vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

411 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Mimhsdr, ZoeM

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2325 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 17:57 »
Γεια σας, Κώστας το όνομα μου, 46 ετών, μένω στα δυτικά προάστεια της Αθήνας. Καπνιστής από τα 18, ως την άνοιξη του 13 ήθελα 2 πακέτα ultra lights τη μέρα. Η οικονομική στενότητα με οδήγησε πέριξ της Ομόνοιας, να αγοράζω κούτες από αλλοδαπούς. Επειδή το σπορ είναι και επικίνδυνο και ανθυγιεινό και πρόσφατα πήρε και 50% αύξηση, οδηγούμαι στο ηλεκτρονικό. Διάβασα για μέρες το νήμα για τις εισαγωγικές συσκευές και σήμερα έδωσα παραγγελία σε ελληνικό eshop για το πρώτο μου ΗΤ. Για να δούμε τι θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2326 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 16:43 »
Καλησπέρα.Μετά από προ διετίας αποτυχημένη προσπάθεια να εισέλθω στον κόσμο των ατμιστών το ξαναπροσπαθώ εδώ και 3 μήνες.Vision spinner II και ένας απλός bdc της aspire και μέχρι στιγμής όλα καλά

Αποσυνδεδεμένος vaggoulas

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2327 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 11:11 »
Γεια σας και απο εμενα. Βαγγελη με λενε μενω αθηνα και ειμαι τεχνικος υπολογιστων. Καπνιζα στριφτο περιπου 1 καπνο καθε 3 μερες, παλιοτερα κανονικο τσιγαρο αλλα 1 πακετο τη μερα περιπου. Ειχα δοκιμασει και παλαιοτερα ΗΤ αλλα ηταν χαλια. Πριν ενα μηνα ξαναδοκιμασα ητ ενα Protank mini 2 και εντυπωσιαστηκα! Μετα απο ενα μηνα λοιπον, και χωρις να βαλω ουτε ενα κανονικο τσιγαρο στο στομα μου (ακομα και οταν τελειωσε η μπαταρια, ηθελα αλλα μου βρωμαγε απιστευτα), μπορω να πω οτι ειμαι απιστευτα ικανοποιημενος. Βεβαια χωθηκα με τα μουτρα και το ειδα και λιγο σαν χομπι καθως εχω παρει Modaki περιμενω παραγγελειες κατι drippers, εχω φτιαξει δικα μου υγρα, τα πρωτα μου microcoil σε ενα mini dripper που πηρα για τεσταρισμα!! Αλλα πραγματικα ειναι απολαυση, δεν βρωμας, δεν βρωμαει το σπιτι, κανεις το αρωμα που γουσταρεις και το αλλαζεις οποτε γουσταρεις, δεν λαχανιαζω το ιδιο, και αλλα πολλα!!! Καλως σας βρηκα λοιπον και καλα μας ατμισματα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2328 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 14:14 »

Καλησπετα
ειμαι αλλος ενας νεος χρηστης ηλεκτρονικου τσιγαρου απο το σαββατο 18-10-2014 ομως για κακη μου τυχη αγορασα μονο μια συσκευη που μου βγηκε προβληματικη οποτε αναγκαστηκα να καπνισω κανονικο τσιγαρο την κυριακη. Πραγματικα θα προτιμουσα να ειχα δωσει 150 ευρω το σαββατο μονο και μονο για να μην ξαναβαλω το αναθεματισμενο κανονικο τσιγαρο στο στομα μου, τελος παντων τωρα αισθανομαι πως αυτο το λαθος δεν θα ξαναγινει. Απο την Δευτερα το πρωι οργανωθηκα και ελπιζω να μην ξαναβαλω κανονικο τσιγαρο στο στομα μου. Εμενα μου προτεινε ο πωλητης του καταστηματος να παρω την συσκευη delirium 69 ομως ο ατμοποιητης ετυχε να εχει προβλημα και μαλλον ειχε προβλημα ολη η παρτιδα γιατι στο τελος αναγκαστηκε να μου δωσει τον ατμοποιητη black mamba. Ειμαι πολυ ενθουσιασμενος με αυτην την αλλαγη απο κανονικο τσιγαρο σε ηλεκτρονικο και ευχαριστω ολους εσας που εχετε φτιαξει αυτο το φορουμ και ενημερωνετε τον κοσμο.
Ημουν καπνιστης 21 χρονια αλλα τερμα ως εδω. Με μπουχτησε το βρωμοτσιγαρο

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2329 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 15:41 »
Γεια σας κι από εμένα.
Λέγομαι Δημήτρης, είμαι 34 ετών, παντρεμένος κι έχω ένα γιο 20 μηνών.
Ήμουν καπνιστής για 15 χρόνια περίπου. Το ηλεκτρονικό τσιγάρο το έπιασα στα χέρια μου όταν έμεινε έγκυος η γυναίκα μου για ευνόητους λόγους. Δεν το πήρα και πολύ ζεστά γιατί βαριόμουν να αναπληρώνω με υγρό κάθε τρεις και λίγο, να φορτίζω μπαταρίες και να αλλάζω ατμοποιητές. Για δύο χρόνια άτμιζα περιστασιακά ώσπου από τον περασμένο Αύγουστο το πήρα απόφαση. Πλέον είμαι κανονικός ατμιστής και μάλιστα φανατικός.
Να δώσω συγχαρητήρια στους δημιουργούς του φόρουμ για την εκπληκτική θεματολογία και τη βοήθεια που παρέχεται σε όλους τους ατμιστές μέσα από αυτόν τον ιστοχώρο.
Καλά ατμίσματα να έχουμε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2330 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 19:16 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2331 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 10:01 »
Καλημέρα σε όλους τους συνατμιστές.


Λέγομαι Γιώργος και είμαι 49 ετών.


Ημουν καπνιστής από τα 17 μου ..και είχα προσπαθήσει πολλές φορές να κόψω το κανονικό τσιγάρο (..κάποιες φορές και πάνω από ένα χρόνο) ..αλλά "ξανακυλούσα".


Στο ηλεκτρονικό τσιγάρο, είναι η τρίτη προσπάθεια που κάνω {..η πρώτη από όταν πρωτοβγήκαν τα ηλεκτρονικά τσιγάρα ..που οι ατμοποιητές της τότε εποχής "έβγαζαν" το υγρό στο στόμα (..κάποιοι αρχικοί ego), η δεύτερη το 2011 -2012 (..όπου και τότε με vivi nova, δεν είχα μείνει ικανοποιημένος) ..και η τρίτη (εδώ και δύο μήνες) η τωρινή (..όπου είμαι πλήρως ικανοποιημένος ..και ούτε κάν έχω την παραμικρή επιθυμία για το κανονικό)}!!


Ο λόγος (..πιστεύω) ..είναι, ότι πήρα κατευθείαν καλό ατμοποιητή ..και καλή μπαταρία {..για την ακρίβεια έχω δύο kayfun lite plus (..για τις δύο γεύσεις που χρησιμοποιώ) και ένα provari mini}.


Το forum το διαβάζω εδώ και αρκετά χρόνια (..σαν απλός αναγνώστης), αλλά εδώ και λίγο καιρό έχω γίνει και μέλος.
..καλώς σας βρήκα ..και καλά ατμίσματα σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2332 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 12:53 »
Καλημέρα και από μένα. Είμαι ο Τάσος 43 , παντρεμένος και έχω 2 κορούλες 7 και 10 ετών.
Η πρώτη μου προσπάθεια ήτανε παλιά με την ovale όταν ξεκίνησε με τις ego τότε αλλά απογοήτευση με διαρροές και ξανάρχισα το κ.τ.


Κάπνιζα 3 πακέτα camel την μέρα χαλαρά.

Από τον Μάρτιο ξεκίνησα ξανά την προσπάθεια με μια spinner 1300 kai iclear16.το σκεπτικό μου ήτανε να το ελαττώσω όσο μπορώ και μπορώ να πω ότι τα κατάφερα , έπεσα στο 1 πακέτο τις 2 μέρες.

Εδώ και κάνα μήνα και μετά από πολύ διάβασμα εδώ μέσα είπα από μέσα μου έφτασε η ώρα να το σταματήσεις τελείως, και το τηρώ ....μέχρι στιγμής....

Θα δείξει η συνέχεια,αυτά προς το παρόν από μένα. Τώρα περιμένω το μοντάκι μου και τον kayfun ;)



Αποσυνδεδεμένος riki

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2333 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 15:24 »
Καλησπερα σε όλη την παρέα με λένε Χρήστο. και είμαι περίπου 27 χρονών
Ατμίζω μόνιμα εδώ και έναν μήνα περίπου χωρίς να έχω κάνει κανένα κανονικό τσιγάρο!
παλαιότερα είχα ενα ηλεκτρονικο τσιγάρο αλλα ποτε δεν ειχα καταφερει να μην καπνιζω κανενα κανονικο τσιγάρο οπότε γύρισα στο κανονικό τσιγάρο μετά όλως περιέργως το έχασα το παλιο ηλεκτρονικο μου τσιγαρο ( ειχα τρυπια τσάντα και πήγα εκδρομη)  :'( και τωρα πριν ενα μηνα αγορασα αλλο ηλεκτρονικο και ατμίζω

Όλους τους φίλους μου τους εχω πρήξει ολη την ωρα μιλαω για το ηλεκτρονικο τσιγάρο χεχεχεχε

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2334 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 20:24 »
καλησπερα..ειμαι ο κωστας 37 χρονων και δασκαλος σε δημοτικο σχολειο..μετα απο 20 χρονια περιπου καπνισματος ειμαι 8 μηνες ακαπνος..ευχομαι και πιστευω να συνεχισω ετσι..προσπαθω να το δω ολο αυτο και ωσ ασχολια και ως hobby και η αληθεια ειναι οτι ειμαι ενθουσιασμενος..

ευχομαι τα καλυτερα σε ολους εδω.. ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2335 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 21:18 »
Γειά και από εμένα είμαι ο Σταύρος, 37 ετών.
Στο ηλεκτρονικό με έβαλε ευτυχώς ένας φίλος και συνάδελφος από παλιά και μέλος εδώ (atsirtis  :thumpup:) με τον οποίο αφού έφυγε εξωτερικό για κάποιο διάστημα, τα έφερε η ζωή έτσι και ξαναγύρισε και ξαναβρεθήκαμε στην ίδια εργασία! - με έβλεπα χλωμό αν συνέχιζα 2 πακέτα την ημέρα analogs.
Χάρη στην καθοδήγησή του το έχω κόψει τελείως (ένα το πρωί και ένα το βράδυ - στριφτό). Με ξεκίνησε από vision spinner και aspire bdc/ Gemini/ πήγαμε svd με aerotank mega - εδώ το έχασα λίγο το καλοκαίρι και έκανα αρκετά τσιγάρα/ και πλεον έχoυμε nemesis με kayfun / driper και φτιαχνουμε στην δουλειά coils κτλ - και είμαστε πολύ happy και το εξερευνούμε πλέον το θέμα παρέα και κάνουμε τα δικά μας υγρά και και ....και τέρμα για μένα πλέον τα analogs..

Μακάρι όλοι να είχαν ένα φίλο ήδη έμπειρο να τους καθοδηγεί έτσι - γιατί το κάπνισμα ΔΕΝ κόβεται έτσι εύκολα. Thnx φίλε Άγγελε  :)
Και μία συμβουλή - όσοι απογοητεύστε από το ηλεκτρονικό - μουλαρώστε - δώστε του μια ευκαιρία - πηγαίντε σε ασφαλή πλαίσια πάντα- από την απλή μπαταρία σε καλύτερο ηλεκτρονικό mod και ατμοποιητή- εγώ έχανα την μάχη με το κανονικό τσιγάρο αλλά με την κατάλληλη καθοδήγηση και διάβασμα στο Internet - άρχισα να κάνω υγρά δικά μου, coils και ένας dripper έβαλε την ταφόπλακα στο πακέτο.

Κάντε το hobby!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jocker

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2336 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 03:23 »
Λοιπον...να καταθεσω με την σειρα μου μερικες απο τις σκεψεις και τις εμπειριες μιας 20 ετης περιπου θητειας με το κ.τ.

Το να μην υπολογιζεις τον εαυτο σου ειναι δικαιωμα σου...Το να μην υπολογιζεις ομως τα παιδια σου (οπως στην περιπτωση μου) ειναι "αδικημα".Ειναι τραγικο να βλεπεις τα παιδια σου να δυσφορουν και να δυσανασχετουν απο τον δικο σου καπνο και τα παρελκομενα οπως μυρωδια κτλ.

Να πρεπει να στερεις απο την οικογενεια σου μηνιαιως ενα σεβαστο χρηματικο ποσο το οποιο στην περιπτωση μου ηταν γυρω στα 250 ευρω για το κ.τ.
Ετσι λοιπον φτασαμε εδω και 8 μηνες να εχουμε ξενοιασει απο τα παραπανω και αλλα πολλα αρνητικα που σχετιζονται με το κ.τ.

Ευτυχως εχω κι εγω ενα συναδελφο που μου ανοιξε τα ματια καθως ειχα αρχισει να "ψαχνομαι" ωστε να απαλλαγω απο το κ.τ. για τους λογους που προανεφερα αλλα και πολλους αλλους.

Ακομη και σαν χομπυ να μην το δει ενας υποψηφιος ή "φρεσκος" ατμιστης θα πρεπει σιγουρα να το δει με καλο ματι και να ενημερωθει ωστε να μπορεσει να απολαυσει τα παρα πολλα θετικα του ατμισματος.

Πολλα μπραβο στα παιδια του φορουμ γιατι προσφερουν πολυ σημαντικο εργο.

Νικος απο Αθηνα 33 ετων, ιδιωτικος υπαλληλος και παντοτινα ερωτευμενος με δυο θηλυκα πλασματακια 8 και 6 ετων.

Καλα ατμισματα σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2337 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 03:37 »
καλησπερα ειμαι ο κωστας και καπνιζα 2+ πακετα μαλμπορο την μερα
παλιοτερα ειχα ξανα η.τ το ovale το πρωτο αλλα γεμιζα λαδια γιατι εσταζε ολη μερα και με ξενερωσε και το πεταξα!
τωρα εδω και 5 μερες ατμιζω με ενα nobacco mas και δεν εχω καπνισει καθολου
λετε να την παλεψω χωρις τσιγαρο?
ετσι ελπιζω

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2338 στις: Νοεμβρίου 03, 2014, 17:32 »
Γεια σας, είμαι ο Γιάννης, χρόοονια καπνιστής 1 πακέτου Karelia καπνού την ημέρα....σχεδόν συνειδητοποιημένα πήγα στο ηλεκτρονικό τσιγάρο, με αρχικό σκοπό την μείωση του καπνίσματος, αν και εδώ και 5 ημέρες που έχω ξεκινήσει δεν έχω ακουμπήσει καπνο.....δεν υπόσχομαι τίποτα πάντως ακόμα στον εαυτό μου, προχωρώ και βλέπουμε!!


Μερίμνησα να εφοδιαστώ με καλό/αξιοπρεπή εξοπλισμό εξαρχής και θεωρώ σωστό κάθε νέος στην προσπάθεια αυτή να κάνει μία μικρή χρηματική υπέρβαση στην αρχή για να έχει σωστό αποτέλεσμα εξαρχής. Είναι πολύ σημαντικό να δουλέψουν όλα σωστά από την πρώτη στιγμή. Να υπάρξει η μεγαλύτερη δυνατή ικανοποίηση για την αποτροπή της επιστορφής στα....άσχημα.


Συνεχίζουμε.... :)

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2339 στις: Νοεμβρίου 03, 2014, 20:03 »
Για χαρά στους φίλους,  την παλεύω και εγώ με ηλεκτρονικό κανα 6μηνο και όλα καλά!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342389 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206580 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541666 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1347 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1344 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios