vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος takis.kan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ελπιζω να φανω ανταξιος....ατμιστης
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2250 στις: Ιουλίου 21, 2014, 23:47 »
καλησπερα με λενε τακη ετων 42 και ατμιζω αισιως 45 μερες.καλως σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος Babisavramidis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Χριστιανός Ορθόδοξος Έλλην ατμιστής.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2251 στις: Ιουλίου 22, 2014, 08:47 »
Είμαι ο Μπάμπης απο Θεσσαλονίκη και μόλις σήμερα έγινα μέλος αν και είχα ακούσει για το φόρουμ εδώ και κανένα μήνα περίπου.Ατμίζω τώρα επιτυχώς εδώ και 3 μήνες περίπου.Ξεκίνησα και έχω έναν bdc aspire και 2 μπαταρίες,μια ego-T και μια vision spinner τα οποία έχω και σήμερα.Χθες ακόμη ένας φίλος έγινε μέλος του φόρουμ ο οποίος κάνει αυτοσχέδια mods εδώ και πολύ πολύ καιρό αλλά θα τον αφήσω να αυτοπαρουσιαστεί αν βέβαια το θέλει και αυτός.Έχω αλλάξει 3 φορές υγρό μέχρι τώρα μιας και αυτό που ξεκίνησα κάποια στιγμή άρχισε να μην μου κάνει γιατί ένοιωθα ένα κάψιμο στο λαιμό και ειδικά στις πρώτες τζούρες.Αυτό που έκανα μέχρι αυτήν την στιγμή είναι να κατεβάσω την νικοτίνη και μπορώ να πω πως σε έναν αρκετά ικανοποιητικό βαθμό λειτούργησε μια χαρά.Επειδή όμως τυχαία όπως σε ένα συνεργείο μηχανών στην Θέρμη κάποιος μου έδωσε να ατμίσω με την δικιά του συσκευή ο οποίος δεν μου είπε το όνομα στο φόρουμ αλλά έπαθα πλάκα,καμία σχέση με την δικιά μου.Αυτός μου είπε για εδώ.Οπότε εδώ και είμαι.Σόρρυ ρε αν τα έγραψα λίγο γρήγορα αλλά είναι και πρωί τώρα.Τα λέμε!

Αποσυνδεδεμένος nikosget

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2252 στις: Ιουλίου 22, 2014, 13:21 »
Καλησπέρα και από εμένα. Με λένε Νίκο και είμαι από Εύβοια . Είμαι 36 χρονών και παλιός φανατικός καπνιστής .Έχω μπει στον κόσμο του ατμίζματος από τον Δεκέμβρη του 2013 και έχω δει μεγάλη διαφορά στον οργανισμό μου από την διακοπή του κ.τ . Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να αποφύγουν το κ.τ και τις κακίες συνέπειες του . Χωρίς να θέλω να πω οτι το η.τ είναι εντελώς αθώο , κάτι το οποίο δεν πιστεύω ούτε εγώ .

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2253 στις: Ιουλίου 22, 2014, 16:44 »
Καλησπέρα είμαι ο Lux, κατα κόσμο Λιάκος
49 χρονών παππούς , έπεσα στο κάπνισα απο μικρός αλλά ακόμη κολυμπάω ...

Τα τελευταία 10 χρόνια ασχολούμαι ως χόμπι με τα μανιτάρια (συλλογή - ταυτοποίηση - φωτογράφηση )
και αυτός είναι ο βασικός λόγος που σκοπεύω να πέσω στον ατμό
πήρα αυτή μου την απόφαση για τους παρακάτω λόγους

1) γιατί κουράζομαι στις απότομες πλαγιές
2) γιατί δεν έχω όσφρηση και τη χρειάζομαι στο χόμπι μου
3) γιατί δεν έχω γεύση και τη χρειάζομαι στο χόμπι μου
4) γιατί γουστάρω τα ντουμάνια
5) γιατί βαρέθηκα να στρίβω
6) γιατί δε θέλω να ζω στο περιθώριο ως καπνιστής
7) γιατί μ αρέσουν οι αλλαγές
8) γιατί έχω λόξα με τα ηλεκτρονικά
9) γιατί είμαι εθισμένος στη φόρτιση μπαταριών
10) αυτό θα το μάθετε εν καιρώ γιατί είναι μυστικό

Μέχρι το Σάββατο θατμίζω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2254 στις: Ιουλίου 23, 2014, 16:14 »
Καλησπερα κι απο μενααααα. Μαριος, 36χρ. απο Θεσσαλονικη, Ολυμπιακος, με εφεση στη μουσικη και το χαβαλε.

Λοιποοοοον... Καπνιζα για περιπου 19 χρονια μεχρι που καποια στιγμη δεν αντεχα αλλο. Μπαφιαζα, λαχανιαζα υπερβολικα, μεχρι που δεν αντεχα το πρωινο ξυπνημα ελεω "τσαρουχιου".
Καποια μερα λοιπον (πριν 2 χρονια περιπου), η συζυγος (αχ ναι, ειμαι και ολιγον τι παντρεμενος) λεει: "Εχω εναν πελατη (καθοτι κι αυτη Λογιστρια) ο οποιος ανοιξε καταστημα στη Καλαμαρια με ηλεκτρονικα τσιγαρα. Δεν παμε μια βολτα να δουμε τι και πως; Κι αν δε μας αρεσει φευγουμε".
Αυτο ηταν. 2 χρονια μετα, απο τη πρωτη μου κιολας μπαταρια ego μεχρι και σημερα, ειμαι "κολλημενος" με το ΗΤ.
Προσπαθωντας με τον καιρο να αναβαθμισω λιγακι την εμπειρια μου στο ΗΤ (καλυτερο ατμοποιητη κτλ), αρχισα να "σκαλιζω" το διαδυκτιο για πληροφοριες, συγκρισεις μπας και καταληξω καπου.
Καπως ετσι ανακαλυψα τη σελιδα αυτη, και ταυτοχρονα αποκτησα τον Ναυτιλο μου (σημειωτεον οτι ειναι ο πρωτος ατμοποιητης που ξερω πως λεγεται!!!).
Βλεπω οτι ειμαι καμια 10αρια εκατομμυρια ετη φωτος πισω σε ενημερωση (οσον αφορα τα μοντελα, τεχνικες και αλλα πολλα), αλλα εδω μεσα που ηρθα, θα μαθω πολλα.
Σας ευχαριστω ολους για αρχη, για αυτα που θα ακουσετε (η μαλλον θα διαβασετε) απο μενα, καλη υπομονη σε ολους μας και καλα Χριστο... Τι λεω μωρε;;;;;
Καλως με δεχτηκατε λοιπον!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2255 στις: Ιουλίου 24, 2014, 13:49 »
Φίλοι συνατμιστες καλησπέρα κ απο μενα :) χάζευα πολλές ώρες το φόρουμ κ τελικα αποφάσισα να γίνω κ μέλος απλα για να παρακολουθώ τις εξελίξεις κτλ. Μετα απο 4 πακέτα τσιγαρα αποφάσισα να παρω Η.Τ κ ξεκίνησα με ego-t της Nobacco κ υγρό master vapor 24mg αμέσως το παράτησα το κάπνισμα. Ως θαμώνας του καταστηματος της Ροδου εδώ κ δυο χρονια κ κατι εχω το δικο μου κατάστημα Nobacco στον Ιαλυσο της Ροδου. Ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος κ συνεχίζουμε δυναμικά :) να στε καλα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2256 στις: Ιουλίου 25, 2014, 00:35 »
Βασικά καλησπέρα σας


Είμαι ο Γιάννης, 34 χρονών απο Περιστέρι (και είμαι καλά).


Κάπνιζα αισίως 14 χρόνια μέχρι που την προηγούμενη εβδομάδα έφαγα μια πέτρα στο κεφάλι.

-Ρε δεν δοκιμάζω αυτό το ηλεκτρονικό να δω τι πράγμα είναι?

Ένα και δυό επιφυλακτικά μπαίνω σε ένα μαγαζί, βρίσκω δυο παλλικάρια να κρατάνε απο ένα κλαρίνο ο καθένα περήφανα. Καλά είμαστε. Μου προτείνουν λοιπόν Nobacco epsilon. Καλό μου μοιάζει λέω, και από ατμούς τι έχουμε ?!! Η πρώτη τζούρα της bebeca atmos lab με έστειλε αδιάβαστο !!!! Μωρέ ετούτο είναι πολύ καλό !!! Βουρ λοιπόν στο άτμισμα.

Στο Κ.Τ δεν ξαναγύρισα, εκτός απο μια μέρα που ξόμηνα απο μπαταρία. Μου βρώμαγαν τα ρούχα, τα χέρια, το αυτοκίνητο, άσε που δεν ήθελα να πλησιάσω το παιδί μου, και άρχισα να σκέφτομαι οτι είναι ίσως ο πιο διασκεδαστικός τρόπος να σώσεις την ζωή σου...

Άρχισα να ψάχνω λοιπόν πληροφορίες (ναι, κατόπιν εορτής) και τσουπ έπεσα εδώ. Παράδεισος !!! Έμαθα οτι έχω 510ego ... έμαθα να πλένω το εργαλείο... έμαθα, έμαθα, και ουφ μου βγήκαν τα μάτια στο διάβασμα. Τώρα θέλω πιο πολύ ντουμάνι, θέλω να δοκιμάσω και άλλες γεύσεις, και θέλω οπωσδήποτε να μου δώσει η γυναίκα μου πίσω το εργαλείο. Να πάει να πάρει δικό της.

Σας ευχαριστώ για την γνώση (για τις μελλοντικές απορίες) και καλώς σας βρήκα.


Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2257 στις: Ιουλίου 28, 2014, 00:08 »
Καλησπέρα και από εμένα σε όλα τα μέλη του forum!!!


Αν και γράφτηκα στο forum το 2011, δεν αυτοπαρουσιάστηκα τότε και η επαφή μου με την κοινότητα σταμάτησε γρήγορα, επειδή απέτυχα παταγωδώς να εγκαταλείψω το κάπνισμα και να προσαρμοστώ στο Η.Τ.


Τώρα λοιπόν ξεκινάω τη δεύτερη προσπάθεια και είμαι σίγουρος πως με αποφασιστικότητα από μέρους μου και με τη δική σας βοήθεια θα τα καταφέρω οριστικά :D


Δεν είμαι νέος στην ηλικία, μιας και έκλεισα αισίως τα 59 χρόνια....δεν γράφω 60, γιατί μου πέφτει βαρύ
Με λένε Τάσο, μένω Αθήνα και είμαι γιατρός στο επάγγελμα. Αυτό το αναφέρω επειδή έχω διαπιστώσει ότι όλο και περισσότεροι γιατροί αφήνουν κατα μέρος τους ανόητους δογματισμούς σχετικά με το Η.Τ. και ρίχνουνε μια δεύτερη ματιά.


Χαίρομαι που είμαι μαζί σας, ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συμπαράσταση και τη βοήθεια που θα πάρω από εσάς.


Να είστε όλοι καλά :D

Αποσυνδεδεμένος Panosnda

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2258 στις: Ιουλίου 31, 2014, 01:55 »
Χα! Καλως σας βρηκα...
Πανος εδω, 35 χρονων, καπνιστης απο τα 12 μου, ΑΤΜΙΣΤΗΣ εδω και 21 ημερες!


Πραγματικα οσους ατμιστες ειχα γνωρισει τους δουλευα στην κυριολεξια...προχθες, αποφασισα μετα απο 19 μερες να αναψω ενα τσιγαρο...δεν κατεβασα ΚΑΝ τον καπνο...αηδιασα.
Με παροτρυνση της γυναικας μου, και αφου το αγορασε 3 μερες πριν απο εμενα...ατμιζω και ΜΟΝΟ!!!
Σαν νεοι ατμιστες εχουμε πολλα ακομα να μαθουμε και αυτο το φορουμ πραγματικα, μας δινει δυναμη για τα επομενα σταθερα βηματα μας.

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2259 στις: Αυγούστου 01, 2014, 11:12 »
Καλό μήνα και καλως σας βρήκα! Ξεκινάω την περιήγηση ...για να μπορέσω να σας παρακολουθήσω και να συμμετέχω ενεργά. :bye:

Αποσυνδεδεμένος vd

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2260 στις: Αυγούστου 01, 2014, 17:47 »
Γεια και από εμένα :bye:   
Είμαι ο Βασίλης.
Είχα ξεκινήσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο πριν περίπου 4 μήνες. Το κράτησα για ένα μήνα βλέποντας μεγάλη αλλαγή και μετά για κάποιους λόγους το άφησα. Τώρα λοιπόν επιστρέφω δριμύτερος και εντελώς αποφασισμένος να ξεκόψω μια και καλή από τις βρωμοστάχτες, την τσιγαρίλα, τα κιτρινισμένα δάχτυλα, το λαχάνιασμα και ποιος ξέρει τι άλλα... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antixoos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2261 στις: Αυγούστου 02, 2014, 20:35 »
Καλησπέρα σ' όλη την παρέα.
Λέγομαι Δημήτρης, είμαι 49 ετών, έχω 4 παιδιά και καπνίζω από τα 15 μου...
Ξεκίνησα το ηλ. τσιγάρο δυο φορές στο παρελθόν (2011 και 2012) αλλά και τις δυο φορές το σταμάτησα πάνω στον μήνα λόγω κάποιων συγκεκριμένων ενοχλήσεων.
Είμαι στην τρίτη προσπάθεια, εδώ και 2 μέρες και ελπίζω ψάχνοντας στα forum να βρω τι ακριβώς να κάνω για τις ενοχλήσεις αυτές...
Κάθε βοήθεια ή πρόταση απ' όποιους έχουν περισσότερες γνώσεις είναι βέβαια ευπρόσδεκτη!

Αποσυνδεδεμένος apatsi77

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2262 στις: Αυγούστου 03, 2014, 23:46 »
Καλησπέρα και από εμενα παιδιά  με λένε Μανώλη και ειμαι 36 χρονών. Είμαι στο ΗΤ εδω και 5 μήνες και ελπίζω με την βοήθεια σάς να παραμείνω. Καλός σας βρήκα και συνεχίστε την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στο foroym

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2263 στις: Αυγούστου 04, 2014, 08:52 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος iakgia

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2264 στις: Αυγούστου 04, 2014, 09:54 »
Μάκης απο Άνδρο ...!!!Καπνίζω απο τα 17 μου ...τώρα στα 36 αποφάσισα να ατμίσω για τα καλά... :)) !!είχα ξαναπροσπαθήσει πρίν 3-4 χρόνια με τα Η.Τ. πρώτης γενιάς αλλά επειδή μετά απο 1 -2 ωρίτσες έμενα απο μπαταρία ..έβγαζα το πακέτο απο την τσέπη και επανερχόμουν στα ίδια :laugh1: . Είμαι αξιωματικός Ε.Ν.  τα τελευταία 12 χρόνια όμως πρόδωσα τη θάλασσα και εισήλθα στα σώματα ασφαλείας :wall: :wall: :wall: .Είμαι παντρεμένος με 2 κόρες 7 και 5 ετών !!! :respect: :respect: χόμπυ :κτηνοτροφία,Η/Υ,αυτοκίνητα -μοτό,μηχανολογικά!!Αγόρασα πρίν 10 μέρες το EGO-T με 30μλ υγρό μέντα και νικοτίνη 12mg!!Μέχρι τώρα όλα καλά.... :hmmm: :hmmm: :confused1: :confused1: !!!Είδωμεν....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342328 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357818 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11540 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios