vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 0 χρήστες

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος IVANOF

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2265 στις: Αυγούστου 05, 2014, 12:04 »
Καλημέρα κι από μένα!
Πάνε 5 γεμάτοι μήνες που το (ξανα)έκοψα το ρημάδι και ατμίζω, πλέον, αρκετά ικανοποιημένα!
Δεν ήμουν ποτέ φανατικός καπνιστής, ούτε όταν το άρχισα γύρω στα 22 μου, με περιστασιακό κάπνισμα, πάντα για χαβαλέ και γεύση (κάπνιζα κάποτε, ακόμη και Κιρέτσιλερ, μπασμά αυθεντικό!!!). Κάπνισα και Άσσο άφιλτρα, πήγα στα Gauloises και κατέληξα γύρω στα 35 μου, στα Stuyvesant, όταν και μετά από λίγο το έκοψα, τελείως.
Το ξανάρχισα πάλι για χαβαλέ και περιστασιακά, από 5-15 τσιγάρα την ημέρα, άλλες μέρες καθόλου, από το 2010, μόνο More Menthol.
Φεβρουάριο φέτος, ένας φίλος το έκοψε και ήρθε στη δουλειά με ΗΤ... και... αυτό ήταν!!! Τη άλλη μέρα, πήγα και αγόρασα και εγώ και όταν μετά 2 μήνες είπα να ξαναδοκιμάσω το ΚΤ, απλώς αηδίασα!

Ξεκίνησα με το Mini & More της Nobacco, το οποίο με γοήτευσε για τον σχεδιασμό του, το μικρό και διακριτικό του μέγεθος, καθώς και για το οτι δεν χρειαζόταν να πατώ κουμπάκι για την εισπνοή.
Έως σήμερα, απολαμβάνω διάφορες γεύσεις και έχω εντυπωσιαστεί από την τεράστια ποικιλία των γεύσεων.
Ξεκίνησα με τα Mystique Don και Golden Margy, Liqua Turkish Tobacco και Cuban Cigar Tobacco, αφού δοκίμασα τις περισσότερες γεύσεις αυτών των δύο εταιριών. Κατέληξα στο τελευταίο που με γοήτευσε η μεστή του γεύση, στα 18 mg/ml. Επειδή μου άρεσε πολύ η γεύση μέντα στα τσιγάρα, δοκίμασα το Cool Mint της Natura (made in EU!) που ενώ μου άφηνε πολύ καλές εντυπώσεις στο πρώτο μπουκάλι, το 2ο που αγόρασα, δεν με τραβά και τόσο (ίσως να φταίει και ο ατμοποιητής), γεγονός που με ώθησε να παραγγείλω το SubZero της Halo, με τριπλή δόση μέντας (δεν ήρθε, ακόμη).
Κάποια στιγμή, πριν από ενάμιση μήνα περίπου, δοκίμασα από έναν φίλο, μία γεύση που την έλεγε Μπεμπέκα ή κάτι τέτοιο! Μου άρεσε -σχετικά- και μετά από μια εβδομάδα που έδωσε και δοκίμασα το Tribeca της Halo. Κόλλησα!
Κάποια στιγμή, αγόρασα και το Voodoo της Halo και έπαθα πλάκα! Φοβερά ισορροπημένη γεύση!
Έτσι, αυτή τη στιγμή, ατμίζω Tribeca με τον καφέ, Voodoo για γλυκύτερη γεύση και Μέντα της Natura (προσωρινά, αφού περιμένω με αγωνία την άφιξη του SubZero).
Μία φίλη μου πάσαρε, εν τω μεταξύ, το Epsilon 650 BDC της Nobacco, αν μου αρέσει να το κρατήσω. Θα εκτιμούσα μια άποψή σας, για το συγκεκριμένο.

Αυτά προς το παρόν και χαίρομαι που βρίσκομαι ανάμεσά σας!!!
 :)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2266 στις: Αυγούστου 05, 2014, 18:10 »
Γειά σας
Απο καιρό παρακολουθώ το φόρουμ ,που μου το συνέστησε φίλος και ενημερώνομαι.
Εδώ και δυο  μήνες το πήρα απόφαση να γίνω ατμιστής ,μετα αρκετα χρόνια στο τσιγαρο, πήρα μια ego twist  και μια απλή ego μέ 2 bdc aspire και επι το έργον.
Ελπίζω ότι και με τη δική σας βοήθεια θα τα καταφέρω.

Αποσυνδεδεμένος Lao

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2267 στις: Αυγούστου 06, 2014, 19:09 »
Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι η Λάο, ετών 24,5.
Καπνίζω από τα 14 περιστασιακά και από τα 18 συστηματικά.
Είχα πολύ καιρό στο μυαλό μου να αγοράσω ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο, μιας και μου το συνέστησαν αρκετοί γνωστοί μου ενθαρρύνοντας με να το δοκιμάσω. Κίνητρο ήταν η ανησυχία για την υγεία μου, που είναι το σημαντικότερο, αλλά και αισθητικοί λόγοι.

Στα 20 μου το είχα κόψει μαχαίρι για οικονομικούς λόγους (3.5 μήνες) αλλά μετά το ξανάρχισα μιας και μου αρέσει πολύ το κάπνισμα.

Από χθες ατμίζω μόνο (δεν έχω στρίψει ούτε ένα) και νιώθω μια χαρά. Σήμερα το πρωί μόνο με τον καφέ έπρεπε να το ξεζουμίξω το η.τ γιατί αλλιώς θα έστριβα δεν παίζει. Προσπαθώ να μην στρίψω κανένα κ.τ γιατί ξέρω πως άμα αρχίσω με ένα θα έρθει και δεύτερο και θα ξανακυλήσω. Πρώτος στόχος είναι 72 ώρες χωρίς κ.τ και μετά βλέπουμε.

Τέλος να πω πως ο μισός εθισμός για μένα ήταν η νικοτίνη και ο άλλος μισός το στρίψιμο (ιεροτελεστία  ::) ). Το στρίψιμο λοιπόν, λέω να το αντικαταστήσω με τα διάφορα μαστορέματα του η.τ  :))
Το φόρουμ είναι καταπληκτικό και διαβάζοντας το ως επισκέπτρια με βοήθησε και με ενθάρρυνε πολύ.

Καλή συνέχεια και δύναμη σε όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος Donnie Brasco

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2268 στις: Αυγούστου 06, 2014, 21:43 »
Γεια σας και απο μενα. Ειμαι 28 και καπνιζω εδω και τέσσερα χρονια στριφτα 15-20 τσιγαρα την μερα. Ήμουν αντικαπνιστης πριν αρχισω και ουτε εγω δεν καταλαβα πως βρέθηκα να είμαι εθισμένος στο τσιγαρο. Δεν μπορω να αποδεχθω την ιδεα πως καπνιζω και έχει επηρεαστει τοσο η φυσικη μου κατασταση και  νιωθω ενοχές και επιθυμία διακοπής του, πλην όμως η συνήθεια η νικοτινη το αγχος ο καφες το ποτο και τοσα άλλα πλέον με συνδέουν με αυτό. Τέλος πάντων εδω και δυο μήνες έχω προμηθευθεί το epsilon 650. το δοκίμασα όταν το πρωτοπήρα αλλά το άφησα στην άκρη για χάρη του κτ. εδω και 15 ημέρες χρησιμοποιώ αποκλειστικά το ητ. με υγρο καπνικό. η φυσική μου κατασταση έχει βελτιωθεί σημαντικά και το ητ αρχιζει να γινεται συνήθεια και βλεπουμε ... το φορουμ το βρηκα σε ενα σχολιο άρθρου και ελπίζω να μάθω πολλά από αυτό... καλή δύναμη σε όλους ευχομαι...

Αποσυνδεδεμένος linap

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2269 στις: Αυγούστου 06, 2014, 22:28 »
Καλησπέρα κι από μένα,

Είμαι η Λίνα, είμαι καμιά 25αριά - 30 χρόνια καπνίστρια και είπα να το δοκιμάσω κι αυτό.
Vision spinner II, mini protank II και βλέπουμε.
Πέρασαν 3 εβδομάδες και είμαι μια χαρά, χωρίς κ.τ. (στριφτο τα τελευταία 9 χρόνια, 1 καπνός 27gr ανά 4-5 μέρες).
Άντε να δούμε (με βλέπω με μοντάκι σε λίγο!)  :yes:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2270 στις: Αυγούστου 08, 2014, 02:21 »
Ονομάζομαι Γιώργος, είμαι 34 χρόνων και καπνίζω από τα 13 μου.
Κάπνιζα στριφτα ( τον τελευταίο καιρό αγρινιοτικο καπνό) μέχρι που αποφάσισα να το κόψω. Ενώ καθ'όλη την διάρκεια της μέρας δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα κατά την διάρκεια του καφέ και μετά το φαγητό δυσκολεύτηκα πολύ και ξαναρχισα. Έτσι σκέφτηκα το ΗΤ.
Ψάχνοντας στο ίντερνετ βρήκα το φόρουμ σας και άρχισα να ψάχνω εκτενέστερα όσα θα έπρεπε να ξέρω πριν γινω κάτοχος. Η βοήθεια σας ήταν πολύτιμη αφού όχι μόνο μπόρεσα να μάθω τα βασικά αλλά πήρα και γνώσεις που θα έπρεπε να ταλαιπωριθω και να χαραμισω χρήματα για να τις αποκτήσω ( Π.χ. Να πάρω fix ΗΤ και να αλλάζω μπαταρία κάθε δύο ώρες, κάτι που δεν θα μπορούσα να κάνω στην δουλειά μου).
Τελικά κατέληξα σε ένα mod με το οποίο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Είναι αρχή ακόμα αλλά πλέον το ΚΤ ούτε να το μυρίζω δεν μπορώ και το σημαντικότερο, δεν νιώθω στέρηση. Αν καμία φορά μου έρθει η επιθυμία απλά τραβάω τζούρα και μου φεύγει.

Ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη βοήθεια σας
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 08, 2014, 02:53 από gborb »

Αποσυνδεδεμένος yomak

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2271 στις: Αυγούστου 08, 2014, 10:03 »
γεια χαρά με λένε γιώργο και ατμίζω από το 12. παρακολουθώ το φόρουμ αλλά δεν γράφω γιατί δεν έτυχε να έχω κάτι να πω. ματάκιας δηλαδή. λολ

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2272 στις: Αυγούστου 13, 2014, 23:19 »
καλησπέρα ονομάζομαι νίκος είμαι 27 χρόνον κάπνιζα από τα 16!! και ατμίζω 7 μήνες!!!

Αποσυνδεδεμένος giovani64

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2273 στις: Αυγούστου 15, 2014, 13:01 »
την καλημερα μου στην ομορφη παρεα. λεγομαι γιαννης ειμαι 50 χρονων και χρηστης του ηλεκτρονικου τσιγαρου απο τον φεβρουαριο. ενθουσιασμενος με την χρηση του και απο τοτε δεν εχω καπνισει ξανα. μονο ατμιζω πλεον. εχω ακουσει πολλα για τις συνεπειες του ηλεκτρονικου και θελω να μαθω τι ακριβως συμβαινει.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2274 στις: Αυγούστου 15, 2014, 20:58 »
Γεια χαρα σε ολους
Ειμαι ο Νικος , καπνιστης κοντα 30 χρονια και ατμιστης ενα μηνα τωρα.
Χαιρομαι που σας βρηκα και καλα ατμισματα

Αποσυνδεδεμένος YiaMan

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2275 στις: Αυγούστου 16, 2014, 10:27 »
 Γεια σας και από εμένα.

Ονομάζομαι Γιάννης και καπνίζω κ.τ. τα τελευταία 12 χρόνια. Ελπίζω με το η.τ και την βοήθεια από το φόρουμ αυτό να γίνει μια παλιά ανάμνηση.
 

Αποσυνδεδεμένος VangelisGi

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2276 στις: Αυγούστου 16, 2014, 10:55 »
Είμαι ο Βαγγέλης απ την Αθήνα 47 ετών και καπνίζω περί τα 30 έτη.


Νομίζω πως κάπνισα αρκετά και ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να το κόψω .... το ριμάδι!!! :o


Σας διαβάζω 2-3 μέρες και βρήκα απαντήσεις σε πολλά ερωτήματα μου σχετικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο και οφείλω να σας ευχαριστήσω.


Έμαθα για τα μοντάκια που μέχρι πρότινος δεν ήξερα και θέλω να "στήσω" ένα καλό "εργαλείο"
και ελπίζω με τη βοήθειά σας να τα καταφέρω (keep reading).

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.  :)


Αποσυνδεδεμένος tasos1961

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2277 στις: Αυγούστου 16, 2014, 21:24 »
Καλησπερα σε ολους κι απο μενα, ειμαι ο Τασος και ειμαι καπνιστης εδω και 35 χρονια. Στο φορουμ επεσα τυχαια, σε αναζητηση πληροφοριων σχετικα με το η.τ. Ειμαι σε αναζητηση πληροφοριων σχετικα με την αγορα του, μιας και απο τον επομενο μηνα θα βρισκομαι εκτος Ελλαδος και για αγνωστο χρονικο διαστημα. Φυσικα ο λογος που ψαχνομαι δεν ειναι οτι η χρηση τσιγαρου ειναι υπο διωξη εκει που παω, αλλα δοθεισης της ευκαιριας να απαλλαγω και απο το κ.τ. για ευνοητους λογους που ολοι προφανως γνωριζουμε. Μια ερωτηση που εχω ειναι εαν πρεπει να προτιμησω να ψωνισω απο εκει για λογους σερβις- υγρων κλπ, η να παρω απο εδω που ειναι και οικονομικοτερα και οσον αφορα τα υγρα προφανως θα τα βρισκω και εκει?
Δευτερη ερωτηση ειναι σχετικα με την χρηση του ητ στα αεροδρομια εαν υπαρχει καποια νορμα απαγορευσης τους, και εαν επιτρεπονται κατα την διαρκεια της πτησης. Οχι οτι θα θελω να ατμισω μεσα στο αεροπλανο, απλα ετσι εγκυκλοπαιδικα να ξερω τι γινεται.
Ευχαριστω για τον χρονο σας και καλα ατμισματα σε ολους.

Αποσυνδεδεμένος elenigeop

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2278 στις: Αυγούστου 17, 2014, 12:35 »
Γεια σας κ από μένα!Αποφάσισα να το ρίξω στο ηλεκτρονικό μιας και καιρό με τριβέλιζε η ιδέα κάπως να κόψω το τσιγάρο,αλλά κατάφερα και έπεισα και 2-3 άτομα ακόμα να το ξεκινήσουν επίσης!Στην παρέα μου πλέον κάνουμε μόνο ηλεκτρονικό και το γουστάρουμε πολύ! :thumpup:
Κλείνω αισίως το μήνα με ηλεκτρονικό και τις 2 εβδομάδες χωρίς να έχω κάνει κανένα κ.τ κάτι το οποίο μπορώ να πω δε μου λείπει και καθόλου.Αισθάνομαι ήδη καλύτερα....αφού ξεκίνησα και τρέξιμο μιας και τώρα δε μου κόβεται η ανάσα στα 3 πρώτα λεπτά 8)
Προς το παρόν είμαι με 2 Vision spinner II ένα protank mini 3 και ένα aerotank mini και μπορώ να πω ότι είμαι άκρως ικανοποιημένη και από αυτά που μου παρέχουν και από μέγεθος και εμφάνιση και απ'όλα...
Εμπρός στο δρόμο που χαράξανε οι συνατμιστές!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Stamit

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2279 στις: Αυγούστου 18, 2014, 21:40 »
Καλησπερα και απο μενα λεγομαι Σταματης και ειμαι ατμιστης εδω και 4 μηνες λογο ενος παιδικου φιλου που με εβαλε να το δοκιμασο μια εβδομαδα οπου ειδα τεραστια αποτελεσματα βελτιωσης της καθημερινοτητας του ειμαι στο step 2 κατα την γνωμη μου αγοραζοντας το πρωτο μου mod  πριν απο μερικες μερες.....παμε μια χαρα και προχωραμε κανονικα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342328 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206542 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357817 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11540 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193086 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios