 »
Nά'μαι κι εγώ..! 8)

Λίγες μέρες χωρίς τσιγάρο λοιπόν και αφού πήρα μπόλικη βοήθεια απ'το φόρουμ αποφάσισα να κάνω εγγραφή για πιθανές απορίες που θα μου δημιουργηθούν στο μέλλον.

Προς το παρόν καλώς σας βρήκα! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 10:52 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος Moontraveller

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #344 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 13:18 »
Καλως σας βρηκα και εγω!!4 μερες χωρις κ.τ. και ουτε που μου περναει απο το μυαλο.Τελευταια καπνιζα στριφτο καπνο γυρω στα 30-35 τσιγαρα ημερησιως.Ολα μεχρι στιγμης κυλουν μια χαρα   :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240683 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500466 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan