vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

146 επισκέπτες, 4 χρήστες
webtool, Tem, paiktaras, JohnDag

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Mpardok

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1980 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 17:26 »
Γεία σας, είμαι ο Θοδωρής!  Ήμουν για πάνω από 15 χρόνια καπνιστής και από τον χειμώνα του 2010 χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο!  Ομολογώ πως μου έχει αλλάξει την ζωή προς το καλύτερο! ‘Εχω ποικίλες εμπειρίες με συσκευές ατμοποίησης και μπαταρίες από απλά σύνολα μέχρι δύσχρηστα!  Τι να πώ! Όλα είχαν και έχουν το ενδιαφέρον τους! Χαίρομαι ιδιαίτερα που βρίσκομαι στην παρέα σας και θα ανταλλάξουμε απόψεις!  Χαίρομαι επίσης ιδιαίτερα όταν Οι Έλληνες έχουν δημιουργικές στιγμές, αναζητούν, δοκιμάζουν, και εξελίσσουν!   Πιστεύω  πώς στον χώρο του ηλεκτρονικού τσιγάρου δηλώνουμε παρόν και βάζουμε  με ανεξίτηλη μπογιά την υπογραφή μας! Τα καλύτερα έπονται!!!

Αποσυνδεδεμένος lykourgo

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Always do right.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1981 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 21:54 »
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους συνατμιστές!
Προτού συστηθώ θα ήθελα να ευχαριστήσω το φόρουμ και τους φίλους που παρέχετε τόση πολύτιμη βοήθεια, ενημέρωση... και κέφι!
Είμαι ο Λυκούργος 46+ χρόνων. Άρχισα να καπνίζω από τα 25 μου και για 15 χρόνια.
Κατάφερα να το κόψω -μαχαίρι- στα 40 μου και κράτησα έτσι σχεδόν 5 χρόνια. Τόφερε όμως και ξανάρχισα το κάπνισμα πριν 1 χρόνο.
Δεν μπορούσα να το ξανακόψω, αλλά δεν ανεχόμουν την ιδέα ότι ξανάρχισα κάτι τόσο επιβλαβές, αλλά δεν μπορούσα να ξεκολλήσω.
Έμαθα από ένα φίλο για το φόρουμ, κύταξα από εδώ δυο τρία πράγματα αρχικά και πήγα (στα μεσα Σεπτέμβρη) σε ένα κατάστημα κοντά στη γειτονιά μου αποφασισμένος να αρχίσω Η.Τ. Δοκίμασα απελπισμένος 6-7 υγρά χωρίς να μου αρέσουν και σχεδόν έτοιμος να φύγω... στο τελευταίο ΚΟΛΗΣΑ!
Ατμίζω αποκλειστικά από τη δεύτερη μέρα που το αγόρασα και δεν θέλω καν να γυρίσω πίσω στο κ.τ.
Και πάνω στην ώρα θαλεγα γιατί έβγαιναν κάτι προβλήματα με πιέσεις και καρδιά που ήρθαν για να με φωτίσουν πως πρόλαβα στο τσακ! Προχωρώ στο η.τ. ψάχνοντας. Πιστεύω ότι έκανα την καλύτερη κίνηση για την υγεία μου και νοιώθω και πάλι ότι πρέπει να ευχαριστήσω. Και για το ότι από εδω είδα τις πρώτες πληροφορίες για πράγματα ακαταλαβίστηκα σε μένα μέχρι πριν και για τη βοήθεια που πέρνω σε αυτά τα πρώτα βήματά μου με το Η.Τ.
Εύχομαι σε όλους τους φίλους υγεία προπάντων, καλύτερες μέρες και πρόοδο!


Αποσυνδεδεμένος Doohan

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1982 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 11:20 »
Ειμαι ο Doohan,39 ετών και κάπνιζα γύρω στα 12 χρόνια.Εδώ και λίγες ώρες έχω στα χέρια μου το πρώτο μου ΗΤ.Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.
Σας χαιρετώ 'ολους και σας εύχομαι τα καλύτερα..

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1983 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 15:03 »
καλησπερα ειμαι η ιωαννα και ειμαι 2 μηνες ατμιστρια

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1984 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 02:08 »
Γεια σας κ απο μενα. Στελιος ονομαζομαι, 28 ετων απο Θεσ/νικη.
Εδω κ 1 μηνα εχω ξεκινησει το ΗΤ, υστερα απο σχεδον 14 χρονια ΚΤ. :-[


Η αποφαση να το ξεκινησω δεν ηταν δυσκολη μιας κ ειχα ηδη μπει στο τρυπακι "βλεποντας" την υγεια μου να καταρρεει σταδιακα. Απλα χρειαζομουν το καταλληλο ατομο να μου μιλησει γι'αυτο, παραθετοντας μου καποια γεγονοτα, να μου πει εκ πειρας τα υπερ κ τα κατα κ εν τελει να μου αναλυσει το θεμα μεχρι αηδιας.  :tongue_smilie:  Αυτος ηταν κ ο ανθρωπος που μου προτεινε το forum σαν μια ακομη βοηθεια στην ολη προσπαθεια μου.


Αν κ υπεκυψα καμια 10ρια φορες στο ΚΤ μεσα στο διαστημα αυτο, ομολογω οτι αμεσως καταλαβαινα τι λαθος κανω. :wall:
Δε μου αρεσε η γευση, μυριζε η αναπνοη μου, οπως επισης κ τα δαχτυλα μου.
Παραυτα, συνεχιζα κ το τελειωνα.  :thumpdown: [size=78%]Θελω να πιστευω οτι αυτες οι στιγμες αδυναμιας θα ελαττωθουν σιγα σιγα, εως οτου κοπουν τελειως. [/size]


Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αποφαση μου να ξεκινησω το ατμισμα, αφου σ'αυτο το διαστημα εχω παρατηρησει αλλαγες προς το καλυτερο. Τα μη μπουκωμενα πνευμονια ηταν η σημαντικοτερη.  :thumpup:


Συνεχιστε δυναμικα την προσπαθεια του forum. Πραγματικα, η βοηθεια που προσφερεται μεσα απο αυτο ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!   :respect:


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1985 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 20:06 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος nacho

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1986 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 15:45 »
καλησπερα η αληθεια ειναι οτι το θεμα το μπανισα τωρα και παμε ειμαι ο κωστας και το nacho ειναι η καψουρα με τον scocco αεκτζης καργα εχω 2 πανεμορφες κορες μενω γλυφαδα τρελος καπνιστης drum μπλε τα τελευταια 10 χρονια ξεκινησα τον ιουλιο με το ηλεκτρονικο primero στην αρχη ενιωθα λιγο αβολα ακομα και τωρα στο γηπεδο ξαναρχισα τον αυγουστο το τσιγαρο στις διακοπες και απο 13 σεπτεμβρη μονο ατμισμα ξεκινησα να φτιαχνω και υγρα και ολα καλα.απο την μερα που μπηκα στο φορουμ εχω παθει πλακα με τις γνωσεις που υπαρχουν απο τα παιδια και ποσα πραγματα υπαρχουν γυρω απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο κοιταω το primero και με πιανει μελαγχολια αλλα σιγα σιγα καθως ανεργος τους τελευταιους 5 μηνες φορτηγατζης στο επαγγελμα να παρω κανα σοβαρο μαραφετι εχω δει αλλαγη στην υγεια μου 5 κιλα αλλα και φυσικη κατασταση τουμπανο τελειες κομμα και τα λοιπα να με συγχωρειτε που δεν εχω βαλει αλλα δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει να μαθω χαρηκα που σας γνωριζα εστω και ηλεκτρονικα να εχουμε υγεια να χαιρομαστε τα παιδια μας και την ζωη μας και οσοι ειμαστε ανεργοι μια δουλεια καλο απογευμα

Αποσυνδεδεμένος tsagieras

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1987 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 18:08 »
Καλησπέρα και απο εμένα. Είμαι ο Δημήτρης απο Αθήνα είμαι 44 χρονόν και προσπαθώ να κόψω το κάπνισμα. Ελπίζω τώρα που μπήκα στην παρέα σας να τα καταφέρω.

Αποσυνδεδεμένος Kostas1989

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Zmax Sigelei & Kayfun 3.1
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1988 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 01:00 »
Γεια σας!!!Με λενε Κωστα και ειμαι δασκαλος(ανεργος αυτην την στιγμη...!)Κανονικα επρεπε να ειχα γραφτει στο φορουμ πριν απο τρεις εβδομαδες περιπου αλλα αντιμετωπιζα καποιο τεχνικο προβλημα με τον κωδικο ενεργοποιησης στο hotmail μου αλλα τελικα το προβλημα λυθηκε!σημερα καταφερα επιτελους να μπω σαν χρηστης!Λοιπον..στην ουσια του πραγματος.Καταρχας χαιρομαι που βρηκα αυτο το φορουμ και που μπηκα στην παρεα σας!Καπνιζα 10 χρονια και στις 30/10/13 αποφασισα να κοψω το κ.τ και να αρχισω το ηλεκτρονικο!αγορασα το πακετο της Nobacco Giant.Πρωτη επαφη?απογοητευτικη...οι cartomiser δεν με ικανοποιησαν,ισως να μην ηξερα να τους δουλευω ακομα, με αποτελεσμα να αρχισω να προβληματιζομαι μιας που στην περιοχη μου δεν υπαρχει καποια αποκλειστικη εταιρια ατμιστικων ειδων παρα μονο συνεργαζομενα φαρμακεια.Επισης δεν εχω καποιον γνωστο μου κοντα μου ωστε να τον συμβουλευτω.Ομως δεν το εβαλα κατω..ξεσκονησα αρκετα το φορουμ,ρωτησα κι εναν  εμπειρο ξαδερφο μου(ενεργο μελος του φορουμ) και προμηθευτηκα τον clearomiser ego epsilon.ευτυχως!Ηταν ο ατμοποιητης που με κρατησε μεχρι και σημερα να παραμεινω στον κοσμο του η.τ χωρις να κανω κανενα κ,τ απο την μερα που ξεκινησα το ατμισμα!μπορω να πω πως μεχρι σημερα κρατιεμαι και δεν σκεφτομαι το κανονικο τσιγαρο αν και το γεμισμα σε σχεση με το κανονικο προφανως δεν ειναι ιδιο(ισως ο μονος λογος που το σκεφτομαι ακομα).Απο υγρα μεχρι στιγμης ry4,green apple,number 2,red cow απο Nobacco και ολα στα 16mg/ml.Επομενη κινηση μεχρι τις γιορτες να προχωρησω στην αγορα ενος vv/ww και επισκευασιμου και ελπιζω με την καθοδηγηση του φορουμ και ολων εδω μεσα να τα καταφερωΚαλως σας βρηκα!!!!

Αποσυνδεδεμένος manolis182

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1989 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 14:00 »
Χερετιζω απαντες στο φορουμ ειμαι ο Μανωλης απο Πειραια και γυρω στους 6 μηνες ατμιστης και το γουσταρω πολυ... Ειναι η δευτερη πρωσπαθεια μου με το η/τ ,η πρωτη ηταν το 2008 περιπου αλλα τα τοτε η/τ ηταν χαλια και ετσι απετηχα. αυτη την φορα ειμαι πανευτυχης που τα καταφερα ειμαι 6 μηνες χωρις καν τζουρα κ/τ. Σε αυτο βοηθησαν πολυ τα mod και οι επισκευασιμοι ατμο που μ αρεσουν τρελα.... ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ........ :) :) :)

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1990 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 18:00 »
καλως σας βρηκαειμαι ο αντωνης 36χρονων απο αθηνα

ατμιζω 2 μηνες? καπου εκει
καπνιζα τυπικα επι χρονια αλλα οχι πολυ, απο το τσιγαρο ηθελα τη νικοτινη αλλα συχενομουν ολα τα αλλα, με δυσκολευαν και με τις αλεργιες μου οποτε καπνιζα λιγο, socially
με το ατμισμα προφανως παιρνω περισοτερη νικοτινη αφου ατμιζω διαρκως οποτε κακο μου κανε η μεταβαση στο ατμισμα :P
το ατμισμα ειναι το καπνισμα οπως το ηθελα εξ αρχης να ειναι. οποτε δεν ειναι εναλλακτικο, υποκαταστατο ειναι ΕΠΙΛΟΓΗ


ξεκινησα απο delirium 69 kit, μετα ανακαλυψα το protank mini
και τωρα ειμαι στη φαση για vamo v5 με protank 2 ή rsst
απο υγρα κατι χορτα natura, κατι οινοπνευματα ovale, και τωρα βαση pg-vg με προσθηκη νικοτινης περι το 6% απο μιξη νικοτινουχας βασης 0 & 20
οσο για τα αρωματα τα μπουχτισα και τελευταια κανω σκετη βαση :P


αυτη η ιστορια μου τους 2 μηνες ατμισματος.



Αφαιρεση Βωμολοχιας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2013, 19:21 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kantona4

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1991 στις: Νοεμβρίου 26, 2013, 02:31 »
Καλως σας βρηκα και εγω,ειμαι ο Αντωνης απο ηρακλειο και μετα απο 15 χρονια καπνισματος αποφασισα να αλλαξω τροπο ζωης πλεον γιατι περι ζωης προκειτε,ετσι αρχισα περιπου ενα μηνα το ατμισμα και εγω.Μπορω να πω μεχρι στιγμης οτι με ικανοποιει αρκετα ωστε να σκεφτω να ξαναγυρισω πισω στο κ.τ. :)ελπιζω να τα καταφερω και να ασχοληθω με τον νεο αυτο κοσμο του ατμισματος που μεχρι στιγμης μου φαινετε πολυ ενδιαφερον!Αυτα και απο μενα τα υπολοιπα στην πορεια,καλως σας βρηκα παλι.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Petros Pavlou

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1992 στις: Νοεμβρίου 26, 2013, 09:27 »
Γεια σας παιδιά..

Είμαι ο παυλος και είμαι καινούργιος στο club,ένας φίλος μου μου το πρότεινε για πλακα ηλ.τσιγάρο,τον κορόιδευα ώσπου είπα να το πάρω μπας και..ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ μετά από 18 χρονια μπορώ να  το κόψω και χαίρομαι πολύ με τον εαυτό μου... 
έχω ξεκινήσει με το e smoke το r ενώ με τις αμπούλες,είμαι ευχαριστημένος αν εξαιρέσεις τις μπαταρίες που τις έχω αλλάξει τα φώτα,anyway θα θελα να παω σε κάτι καλύτερο  !!!!
 

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1993 στις: Νοεμβρίου 26, 2013, 21:06 »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΓΓΟΣ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ 27 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ.




Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2013, 21:10 από Vrs5 »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1994 στις: Νοεμβρίου 26, 2013, 22:06 »
Καλησπέρα, είμαι ο Γιώργος. Κάπνιζα για 10 χρόνια πριν το κόψω με το ηλ. (2 χρόνια πρίν και μετα από 2 μολις μήνες ατμισματος).

Ξαναγραφτηκα στο φόρουμ επειδή τους τελευταίους 6 μηνες νοιώθω έντονη την ανάγκη για τσιγαρο. Δεν φοβάμαι ότι θα ξανακυλησω στο κανονικο αφού το σώμα μου δεν αντέχει πια τον καπνο. Παρόλα αυτα σκέφτομαι να ξεκινησω πάλι το ατμισμα. Ειδικά τώρα που σας ξαναβρηκα.τρελοκομεια,ανυπομονώ να ξαναρχισω!

Θα με βρείτε τριγύρω να ψάχνω για θεματα ασφαλειας του ηλ. τ. συνολικά και οχι σε σχεση με το κ.τ. αφού είμαι ΜΗ καπνιστής. και με ενδιαφερει να ακούσω εμπειριες και αλλων μή καπνιστών που ξεκίνησαν το ατμισμα.

Επίσης αφού πούλησα /  σκότωσα το stealth και τον οδυσσεα όταν αυτα ηταν στα ντουζενια τους, τώρα ψάχνω για ενα άψογης ποιότητας μηχανικό mod και ατμοποιητη. Αν μπορουσα θα επερνα το stealth πίσω :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343253 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50646 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597982 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193557 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1481 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios