vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 3 χρήστες
chkontog, Tem, webtool

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος apolpat

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1965 στις: Οκτωβρίου 13, 2013, 14:42 »
 Γειά σας με λενε Νίκο από Πάτρα. Ατμιστής απο 12 Ιουλίου, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μείνω μακριά από το κανονικό τσιγάρο με οποιοδήποτε κόστος,  καθώς με 3+ πακέτα την μέρα με είχε διαλύσει. Εύχομαι σε όλους υγεία και θα τα λέμε.


Στάλθηκε από το GT-I9305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος nuclear

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1966 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 23:39 »
Γεια σας παιδιά, είμαι 38 ετών έκανα το πρώτο μου Κ.Τ στα 15 μου και το τελευταίο στις 05 Ιουνίου 2013. Σύμφωνα με μία μικρή εφαρμογή που έχω στο κινητό μου, τις τελευταίες 132 ημέρες γλίτωσα το οργανισμό μου από 9900 Κ.Τ  :eyesplash: .Μαζί μου έχει ξεκινήσει και η γυναίκα μου,η οποία στο ίδιο διάστημα έχει συλλέξει γύρω στα 35 driptips.Και τα χρησιμοποιεί ΟΛΑ. :dontknow: .Στο ίδιο τρυπάκι βάλαμε 7 άτομα ακόμα που συνεχίζουν ακάθεκτοι.


Μετά από μεγάλη περιπλάνηση με γρήγορα ομολογώ βήματα έχουμε προς το παρόν καταλήξει εγώ σε ένα VAMO V3 με ένα Killer705 και το κοριτσάκι μου έχει καταλήξει σε ένα Davide mini, ένα kanger protank mini, τέσσερις Thor (διαφορετικών χρωμάτων φυσικά) και πέντε ego c 650MAh (επίσης διαφορετικών χρωμάτων)[size=78%] [/size] :wall: [/size][size=78%].. [/size]
[/size]






Αποσυνδεδεμένος speedgd

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1967 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 20:40 »
Καλησπερα σε ολους. Ειμαι ο Γιωργος και ειμαι 2 χρονια με ηλεκτρονικο τσιγαρο με σημαντικη βελτιωση της υγειας μου. Μετα απο 4 αλλαγες σε mods τελευταια εχω το evic. Σκεφτομαι την αγορα καινουργιου η  μεταχειρισμενου μινι προβαρι. καλως σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1968 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 13:27 »
Καλησπέρα σας. Είμαι ο Θανάσης, είμαι 32 χρονών και είμαι νέος ατμιστής. Περίπου εδώ και έναν μήνα έχω μπει στον κόσμο του η.τ.
Άργησα λίγο να μπω αλλά ποτέ δεν είναι αργά.
Μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ απλές μπαταρίες ego με απλούς εργοστασιακούς ατμοποιητές.
Πρόσφατα πήρα και μία spinner.
Βέβαια τα πιο ωραία έρχονται τώρα μέσα στις επόμενες μέρες ελπίζω, περιμένοντας να παραλάβω το itaste svd προσδοκώντας βελτίωση της εμπειρίας ατμίσματος!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1969 στις: Οκτωβρίου 21, 2013, 15:29 »
Είμαι ο microchip και λέγομαι Κώστας ή Κωστής.
Εκτός από την προφανή ιδιότητα του ατμιστή, έχω γράψει στο παλμαρέ μου και αυτή του συζύγου, με τεράστια επιτυχία απ’ ότι λέει η σύζυγος (όταν είμαστε έξω από χρυσοχοείο), καθώς και του πατέρα, με εξίσου τεραστιώδη επιτυχία απ’ ότι λέει η κόρη (όταν είμαστε έξω από Legoπωλείο).
Διανύοντας την 4η δεκαετία της ζωής μου, αντιλαμβάνομαι ότι η εξασφάλιση του επιούσιου, δεν είναι δεδομένη διαδικασία πλέον και εξοργίζομαι σκεπτόμενος την ευθύνη μου σ’ αυτό.
Ηλεκτρολόγος, ηλεκτρονικός, μοντελιστής και αστρονόμος για ψυχαγωγικούς λόγους και εσχάτως ατμιστής, συνδυάζοντας το τερπνό και το ωφέλιμο σε μία συσκευή.
Η διαδρομή μου στον ατμό ξεκίνησε στις 11 Ιανουαρίου. Αιτία ήταν η ανάγκη διακοπής της 28χρονης "συνήθειας" του καπνίσματος. Ενάμιση πακέτο άσσο σκέτο ημερησίως και αδιαλείπτως.
Πρώτος σταθμός το replacesmoke και οι πρώτες ημέρες κύλισαν με συνεχείς επισκέψεις, αγκαζέ με το miniViviNova.
- Νιώθω ένα έτσι εδώ και ένα αλλιώς εκεί. Να είναι απ’ το άτμισμα;
- Οπωσδήποτε. Συνέχισε να κυκλοφορείς με το πουκαμισάκι Γενάρη μήνα και θα σου περάσει.
- Βοήθεια! Αιμορραγεί το στόμα μου!
- Και ο οδοντίατρός σου, όταν δει την κατάσταση των ούλων σου.
Κοντολογόντας τεράστιο respect στο replace.
Δεύτερος σταθμός το e-kapnisma.
Παρεισέφρησα στο φόρουμ από περιέργεια.
Παρέμεινα λόγο της ποιότητάς του. Εξαιρετικά σπάνια για φόρουμ, ανεξαρτήτως θέματος.
Στην πορεία ανακάλυψα την αναγκαιότητά του, στην διατήρηση του ατμού στα πνευμόνια μου.
Έχω σκοπό την ενεργή συμμετοχή, για όσο καιρό με ανεχθεί (δεν είναι προειδοποίηση).
Η συμβολή μου θα είναι καθοριστική, γιατί λόγο της υπηκοότητάς μου, κατέχω την απόλυτη αλήθεια, επί παντός επιστητού, ορατών μα και αοράτων (με ειδίκευση στα δεύτερα) και όλα αυτά σε ακαταμάχητη συσκευασία.
Ως προς τις προσδοκίες, τα όνειρα και τους σκοπούς ζωής, φαντασιώνομαι ότι οδηγώ YB9 στο φεστιβάλ του Goodwood, γεγονός που δεν αρέσει καθόλου στην ψυχίατρό μου.
Ευελπιστώ για αγάπη, κατανόηση και στοργή.

Μετά τιμής και όλα τα σχετικά
Microchip

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1970 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 00:51 »
Γειά σας και από μένα συνατμιστές. Ονομάζομαι Σταύρος και είμαι ατμιστής περίπου ενα χρόνο, αλλά το τελευταίο τρίμηνο ασχολήθηκα λίγο παραπάνω με το αντικείμενο.
Με έχει βοηθήσει αρκέτα το φόρουμ στο να καταλήξω σε αγορές καθώς και οι παρουσιάσεις του gewre που οφείλω να ευχαριστήσω.
Για καλή μου τύχη δεν έκανα κακές αγορές εώς τώρα και σε αύτο συνετέλεσαν οι παραπάνω παράγοντες καθώς και οι σπούδες μου ως μεταλλειολόγος μηχανίκος για να
αναγνωρίζω το καλό προιόν.
Καλά ατμιστικά σύννεφα φίλοι/ες μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2013, 01:03 από Souhdezos »

Αποσυνδεδεμένος kerkos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1971 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 19:51 »
Καλησπερα σας, ειμαι ο Κωστας και χαιρομαι που βρηκα αυτο το σαιτ!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος manos000

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • vaper
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1972 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 14:17 »
γεια σας ειμαι ο μανος απο πειραια. καλα και πολλα ντουμανια σε ολους,τωρα ατμιζω με e-vic και αγαπημενα υγρα ατμισης atmos lab mist με ry 69 :D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2013, 14:23 από manos000 »

Αποσυνδεδεμένος melandros

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1973 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 02:14 »
Καλησπέρα και από εμένα.. Δεύτερος Μάνος στη σειρά αλλά εγώ κατοικοεδρεύω Λάρισα!
Δεύτερη φορά ξεκινάω το ηλεκτρονικό, μεδιαφορά όμως 2 χρόνων.. Τότε είχα δοκιμάσει κάποια απλά (πολλά όμως) και τώρα πήγα και πήρα ένα bod mecha (by Leo) με ατμοποιητή Ωmega από Nobacco.. απορίες?? πολλές.....  ;D

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1974 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 22:54 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1975 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 22:08 »
Καλησπέρα!
Είμαι ο Δημήτρης από Ασπροβάλτα!


Ξεκίνησα το άτμισμα πριν περίπου 3 μήνες με ένα διπλό eGo-w πακέτο που μου έκαναν δώρο.
Δεν μπορώ να πω καλό το eGo-w αλλά είχα διαρροές μετά από τα πρώτα καθαρίσματα.
Έτσι ο δρόμος με έβγαλε σε ένα κατάστημα Nexxton στην Θεσσαλονίκη για αγορά clearomizer και υγρών.


 Για να μην μακρυλογώ αγόρασα τον Mini Davide της Anyvape και εκεί λάτρεψα τα υγρά της σειράς Da Vinci και κυρίως το St. John the Baptist.

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1976 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 03:35 »
Καλώς σας βρήκα!!
Ήμουνα καπνιστής απο 19 χρονών και για μια εικοσαετία δεν το έβγαζα απο το στόμα μου. Τα τελευταία 4 χρόνια έκανα καθημερινά 2,5 με 3 πακέτα Marlboro κόκκινο.
Ένιωθα πως με επηρέαζε αρνητικά και ήθελα να το κόψω αλλά ήξερα πως δεν θα τα κατάφερνα με τους τρόπους που προτείνανε οι ειδικοί,άλλωστε είχα αποτυχημένα δοκιμάσει τα νικοτινιούχα αυτοκόλλητα.
Συμπτωματικά πριν 2 μήνες βρήκα το φόρουμ και αποφάσισα να δοκιμάσω το η.τ.
Ακριβοπλήρωσα το Nobacco e1100 και απο τη πρώτη τζούρα κατάλαβα πως είμαι σε σωστό δρόμο...Μου πρότειναν για αρχή υγρό με 18 νικοτίνη και επέμενα στα 12 το οποίο συνεχίζω.
Ποτέ δεν ήλπιζα πως το κόψιμο του κ.τ. θα γινόταν τόσο εύκολα ,μα κυρίως τόσο ευχάριστα!! Ατμίζω κ το ευχαριστιέμαι σε αντίθεση με το κ.τ. που δεν μου πρόσφερε καμία ευχαρίστηση αλλά μονάχα εξάρτηση.Ούτε να το μυρίζω δεν θέλω πλέον διότι με ενοχλεί η οσμή του που σαν καπνιστής δεν καταλάβαινα.
Μέσα σε 2 μήνες είδα τεράστια βελτίωση στην υγεία μου κ το ξαναλέω πως απολαμβάνω το γευστικότατο άτμισμα.
Διαβάζοντας το φόρουμ κ μαθαίνοντας πράγματα, παράγγειλα 2 φορές απο FastTech υγρά,μπαταρίες,φιλτράκια κ ατμοποιητές εργοστασιακούς και πλέον έχω γίνει συλλέκτης!!  :))
Αργότερα θα ασχοληθώ με τις ιδιοκατασκευές αν και είμαι υπερ ευχαριστημένος!!
Αυτά τα λίγα απο μένα
και σας ευχαριστώ όλους για τις υπερπολύτιμες συμβουλές και γνώσεις που προσφέρετε!! :)


Αποσυνδεδεμένος diggy

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1977 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 01:23 »
Καλησπέρα σας. Ονομάζομαι Δημήτρης, είμαι 31 ετών και κατοικώ στη Νάουσα (Ημαθίας).

Ξεκίνησα σχετικά μεγάλος το τσιγάρο (στη σχολή) αν και πριν ήμουν φανατικότατος αντικαπνιστής. Αν και εξαρχής ήθελα να σταματήσω το τσιγάρο, δεν ήθελα να σταματήσω το κάπνισμα καθ' ότι είναι κάτι που κρατάει απασχολημένα τα χέρια μου τις ατελείωτες βραδυνές ώρες δουλειάς μπροστά στον Η/Υ.

Εδώ και 2 χρόνια πλέον είμαι αποκλειστικά ατμιστής, εκτός από κάποιες στιγμές που με έχουν προδώσει οι άτιμες οι μπαταρίες.  Το αποτέλεσμα ήταν να χαίρομαι το σπίτι μου καθαρό και χωρίς καπνό από την στιγμή που άρχισα να συζώ με την τώρα πλεόν σύζηγό μου αφού δεν έχω κάνει τσιγάρο σε αυτό.  Όλο αυτό τον καιρό προσπάθησα να "κολλήσω" το ΗΤ σε γονείς και φίλους με αποτέλεσμα δυστυχώς να πάρουν και να δοκιμάσουν οι περισσότεροι αλλά να είμαι πλεόν ο μόνος που συνεχίζω να ατμίζω (και το ευχαριστιέμαι κιόλας).  Δυστυχώς, λόγω έλλειψης χρόνου για να ψαχτώ καλύτερα (το ego το πήρα από τοπικό κατάστημα της μιας νύχτας που είχε ανοίξει εδώ) έμεινα σε αυτό μέχρι τώρα που οι μπαταρίες έχουν παραδώσει και πάω για μεγαλύτερα πράγματα.
Έτσι πλέον περνώντας ΠΟΛΛΕΣ ώρες τις τελευταίες 3 εβδομάδες στο φόρουμ, απέκτησα το VAMO και δοκιμάζω πλέον νέους ατμοποιητές (που πριν απλά δε με "κολλούσαν" με την μπαταρία του ego). Πλέον αυτών και πάλι ψάχνοντας στο φόρουμ κατέληξα να ξεθάψω μια "καμένη" μπαταρία από τον παλιό μου laptop και να να βάλω στο μπαταριοστάσιό μου και άλλες 4 18650 -έτσι, για ώρα ανάγκης-  ;D

Τέλος να πω πως αν και συμμετείχα σε αρκετά φόρα από το '96, τέτοιο κλίμα και προσφορά βοήθειας σε ελάχιστα είδα (ίσως μόνο στο vcdc) και αυτό βλέποντας μόνο δημοσιεύσεις άλλων. Συγχαρητήρια λοιπόν σε όλους όσους κάνουν το e-kapnisma ένα χώρο που θέλεις να ανήκεις.

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1978 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 12:04 »
Γεια σας κι από μένα,
[/size] [/color]
[/size]είμαι ο Βαγγέλης, 50 χρόνων, καπνιστής από τα δεκάξι μου. Οδεύω ως ατμιστής στον τέταρτο μήνα και μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος, χωρίς καμία νοσταλγία στο τσιγάρο...[/color]
[/size][/color]
[/size]Επίσης, θεωρώ ικανοποιητικό το φόρουμ από ενημέρωση πρώτα απ΄ όλα και στη συνέχεια από το επίπεδό του![/color]

Αποσυνδεδεμένος athamitsko

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1979 στις: Νοεμβρίου 10, 2013, 13:08 »
Καλημέρα σε όλους. Είμαι ο Θανάσης, 35, από Θεσσαλονίκη. 19 χρόνια καπνιστής και πλέον ατμιστης. Τέλος Αυγούστου, ένα κατά τύχη πέρασμα από το φόρουμ με έκανε να πετάξω τον καπνό και από τότε μόνο ατμός στο στόμα!!! Νιώθω άλλος άνθρωπος!!! Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φόρουμ.

Sent from my HTC One X using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343260 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597992 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358654 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios