vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

467 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

Αυτοπαρουσίαση μελών

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2310 στις: Οκτωβρίου 06, 2014, 17:12 »
γεια σε ολους ειμαι ο χρηστος απο καστορια 28 χρονων και ειμαι νεος ατμιστης
ευχαριστω για την αποδοχη σας και ελπιζω να με βοη8ησετε σε οτι θεματα προκυψουν ετσι ωστε να μεινω ατμιστης για χρονια!!

Αποσυνδεδεμένος artel

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2311 στις: Οκτωβρίου 06, 2014, 21:06 »
Καλησπερα σε ολους τους φιλους και μπραβω γιαυτο το φορουμ που πραγματικα ειναι εγκυκλοπαιδεια.Με λενε Γιαννη ειμαι 45 ετων και καπνιζα 25 χρονια.Απο τον αυγουστο ομως ατμιζω μονο.εχω περασει καποιες ωρες εδω στο φορουμ οσο το επιτρεπει ο χρονος μου και το μαθαινω.Ελπιζω να εχω πιο πολυ χρονο για να τα λεμε εδω ολοι μαζι.
Σας ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2312 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 15:26 »
Γειάααα  :bye:
Είμαι τεχνικός ΗΥ, αυτοματισμών και δικτύων, γεννημένος στην Αθήνα αλλα ζω με τη φαμίλια μου στη Σαλονίκη που αγαπώ. 
Είμαι ο Νώντας και ειμαι καλά! Εννοώ έχω κόψει το κανονικό τσιγάρο εδώ και τρεις μήνες, κάπνιζα δύο πακέτα Άσσους hard core (κόκκινο) και στο τρίτο ξεκινούσαν οι τύψεις, για τον εαυτό μου και για το περιβάλλον μου... Εϊμαι 40+ (δε χρειάζονται λέπτομέρειες ε;  :tongue_smilie: )

Βασικά ξεκίνησα το ΗΤ όταν η σύζυγος χτύπησε ενα υγρό CUBAN κι έτσ',  πρόλαβα -τους Ούννους, ξέρουν αυτοί!- και που και που τα χτύπαγα τα πούρα μου και μου δημιούργησε καλή εντύπωση το υγρό και λίγη απο νοσταλγία, μια και είχα ξεχάσει το άρωμα...  :tongue_smilie:

Η αρχή ήταν πολύ καλή, με 18mg νικοτίνης, έκανα 2-3 τζούρες , στο στυλ του πούρου και το άφηνα στην άκρη για αρκετά λεπτά, μετά έπεσα πάλι στο μηχανικό καπνίζειν, κάτι το ντουμάνι, κάτι οι γεύσεις... Ναργιλέ να πάταγα το φαινόμενο της νεφέλης στο σαλόνι θα ήταν μικρότερο  :)) Σκοπεύω να το μετριάσω αυτό και ήδη προσπάθώ.

Ξεπέρασα ήδη τις απλές μπαταρίες και μπήκα στο αρχικό στάδιο των mods με ένα vamo, τη βρίσκω που αλλάζω τα watts ανάλογα το "κέφι".
Ειμαι επίσης στο στάδιο της επιλογής ατμοποιητή -θα βρω-πάω στο ανάλογο section που θα μου πάει- και έχω διαβάσει το περισσότερο του κάρου με τα DIY υγρά. Μου αρέσουν τα καπνικά, με λίγη ελιτίλα περικαλώ, κακάο-ξερω-γω κλπ  :tongue_smilie:
Είμαι διακριτικός, δεν θα έκανα τόσο ντόρο για την εγγραφή μου ΄στο φόρουμ -συν αυτοίς παίζει να είναι το 100ό  :respect: φόρουμ που συμμετέχω, - αλλα επειδή με βλέπω να χώνομαι στα βαθιά και θα έχω απορίες, που αυτή τη στιγμή μου έχουν επιβαρύνει το σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα απο το ψάξιμο, εκανα αυτό το μικρό και ταπεινό   :tongue_smilie: ίντρο γιατί είστε και περίεργοι μερικοί-μερικοί !!!  :tongue_smilie:
Γενικά χάρηκα με το ύφος του φορουμ.

Τα λέμε εδώ γύρω ...
 8)

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2313 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 13:39 »
καλημερα και απο εμενα και καλως σας βρηκα!
με λενε μιχαλη και ειμαι καπνιστης δεκαετιας.πηρα λοιπον κ εγω τη μεγαλη αποφαση να κοψω το κανονικο τσιγαρο αφου ειχα φτασει τα 35+ ημερησιως  και το σπιτι βρωμουσε σαν τεκες.
χωρις ιδιαιτερο ψαξιμο πηρα το μοντακι nobacco mas.σαν απειρος χρηστης μπορω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος καθως εχω σχεδον αντικαταστησει το κτ απο την πρωτη εβδομαδα!
βεβαια οταν πηρα το η.τδε φανταζομουν οτι υπαρχει τοση λεπτομερεια και εξειδικευση στα παντα και εχω μπερδευτει.λαμβανοντας υποψη οτι ειμαι και αμπαλος απο γκατζετακια , μηχανολογικα και ηλεκτρονικα το χαος μυαλο μου εντεινεται.
οποτε θα σας κανω μερικες ερωτησεις και ευελπιστω να βαλω τη φαση σε μια ταξη εφοσον γνωριζει και μπορει καποιος εμπειρος "συναδελφος"  :) να μου απαντησει.
αρχικα ηθελα να ρωτησω τι ατμοποιητη θα ηταν καλο να βαλω στο "mas" με τι ταση και ποιες ρυθμισεις(κατοπιν ψαξιματος διαπιστωνω μαλλον οτι τα ωμ της αντιστασης πρεπει να συμβαδιζουν με τη ρυθμιση για να μην καιγονται..) ωστε να ειναι οικονομικο και αποδοτικο.
επισης θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος αν υπαρχει καταστημα στη θεσσαλονικη  (οχι e-shop)  που να πουλαει υγρα ecopure(με ιντριγκαρει και λιγο το γεγονος οτι παρουσιαζονται ως πιο "υγιεινα") καθως διαβασα διθυραμβους στο φορουμ.η εστω καποιο αλλο καταστημα που να πουλαει τοσο καλα υγρα.εγω εχω ως rookie το number 1 της nobacco στα 12 mg αλλα εφοσον υπαρχει και κατι πιο αξιολογο θα ηθελα να το δοκιμασω.
αυτα για αρχη!
ελπιζω σε απαντηση και επισης τα συγχαρητηρια μου τα σεβη μου για την τρελα που καταθετετε!το φορουμ κανει το ατμισμα ακομα πιο διασκεδαστικο!

Αποσυνδεδεμένος YoMumMeat

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • EGK0O042O0O0
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2314 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 21:06 »
Καλησπερίζω τη στρατιά των Ατμιστών, είμαι ο Πρόδρομας 27 χρονώ, ξυλοκόπος το επάγγελμα.

Γουστάρω το φορουμάκι κάργα, το επισκέπτομαι 4ρκετό καιρό οσάν παρατηρητής, και σήμεραν αποφάσι2α να δημιουργήσω κι εγώ ένα λογαριασμ0.

Τα σέβη μου σε όλα τα παλαιότερα μέλη, και τα υπόλοιπα στα πολλά και διάφορα τόπιξ.


ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ

Αποσυνδεδεμένος George22CM

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Oτι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό.....
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2315 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 22:30 »
Γεια σασ ειμαι ο Γιωργος και ειμαι ατμιστης εδω και 3 χρωνια. Ειμαι πολυ χαρουμενος που σασ βρηκα στο φορουμ, είναι πολυ καλη κηνοτοιτα.
Ασχολουμαι με το εμποριο καλοδιων και μενω στην Αθηνα στο κεντρο. Ειμαι ελευθερος και μου αρεσει να ατμοιζω αρκετα. Εχω ενα μοντακη coolfire2 και ναυτιλω επάνω.
Μου αρεσουν πολυ τα λαδακια της φλαβορ αρτ και του νοβακο .

Αποσυνδεδεμένος maverick

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2316 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 04:43 »
Καλησπερα στη παρεα!! Μς λενε Γρηγορη και ατμιζω τον τελευταιο χρονο.. Ξεκινησα με egoc και πλεον εχω στα χερια μου ενα evic  και πειραματιζομαι με εναν κλωνο ithaka τον magoo!! Καλως σας βρηκα!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2317 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 10:32 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος rude boy

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2318 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 14:39 »
Καλησπέρα και από μένα. Εδώ και 6 μήνες -από τότε δηλαδή που αρχισα το άτμισα-παρακολουθώ το φόρουμ σας ως παρατηρητης και σήμερα αποφάσισα να κάνω εγγραφή.
Ευχαριστώ για την αποδοχή!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2319 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 19:04 »
Καλησπέρα. Ονομάζομαι Κωνσταντίνος κ μένω στο Caterham της Αγγλίας. Αν κ ατμιστης 3-4 χρόνια, ξεκινώντας απο τις κινεζιές, μόλις πρόσφατα ανακάλυψα το φόρουμ αυτο. Μπράβο στην ελληνική παρουσία στο χώρο και τις πληροφορίες που πιστεύω ότι θα βρω καθώς θα εμβαθύνω με την ανάγνωση του πλούσιου υλικού.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2320 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 11:05 »
Γεια σας, είμαι ο Γιάννης 37 ετών, ιδιωτικός υπάλληλος και παντρεμένος 2 χρόνια. Είμαι καπνιστής από τα 18 μου, και εδώ και αρκετά χρόνια χρησιμοποιώ καπνό VAN NELLE και τελειώνω 1 πακέτο 20gr σε 2-3 ημέρες. Η σύζυγος επίσης καπνίστρια αλλά ευτυχώς δεν κάνει τόσα πολλά όσο εγώ.

Στόχος της απόπειρας μου είναι να ελαττώσω το κ.τ. σε πρώτη φάση και μετέπειτα αν είναι δυνατόν, να το κόψω εντελώς. Πάω λοιπόν το Σάββατο μεσημέρι στο Μαρούσι, στο κατάστημα στην Ερμού, και αγόραζω το πρώτο μου η.τ. Delirium 69 με υγρό Classic Black Old (9mg) της ovale. Η κοπέλα στο μαγαζί ήταν πολύ εξυπηρετική και βοήθησε πολύ στην επιλογή τόσο της συσκευής όσο και του κατάλληλου υγρού. Επίσης πρέπει να ομολογήσω ότι και η συμβουλή του Cruiser79 μου γλίτωσε πολλά λεφτά...

Λοιπόν, το αποτέλεσμα της μικρής μου επένδυσης είναι:
-         4 κανονικά τσιγάρα το Σάββατο, και αυτά μόνο και μόνο επειδή έμεινα από μπαταρία (δεν το είχα φορτίσει –μόνο όση μπαταρία είχε – και ξέμεινα το βράδυ),
-         2 κανονικά τσιγάρα την Κυριακή,
-         Κανένα μέχρι στιγμής Δευτέρα 11.00πμ (έπρεπε να έχω κάνει τουλάχιστον 5 κανονικά).

Τι να πω βρε παιδία, μάλλον δουλεύει...  :tongue_smilie:  Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το forum και θέλω να ευχηθώ καλή τύχη σε όλους τους νέους ατμιστές που προσπαθούμε να απαλλαγούμε από μια βλαβερή συνήθεια.

Αποσυνδεδεμένος JOHN LONDON

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2321 στις: Οκτωβρίου 16, 2014, 17:06 »
Γεια σας ειμαι ο John καινουργιο μελος στην ομορφη παρεα σας και πολυ προσφατα ατμιστης μετα απο 20χρ.καπνισματος.Απο την πρωτη στιγμη ειδα μεγαλη διαφορα με το ατμισμα και απο τοτε εχω γινει ενθερμος οπαδος του ατμισματος.Συγχαρητηρια στην πρωτοβουλια σας για την ιδρυση του forum γιατι δινει την δυνατοτητα ανταλλαγης αποψεων,γνωσεων και εμπειριας και σε εμας που ειμαστε λιγο καιρο στο ατμισμα και ειναι ισως μια οαση γνωσης και ενα παρεακι φιλικο που με το κοινο μας ενδιαφερον για το ατμισμα μας φερνει πιο κοντα σε μια εποχη που η ουσιαστικη ανθρωπινη επικοινωνια εχει γινει πολυτελεια...Να εισαστε ολοι καλα και ελπιζω στην βοηθεια σας σε αποριες που θα προκυπτουν στην ατμιστικη μου πορεια :smile_lookdown: Be well and vape on!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2322 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 01:38 »
Γεια σας και καλως ηρθα!Με λενε Δημητρη ειμαι απο Θεσσαλονικη!Καινουριος σε φορουμ γενικα και ελπιζω να γινω και νεος στο ηλεκτρονικο τσιγαρο!Να πω την αληθεια πιο παλια το κοροιδευα το Η.Τ. αλλα τωρα νομιζω οτι ηρθε η ωρα να μπω στην παρεα του!Ελπιζω μεσα απο δω να καθοδηγηθω καταλληλα!Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2323 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 02:08 »
Γεια σας είμαι ο Δημήτρης 21 ετών και μετα απο 6 χρονια καπνίσματος προσπαθω εδω και ένα μήνα να μείνω μακρύα απο αυτη μου την συνήθεια :)

Αποσυνδεδεμένος nikolas.moraitis

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2324 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 00:47 »
Γειά σε όλους.
Ειμαι ο Νικόλας, Ψυχιατρος στο επαγγελμα. Ζω στην Ελβετία , ειμαι απο το Βόλο.
Εχω 9 μήνες άκαπνος , γουσταρω να ατμίζω , στην αρχη πήρα ενα joytech emod, καλο για αρχη αλλα μετα δεν καλυπτε τις απαιτησεις.
Τωρα εχω το Vapor Giant Mini. Μηχανικο, ποιοτητα Pinoy και βαλε. Αντισταση τιτανίου GG με βαμβακι , 1.2/1.6 Ω.
Αυτα τα ολίγα. Καλό άτμισμα


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206544 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11542 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios