vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 0 χρήστες

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2295 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 22:39 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2296 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2014, 15:15 »
Λοιπον αργησα λιγο αλλα θα την κανω την αυτοπαρουσιαση..Με λενε κωστα,ειμαι 20ετων,σπουδαζω στην γεωπονικη θεσσαλονικης και ειμαι αρρωστος ηρακλειδεας.Το τσιγαρο το ξεκινησα στα 13μου :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: απο "κακες"παρεες.Πλεον τον τελευταιο 1 χρονο και κατι ειμαι ατμιστης και το απολαμβανω πολυ.Μου αρεσει παρα πολυ το ατμισμα και δεν ειναι στα κοντινα σχεδια μου να το αφησω.Ποτε δεν ντραπηκα για το ηλεκτρονικο τσιγαρο και ποτε δεν εδωσα σημασια στα λογια αλλων καπνιστων και μη,θεωρω πως το η.τ.ειναι μια εξαιρετικη εφευρεση που ηρθε για να σωσει ζωες.Αυτα απο μενα και keep vaping!

Αποσυνδεδεμένος Αλεφ

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2297 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 22:12 »
Καλησπερα,με λενε Μαρινο και καπνιζα 30+ χρονια και τωρα ατμιζω πεντε μηνες. Πολλοι μου λενε οτι ειναι χειροτερο απο το καπνισμα και απορω με τη σιγουρια τους ??? Τωρα ασχολουμαι  με rda και μηχανικα μοντ και στριψιμο.Καλως σας βρηκα.

Αποσυνδεδεμένος Konto Souvli

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2298 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2014, 13:02 »
Kαλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα ,

με λένε Κώστα και είμαι 36 ετών και ΚΑΠΝΙΖΑ 16 χρόνια Prince.

Μετά απο αποτελέσματα αιματολογικών εξετάσεων(ρουτίνας) ο γιατρός μου βρήκε ανεβασμένη πιέση και μου πρότεινε να κόψω το κάπνισμα. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι διατεθειμένος να το κόψω όποτε μπήκα στην διαδικασία να το ελλατώσω η να βρώ ενναλακτικούς και λιγότερο επιβλαβείς τρόπους καπνίσματος για την υγεία μου.
Δοκίμασα καπνό αλλα η διαδικασία φιλτράκια , χαρτάκια , στρίβε , γλύψε ....φτου η κόλλα στο χαρτάκι είναι απο την άλλη πλευρά....και πολλά άλλα τέτοια με ξενέρωσε.
Βλέπωντας αρκετά videos(όχι πάρα πολλά) αποφάσισα να δοκιμάσω το η.τ. , οπότε εχθές 09:00 στημένος εξώ απο μαγαζί της nobacco και μετά απο 20 λεπτά κατέληξα στο mini z + icube 1,8 + extension battery + γευση cigar. Mεχρί στιγμής όλα καλά , η γεύση του δεν με χαλάει καθόλου ! ! !

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2299 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 13:58 »
  Καλησπερα σε ολη τη παρεα, ονομαζομαι Γιωργος, 24 ετων, γραφω σε αρκετα φορουμ κυριως με gaming γιατι ειναι ενα απο τα χομπυ μου και γενικως παρακολουθω αρκετα φορουμ οποτε δεν μου ηταν και ιδιαιτερα δυσκολο να βρω το συγκεκριμενο, μου αρεσει αρκετα το οτι υπαρχει ενα φορουμ σαν αυτο, οι λογοι πολοι και διαφοροι. Η αληθεια ειναι πως ειμαι αρκετο καιρο μελος στο φορουμ απλα δεν ειχε τυχει να ασχοληθω πολυ ενεργα και να παρακολουθησω γι αυτο και δεν ειχα κανει και τη δικια μου αυτοπαρουσιαση.
 
Ξεκινησα το τσιγαρο στα 17 μου χρονια, απο τα 19 μου και μετα αρχισα να αυξανω δραματικα το καπνισμα με αποτελεσμα χρονο με το χρονο να γινετε ακομη πιο δυσκολο για 'μενα να το κοψω, στο παρελθον το εχω κοψει κανονικα 2 μετρημενες φορες στα σοβαρα, τη μια 6 μηνες χωρις ηλεκτρονικο τσιγαρο, την αλλη 1 χρονο με ηλεκτρονικο τσιγαρο που ηταν και η πρωτη μου δοκιμη στο χωρο του ατμισματος. Η αληθεια ειναι πως γενικοτερα καπνιζω αρκετα για την ηλικια μου ομως υπαρχουν περιοδοι που προσπαθω να απεξαρτηθω πληρως απο το συμβατικο τσιγαρο ειτε με τη βοηθεια του ηλεκτρονικου ειτε χωρις.
 
Ο στοχος μου ειναι να μπορεσω να καταφερω να κοψω οριστικα το συμβατικο τσιγαρο και να ερθω σε ενα σημειο στο οποιο να μην νιωθω την αναγκη να κανω ουτε ηλεκτρονικο ουτε συμβατικο ασχετως αν με βοηθησει λιγακι το ηλεκτρονικο στην αρχη τουλαχιστον το οποιο και θεωρω ενα μεγαλο βοηθημα αλλα παντα σε συνδιασμο με τη θεληση που εχει ο καθενας ξεχωριστα μεσα του γιατι χωρις θεληση δεν μπορουμε να καταφερουμε τιποτα.

Καλως σας βρηκα!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 14:51 από giorgosmc »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2300 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 17:18 »
Καλησπερα σας, ειμαι ο Βασιλης ,και ειμαι 33 ετων.

Ας ξεκινησω με το τσιγαρο...στα 15 μου...κλασσικη ηλικια...δωσε τσιγαρο λοιπον στα κρυφα,(μην μας δει και κανεις και φαμε και ξυλο  :laugh1: ..)μεχρι τα 24 που ειχα ενα θεματακι,
αποφασισα λοιπον και το εκοψα μαχαιρι.
Για 5 χρονια ημουν καθαρο, και στα 29 μου ηρθε να ξανακαπνισω...ειχα δοκιμασει το ego-t,αλλα με τις διαρροες και διαφορα αλλα προβληματα που ειχα,κρατησα 2 μηνες..ξενερωσα,και μετα ξανα στο τσιγαρο. Εκτος την βρονχυτιδα που απεκτησα περσι..το καπνισμα καπνισμα ο δικος σου, μεχρι που μου ξαναηρθε στο μυαλο το ΗΤ.
Αποφασισα λοιπον να το παλεψω και αγορασα ενα απο τα καινουργια πλεον ΗΤ,να δω πως θα το παω. Παρακολουθουσα αποριες που ειχα,σε αυτο το forum ως guest,και ειπα να μπω και εγω στην παρεα για να μαθαινω 5 πραγματα παραπανω και να βοηθησω τον εαυτο μου να σταματησω το τσιγαρο. Ειναι και τα λεφτα μεσα στην μεση,αλλα νομιζω οτι τσιγαρο και υγεια για πολλα χρονια δεν νομιζω οτι ταιριαζουν.
καλως σας βρηκα και εγω λοιπον  ;D .

Αποσυνδεδεμένος Optimus Prime

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2301 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 12:14 »
Καλησπέρα σε όλους,

Με λένε Γιώργο και είμαι 38. καπνίζω πλέον περισσότερα χρόνια απο όσα δέν κάπνιζα και πιστεύω οτι έχει έρθει η ώρα να κάνω κάτι γιατί έχω αρχίσει και μπουχτίζω. θα ξεκινήσω το άτμισμα οπότε θα τα πούμε στην περιοχή των νέων μελών
να είστε όλοι καλά

Αποσυνδεδεμένος e-tron

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2302 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 03:06 »
Λέγομαι Χάρης και κάπνιζα κτ για 25 χρόνια - τα περισσότερα στριφτά.
Εκτιμώ ότι έχω στρίψει περί τις 200.000 τσιγάρα δηλαδή χοντρικά ένα στρέμμα καπνά.  :)


Ο εθισμός μου είναι στον μεγαλύτερο βαθμό στην νικοτίνη και συγκεκριμένα την έχω συνδέσει αφενός με το πρωινό μου ξύπνημα αλλά και με την πνευματική εργασία (γράψιμο).


Προ ενός μήνα, πήρα ένα ητ ύστερα από παρότρυνση ενός φίλου που μου είπε ότι "δουλεύει".
Η κοπελιά στο κατάστημα μου έδωσε κάτι που αργότερα διαβάζοντας κατάλαβα ότι είναι κλώνος του Aspire με BDC. Με κάλυψε απόλυτα από την πρώτη στιγμή σε μια μέρα που ήδη είχα καπνίσει 15 κτ.
Το μεγάλο test το πέρασε βέβαια την επομένη το πρωί.


Πέρασαν 4-5 μέρες πριν αποφασίσω να μαζέψω τα σύνεργα της τσιγαροπλαστικής (καπνοί, χαρτάκια, φιλτράκια αναπτήρες) και να να κρύψω μαζί με τα τασάκια που ακόμα ήταν παντού μέσα στο σπίτι χωρίς να τα έχω ακουμπήσει. Δεν το πίστευα.
Διάβασα λίγο εδώ, ξαναπήγα, πήρα κι άλλη μπαταρία, δεύτερο clearomizer, εφεδρικούς ατμοποιητές με αντιστάσεις 1.8Ω και να' μαι.
Είναι σημαντικό ο πωλητής να σε κατευθύνει σε καλή λύση από την αρχή.


Άλλαξα γεύσεις και αναλογίες και κατέληξα σε σκέτη VG με 10% νερό και 12mg/ml νικοτίνη, ένα Πολωνικό υγρό, από το οποίο ατμίζω περίπου 2-3 ml την ημέρα. Αυτή τη στιγμή δεν έχω καμία επιθυμία για κτ. Ούτε περιέργεια, ούτε τίποτα.


Το πλάνο μου είναι αυτά τα 12mg/ml να τα κάνω λιγότερα, αλλά αυτό θα το επιχειρήσω ύστερα από κάποιους μήνες. Ή και ποτέ.  :)

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2303 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 23:57 »
Το όνομά μου είναι Κώστας και είμαι 50 χρονών. Η επαφή μου με το ΗΚ ξεκίνησε από την εποχή που
πρωτοεμφανίστηκαν τα ΗΚ και έπρεπε να έχεις μαζί με το τσιγάρο και ένα πακέτο χαρτομάντιλα για να σκουπίζεις τα
υγρά. Μετά από αποτυχημένες προσπάθειες για αρκετά καιρό  και με την βοήθεια από το e kapnisma κατάφερα για 3 μήνες να μην έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου.
Με πολλές δοκιμές και με αρκετά χρήματα για μπαταρίες ατμοποιητές και άλλα καλούδια και τα περισσότερα παραγγελίες γιατί στην Πάτρα δεν υπήρχαν και κατάλληλα
καταστήματα (τώρα σιγά σιγά ανοίγουν), το λιμάνι μου το βρήκα σε carto κομμένα στην μέση και πέταμα από μέσα τον πολυεστέρα, λίγο βαμβάκι στον πάτο και όλα μιά χαρά, cartodripping !!!. Η βοήθεια που προσφέρει η σελίδα σας είναι τεράστια και ειδικά για εμάς που κατοικούμε στην επαρχία και δεν μπορούμε εύκολα να δοκιμάζουμε και να ενημερωνόμαστε για την εντύπωση που δίνουνε  τα νέα προϊόντα στους χρήστες.Ευχαριστούμε και καλή δύναμη στην συνέχεια.[size=78%]  [/size]

Αποσυνδεδεμένος fredy

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2304 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 17:36 »
Καλησπέρα σε όλους.

Πολύ καλή κοινότητα, συγχαρητήρια για την προσπάθεια και για το χρόνο που διαθέτουν τα έμπειρα μέλη για να βοηθήσουν όσους τώρα άρχισαν με το Η.Τ και έχουν ένα σώρο απορίες.

Με λένε Βαγγέλη και κάπνιζα για περίπου 15 χρόνια.
Ατμίζω απο 12 Αυγούστου και δεν έχω καπνίσει απο τότε.

Δυστυχώς ανακάλυψα το forum αφού είχα προχωρήσει σε αγορά starter kit Η.Τ.
Πλέον δεν με καλύπτει η συσκευή που έχω και πρέπει να ξοδέψω επιπλέον χρήματα για αγορά κάτι καλύτερου.

Πιστεύω αν είχα ανακαλύψει το forum, και είχα αφιερώσει λίγο χρόνο να διαβάσω και να ρωτήσω, πριν προχωρήσω σε αγορά συσκευής, θα είχα εξ'αρχής πάρει κάτι καλύτερο και θα γλίτωνα τα διπλά έξοδα.

Συνεχίστε την καλή προσπάθεια.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Nomatarxis

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά ήμουν σχιζοφρενής, αλλά είμαι εντάξει τώρα.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2305 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2014, 10:03 »
Καλημερα :) είμαι νέο μέλος και σχετικά καινούριος ατμιστής , εχω να καπνίσω δυο μήνες τώρα , ατμίζω με ενα nobacco iCoube και εχω πειραματιστεί να φτιάχνω τα δικά μου λαδάκια για οικονομία .... Σας παρακολουθώ και μαθαίνω απο σας :)

Αποσυνδεδεμένος Παρης

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2306 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 11:48 »
γεια σας, με λενε Παρη, ειμαι μηχανολογος μηχανικος, εχω την δικη μου επιχειρηση στη θεσσαλονικη οπου και μενω η οποια ειναι μηχανουργειο και πλαστικα περιστροφικης χυτευσης. Μπορειτε να με δειτε και στο www.trmengineering.com . Δεν ειμαι φανατικος ατμιστης, ουτε και καπνιστης. Με το ατμισμα γνωριστηκα απο την εργασια μου. Ειναι χιλιες φορες καλυτερο απο το καπνισμα αλλα καποιες φορες θελω και ενα τσιγαρο!

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2307 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 01:54 »
Γεια σας λέγομαι Ηλίας,είμαι 23 ετών και 7 χρόνια καπνιστής.Θέλω να κόψω το κάπνισμα και για τον λόγο αυτό ξεκίνησα να ατμίζω εδώ και τρεις μήνες.Έχοντας ακούσει πολύ καλά λόγια για το φόρουμ αυτό αποφάσισα να γίνω και εγώ μέλος.

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2308 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 19:52 »
καλησπερα ειμαι ο μπαμπης από κερκυρα σχετικα νεος στο ατμισμα αν και καπνιστης πανω απο 15 χρονια (σαν αραπης) 3 πακετα τι μερα.. ελπιζω να μαθω αρκετα απο τους φιλους ατμιστες.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2309 στις: Οκτωβρίου 06, 2014, 00:35 »
Γεια σας ευχαριστώ για την αποδοχή. Με λένε Μιχάλη είμαι 22 ετών και κατάγομαι από Ελασσόνα Λάρισας! Ασχολούμαι με την μελισσοκομία και οι γονείς μου είναι καπνόπαραγωγοι μένω σε ένα χωριό της Ελασσόνας με του γονείς μου. Κάπνιζα από τα 16 και ήρθα σε πρώτη επαφή με το η.τ. Εντελώς τυχαία πριν από  τρία χρόνια αγοράζοντας το I want της nobacco ατμίσα για περίπου 2 μήνες το άφησα στην άκρη και γύρισα ξανά στο κ.τ. ωμός για κακή μου τύχη είχα ένα ατύχημα με μηχανάκι και έσπασα το πόδι μου! Έτσι ήμουν για περίπου ένα μήνα μέσα στο σπίτι και επειδή δεν μπορούσα να καπνίσω ξέθαψα από το συρτάρι το η.τ. Και έχω τώρα ενάμιση μήνα χωρίς τσιγάρο. Αλλά επειδή όταν άρχισα να βαίνω έξω ήθελα κάτι πιο κομψό αγόρασα το mini & more της nobacco! Γενικά τον τελευταίο ενάμιση μήνα που ατμίζω έχω δει μεγάλη διαφορά και σε θέμα χρημάτων αλλά και δεν μυρίζω πλέον τσιγαρίλα ούτε ψάχνω για τασάκια και αναπτήρες και έχω ξεχάσει εντελώς το κ.τ.... Για να μην σας κουράζω η άποψη μου για το η.τ. είναι η καλλίτερη λύση και για κάποιον που θέλει να κόψει το κάπνισμα! Αυτά για εμένα ευχαριστώ εκ τον προτέρων και καλά ατμίζματα :-)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342328 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206542 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357817 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11540 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193086 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios