vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

356 επισκέπτες, 1 χρήστης
jim356

Αυτοπαρουσίαση μελών

vp

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #285 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 19:02 »
 :bye: Καλησπέρα σε όλους τους αγαπητούς συνατμιστές, είμαι ο Βαγγέλης από Αθήνα 48 χρονών και κάπνιζα στριφτό για 30 χρόνια κατά μέσο όρο 30 κτ την ημέρα.
Από τις 8 Αυγούστου ξεκίνησα να ατμίζω χωρίς να έχω βάλει κτ στο στόμα μου και πιστεύω πως αυτή η προσπάθεια είναι και η τελειωτική δεν θα το ξαναβάλω.
Συγχαρητήρια σε όλους του forum για την άπλετη βοήθεια και την ενημέρωση συνεχίστε την καλή δουλειά,  μαζί σας κι εγώ από δω και πέρα όπου μπορώ να βοηθήσω.

Αποσυνδεδεμένος dionissis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #286 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 21:54 »
Γεια χαρά σε όλο το φόρουμ.
Είμαι ο Διονύσης 48 χρονών από Κερατσίνι, μουσικός, παντρεμένος και έχω τρία παιδιά.
Κάπνιζα από τα είκοσι μου συστηματικά, εννοώ 1 πακέτο τη μέρα, στην αρχή τσιγάρα και αργότερα στριφτά άφιλτρα με καπνό drum.
Κάτι οι περιορισμοί, κάτι οι συνεχόμενες αυξήσεις αλλά και το θέμα υγείας με προβλημάτιζαν ομολογώ αρκετό καιρό στο να το κόψω.
Η αφορμή μου δόθηκε όταν είδα συνάδελφο, πρώην μανιώδη καπνιστή να ατμίζει και να είναι ευχαριστημένος.
Μπήκα λοιπόν σε διαδικασία να ψάχνω για το ηλ. τσιγάρο στο ίντερνετ όπου πήρα χρήσιμες πληροφορίες από το φόρουμ σας, φόρουμ μας για μένα πλέον και σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.
Εδώ και μια βδομάδα ατμίζω έχοντας το hybrid της nobacco.
Όλα μια χαρά, χρησιμοποιώ υγρό Virginia hight με νικοτίνη τώρα για αρχή.
Χαίρομαι που θα τα λέμε από εδώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 02:41 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος poldo

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #287 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 12:14 »
γεια σας κι απο εμενα ονομαζομαι κωστας και ειμαι ατμιστης εδω και ενα μηνα περιπου, αγορασα ενα ego-t μετα την παρακινηση ενος φιλου και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αφου σταματησα το τσιγαρο μετα απο 14 χρονια. σιγα σιγα  ψαχνομαι οπως κι εσεις με ατμο καρτο κλπ. χαιρομαι που υπαρχει ενα τοσο ενημερωμενο φορουμ ωστε να βοηθαει εμας τους νεοτερους, ελπιζω να μπορεσω κι εγω με την σειρα μου να βοηθησω με γνωμες και αποψεις...

Αποσυνδεδεμένος ntoymani

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #288 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 10:59 »
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.Με λένε Γιώργο(τραγουδάω που και που,αντίθετα με το άσμα του Μαζωνάκη):),είμαι 43 ετών και έφτασα ως εδώ προσπαθώντας να μάθω πληροφορίες για το ητ,λόγω του οτι καπνίζω 3 πακέτα την ημέρα και προσπαθώ να βρω ενα τρόπο να το κόψω.Ελπίζω και εύχομαι να τα καταφέρω με τη χρήση του ητ.Σ'αυτό βέβαια θα συμβάλετε και σεις ,αν θέλετε,με την πολύτιμη βοήθεια σας!:).Είμαι απο Κορινθία και μένω τα τελευταία 10 χρόνια Αθήνα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος christina32

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #289 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 19:05 »
καλησπέρα σας είμαι η Χριστίνα και μόλις πριν 3 εβδομάδες ξεκίνησα και εγω το ηλεκτρονικό τσιγάρο  :D
ομολογώ πως είναι πολύ καλυτερο απο ότι περίμενα  :thumpup
δοκίμασα ενα κανονικό τσιγάρο  την πρώτη εβδομάδα που ξεκίνησα το ΗΤ και πραγματικά δεν μου άρεσε καθόλου    :D και ελπιζω να συνεχίσω έτσι!!!!

Αποσυνδεδεμένος panosmgr

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #290 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 23:44 »
Να χαιρετησω κι εγω την παρεα. Με λενε Πανο, και η καπνιστικη μου πορεια εχει ως εξης:
Για 10 περιπου χρονια Camel, για τα επομενα 3 στριφτο ενω τον 1μιση τελευταιο χρονο καπνιζω πιπα (κατα βαση αρωματικους καπνους και λιγοτερο λατακιες και βιρτζινιες) κανοντας επισης 3 με 5 ΚΤ την ημερα οχι γιατι τα ηθελα αλλα γιατι για πρακτικους λογους δεν μπορουσα σε καποιες περιπτωσεις να καπνισω πιπα.

Το θεμα ειναι οτι αυτα τα 3 εως 5 Κ.Τ. δεν τα απολαμβανα με τιποτα! Δεν ηθελα πλεον να καπνιζω αλλο Κ.Τ. και μετα απο τυχαια κουβεντα με φιλο, ηρθε στο μυαλο μου το Η.Τ. Και απο τη στιγμη που ηρθε... αρχισα να ψαχνομαι.

Περασα πολλες ωρες την τελευταια εβδομαδα στο forum διαβαζοντας παααρα πολλα θεματα, πηγα (για λιγο) στην προχθεσινη συναντηση στο Olympico, μιλησα με τον panosfc και τον jeke04 και απο σημερα το μεσημερι  ειμαι υπερηφανος κατοχος Η.Τ.  :D

Nobacco Giant και Hybrid-e για αρχη με Plan B Vanilla 11mg.

Απο τα πρωτα ακομα 2-3 ατμισματα ημουν σιγουρος οτι βρηκα τον απολυτο αντικαταστατη των στριφτων που εκανα. Και τωρα... μερικες ωρες αργοτερα ειμαι πλεον 100% sure που λενε και στο χωριο μου  8)

Αυτο που εισπρατω τεχνικα απο το ΗΤ βρισκω οτι ειναι παααρα πολυ κοντα στο καπνισμα της πιπας που ουτως ή αλλως απολαμβανω.

Δεν τα "βρηκα" μονο με τη γευση και το χτυπημα. Η γευση υπερβολικη, μπουχτιστικη για  γουστα μου και το χτυπημα καπως δυνατο.

Αυριο το πρωι νεα επισκεψη στην 7ης Μαρτιου στη Νικαια για νεο e-liquid (μαλλον καπνικο) και μαλλον σε 6mg  :yes:



Αποσυνδεδεμένος ARIS1983

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #291 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 23:58 »
Γεια χαρα και απο εμενα! Αρης απο Πειραια, 28 χρονων, ατμιζω εδω και 20 μερες περιπου μεχρι που αρχισα να αντιμετοπιζω καποια προβληματα με το H.T. και μετα απο googlαρισμα ανακαλυψα το φορουμ και ενα μεγαλο μπραβο σε ολους εδω για την προσπαθεια τους ητε για να κοψουν το Κ.Τ. ητε επειδη ενημερωνουν, βοηθουν και βοηθιουνται μεσω του φορουμ. Ευτυχως ποτε δεν ειμουν φανατικος καπνιστης, τυχαινε να περασουν 2-3 μερες χωρις να εχω κανει τσιγαρο και τυχαιναν και μερες που εκανα 6-7 τσιγαρα, απο την μερα που αρχησα ομως να ατμιζω μια φορα δοκιμασα να κανω ενα στριφτο και το εσβησα μετα απ ο4-5 τσουρες. Καλη συνεχεια!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #292 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 10:55 »
Γεια σας, εδω και λιγες μερες σταματησα τα τσιγαρα και πλεον ατμιζω, το συστηνω ανεπιφυλακτα.
Συγχαρητηρια για το ωραιο φορουμ

Αποσυνδεδεμένος kollias

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #293 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 21:35 »
Καλησπέρα.
Ονομάζομαι Κώστας και είμαι μανιώδης καπνιστής (50 τσιγάρα την ημέρα).
Μου αρέσει το κάπνισμα αλλά όμως δεν αισθάνομαι καλά (βρωμάω, πονάει το στήθος μου, δεν έχω αντοχές κλπ). Όλοι τα ξέρετε αυτά.
Ψάχνωντας λοιπόν κάποια λύση ανακάλυψα το ηλ. τσιγάρο και είπα να δοκιμάσω. Το φόρουμ με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. Παράγγειλα λοιπόν εχθές το nobacco hybrid και ένα μπουκαλάκι υγρό με γεύση camel και 16mg νικοτίνη. Μόλις το παραλάβω και αρχίσω το άτμισμα θα ποστάρω εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος spy

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #294 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 11:29 »
geia sas kai apo emena.den kapniza poly kairo se sygkrisi me alla melh [peripoy 4xr.] eimai 35xr mhxanikos mia mera eida kapoion atmisti sto magazi moy kai apo ekei xekinisan ola.phra ovale afoy dokimasa me apotyxia kati allo prwta.den tha anaferw ti.kai apo 1.5 paketo den kanw katholoy pleon para mono to ego.kai ayto elaxisto pleon tha lega.

Γεια σας και από εμενα.δεν κάπνιζα πολύ καιρό σε σύγκριση με αλλα μέλη [περίπου 4χρ.] είμαι 35χρ μηχανικός μια μέρα είδα κάποιον "ατμιστή" στο μαγαζί μου και από εκεί ξεκίνησαν όλα. Πήρα οβάλε αφού δοκίμασα με αποτυχία κάτι άλλο πρώτα, δεν θα αναφέρω τι, και από 1.5 πακέτο δεν κάνω καθόλου πλέον παρά μόνο το eGo και αυτό ελάχιστο πλέον θα 'λεγα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 16:13 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #295 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 12:22 »
Καλημέρα στην ατμοπαρέα κι από μένα, είμαι 44 χρονών με λένε Στέλιο και κάπνιζα κ.τ. 23 χρόνια, τον τελευταίο καιρό ένα drum πορτοκαλί 25g σε 2 μέρες... Εδώ και ένα μήνα ατμίζω ego-T ovale και είμαι πολύ ικανοποιημένος... Εχω δει αρκετές διαφορές στον οργανισμό μου, προς το καλύτερο φυσικά, συγχαρητήρια για το κατατοπιστικότατο φόρουμ, συνεχίστε την καλή δουλειά... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aiwa

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #296 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 22:12 »
Καλησπερα και απο εμενα ειμαι ο Γιωργος και ειμαι 34 χρονων απο σημερα ξεκινησα το Η Τ.Αντε και καλα ατμισματα

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #297 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 15:34 »
Γεια σας κοπελια κι απο μενα ,να πω κατ αρχας συγχαρητηρια για το σαιτ και τη δουλεια που κανετε..
Με λενε Μιχαλη κι ειμαι 24 απο Χανια..
Καπνιζα απ τα 17 2 πακετα prince και μετα που το γυρισα σε καπνο
μισο old holborn τη μερα..
Εδα ομως ατμιζω μ ενα ego-t που ευελπιστω να αλλαξω ομως
κι ελπιζω να συνεχισω το ατμισμα..
Καλα ατμισματα το λοιπως..

Αποσυνδεδεμένος tolismam

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #298 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 04:14 »
Γεια σας, με λένε Τόλη είμαι 35 ετών και καπνίζω από τα 16. Απο 28 Αυγούστου χρησιμοποιώ ένα ego-t. Κάπνισα μόνο μια φορά  κανονικό τσιγάρο που μάλιστα το πέταξα γιατί μου βρομούσε,
καλώς σας βρήκα   

Αποσυνδεδεμένος xaniotissa

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #299 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 16:08 »
Καλως σας βρηκα με λενε Αναστασια,
ειμαι νεα ατμιστρια εφτασα ως εδω γιατι εχω καποιο προβλημα με το ηλεκτρονικο μου τσιγαρο !
ελπιζω να βρω καποια βοηθεια!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541418 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50153 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357745 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11508 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193039 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios