vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Aoratix

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #255 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 09:53 »
Καλημέρα και απο εμένα ειμαι ο Γιώργος ατμίζω εδω και 2 μήνες χωρίς να εχω κάνει κανένα κ.τ :thumpup: Αρχισα με EGO-T και τώρα εχω το ALD ego-808 (ICE) και δεν το αλλάζω με τίποτα! :thumpup: :thumpup:Καπνίζω απο τα 15 μου και ειμαι 40(πολυ πισσα ρε παιδια! φτανει να ασφαλτοστρωσουμε την εθνικη οδο Αθηνων-Κορινθου! :))

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #256 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 12:54 »
 Καλησπέρα σε όλους!!Λέγομαι Κώστας είμαι 29 και καπνίζω γύρω στα 20 στριφτά τη μέρα.Αποφάσισα να το γυρίσω σε Η.Τ και στράφηκα στο φόρουμ (κορυφαία δουλειά παιδιά  :thumpup: ) για πληροφορίες ωστε να προχωρήσω στην αγορά του πρώτου μου Η.Τ!!

Αποσυνδεδεμένος PanosΚΤΜ

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #257 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 19:49 »
Καλησπέρα και από εμένα και συγχαρητήρια για το φόρουμ.
Είμαι ο  Πάνος, είμαι 34 και καπνίζω 40-50 τσιγάρα καθημερινά από τα 16.
Μόλις ξεκίνησα να ατμίζω και πιστεύω οτι θα αποχαιρετίσω επιτελούς το κανονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Freedom

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #258 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 23:07 »
    Καλησπέρα στο υπέροχο Forum!Κάνω HT 2 χρονια.Ξεκίνησα με ΕVO 401 και ΒL 510.Μετά τα "γνωστά"..και συνεχίζω.Το Forum ανακάλυψα πριν από 15 ημερες περίπου,δεν ήξερα διάβαζα τα ξένα  :idiot1:.Πάντως το Forum είναι The Best!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #259 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 01:03 »
 8)καλος σας βρηκα :bye: το ονομα μου ειναι Σαραντος καπνιζω 20 χρονια τουλαχιστον 2 με 3 πακετα την ημερα :'(
πριν 15 μερες πηρα μια τζουρα ατμου απο το ητ  ενος φιλου και ενθουσιαστικα τοσο :o  που αγορασα την επομενη ωρα δικο μου :thumpup:
απο εκεινη τη μερα δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα μου και ειμαι εκπληκτος με το γεγονος!!
ατμιζω pg απο την πρωτη μερα με νικοτινη low εχω καποιες παρενεργεις αλλα δεν ξερω αν οφειλεται στο ητ η στην αποτομη διακοπη του κτ  η στην pg  ;)
ψαχνοντας και διαβαζοντας τις γνωμες ολων στο φορουμ(πολυ καλο μπραβο! και καλη συνεχεια) θα μαθω πολλα για να μπορω να ατμιζω σωστα :)
ευχομαι υγεια σε ολους μας :respect:

Αποσυνδεδεμένος Bacrid

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #260 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 23:00 »
Γειά σας είμαι η Ειρήνη κάπνιζα στριφτό εδώ και wow αρκετά χρόνια. Έκανα προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο με διάφορους τρόπους του εμπορίου. Τσίχλες, χαπάκια κλπ. χωρίς αποτέλεσμα. Ατμίζω από τις 28 Ιουλίου  :thumpup:
Χρησιμοποιώ το hybrid της nobacco με νικοτίνη 11. Και το επόμενο θα είναι 6.  Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος bikbikos

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #261 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 01:45 »
γεια και χαρα σε ολους τους ατμιστες και φιλους της παρεας.
λεγομαι Βασιλης ειμαι 25 και ειμαι απο θεσσαλονικη.
ξεκινησα το καπνισμα στα 18 αλλα μολις πριν απο 15 μερες το γυρισα στο ηλεκτρονικο :thumpup:.
μετα χαρας μου ανακαλυψα το εν λογω φορουμ και πιστευω οτι σε αυτο θα βρω πολλες απαντησεις πανω στο θεμα η.τ.
εχω αγορασει το μοντελο hybrid απο Nobacco και μπορω να πω οτι απο τοτε που το πηρα δεν εχω ξανακανει καθολου κανονικο τσιγαρο, πολυ ευχαριστημενος.
θελω να δωσω τα συγχαρητηρια μου στους δημιουργους και τους λειτουργους του φορουμ και να συνεχισουν ετσι. ο καθενας μας πιστευω πως μπορει να βαλει το λιθαρακι του απο γνωσεις ωστε ολοι να πλουτιζουμε (σε γνωσεις) απο αυτες.
και παλι τους φιλικους μου χαιρετισμους σε ολους. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος takeshy27

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #262 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 02:38 »
καλησπερα και απο μενα λεγομαι γιαννης ειμαι 29 ετων ειμαι καπνιστης εδω και 10 χρονια και λεω και εγω να ατμισω μειπως και καταφερω και σταματεισω το κ.τ.
το φορυμ ειναι οτι πρεπει για νεους στον χωρο σαν και μενα που εχου αποριες.
συνχαριτιρια για την καλη δουλεια.

Αποσυνδεδεμένος Lord Vek

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #263 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 00:50 »
Χαιρετώ τους πάντες!

Λέγομαι Θόδωρος, μένω στην Ρόδο και έχοντας κάνει αρχή με ένα Ego - T εκεί γύρω στο Πάσχα, κατάφερα πλέον να σταματήσω το κανονικό τσιγάρο εντελώς μέσα στον Αύγουστο, με την ευκαιρία και της άδειάς μου, όντας ήρεμος. Απίστευτο μου φαίνεται πως μετά από δεκάδες αποτυχημένες απόπειρες να το σταματήσω ή έστω να το περιορίσω λίγο, καθως κάπνιζα 40 τσιγάρα την ημέρα. Σκόπευα από την αρχή του χρόνου να κάνω θεραπεία με βελονισμό για σταμάτημα του τσιγάρου, αλλά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο σχεδόν έγινε χωρίς να το καταλάβω και χωρις να πολυζοριστώ. Απεριόριστη ευγνωμοσύνη στον άγνωστο Κινέζο εφευρέτη του Η.Τ. λοιπόν.
Έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής Ego T, Ego T type B, Ego T LR (το πιό αποδοτικό μέχρι στιγμής σε γεύση και χτύπημα), Hybrid (όπως αναφέρει το αντίστοιχο post του Hybrid, to βρίσκω πολύ ικανοποϊητικό σε καπνικές γεύσεις) και τελευταία το Hybrid Giant που το θεωρώ το best of two worlds, αλλά πολύ φαγάνα σε μπαταρία και υγρά. Σαν υγρά, προτιμώ τα φρουτένια (νέκταρ και αμβροσία των Θεών, σκεφτομαι όποτε τα ατμίζω), νομίζω κυρίως επειδή αυτή η δυνατότητα δεν υπήρχε στα Κ.Τ. , να καπνίζεις μήλο και βατόμουρο ας πούμε...
Έχω πειραματιστεί με αλλαγές φυτιλιών και πατέντες για τις οποίες έχω διαβάσει σε αυτό, αλλά και σε ξενόγλωσσα fora. Τις επόμενες ημέρες θα δοκιμάσω να φτιάξω δική μου μπαταρία - mod με μια 18650.
Το e-kapnisma μου το υπέδειξε ένας φίλος μου, με τον οποίο ξεκινήσαμε το Η. Τ. σχεδόν ταυτόχρονα. Το βρίσκω εφάμιλλο, αν όχι καλύτερο από πολλά αντίστοιχα fora του εξωτερικού. Ως προς τα δημοσιεύματα για θέματα υγείας είναι ό,τι πιο ενημερωμένο έχω συναντήσει. Τα συγχαρητήρια μου σε όλους όσους συμβάλλουν στο e-kapnisma. Φιλικούς χαιρετισμούς και συνεχίστε την καλή δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος adams_nik

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #264 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 13:09 »
Χαιρετώ όλη την ατμοπαρέα,

Ονομάζομαι Νικήτας και είμαι απο την όμορφη Καλαμάτα. Είμαι 28 ετών και
είμαι ασφαλιστής.
Καπνίζω 8 χρόνια και εδώ και 9 μήνες πήρα στα χέρια μου σαν πρώτα Η.Τ ένα Intellicig EVO
και ένα Ego-T...
Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το Ego-W και το ICe σαν βασικές συσκευές, αλλά είμαι στην αναζήτηση
για κάτι πιό δυνατο...(Bulli Elite ή Prodigy v3.1 + A2(-T))...
Με την βοήθεια του Η.Τ τσιγάρου κατάφερα απο ένα πακέτο την ημέρα,
να κάνω 2-3 το πολύ και κάποιες μέρες και καθόλου :thumbsup_move_1:

Το forum αυτό το βρήκα εντελώς τυχαία και αφού παρακολούθησα κάποιες μέρες
θέματα που με ενδέφεραν, αποφάσισα να γίνω μέλος στην παρέα σας!!!
Συγχαρητήρια σε όλους για την πολύ καλή δουλεία και το υλικό!!!
Άντε και καλές συζητήσεις να έχουμε...!

Αποσυνδεδεμένος skynet

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #265 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 15:12 »
Γεια σε όλους!

Λέγομαι Αντρέας και καπνίζω περίπου 1 πακέτο την ημέρα. Θα παρακολουθήσω για μερικές ημέρες το φόρουμ πριν κάνω την αγορά ατμιστή. Στη συνέχεια ελπίζω να τα λέμε συχνά μέσα από το φόρουμ και να δώ βελτίωση στην φυσική μου αντοχή και στην υγεία μου!

Αποσυνδεδεμένος pet_cor

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #266 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 17:18 »
Γεια σας

Ειμαι ο Πετρος. Μενω στην Κορινθο, εχω δυο παιδια και 4 εγγονια. Ειμαι συνταξιουχος οικοδομος.
 Ειμαι 60 χρονων και καπνιζα επι 46 χρονια συνεχως. Ο μεσος ορος ηταν περιπου 35 τσιγαρα την ημερα.
Μια εποχη ειχα φτασει και τα 60 τσ. την ημερα. Γνωριζοντας οτι αυτο δεν γινεται να συνεχιστει χωρις ΑΜΕΣΕΣ
επιπτωσεις στην υγεια μου, αποφασισα να κανω "κατι". Απο μια διαφημηση που ειδα στο greekddl,
αποφασισα να δοκιμασω το η.τ. με σκοπο να μειωσω οσο γινεται το κ.τ. Ψαχνοντας στο google βρηκα τη σελιδα σας
και κυριολεκτικα τα "εχασα" απο τις πληροφοριες που εβρισκα. Κατεληξα να παραγγειλω το EGo-T .
Την πρωτη μερα εκανα τρια κ.τ. τη δευτερη δυο και.... τ ε λ ο ς. Αυτο ηταν !! Με εκπληκτικη ευκολια νοιωθω οτι
""το ¨κοψα το ρημαδι"". Το καταπληκτικο ειναι οτι μεσα σε 2-3 ημερες ακολουθησαν η γυναικα μου, τα δυο παιδια μου
και οι συζυγοι τους. Ολοι τους με μεσο ορο 30 τσιγαρα. Μακαρι να συνεχισουμε ετσι.
Κλεινοντας θα σας πω οτι ειναι μεγαλη η βοηθεια -προς αυτους που την ψαχνουν βεβαια- απο τις συζητησεις
 που γινονται σ'αυτο το forum. Μπραβο σας.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #267 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 21:41 »
Καλησπερα και απο εμενα!!   
Λεγομαι Ευτυχης και ειμαι 35 ετων,και μετα απο 20 ετη που καπνιζα οσο προλαβαινα,τελικα μπουκωσα ασχημα!! :'( :'(
καπνιζα παντα πανω απο ενα πακετο βαρια τσιγαρα,και τα τελευταια 10 χρονια καπνο στριφτου. Καπνιζα περιπου 40 τσιγαρα τη μερα -σχεδον ενα μικρο καπνο καθε μερα- . Ειχα δοκιμασει ξανα να ατμισω πριν απο ενα χρονο,αλλα εκανα κακη επιλογη συσκευης και το παρατησα αμεσως ! επισης φοβηθηκα και τις παρενεργειες,λες και το τσιγαρο δεν ειχε... Τωρα που μιλαμε ειμαι μονο ατμιστης εδω και μια εβδομαδα,και ηδη χαιρομαι τον υπνο μου και το οτι αναπνεω ξανα!!! :) :)
νομιζω οτι το τσιγαρο εχει σβησει για παντα μεσα μου,και εχω την απολαυση του γευστικοτατου και πολυ πιο καθαρου ατμου!!!
Αυτα προς το παρον,θα τα λεμε και στα ποστ.
φιλικα   Ευτυχης.

Αποσυνδεδεμένος assasertzis

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #268 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2011, 08:48 »
καλημεριζω και γω την παρεα!!  Νεος χριστης λοιπων και γω, εδω και 12-13 μερες σταθερα με ego-t της joytech. αρκετα χρονια καπνιστης  περιπου στα 15 αποφασισα μετα απο μια τυχεα δοκιμη απο φιλο να δοκιμασο το ατμισμα... κυριοσ γιατι περιμενο το προτο μου παιδακι και ειχα ιδη βαλει σκοπο να το κοψω.
  Για να μη γεμιζω το ποστ  μπραβο σε ολουσ για την καλη δουλεια εδω και ελπιζω να μπωρεσω να βρεθω και σε καμια συναντιση σας εδω στη θεσσαλονικη

Αποσυνδεδεμένος Apicos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
    • www.johndimitriades.blogspot.com
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #269 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2011, 15:46 »
Καλώς Σας βρήκα, παιδιά!!!!!  :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326694 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios