vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, Aspirecigs

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1320 στις: Μαρτίου 05, 2012, 01:01 »
 Γεια σας!!! Με λενε Σωκρατη μενω στο Μαρουσι και μολις πριν λιγες ωρες εγινα μελος του φορουμ. Με εξεπληξε (ευχαριστα) το γεγονος οτι υπαρχει κατι τετοιο και μαλιστα τοσο οργανωμενο! Ημουν καπνιστης επι 25 χρονια. Ισως ειναι προωρη η χρηση του αοριστου γιατι ειναι ακριβως ενας μονο μηνας που εχω να καπνισω κ.τ. και ευχομαι να κρατησει. Δεν ειχα καποια ιδιαίτερη επιθυμια να το κοψω αλλα επιρρεασμενος απο αρκετους φιλους και γνωστους που εγιναν ατμιστες, οταν ανοιξε καταστημα της NOBACCO λιγο πανω απο το σπιτι μου και ειδα στη βιτρινα το Mini&More το ερωτευτηκα! Απο τοτε  δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στόμα μου! Ειναι λογος αυτος για να σταματησει κανεις το καπνισμα; Τι να πω... αβυσος η ψυχη...!!! Μην εχοντας λοιπον καμια εμπειρια απο η.τ. μου γεννηθηκαν πολλες αποριες και προβληματα και ψαχνοντας  στο δυκτιο τυχαια βρεθηκα εδω. Πραγματικα με ξεμπλοκαρατε χωρις καν να χρειαστει να ρωτησω κατι!!! Ασε που ειναι σα να εχω βρει μια καινουρια παρεα! Ευχαριστω πολυ και ισως με τον καιρο να καταφερω να βοηθησω καποιον περισσοτερο ανίδεο απο μενα!

Αποσυνδεδεμένος t_vaso

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1321 στις: Μαρτίου 05, 2012, 12:08 »
Γεια σας κι από μένα. Είμαι η Βάσω, κάτοικος Ηλείας..Είμαι 53 μέρες ατμίστρια και μ' αρέσει πολύ, ειδικά μετά από 10-12 χρόνια καπνίσματος.  Δεν ξαναγυρίζω σε ΚΤ (έχω κάνει μόνο ένα αυτές τις 53 μέρες...τη βραδιά της ψήφισης του μνημονίου 2.....!!!).
Θα συμφωνήσω με τον προηγούμενο συνατμιστή.. έπαθα πλάκα με το site, οργανωμένο, ενημερωμένο, μου λύθηκαν όλες οι απορίες γύρω από το ΗΤ. Είναι επιστήμη ολόκληρη!!!  Μπράβο σας!

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1322 στις: Μαρτίου 05, 2012, 12:26 »
Καλημερα...ειμαι η Εφη και μενω Καρδιτσα......ειμουνα χρονια καπνιστρια και το εκοψα σε μια μερα γνωριζοντας το ego-t .....οι αποριες μου πολλες και ψαχνοντας βρηκα εσας....  :) ειμαι ατμιστρια πλεον εδω και 2 μηνες περιπου και μου αρεσει τρελλα......μεχρι τωρα ζαλιζα 2 αγορια με αποριες τωρα θα ζαλιζω πολλα...... :tongue_smilie: γιατι οσο να ναι ποσα να ξερει μια γυναικα...... :tongue_smilie:
ειμαι σε φαση γνωριμιας με τον imist και μπορω να παραδεχτω σε εσας οτι τον ερωτευτηκα πραγμα σπανιο για μενα.....ελπιζω να μην με απογοητευσει....ο καλος μου.... :tongue_smilie: απο γευση δεν μπορω να καταληξω σε μια...γυναικα πλεονεκτρια βλεπετε  :tongue_smilie:.....ελπιζω να μην σας ζαλισω πολυ.....και ειμαι σιγουρη οτι θα βρισκω απαντησεις σε ολα εδω με την βοηθεια των εμπειρων.....αντε και να σας ευχηθω  :sign_psyxraimia: μαζι μου ναι??

Αποσυνδεδεμένος havanapd

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1323 στις: Μαρτίου 06, 2012, 11:56 »
Με λένε Δημήτρη και από 23 Φεβρουαρίου ατμίζω και δεν καπνίζω. Αγόρασα ένα Ovale Ego-C και με καλύπτει μια και δεν μου λείπει το κανονικό τσιγάρο. Υγρό το μόνο που δοκίμασα και έχω τώρα είναι ένα Natura Dark Vapor με 18mg νικοτίνη. Το μόνο αρνητικό για την ώρα είναι μια μόνιμη γλύκα που νιώθω  στο στόμα μου και μάλλον θα ψαχτώ με άλλο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος d3mon

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1324 στις: Μαρτίου 07, 2012, 19:10 »
Για σας παιδια. Ατμίζω 4 μηνες και το φόρουμ ήταν πολύτιμη βοήθεια. Θα τα λέμε. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dimitris...

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1325 στις: Μαρτίου 08, 2012, 18:26 »
καλησπερα δημητρης καπνιστης που δεν την  παλευει αλλο με το τσιγαρο....

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1326 στις: Μαρτίου 08, 2012, 19:01 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.

Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος PoLiThS

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1327 στις: Μαρτίου 08, 2012, 19:55 »
Καλησπέρα ειμαι ο Νίκος απο Βόλο και ατμιστής 1 εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος sots

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1328 στις: Μαρτίου 09, 2012, 03:34 »
Χαιρετω και γω την παρεα μας,το ονομα μου ειναι Σωτηρης.Ειμαι 32 χρονων,καπνιστης απο τα 17 μου εως και τρεις μηνες πριν!!!Μπορω να πω πως ουτε εγω αλλα ουτε και οι γνωστοι μου εχουν πιστεψει ποσο ευκολα απαλαχθηκα απ το καπνισμα χαρη στο ητ!Σ αυτους τους 3 μηνες εχω βρει τεραστια βοηθεια απο το φορουμ.Οπου παω πια το eGo-C μου ειναι παντα στο τσεπακι μου.

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1329 στις: Μαρτίου 09, 2012, 10:46 »
Γεια σε ολους και καλως σας βρηκα.  :bye:

Με λενε Ηλια και ειμαι 40 ετων.
Καταγωγη απο Μεσσηνια και τοπος διαμονης Αθηνα.

Καπνιστης 25 χρονια  :-[ και ατμιστης σχεδον 1 μηνα  :).
Διαβασα αρκετα το φορουμ πριν εγγραφω και παρολο που εμαθα πολλα ομολογω οτι "χαθηκα" και λιγο.
Δεν πειραζει ομως σιγα-σιγα θα μαθω περισσοτερα και θα μου λυθουν οι αποριες μεσα απο κουβεντα και προβληματισμους.


Αποσυνδεδεμένος nikosma

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1330 στις: Μαρτίου 09, 2012, 11:54 »
Ενα γεια και απο μένα!!!!
Με λένε Νίκο, ζώ και εργάζομαι τα τελευταία χρόνια στη Λαμία.
Είμαι 38 χρονών και καπνιστής απο τα 20 μου χρόνια.
Τις τελευταίες 15 ημέρες χρησιμοποιώ η.τ. και δεν ξαναέβαλα κ.τ. στο στόμα μου
(και ούτε πρόκειται).
Το site σας για μένα ήταν και είναι μεγάλη βοήθεια, μπράβο για την αξιόλογη
προσπάθεια σας και μπράβο στα παιδιά που συμμετέχουν και πραγματικά μας βοηθάνε
σε κάθε μας απορία

Αποσυνδεδεμένος AlX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1331 στις: Μαρτίου 09, 2012, 17:42 »
Χαιρεται και απο εμενα,
Ειμαι ο Αλέξανδρος, ιατρος στο επαγγελμα (μαιευτηρας-χειρουργος-γυναικολογος)
Σπουδασα στο Λονδινο, εργαζομαι και ζω πλεον στην Ξανθη. Εχω επιστημονικο συγγραφικο εργο σε πολλα παγκοσμια ιατρικα περιοδικα και μετεχω τακτικα και ενεργα με παρουσιασεις και ποστερ σε συνεδρια.
Θα χαρω αν χρειαζεται καποιος οποιεσδηποτε γνωσεις να του προσφερω το τροπο αν μη τι αλλο ευρεσης εγκυρης ιατρικης πληροφοριας.
Ξεκινησα το ατμισμα 06-01-2012 και χαιρομαι για την επιλογη μου αυτη.
Αν και μολις 2 μηνες ατμιστης εχω αρκετη πλεον εμπειρια (παντα σε συναρτηση με το χρονο που ασχολουμαι με το ατμισμα). Φτιαχνω τα δικα μου πλεον υγρα και καταστρεφω πολλα ανταλλακτικα (για να βρω τροπους να τα επισκευασω)!!!
Εχω αφιερωσει αρκετες ωρες στο φορουμ αυτο και με βοηθησε και συνεχιζει να με βοηθαει σε πολλα ερωτημα γυρω απο το θεμα του ατμισματος.

Αποσυνδεδεμένος hail

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • φορτίζω-γεμίζω-ατμίζω
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1332 στις: Μαρτίου 09, 2012, 20:46 »
Γεια σας και απο μένα. Πολύ χρήσιμο το φορουμ πήρα πολλές απαντήσεις
στις απορίες μου Ένα μήνα ατμιστής και το διασκεδάζω πολύ

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1333 στις: Μαρτίου 10, 2012, 00:25 »
Γειά χαρά. Το όνομά μου είναι Γιάννης, 36 Μαϊων αισίως και ατμιστής περίπου 3 μήνες. Ενώ δεν ξεκίνησα το η.τ. με σκοπό να κόψω το κ.τ. αλλά σαν μια μορφή εναλλακτικού καπνίσματος στους κλειστούς χώρους (δουλειά, σπίτι, αυτοκίνητο κ.τ.λ.), σήμερα καπνίζω 3 -4 τσιγάρα maximum από 2 πακέτα τη μέρα. Πρίν από ένα περίπου μήνα που πρωτοεπισκεύτηκα το site, κόλλησα και παράλληλα έμαθα πολλά πράγματα και ακόμα φυσικά μαθαίνω. Καλώς σας βρήκα ;).

Αποσυνδεδεμένος Strummer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Power of Unity
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1334 στις: Μαρτίου 10, 2012, 18:01 »
Χαιρετω ολους τους συνατμιστες μου  :bye:.  Επιτελους  μετα απο 2 μηνες απλου αναγνωστη του φορουμ αποφασισα  να ειμαι (λογω του συνφορουμιτη Οz) και ενεργο μελος.
Λοιπον  καπνιζα  :thumpdown: περιπου 22 χρονια  παντα με medium τσιγαρα  :heat: δεν το εκοψα ποτε περα απο κατι εβδομαδιαιες αποχες λογω γριππης. 
Ωσπου  :o  βλεπω ενα φιλο να "Ατμιζει" (Εgo C),  ειλικρινα η πρωτη μου εκπληξη ητανε αστεια αφου τον ρωτησα " Καλα πως καλυπτεις το τσιγαρο σου εκει μεσα να μην φαινεται??" :laugh1: :idiot1: :laugh1:  και η πλακα ειναι πως ο φιλος ειναι αστυνομικος οποτε τον ρωταω " Τι πρακτορικα τσιγαρα ειναι αυτα που κανεις για καλυψη αποκρυψη" :wall: :idiot1: :idiot1: :fight_hammered2:.
Να μην τα πολλυλογω μεγαλη σημασια δεν εδωσα, ετσι κι'αλλιως καπνιζα 1 πακετο σε 2-3 μερες.  Ωσπου στις 1/12/11  και μετα απο 10 περιπου μερες αποχη (λογω γριπης)  το αποφασισα οτι "Θελω να συνεχιζω να καπνιζω εναλλακτικα" σαν τον φιλο μου.   
Και ετσι πηγα και πηρα το πρωτο  Ego- C .  H αληθεια ειναι πως τον πρωτο μηνα καπνιζα  2-3 κ.τ./ημερα.  Αλλα απο τον Ιανουαριο   :thumpup:  Μονο Η.τ.   :baby:  φανατικα.. 
Θελω να συνατμιζουμε και να τα λεμε παρεα απο φορουμ.
Σας Ευχαριστω!!! 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8826 1115050 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 05:44
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8862 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154492 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243516 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293841 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1659 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem