vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

389 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #300 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 16:42 »
Καλησπέρα. 30 ετών. Κάπνιζα από τα 16 -μέχρι και πριν μια εβδομάδα-, περίπου 2 πακέτα τσιγάρα την ήμερα. Έχω ξεκινήσει με ego-t. Καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος HLIAS747

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI/LAVA/ΤΡΑΓΟΣ/EVIC
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #301 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 18:08 »
Γεια σας και από μένα :tongue_smilie:
Καλός σας βρήκα και σας εύχομαι καλά ατμίσματα :thumpup:
Είμαι ο Ηλίας ετών 42 και από τις αρχές του Αυγούστου ξεκίνησα το ηλεκτρονικό τσιγάρο, και δεν έχω βάλει στο στόμα μου κ.τ .
Μένω στο Κερατσίνι είμαι ΗΛ.ΜΗΧ.Τ.Ε. και λόγο της δουλειάς μου (για όσο θα την έχω..... :hmmm:) κάνω και κανένα ταξιδάκι.
Ξεκίνησα με πακέτο της OVALE eGo-T και με υγρά μαμά από την FlavourArt.
Κατόπιν αγόρασα τις πρώτες ύλες από την FlavourArt , μια ζυγαριά από την λαχαναγορά.... ;D και ετοιμάζω τις δικές μου δημιουργείες :tongue_smilie:.
Ψάχνοντας στο δίκτυο σας ανακάλυψα, και από τότε μαζί.
Βρίσκομαι στο στάδιο της οργάνωσης, είδη περιμένω από τον Μανώλη και την πανέμορφη Ρόδο κάτι καλούδια...   8)
Έχω τρέλα με τα αυτοκίνητα, τους υπολογιστές, τις ηλεκτρονικές κατασκευές, τα ενυδρεία (έχω πολύ υλικό για φίλτρα....).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 06:27 από HLIAS747 »

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #302 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 21:36 »
καλησπερα με λενε Νικο ειμαι 27 και ειμαι απο Κομοτηνη.Καπνιζω απο τα 18 μου αλλα δυστυχως πολυ...2-3 πακετα την ημερα απο τα βαρια :p . Πριν λιγες μερες ηρθε ενας ξαδερφος μου απο αθηνα με το ovale ego-t και ψηθηκα να ξεκινησω το ατμισμα.Ακομα ειμαι στην φαση που προσπαθω να καταλαβω τι και πως και τι να παραγειλω και μπορω να πω δεν εβγαλα πολυ ακρη αν και κατασταλαξσα καπου.Με "αγχωνει" το γεγονος οτι ειμαι βορεια ελλαδα γιατι δεν ξερω αν εχει εδω και που καταστηματα με ητ και ανταλακτικα/υγρα και δεν ξερω αν καποις συμφορουμιτης ειναι απο εδω κοντα για καποιες οδηγιεσ live.Ελπιζω ολα να πανε καλα και μολις ξεκινησω-κανω την αγορα θα σας ενημερωσω.μεχρι τοτε πολυ διαβασμα :/


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 01:43 από nikolis2000 »

Αποσυνδεδεμένος gteri

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #303 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 22:06 »
Καλησπερα κι απο εμενα.Με λενε Γιωργο και ειμαι 35 χρονων.Ειμαι νεος χρηστης ηλεκτρονικου τσιγαρου...μολις 5 ημερες κι μου αρεσει απιστευτα πολυ.Εδω και 5 μερες δεν εχω αναψει τσιγαρο και δε μου λειπει καθολου.Καλως σας βρηκα και υποσχομαι να μοιραστω μαζι σας καθε μου καινουργια εμπειρια σε αυτο το καινουργιο χωρο που μπηκα...

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #304 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 20:17 »
  Καλησπέρα και από μενα σε όλη την ατμοπαρέα! Ειμαι ο Σπήλιος, 30 ετών από Αθήνα, ασχολούμαι με τα λογιστικά και τον ελεύθερό μου χρόνο τον αφιερώνω στις μεγάλες μου αγάπες, που είναι η φωτογραφία, το ενυδρείο μου, ο σκυλάκος μου, η πεζοπορία-ποδηλασία στο βουνό και τέλος μου αρέσει να χαλαρώνω με έναν καφέ ακούγοντας τις αγαπημένες μου μουσικές jazz - rock.
 
 Κάπνιζα από 17 ετων, πέρασα από πολλές μάρκες, camel, prince, lucky strike κάνοντας 1 πακέτο την ημέρα. Για 6 χρόνια έκανα drum μπλε χωρίς φιλτράκια των 50γρ μέσα σε 3 μέρες, βέβαια τότε δεν δουλευα οπότε του εδινα και καταλάβαινε! Τα τελευταία 4 χρόνια έκανα εναν old horlborn κίτρινο των 25γρ μέσα σε τρείς μέρες.  Η αλήθεια είναι ότι με είχε μπουχτίσει το τσιγάρο, είχα κάνει πολλές προσπάθειες να το κόψω μαχαίρι αλλά χωρίς αποτέλεσμα,  συνήθως μετά από 3-4 μέρες το ξανάρχιζα με έντονο το αίσθημα της απογοήτευσης. Τα στερητικά ήταν πολύ άσχημα και σε συνδιασμό με την γεμάτη στρες δουλειά μου  φάνταζε απίθανο να το κόψω!

   Την προηγούμενη εβδομάδα άρχισα να ψάχνω νέους - εναλλακτικούς τρόπους διακοπής και είπα να δοκιμάσω και την λύση του ηλεκτρονικού τσιγάρου, χωρίς πολύ σκέψη και διαβάζοντας εδώ εμπειρίες άλλων ατόμων πήρα την απόφαση να το τολμήσω. Το Σάββατο 17/9 αγόρασα της Nobacco το Giant την ίδια μέρα πέταξα τσιγάρα, απομάκρυνα τασάκια-αναπτήρες και αρχίσαμε με την κοπέλα μου το H/Τ το οποίο μας ικανοποιησε πλήρως. Με εξαίρεση την χθεσινή μέρα που είχα κάποια στερητικά η σημερινή πάει πάρα πολύ καλά  σε σημείο να μην σκέφτομαι το ΚΤ. 

  Αυτήν την στιγμή εχω πάρει 2 υγρά της Nobacco, το Virgina των 6mg και το All senses με 9mg σκοπός και στόχος είναι κάποια στιγμή να μείνω στα 6mg και μετά να παίζω εναλλαξ από 6-0mg και τέλος 0mg και απλά να αρωματίζω τον χώρο!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!! :bye:


Αποσυνδεδεμένος manolishatz

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #305 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 21:22 »
καλησπέρα στο ωραίο φόρουμ!
με λένε Μάνο και είμαι από Χανιά, κάπνιζα περίπου 19 χρονιά πάντα άφιλτρα τσιγάρα, συνηθως καπνό old holborn μπλε και κίτρινο.
άρχισα το η.τ. επειδή το έβλεπα όλο και περισσότερο μπροστά μου σε γνωστούς και φίλους.
να είμαι ειλικρινής απο την πρώτη μέρα που άρχισα το η.τ. δεν αναζήτησα το κανονικό τσιγάρο.
κάνω το royal steam 9mg της νομπακο, είμαι μια χαρά και συνεχίζω ακάθεκτος.

ως τώρα έχω βγάλει τα μάτια μου στο φόρουμ να διαβάζω και να μαθαίνω.

 ευχαριστώ όλους τους φίλους και τις φίλες που καταθέτουν απόψεις και συμβουλές.

Αποσυνδεδεμένος konpis

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #306 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 22:46 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΩΣΤΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΗΛΕΙΑΣ,ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ.ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΤΜΙΣΜΑ.ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΚΑΙ..... ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος coyote

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #307 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 20:54 »
Γεια χαρα και απο εμενα παιδια.
 Καλως σας βρηκα και καλα ατμισματα σε ολους  μας.
 Λεγομαι Σταυρος και ειμαι 36 χρονων. Τυχαια συναντησα εναν συμφορουμιτη σας και μου προτεινε να σας κανω κι εγω παρεα και οπως καταλαβατε το βρηκα πολυ καλο σαν ιδεα.
 Χρονια καπνισματος 16 πανω κατω αν και εως τοτε φανατικος αντικαπνιστης.....τι να πει κανεις.
 Εχω 20 μερες που αγορασα ηλεκτρονικο τσιγαρο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, δεν καπνισα ακομη ουτε ενα κανονικο και ελπιζω να μην το κανω. Επισης ειμαι ασχετος απο μοντελα και τυπους Η.Τ. οποτε δεν θα επεκταθω προς αυτην την κατευθυνση. Το βασικο ειναι οτι αγορασα ενα eGo-T με 1100mA μπαταρια και ειμαι ικανοποιημενος.
Τα υπολοιπα στην πορεια....να ειστε ολοι καλα.

Αποσυνδεδεμένος palmira7

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #308 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 08:35 »
καλημέρα..

εγώ ξεκίνησα κάπως ανάποδα στο φόρουμ.. πρώτα διάβασα διάφορα άρθρα σχετικά με τι η.τ να προμηθευτώ, ζήτησα συμβουλές, μου δόθηκαν πολλές και μετά ανακάλυψα την αυτοπαρουσίαση!!!

είμαι η αφροδίτη λοιπόν, 33 χρονών, καθηγήτρια ισπανικών και καπνίστρια από τα 17..πάντα έλεγα ότι θα το ξεκινήσω επειδή το θέλω και θα το κόψω πάλι όταν θέλω...
έφτασε η στιγμή που περίμενα.. μπούχτισα από το τσιγάρο και βασικά ανακάλυψα ότι μόνο ένα ευχαριστιέμαι κατά τη διάρκεια της μέρας...μία φορά πέρυσι κατάφερα να το κόψω για 5 μέρες με την βοήθεια της τσίχλας.. αφορμή για να το ξαναξεκινήσω ήταν μια ιδιαίτερα στενάχωρη κατάσταση που έπρεπε να αντιμετωπίσω.. όπως είπα ήταν η αφορμή, η αιτία όπως ανακάλυψα πρόσφατα είναι αυτή η εγκεφαλική εξάρτηση του να κάνει το χέρι απλά την κίνηση προς το στόμα.. για αυτό και στράφηκα προς το η/τ.
ακόμα καπνίζω καπνό old holborn λευκό (θέλω να πιστεύω ότι χθες αγόρασα τον τελευταίο μου καπνό) και αυτό γιατί μόλις προχθές ανακάλυψα το site και έχω περάσει 2 μέρες διαβάζοντας και συζητώντας με τα παιδιά εδώ μέσα..
και για να είμαι ειλικρινής.. είχα τις επιφυλάξεις μου για το η.τ αρχικά γιατί μου φαινόταν πολύ ακριβό για να τα δώσω με τη μία, και μετά γιατί 2-3 γνωστοί μου δεν τα κατάφεραν και ξαναγύρισαν στο κ.τ. Αλλά είπα να δώσω μια ευκαιρία στον εαυτό μου, όταν ο φίλος μου που καπνίζει πολύ περισσότερο από μένα μου πρότεινε να αγοράσουμε το η.τ. και να τελειώνουμε μια για πάντα με το κ.τ

έφτασα λοιπόν σήμερα μαζί με τα mail μου να ανοίγω και το site για να συνεχίσω την έρευνα.. με την βοήθεια αρκετών από εσάς κατέληξα με ποιο η.τ να ξεκινήσω και τώρα το μόνο που μένει είναι να βρω ένα κατάστημα στην περιοχή μου για να πάω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα..

αυτά
ευχαριστώ πολύ
αφροδιτη

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #309 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 09:52 »
Καλημερα κι απο μενα :bye:
Ειμαι η Ειρηνη,καινουργια στην παρεα και μ'αρεσει πολυ εδω μεσα,εχει τα παντα!Συγχαρητηρια στα παιδια για τη δημιουργια του χωρου,πιστευω οτι βοηθαει παρα πολυ τους καινουργιους στο....αθλημα του Η.Τ.
Ειμαι 40 χρονων,μαμα 2 αγοριων,το ενα υπηρετει τωρα την μαμα πατριδα και το δευτερο ταλαιπωρει τους καθηγητες του στο γυμνασιο ;D
Λατρευω τον Αρκα(φαινεται κι απ'το αβαταρ,αλλωστε),ειμαι φανατικη γαβρινα(με διαρκειας στον ναο),εχω ενα σκυλο που τον λατρευω και εναν μικρο κηπακο που ειναι το χομπυ μου και ο τροπος για να χαλαρωνω,μετα απο δουλεια 6 μερες την εβδομαδα :tongue_smilie:
Καπνιζω(δεν λεω καπνιζα),απο τα 16 μου και τα τελευταια χρονια ειχα φτασει αισιως τα 2 πακετα καθημερινα.
Το ηλεκτρονικο τσιγαρο το γνωρισα μεσω του αντρα μου,ο οποιος εδω και μερικα χρονια κανει κατα καιρους προσπαθειες να κοψει το καπνισμα με διαφορους τροπους(τσιροτα,τσιχλες,ταματα στη Μεγαλοχαρη κ.λ.π ;D)
Η αληθεια ειναι οτι προσωπικα ποτε δεν με ειχε απασχολησει το θεμα,2 φορες στην ζωη μου το ειχα κοψει αναγκαστικα,λογω εγκυμοσυνης στα παιδια μου,αλλα μετα απο αυτη την αναγκαστικη διακοπη,δεν ξανασκοτισα το κεφαλακι μου με το θεμα.
Πριν 2 χρονια περιπου που εμαθα οτι ο μεγαλος μου γιος καπνιζε,αρχισα να το επεξεργαζομαι...εσωτερικα το θεμα.Πως να συμβουλεψεις το παιδι σου και να το αποτρεψεις να καπνιζει,οταν εσυ καπνιζεις μες τη μουρη του σαν τσιμινιερα? :dontknow:
Δοκιμασα να το κοψω με ενα Η.Τ που ειχε παρει ο αντρας μου εκεινη την εποχη απο καποιο φαρμακειο,αλλα σε 3-4 μερες η προσπαθεια πηγε στο βροντο...με την ελλειψη νικοτινης,τα νευρα μου ηταν στην τσιτα ολη μερα,σε σημειο που ο αντρας μου με παρακινησε να...ξαναρχισω το καπνισμα ::)για να ηρεμησουμε οικογενειακως!
Εκανα καποιες προσπαθειες απο μονη μου,οριζοντας ημερομηνιες π.χ.μεχρι τα γενεθλια μου και μετα τελος,μεχρι τον καινουργιο χρονο και μετα τελος,μεχρι την επισημη απαγορευση σε δημοσιους χωρους και μετα τελος,μεχρι την επομενη ανατιμηση και μετα τελος :confused1:ενα τελος που ηταν παντα πολυ προσωρινο.
Το καινουργιο αποκτημα του αντρα μου για την διακοπη του καπνισματος,ηταν ενα υβριδικο Η.Τ με 900αρα μπαταρια και καπνο 24αρι tobacco(PLAN "B") της Νobacco,που εφερε πριν 20 μερες περιπου ενα απογευμα,μετα τη δουλεια.
Μου το παρουσιασε περιχαρης,λεγοντας μου οτι υπαρχει μεχρι και ειδικο φορουμ(εσας εννοουσε ;)),που ειναι για ολους αυτους τους ανθρωπους που ασχολουνται με τα Η.Τ με πολλες χρησιμες πληροφοριες και συμβουλες.
Να πω την αληθεια,θεωρησα οτι ειναι μια απο τις πολλες φορες που ξεκιναει  να το κοψει με ακρατο ενθουσιασμο....μεχρι την επομενη που θα στριψει το επομενο τσιγαρο,λεγοντας οτι μαλλον το timing δεν ειναι σωστο,εχει πολυ αγχος αυτη την εποχη κλπ,κλπ,διακαιολογιες που εχω μαθει να ακουω ολα αυτα τα χρονια που προσπαθει ::)
Και οταν μου προτεινε να παρω το ενα απο τα 2 μαζι μου το πρωι στην δουλεια,του εκοψα κατευθειαν τη φορα,λεγοντας του οτι,εγω θα παρω και το πακετο τα τσιγαρα μου μαζι 8) και αν "γλιτωσω" 4-5 τσιγαρα με τον τροπο αυτο, κερδος θα ειναι.
Την αλλη μερα στην δουλεια και μετα στο σπιτι μεχρι αργα το βραδυ,δεν ειχα αναψει Κ.Τ :confused1:
Αφου αργα το βραδυ αναψα 1 επιτηδες,χωρις να το θελω,γιατι δεν μπορουσα να το πιστεψω οτι δεν το ειχα ζητησει ολη την ημερα :oΜε τις πρωτες 2 τζουρες το εσβησα!
Απο εκεινη την ημερα ατμιζω σχεδον αποκλειστικα,με μονη διακοπη το διαστημα που το τσιγαρακι μου εμενε απο μπαταρια και το ειχα στη φορτιση.Εχθες το απογευμα πηγα και πηρα ενα δικο μου σετ απο τον Δημητρη στη Νικαια και ετσι τωρα πια,δεν εχω καμμια δικαιολογια,ειμαι μια μελλοντικη...πρωην καπνιστρια ;)
Απο υγρα εχω δοκιμασει 2-3 γευσεις,αλλα μεχρι στιγμης παραμενω λατρης του tobacco plan B 24mg,αυτου που με εκανε να ...κολλησω με το Η.Τ αρχικα.
Θα ειμαι εδω να τα λεμε,συγχωρηστε μου καποια λαθη στις ονομασιες καθοτι ειπαμε ,αρχαρια ::) και ευχαριστω και παλι ολους οσους με την παρουσια τους εδω,βοηθανε τα καινουργια μελη(εχω ριξει πολυ μελετη λεμε ;D)

Αποσυνδεδεμένος Στέλιος

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Χαρούμενα Ατμίσματα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #310 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 17:11 »
Γειά χαρά!
Με λένε Στέλιο...και είμαι καλά!!!!  :tongue_smilie:
Όντως αισθάνομαι λίγο σαν αλκοολικός σε προσπάθεια διακοπής. Εδώ που τα λέμε και το τσιγάρο έξη είναι.
Είμαι παρά κάτι 40 και καπνίζω από τα 16 μου περίπου 50 - 60 τσιγάρα την ημέρα, μέχρι πριν περίπου 5 ημέρες.
Στο παρελθόν το είχα κόψει άλλη μια φορά για 12 μήνες, με μεγάλη δυσκολία στην αρχή και ηλιθιωδός ξανάρχισα. Απο τότε διάφορες απόπειρες απεξάρτισης απέτυχαν παταγοδώς και ιδιαίτερα επώδυνα. Τσίχλες, αυτοκόλητα, χάπια και λοιπά συναφή: κανένα αποτέλεσμα, το δέ στερητικό εφιάλτης! Αυτή τη φορά σκέφτηκα να δοκιμάσω το Η.Τ. . Ευτυχώς!!!!!!!!!!!  :thumpup:
Εδώ και 5 ημέρες ούτε ένα κανονικό τσιγάρο, με όλους μου τους συνεργάτες να καπνίζουν σα ρώσικες τσιμινιέρες μπροστά μου. Κανένα πρόβλημα!
Χρησιμοποιώ ένα eGo-T, με κανονικό ατμ (συντώμως θα δοκιμάσω τον LR) και υγρό των 24 ή των 18 mg εναλλάξ και με καλύπτει πλήρως. Συνάντησα διάφορα προβληματάκια, κυρίως με τους ατμ, αλλά αυτά είναι για άλλο thread και εν πάσει περιπτώση μάλλον ξεπεράστηκαν!
Το μέλλον θα δείξει, αλλά για την ώρα δηλώνω ενθουσιασμένος!

Αποσυνδεδεμένος christodoulos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #311 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 18:44 »
Καλησπερα σε ολους σας , και καλως σας βρηκα .
Χριστοδουλος ονομαζομαι ειμαι στα 30 , και την τελευταια εβδομαδα μετα απο 12 χρονια καπνιζματος εχω ανακαλυψει το "ατμιζμα"  . . .  μπορω να πω πως δεν μου εχει λείψει ιδιαιτερα το παραδοσιακο τσιγαρο και θελω να πιστευω πως ειμαι στον σωστο δρόμο  . . .   Ετσι βρηκα και αυτο το site , το φόρουμ , απο την αναζητηση να σας πω την αληθεια για ενα εστω μειονεκτημα του ηλεκτρονικου τσιγαρου σε σχεση με την υγεια μας . . .
Να στε ολοι καλα , και ελπιζω να τα λεμε συχνα . . .

Αποσυνδεδεμένος cmik1976

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #312 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 16:30 »
Καλησπέρα,

Είμαι ο Χρήστος από τον Πειραιά, 35 χρ. και μετράω 20 ημέρες χωρίς κ.τ. :D
καπνίζω από τα 18 μου , την τελευταία 15ετια τουλάχιστον 2 25αρια stuyvesant  κόκκινα, καθημερινά!
Λογιστής στο επάγγελμα (κανένας πελάτης...ατμιστής...ρε παιδία)

Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση με την χρήση του η.τ., είναι πως δεν μου λείπει η
παλιά μου συνήθεια και με καλύπτει πλήρως η νέα μου. Θεωρώ τον εαυτό μου εθισμένο στην νικοτίνη κ επιτέλους ίσως βρήκα μια οριστική λύση να απαλλαχτώ από το τσιγάρο. (κ.τ.) Δεν έχω κάνει ούτε ένα κ.τ.  έκτοτε, και με την συσκευή είμαι ευχαριστημένος 100% (nobacco hybridic)
και την συνιστώ ανεπιφύλακτα.
 Μια παρατήρηση για τους νέους. Ξεκινώντας παρτε τουλάχιστον 2 γεύσεις (έτοιμα μπουκαλάκια) , ή κ περισσότερες αναλόγως οικονομικών δυνατοτήτων, ώστε να επιλέξτε αυτό που σας ταιριάζει. Επίσης ίσως πάρτε λίγο βαρύτερα.

Συνεχίζοντας ,  δεν θα ξεχάσω την πρώτη μέρα που αγόρασα την συσκευή κ τα υγρά ένιωθα πως έκανα κάτι παράνομο, πως έψαχνα την δόση μου, σαν πρεζόνι ένα πράγμα. Δεν πειράζει όμως χαλάλι, είμαι πεπεισμένος πως άξιζε τον κόπο.

Επιλογικά στους "παραδοσιακούς κ παλιούς" καπνιστές , τους καλώ να ηλεκτονικοποιηθουν, πληροφορίες χρήσιμες θα βρουν αρκετές εδώ - αξίζει.

Καλά ατμισματα

Αποσυνδεδεμένος Glorfindel

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #313 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 16:43 »
Γεια σας. Ονομάζομαι Βασίλης. Είμαι 20 χρονών και εδώ και κάποιο καιρό σκέφτομαι να αρχίσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Το κάπνισμα το άρχισα πριν 1 χρόνο και κάτι. Ανά περιόδους έκανα πάνω από μισό πακέτο, έως και 1. Όμως σιγά σιγά αποφάσισα ότι πρέπει να το προσέχω πάρα πολύ. Σε συνδυασμό με το ότι η μητέρα μου είναι πολλά χρόνια καπνίστρια και δεν μπορεί να το κόψει άρχισα να βάζω στο μυαλό μου ότι πρέπει να το μειώσω. Τώρα κάνω περίπου 5 τσιγάρα την ημέρα με διάφορες αυξομειώσεις. Όταν έμαθα για το η.τ. και διάβασα τις εμπειρίες διάφορων χρηστών από εδώ μέσα κατάλαβα ότι ίσως υπάρχει και κάτι καλύτερο από το να μειώσω όσο μπορώ το κ.τ. ~ να το αντικαταστήσω με κάτι πολύ πολύ λιγότερο βλαβερό!

Σήμερα έκανα την παραγγελία μου από αυτή τη σελίδα -> http://www.stopit.gr/kapnisma/
Σας το λέω για να μου πείτε αν έκανα καλά. Επέλεξα το μοντέλο * EGO 650 * .
Ποια είναι η γνώμη σας;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #314 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 21:11 »
Kαλησπέρα κι από μένα. Χάρη με λένε, είμαι 35 και κάπνιζα εδώ και 15-20 χρόνια. Τώρα ατμίζω εδώ και ένα μήνα με nobacco ego-t. Ελπίζω να το σταματήσω κι αυτό κάποια στιγμή...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597267 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357787 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591947 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios