vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

159 επισκέπτες, 9 χρήστες
lampros1980, billaras, xsad, tony1976, ZoeM, stauros53, dallaskdp, Milarepa, Tem

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Η αλήθεια είναι, ότι σε οποιαδήποτε στιγμή δοκιμάσεις μια πολύ χαμηλότερη περιεκτικότητα νικοτίνης από αυτήν που κάνεις, η αίσθηση είναι απογοητευτική. Αλλά ευτυχώς αυτό κρατάει για λίγο. Αν επιμείνεις, σύντομα αντλείς παρόμοια ευχαριστηση/ικανοποίηση και από τα χαμηλά mg. Το μόνο ανησυχητικό είναι το ότι αν πισωγυρίσεις έστω και για λίγες τζούρες σε κάτι με περισσότερη νικοτίνη, γλυκαίνεσαι, σου αρέσει και η επιστροφή στο λίγο σε... ξενερώνει αφάνταστα!  :(
Χαρακτηριστικά, την Παρασκευή που ήμουνα σε φιλικό μαγαζί Η.Τ. και δοκίμασα διάφορα έτοιμα υγρά -όλα μεταξύ 9 και 12 mg- και ενώ όλα με "έπνιξαν" στην αρχή (2-3 τζούρες από το καθένα), όταν ξαναέβαλα στο στόμα το δικό μου, μου έμοιαξε σαν.... εαρινή δροσούλα - πλήρης απογοήτευση!!! Και αυτό κράτησε για 2-3 ώρες μιλάμε!!!  :( :( :(
Τέσπα, όπως έχει χιλιοειπωθεί, όλα μέσα στο μυαλό μας είναι τελικά, αυτήν την στιγμή ατμίζω RY-4 της FA στα 2mg και είναι.... ΓΚ@ΒΛ@!! :D
Αντε να με δω και στο 0 σύντομα!!! (να δω και τι θα κάνω το κλειστο μπουκαλάκι 100 ml στα 36 mg που έχω....)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Θα βάλεις και άλλα 25 μπουκαλάκια βάσης μηδενικής και θα έχεις πάνω από 2,5 λίτρα, κάτω από 2mg. Μια χαρούλα, τέρμα οι αγορές για πάω από ένα χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Ατμιζω στα 3mg και ειναι σαν να κανω αερα με γευση.
Εχω και ενα μπουκαλακι με 5 και ενα με 10
ε με το 5 νιωθω καλυτερα λιγο που ατμισα μερικες τζουρες.Αλλα με το 10 ειναι σαν να παιρνω την δοση μου μετα απο τοσεσ ωρες σχεδον φλωρεξ.Απολαυση στο φουλ. ::)
Δυστυχως η μεγαλη απολαυση ειναι με νικοτινη.Αλλα εγω επιμενω στα 3mg αν και αερας.Ελπιζω να τα καταφερω να ατμιζω καποια στιγμη εντελως 0.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
πεσε απο το δεκα στο 8. να μην σου κανει διαφορά. όταν το συνηθήσεις (τουλάχιστον μήνας πέσε στο 6 κοκ)... ούτε που θα το καταλάβεις.
Φαντάσου έπεσα στο μηδεν και είμαι μήνες τωρα. σχεδόν σταμάτησα την PG και αν μπορούσα θα έριχνα κι άλλο το χτύπημα (γίνεται αν το κόψω τελείως...) απλά δεν γίνεται απότομα....

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Το Κ.Τ πάντα το σιχαινόμουν, και ας κάπνιζα σαν φουγάρο που λένε...
Πριν λίγο, μου άδειασε το τανκακι μου, και λέω.... δεν δοκιμάζω ένα ξεχασμένο ζουμί που έχω στο ντουλάπι με 0mg !!!! ( μέχρι τώρα κάνω 0.9mg )
Λοιπόν....  αυτό που ψάχνω στο Η.Τ είναι... ζεστός ατμός και ντουμάνια... πολλά ντουμάνια, και βλέπω ότι και με την 0mg τα έχω αυτά που θέλω.
Τώρα... για την εξάρτηση από την νικοτίνη, είναι θέμα του οργανισμού μου και όχι δικό μου' :))  και στο κάτω - κάτω ποτέ δεν μου άρεσαν οι εξαρτήσεις από τίποτα.
Κάτι που μου την είχε " δώσει " είναι, το ότι  μυρίζοντας τυχαία το drip tip ανακάλυψα, ότι βρωμάει από την νικοτίνη. Μα... εγώ δεν θέλω να καπνίζω πια Κ.Τ !!!
Σε λίγες ημέρες, θα γίνει ο ανεφοδιασμός υγρών, και αυτή τη φορά θα είναι 0mg

ΝΑΙ!!! ΔΗΛΏΝΩ ΕΠΊΣΗΜΑ, ΌΤΙ ΕΊΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ ΦΛΩΡΈΞ :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:  yeahhhh!!!!
Με λένε Γιάννη και είμαι καλά . :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2013, 02:56 από Red Led »

Αποσυνδεδεμένος Zero

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα Όνειρα της Νεφέλης
Πρωτο μπουκαλακι 60ml 18mg νικοτινη,δευτερο 60ml 12mg, ειμαι στο τριτο με 6mg νικοτινη,εχω αλλο ενα 6mg και μετα 2 μηδενικα

περιμενω να δω πως θα ειναι τα μηδενικα για να παραγγειλω αποθεμα

η μεταβαση σε μικροτερη περιεκτικοτητα ειναι πικρα οταν γινεται τοσο γρηγορα αλλα με επιμονη και θεληση παλευεται

προσδοκω να ειμαι μαζι σας στους φλωρεξ σε λιγο

Αποσυνδεδεμένος Pandora

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • HandMade By Pandoras
Ατμιζω 3 υγρα και αρχισα σταδιακα να κατεβαζω τη νικοτινη σε καθε υγρο.Στην αρχη ειχα το ενα υγρο με 0mg και δυο με 6mg στη συνεχεια τα δυο υγρα με 0mg και το ενα με 6mg.Εδω και δυο εβδομαδες ατμιζω 0mg.Εχω ακομα ενα υγρο με 6mg αν και δεν το εχω χρειαστει ακομα.Ελπιζω να τα καταφερω. :)

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Καλησπέρα στην παρέα, ξεκίνησα στις 4/2/13 να ατμιζω, και ως νέος  και μη διαβασμένος, νόμιζα οτι το πρώτο μου υγρό που ηταν δώρο ηταν 0% οπως έγραφε  αλλα δεν ειχα δει και δεν ηξερα το L !!! "νικοτίνη 0%-L". Κατόπιν διαβάσματος κατάλαβα οτι ειχα ξεκινήσει με 6 αρα. με την ιδεα λοιπόν οτι ατμιζα 0 και ήμουν ευχαριστημένος αγόρασα υγρό πάλι 0, και τις επόμενες 2 φορες, με τη διαφορά οτι το η.τ το ειχα πιπίλα ολη μέρα.

μετά απο παρότρυνση φίλων , οτι χρειάζεται λιγη νικοτίνη για να κόψω την πιπίλα , πηρα ενα 6mg, καραμέλα και το έκανα μιξ με το καραμέλα 0mg που ειχα, οπότε δηλαδη καπου στα 3 mg.
Κατάλαβα ποια ειναι η διαφορά και τι ειναι το χτύπημα,εστω ελαφρά,  αλλα φιλοι μου μετάνιωσα!!!!
  ΦΛΟΡΕΞ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΛΟΡΕΞ!!!!!!
 εκείνη η φαρμακίλα της νικοτίνης με χαλάει.
Με ce4 στα 1,8Ω και φλορεξ , κάργα ντουμάνι και ας το εχω πιπίλα ολη μερα :baby: :baby:   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Τι σου είναι η αυθυποβολή!!!
Όλα μέσα στο κεφάλι μας είναι, τελικά.

Μακάρι να συνεχίσεις έτσι!
Αλλά και η νικοτίνη να σου λείψει, που δεν το εύχομαι καθόλου, τον έμαθες το δρόμο.

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Μιχάλη σε ευχαριστώ.
 Και  επειδή με έχουν κερδίσει τα μη καπνικά υγρά, θα βρω κάποιο με 6% με μια γεύση που να μπορώ σε περίπτωση που νιώσω την ανάγκη για νικοτίνη , φουντούκι ας πούμε ,που παει και με σοκολάτα και καφε και καραμέλα που θα εχω , και να βάζω στο εκάστοτε 0% όσο απο το 6% με ευχαριστεί, καπου στα 2-3% δηλαδη. Αχρείαστο να είναι βέβαια. τωρα το μονο που μενει ειναι να καταλήξω σε εναν ατμοποιητη με πολυ ποσότητα και καλή ποιότητα ατμού, και  :baby: 

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
το παλευω πολλους μηνες στα 3mg.μερικες φορες μπαφιαζα και εβαζα και μηδενικη.το ασχημο με εμενα ειναι οτι τη θελει ο οργανισμος μου τη νικοτινη,εστω αυτη τη λιγη...κι ενω εχω συνηθισει στα 3 ωρες ωρες δεν με καλυπτει και ανεβαινω στα 6...
προς ωρας μου φαινεται πολυ δυσκολο το 0....πολλα μπραβο σε οσους τα καταφερνουν!!!!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Βλέπω πολλούς νέους ατμιστές  με το που αρχίζουν να ατμίζουν θέλουν από τα 18 mg να πάνε σε ένα μήνα στο 0.

Αυτό που έχω να τους συμβουλεύσω είναι να μη βιάζονται γιατί συνήθως αυτό έχει αντίθετα αποτελέσματα όχι μόνο
να πάνε σε πιό ψηλά επίπεδα νικοτίνης από ότι πριν ακόμη και να τους ξαναγυρίσει στο κ.τ.

Γιαυτό μη σας πιάνει αγωνία να κατεβάσετε γρήγορα τη νικοτίνη.

Διαβάστε στο παρόν νήμα πως τα κατάφεραν κάποιοι άλλοι και όταν νοιώσετε πραγματικά έτοιμοι αρχίστεε σιγά σιγά
και μεθοδικά να μειώνετε και έτσι να είστε σίγουροι ότι στο τέλος θα βγείτε νικητές.

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
οφ τόπιτσ προς papoys


Τώρα που σταματήσατε εντελώς το άτμισμα, έχετε δει κάποια διαφορά, στην υγεία σας στην ψυχολογία σας κλπ;;

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ και αρκετό καιρό (περίπου κάνα 6μηνο) είχα φτάσει σε μηδέν.. στην αρχή είχα στην μια συσκευή 4,5mg και στην άλλη 0 όπου το 90% έκανα 0 και όταν "την ήθελα την νικοτίνη μου" έπαιρνα καμιά τζούρα από το άλλο μέχρι που έκανα μόνο 0.

Όπως ανέφερα σε άλλο νήμα έχω σταματήσει το άτμισμα εδώ και ~3 εβδομάδες για διάφορους λόγους ένας από αυτούς μια μικρή ενόχληση (σφίξιμο αριστερά λίγο πιο κάτω από την καρδιά) το οποίο εμφανιζόταν σε σχεδόν καθημερινή βάση και με μεγάλη διάρκεια. Χρησιμοποιώ αόριστο γιατί την τελευταία εβδομάδα δεν έχω νιώσει αυτήν την ενόχληση. τυχαίο? θα δείξει..

 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2013, 13:37 από jandrew »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
οφ τόπιτσ προς papoys


Τώρα που σταματήσατε εντελώς το άτμισμα, έχετε δει κάποια διαφορά, στην υγεία σας στην ψυχολογία σας κλπ;;


Θέλει και ρώτημα.Άλλος άνθρωπος λέμε.


Απορώ γιατί κάπνιζα επί 37 - 38 χρόνια.

Δεν περιγράφεται με λέξεις.Μόνοαν τοζήσει κάποιος το  :yes: :yes: :yes:
καταλαβαίνει.

Νοιώθω απελευθερωμένος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343243 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31420 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597951 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358575 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193492 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594340 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios