vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος argy

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #240 στις: Αυγούστου 31, 2011, 10:11 »
Γειά σας και από μένα. Ονομάζομαι Αργύρης και είμαι καπνιστής εδώ και 23 περίπου χρόνια.
Σας βρήκα ψάχνοντας πληροφορίες για το e-cig μιας και αποφάσισα να δοκιμάσω και αυτό. Συγκεκριμένα χθες βρέθηκε γνωστός μου που το χρησιμοποιούσε και ζήτησα να μου παραγγείλει και ένα για μένα. Πρόκειται για το eGO-T και θα το παραλάβω εντός των ημερών. 
Τώρα καπνίζω περίπου 1+ πακέτο το Old Holborn το κίτρινο με χαρτάκια ριζλα τα πρασινα και φιλτράκια της ίδιας εταιρίας, μακάρι να μπορέσω να βρώ κάτι να αντικαταστήσω κάπως την εξάρτηση μου από τη γεύση και τον καπνό τους.

Ελπίζω σύντομα να μπορέσω γίνω και εγώ ένας ατμιστήςσαν και σας και και να παραμείνω, και με σας παρέα πιστεύω οτι θα έχω την καλύτερη βοήθεια στις απορίες μου και την στήσιξη.   

Καλώς σας βρήκα λοιπόν :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #241 στις: Αυγούστου 31, 2011, 14:19 »
Γεια σας , είμαι ο Ανδρέας και μόλις σήμερα ξεκίνησα το άτμισμα . Το site το βρήκα τυχαία καθώς έψαχνα πληροφορίες για το Η.Τ. και είναι καταπληκτικό .
 15 χρόνια καπνιστής με μέσο όρο 2 πακέτα την ημέρα . Επέλεξα R-evo και γεύση Davidoff .
(Για απορίες σχετικά με συκευή και γεύσης πρέπει να πάω σε άλλο θέμα ; )

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #242 στις: Αυγούστου 31, 2011, 14:21 »
Νια. Στον πίνακα με τα υγρά. Εδώ είναι μόνο για αυτοπαρουσιασεις. Δεν δίνονται απαντήσεις ούτε γίνονται ερωτήσεις. ;)

Καλωσορίσατε (σε όλους).

Αποσυνδεδεμένος θηριωδης

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #243 στις: Αυγούστου 31, 2011, 19:06 »
Γεια σας ειμαι ο Γιαννης 37χρ. καπνιστης ανω των 2 πακετων. Δυο μερες διαβαζω το φορουμ και ζαλιστικα απο τις πληροφοριες. Ετσι αποφασισα να γραφτω στο φορουμ και αρχισα σιγα σιγα να διαβαζω απο την αρχη, τι ειναι  το ητ ορους κλπ.Αυριο θα το αγορασω,μαρκα βρηκα οχι ομως τυπο. Καλα ατμισματα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #244 στις: Αυγούστου 31, 2011, 22:02 »
στο μήνα πάνω σταμάτησε να μου αρέσει το τσιγάρο! Δεν θα το πίστευα ποτέ πριν! Με βοήθησαν το hybrid nobacco και το φόρουμ. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Giopapa

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Μ'αρέσει ότι απαγορεύεται!!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #245 στις: Αυγούστου 31, 2011, 23:47 »
Γεια σας ειμαι ο Γιωργος  απο Θεσσαλονικη ειμαι 27 ετων και καπνιζα 8 χρονια 1 με 1,5 πακετο την μερα.Απο τις 27 Αυγουστου αρχισα το ηλεκτρονικο τσιγαρο και εγω μου το προτεινε ενας συναδελφος απο την δουλεια και ειμαι μια χαρα. :D

Αποσυνδεδεμένος IraklisKas

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #246 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 01:25 »
Καλησπέρα
Είμαι ο Ηρακλής από Ηράκλειο Κρήτης, 28 χρονών, κάπνιζα για 14 χρόνια πάνω από 1 πακέτο κ.τ. την μέρα και τώρα 2 βδομάδες μπήκα και εγώ στο "club" και άρχισα να ατμίζω. Μπορώ να πω ότι όχι μόνο δε μου λείπει το κ.τ. αλλά ξενέρωσα που δεν είχα ανακαλύψει το Η.Τ. πιο νωρίς.Ευτυχώς το ανακάλυψε για μένα ένας φίλος και αν και νωρίς για να βγάλει κανείς συμπεράσματα, αλλά νομίζω ότι δε θα ξαναπιάσω κ.τ. στα χέρια μου.
Να δώσω και τα συγχαρητήρια μου στους υπεύθυνους του site, αλλά και στους παλιούς ατμιστές που αναλύουν με λεπτομέριες τα όποια θέματα και βοηθούν τους νέους.Πραγματικά δεν χρειάστηκε να κάνω καμμία ερώτηση εδώ στο foroum, αφού ότι απορία είχα υπήρχε σε κάποιο θέμα μια λεπτομερής απάντηση.  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος grkostis

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #247 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 19:10 »
Γεια σας και απο εμενα.Ειμαι ο Κωνσταντινος και καπνιζα 26 χρονια.Ξεκινησα το ΗΤ.Ευχομαι σε ολους καλα ατμισματα

Αποσυνδεδεμένος chtech

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #248 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 20:21 »
Καλησπέρα κι από μένα, λέγομαι Χρήστος και καπνίζω από τα 19 μου χρόνια. Και είμαι 31.
Από σήμερα έκοψα το τσιγάρο και ξεκίνησα ν' ατμίζω κι εγώ με το Hybrid. Από γέυσεις η πρώτη που έχω δοκιμάσει είναι η virginia της nobacco στα 16ml.
Καλά ατμίζματα σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος jimaras

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #249 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 10:59 »
Δημητρης απο θεσσαλονικη - σχεδον 3 μηνες ατμιστης και συνεχιζω !
Παιζω βολευ φανατικα και ο yiannis rasta ειναι η αφορμη για τη μυηση στο ατμισμα !!!
Δεν τα παω καλα με το διαβασμα,
αλλα ισως ηρθε η ωρα να δω πιο σοβαρα την πληροφορηση που ειναι απαραιτητη.
Αρχισα με ggtb και κατσαβιδι !!!!!

Αποσυνδεδεμένος rider6182

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #250 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 18:30 »
Γεια σε όλους στην ιστοσελίδα.

Αισθάνομαι ότι πρέπει να παρουσιαστώ μια και είμαι ακόμα ο πιο νέος εδώ. Είναι πολύ ωραίο να είσαι ο πιο νέος σε κάτι  :)) Είμαι ο Τίμος δημ. υπάλληλος από τα Χανιά. Είμαι χρόνια αθεράπευτος καπνιστής, λέω αθεράπευτος γιατί μ' αρέσει το κάπνισμα και δεν θέλω να κόψω αυτή την ''κακή'' συνήθεια. 2-3 φορές το έχω κόψει για να δω αν μπορώ, αλλά όταν περάσει λίγος καιρός λέω ''ορίστε το έκοψες. Μπορείς. Και τώρα;'' Και ξαναρχίζω. Οπότε το μόνο που προσπαθώ τώρα είναι να μην μου κάνει τόσο κακό. Γι αυτό προσπαθώ καθημερινά να καπνίζω όσο λιγότερο γίνεται. Να καπνίζω όμως... Τώρα το άτμισμα όπως το λέτε δεν μου φέρνει κακή εικόνα. Είναι μία εναλλακτική και θα ήθελα να την δοκιμάσω μπας και πάνε καλύτερα τα πνευμόνια και το σώμα γενικότερα. Ο λόγος που με ενδιαφέρει το ητ είναι το ότι κάποιες φορές καπνίζω πολύ, χάριν μιας συζήτησης, μιας παρέας, μιας πολύ ευχάριστης ή δυσάρεστης κατάστασης. Βεβαίως αν ανάψω τσιγάρο θα το καπνίσω ολόκληρο έστω και αν  μόλις έσβησα το το προηγούμενο. Η ιδέα μου είναι ότι με το ητ ίσως θα κάπνιζα πολύ λιγότερο και θα επιβάρυνα τον οργανισμό μου πολύ λιγότερο. Αν γίνει αυτό βέβαια θα πάρω περισσότερα από ένα ητ. Για τώρα όμως με ποιο θα αρχίσω; Αυτό είναι το πρόβλημά μου προς το παρόν. Είμαι μεταξύ του hybrid και του e go-t. Γι αυτό μέρες τώρα πριν την εγγραφή μου σήμερα το έχω ρίξει στην μελέτη σ' ολόκληρη την ιστοσελίδα. Προς το παρόν βέβαια με την κατάρτιση που έχουν πολλά από τα μέλη εδώ δυσκολεύομαι να καταλάβω μερικά πράγματα. Πρέπει μάλλον να συνεχίσω να διαβάζω για να μπορέσω να καταλάβω τι λέτε  ;D.

Τα λέμε μέσα ;D

Αποσυνδεδεμένος dinosg7

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #251 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 20:53 »
Καλιο αργα παρα ποτε να κανω και γω αυτο που εχω αμελησει.
Λοιπον ειμαι ο Ντινος απο Πειραια , πολυ νεος στο αθλημα η.τ και στο φορουμ , καπνιζω απο τα 15 μου ενα πακετο την ημερα περιπου , τα τελευταια 2 χρονια στριφτο, και ειμαι σημερα στα 41. Ολα αυτα τα χρονια εχω μια μονο προσπαθεια να το κοψω πριν καποια χρονια , κρατησα 4 μηνες και ξαναπεσα, οποτε τωρα δοκιμαζω απο δω μερια .
Ακομα δεν ειμαι ατμιστης καθαρα, κανω κι απο τα αλλα ακομα απλα πολυ λιγοτερα (7-8 την ημερα).
Απο εργαλεια εχω τα OVALE ego-t και HYBRID, καλα για αρχη πιστευω , απλα ψαχνομαι με τα υγρα μεχρι να κατασταλαξω σαυτο που θελω , και θα κανω το μεγαλο αλμα συντομα.
Το φορουμ ειναι ακρως απαραιτητο σε αυτους που τωρα αρχιζουν η σκεφτονται να αρχισουν, κανετε πολυ καλη δουλεια και μπραβο.
Καλα ατμισματα να εχουμε ολοι  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas71

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 Σεπτεμβρίου 2011, ημέρα ανεξαρτησίας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #252 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 20:58 »
Καλως σας βρηκα κι εγω. Λεγομαι Κωστας (τι σπανιο), αισιως επιασα τα δευτερα ...αντα, καπνιστης πανω απο 20 χρονια, με αρκετες προσπαθειες να το κοψω (η μεγαλυτρερη προσφατα 2,5 χρονια), αλλα παντα επιστροφη. Το βασικο μου προβλημα με το τσιγαρο ηταν και ειναι, οτι ακομη και ενα να καπνισω, σχεδον κλεινει ο λαιμος. Οποτε ειπα να δωσω μια ευκαιρια και στην τεχνολογια, και να 'μαι να εχω στην κατοχη μου εδω και 2 μερες ενα nobacco hybrid.

Δυστυχως επεσα σε ημερες που παραγγελνοντας το δεν ειχε σχεδον τιποτε απο υγρα, οποτε κολλωσα στο τι να παρω, και αυτες τις δυο μερες ατμιζω ενα κινεζικο που ειχα, το http://www.dealextreme.com/p/tobacco-tar-oil-for-electronic-cigarette-minty-20ml-43986 το οποιο δεν ειναι και πολυ ασχημο.
Περιμενω απο Δευτερα να δω τι τελικα θα διαλεξω για αρχη (ακουσα καλες κριτικες για το μηλο της nobacco και σκεφτομαι να παω για αρχη προς τα εκει).

Καλα ατμισματα λοιπον κι απο μενα.

Αποσυνδεδεμένος xiotis

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #253 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 23:24 »
Για σε όλα τα μέλη.Λέγομεαι Απόστολος και κάπνιζα από τα 12 μου.Τελευταία περνούσα τον 1 50αρι καπνό το 2ήμερο.Ατμίζω 15 ημέρες και ευχαριστώ τον θεό κι εσάς που τα πάω μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #254 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 07:57 »
Πολύ καλημέρα σας.
Λέγομαι Άγγελος,είμαι 42 χρονών από Αθήνα και καπνίζω από τα τα 14-15 μου.
Κάπνιζα ένα με ενάμισυ πακέτο και τώρα εδώ και ένα μήνα δόξα το Θεό,έχω πάρει τον δρόμο τον καλό. ;)
Καλώς σας βρήκα. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 152697 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 566554 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241958 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291851 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 982 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760870 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 510 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3428 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13037 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis