vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος unsung

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #360 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:50 »
Γεια χαρά σε όλους σας, Γιωργος. Χαρουμενος ατμιστής εδώ και 5 μήνες. Αν και είμαι μέλος εδω και κάποιο μικρό διάστημα στο φορουμ είπα σήμερα να αξιωθώ και να συστηθώ. Ήμουν φανατικός καπνιστής σχεδόν 20 χρόνια. Προσπάθησα αρκετές φορές να κόψω το δηλητήριο χωρίς επιτυχία. Μέχρι και ηχητικά μυνήματα έβαζα την ώρα που κοιμόμουν, τι να πεις.... υποτίθεται ότι περνούσαν στο υποσεινήδητο και σε βοηθούσαν να το κόψεις. Τους τελευταίους 5 μήνες αισθάνομαι ότι έχει συμβεί ένα ΘΑΥΜΑ στην ζωή μου. Απο την πρώτη ημέρα που δοκίμασα το ητ ήξερα ότι βρήκα την λύση. Θα χάρω πολύ να μιλήσω με άλλους ατμιστές και να ανταλλάξω απόψεις για διάφορα θέματα, γειά χαρά.

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #361 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 15:30 »
Καλησπέρα φίλοι συν-ατμιστές!

Είμαι ο Γιώργος απο Αθήνα και μετά απο 15 χρόνια καπνίσματος αποφάσισα να το ξεφορτωθώ το κολόπραμα και να αρχίσω το άτμισμα με απότερω μελλοντικό σκοπό την οριστική διακοπή της συνήθειας.

Ατμίζω με έναν Nobacco Giant και δηλώνω ιδιαίτερα ευχαριστημένος τουλάχιστον μια βδομάδα τώρα.

Απο υγρά χρησιμοποιώ French Pipe και Cigar και με ικανοποιούν και τα 2 ιδιαίτερα.

Αποσυνδεδεμένος djvasilis

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #362 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 20:25 »
καλησπερα και απο εμενα ειμαι ο βασιλης απο αθηνα 31 χρονων, ημουν καπνιστης απο 14 χρονων και εδω και 6 ωρες
περιπου ειμαι ατμιστης, πηρα το ego-t 1000 mg και απο υγρο 8 νικοτινι με γευση virginia της e-liguid , τωρα σιγουρα θα χρειαστω την βοηθεια σας γιατη οπως καταλαβατε ειμαι πρωταρης :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος mps

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #363 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 21:27 »
Kαλησπέρα και απο μένα. Μπήκα στον κόσμο του Η.Τ εδώ και 12 ώρες περίπου.Επέλεξα το  NOBACCO "Hybrid". Αν εκανα καλά η κακά θα φανεί στο μέλλον. Πάντως μέχρι στιγμής όλα καλά.
Το γεγονός οτι δεν μου έχει ξεφορτίσει ακόμη η πρώτη μπαταρία να υποθέσω οτι είναι καλό σημάδι, ετσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΤ71

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #364 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 18:38 »
Καλησπερα σε ολους κι απο εμενα.
Αν και δε συμπαθω τις αυτοπαρουσιασεις...θα κανω την καρδια μου πετρα να πω δυο λογια και για εμενα.  :D
Ειμαι η Κατια απο Αθηνα,καπνιστρια 20 χρονια (αρα και προσφατως πρωην εφηβη για τυχον ηλικιακες αποριες)
Εγινα ατμιστρια πριν 7 ημερες ...ολοκληρες!
Το ηλ.τσιγαρο το ειδα στις φετινες διακοπες μου και το δοκιμασα,απο μια φιλη μου.
Μου αρεσε η ιδεα και η γευση αλλα οχι το συγκεκριμενο προιον.Οταν επεστρεψα λοιπον αρχισα να το ψαχνω στα διαφορα σαιτ.Το αποτελεσμα (ισως γνωστο σε πολλους) ;
Ξενυχτια,πονοκεφαλοι και φυσικα παφα πουφα ατελειωτα μπροστα στο πι σι μου...μεχρι που βρηκα το ευλογημενο τουτο το σαιτ και ειδα επιτελους φως (στο τουνελ ε και στην υγεια) μου!
Παρακολουθουσα ως επισκεπτρια (με αρκετες αποτυχημενες προσπαθειες εγγραφης μου) περιπου 1 1/2 μηνα,συζητησεις και συμβουλες εμπειρων και μη χρηστων.
Κατοπιν βαθυτατης σκεψης και περισσυλογης...αποφασισα κι εκανα την αρχη μου με giant nobacco,υγρα nobacco 11+ 6 νικοτινη,αρωμα μηλο,εχοντας μεινει μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστημενη....και ζητησα βοηθεια για την εγγραφη μου απο τη διαχειρηση...εχοντας μεινει εντυπωσιασμενη απο την ευγενεια και την εξυπηρετηση της!
Να ΄μαι λοιπον εδω κι εγω!
Ενα ευχαριστω σε ολους για τη βοηθεια σας κι ενα μπραβο για την εξαιρετικη σας δουλεια!

υ.γ για πρωτη μου φορα κ.τσιγαρακι ουτε 1 ως τωρα!!! :angel:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #365 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 00:25 »
Καλημέρα!!
Είμαι η Ζώζα από Αθήνα, 39 χρονών και είμαι στα πρόθυρα ηλεκτρονικού ατμίσματος! :))
Ακόμα είμαι στο ψάξιμο για το τι τσιγάρο πρέπει να αγοράσω αλλά ελπίζω να καταλήξω σύντομα.
Καλή συνέχεια και καλή δύναμη σε όλους μας! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nickma

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #366 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 01:04 »
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ,

Είμαι ο Νίκος και εδώ και 10 ημέρες είμαι καλά. Μετά από παρότρυνση του κουμπάρου μου, και συνατμιστή μου πλέον, δοκίμασα το η.τ. και αμέσως κατάλαβα ότι το κ.τ. τέλος. Τόσο απλά.

Η ατμιστική μου πορεία ξεκινά με το  NOBACCO "Hybrid" και μέχρι στιγμής όλα πάνε πολύ καλά. Από υγρά NOBACCO RY3 16mg (χάλια) αλλά παραδόξως μαζί με το NOBACCO APPLE 11mg βγαίνει ένα πολύ καλό υγρό.

Όλο αυτό το διάστημα διαβάζω τα θέματα του φόρουμ ώρες ατελείωτες. Πάνω που λέω ότι κάτι αρχίζω και καταλαβαίνω αντιλαμβάνομαι ότι θέλω πολλούς φούρνους ακόμα. Επειδή πάντως με το η.τ. θα πορευτώ για πολλά χρόνια ήδη έχω ξεκινήσει να προμηθεύομαι (σιγά σιγά) κομμάτια για το δικό μου mod (ξεκίνημα με GG STEALTH) και έπονται μπαταρίες, φορτιστές, ατμοποιητές και όλα τα καλούδια.

Καλώς σας βρήκα και εύχομαι να συνεχίσετε την εξαιρετική δουλειά που κάνετε μέχρι τώρα.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #367 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 09:48 »
Καλημερα και απο εμενα, με το ονομα μου Βαγγέλης, ετων 33, χρονια καπνιστης και ατμιστης πλεον ενος NOBACCO Hybrid για τις τελευταιες 23 μερες!!!

Αποσυνδεδεμένος takisalex

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #368 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 12:04 »
Γειά σε όλους.
Είμαι ο Τάκης, 38 ετών, και εδώ και περίπου 2 μήνες έχω αρχίσει το Η/Τ.
Προς το παρόν διαβάζω, μαθαίνω, παθαίνω, και φυσικά ξοδεύω μέχρι να καταλήξω σε κάτι που θα με ικανοποιεί.
Να είστε όλοι καλά.

Αποσυνδεδεμένος ThanosK

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #369 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 14:52 »
Καλησπέρα σε όλους,
Είμαι ο Θάνος ,21, ατμίζω έδω και 4 ολόκληρες μέρες  ;D , μετά από 5 χρόνια κ.τ. .
Έχω ξεκινήσει με ένα ego-t της joytech και το ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο από το κ.τ .
Το forum σας με βοήθησε πολύ στην απόφαση να πάρω η.τ. , και μπορώ να πω πως είναι ένα από τα καλύτερα που έχω δει.
Καλώς σας βρήκα και συνεχίστε την καλή δουλειά!

Αποσυνδεδεμένος Leonidas

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #370 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 17:27 »
Γειά σας παιδιά.
Άρχισα κι εγώ χτες με ένα Nobacco Hybrid. Δεν κάπνιζα πολύ. 5-6 στριφτά με φίλτρο την ημέρα το καλοκαίρι και 5-6 τη βδομάδα το χειμώνα. Πες περίπου 3-4 την ημέρα μέσο όρο. Έτσι δεν περιμένω να δω μεγάλη διαφορά στο πως αισθάνομαι. Για μια πρώτη ερώτηση, μπορώ να χρησιμοποιήσω υγρά άλλου κατασκευαστή;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #371 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 14:12 »
Ονομάζομαι Στέλιος, ειμαι ανδρας 36 ετών, πρώην ΒΑΡΥΣ καπνιστης επι εικοσι και πλεον χρονια(δυομιση με τρια πακετα των 100mm) , ερασιτέχνης-πλην όμως συστηματικός- αθλητης εδώ και 7 χρόνια και εχω ξεκινησει το ατμισμα εδω και 5 μερες... Δεν εχω καταφερει ακομα να ικανοποιω την καπνιστικη μου αναγκη αποκλειστικα με ηλεκτρ. τσιγαρο αλλα πλέον δεν καπνίζω παραπάνω απο 4-5 "κανονικα" τσιγαρα την ημερα... Σκοπευω και ελπιζω να σταματησω εντελως το "κανονικο" κάπνισμα το συντομοτερο δυνατο...(ήδη η αισθηση της γεύσης μου αντιδρα άσχημα στον καπνό)...

Αποσυνδεδεμένος dimkap7

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #372 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 14:47 »
ειμαι 43 χρονων και κανω τσιγαρο απ τα 15 πιστευω οτι αργησα να καταλαβω το κακο που κανει φυσικα καλιο αργα παρα ποτε εδω και 1 εβδομαδα ατμιζω και τα παω πολυ καλα με τον εαυτο μου και με τουσ γυρω μου.φυσικα δεν το κρυβω οτι μου κανουν και πολυ καζουρα οτι ατμιζω σαν τρενο κ.λ.π τελοσ παντων εγω το απολαμβανω και το γουσταρω.το μονο που δεν ξερω ποσο ειναι νομιμο και ποσο παρανομο.εγω παντωσ ειπαμε  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος mrfield

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #373 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 20:10 »
Γεια σε όλους τους ατμιστές .Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι Θηροφύλακας .Αυτό είχε ως αποτέλεσμα μιας και δουλέψω νύχτα σε συνθήκες βαρεμάρας και ησυχίας να καπνίζω 1 25g καπνό την ημέρα .Έχω γίνει ατμομηχανή εδώ και 6 ημέρες και έκανα ένα τσιγάρο μόνο την πρώτη ημέρα .Καλώς σας βρήκα  :o

Αποσυνδεδεμένος cookie-dog

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #374 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:29 »
Γεια χαρα,

Ειμαι 32 χρονων, φανατικος καπνιστης 14 χρονια, και πλεον φανατικος ατμιστης καθως τις τελευταιες 4 ημερες αλλαξα ροτα και ξεκινησα το η.τ χωρις να μου εχει ερθει η παραμικρη επιθυμια για να καπνισω εκτοτε.

Ανυπομονω να μαθω περισσοτερα για το ητ καθως νιωθω πολυ αρχαριος για να διαβασω ολα τα θεματα του φορουμ.

εν καιρω ομως....

Χαιρετισμους!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6213 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117242 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569405 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763389 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog